k Vortexu... Pokud citime negativni emoce, NEJSME ve Vortexu. Muzeme je samozrejme svobodne prozivat, prozivani negativnich emoci je v poradku... ale proste jen nejsme ve Vortexu, nejsme v souladu s pohledem zdroje v nas.
ty cítíš pouze čistě pozitivní nebo čistě negativní emoce?

tomu se mi nechce věřit

konstatování toho, že se ti něco nelíbí, máš spojené s negativní emocí? tomu se mi taky nechce věřit

to by bylo zvláštní, to by ses musel vyhýbat velké části věcí a událostí, které se na světě odhrávají jen proto, aby tě emočně nezasáhly.
myslím, že už jsme to tady řešili také, když jsme tu hovořili o soucitu - přeci svoji účastí na nějakém skutku nemusíš nutně přejímat emoční náboj (například trpícího). to pro tebe znamená, že je zapotřebí tu událost tedy buď
překlopit na pozitivní, nebo ji raději nevnímat vůbec? to je zajímavé. myslím, že už jsem tady o tom taky mluvila, ale ve vortexu si právě můžeme dovolovat opravdu se otevřít i věcem, které nejsou s námi v souladu, protože
my jsme víc v pohodě, než náboj těch věcí (nevím teď lépe, jak to vyjádřit). tak kde vidíš ten háček?
a ted kdyz to vezmeme tedy obloukem zpet k tomu puvodnimu prispevku o te skvrne..tak jak podle tebe idealni reagovat, pokud se ti nelibi to videt jako prilezitost? (nebo tak jsem to pochopil, nechci vkladat slova do tvych ust)jednoduchá odpověď:
spontánně.
já jsem chtěla:
1. primárně poukázat na to, že v okamžiku, kdy se setkáme s nějakou událostí - například ropnou skvrnou - se ve skutečnosti už nerozhodujeme o tom, jestli tato událost pro nás bude špatná nebo dobrá. nerozhodujeme se ani o tom, jakým směrem nás tato událost emočně poznamená.
v tuto chvíli dostáváme něco, k čemu jsme se rozhodli již před tím, než událost nastala. je důležité si toho být vědom (v oné úrovni "nevědomí"). protože své preference k daným událostem tvoříme s předstihem, sami sobě určujeme meze. není to nesvobodné, ale není to tak jednoduše přímočaře svobodné, že bychom si v daný moment bez ohledu na to, kým jsme, a jaké byly naše předcházející záměry, mohly stvořit svůj pocit vytržený z kontextu, který si mimochodem sami spolu-utváříme.
2. jsem chtěla poukázat i na to, že
je zdravé na události, které se nám nelíbí, reagovat jako na události, které se nám nelíbí. je zdravé být člověkem. a také jenom to nás může přirozeně udržet v tom, čemu říká abraham vortex. jestliže si na vortex budeme hrát, tak se ho můžeme naučit (to ano!!!!), ale stále v něm ještě nejsme :) pravda je, že nejdříve musíme vědět, jak v něm být, jaksi "nonstop", abychom mohli s touto vnitřní jistotou takhle v sobě zacházet. po pravdě řečeno právě teprve ve vortexu nám padají některé z posledních růžových klapek na očích
lidi mají pozitivní emoce, když je nějaký problém nezajímá. kontrast přichází tam, když je něco zajímá. pouze působením kontrastu se vytváří další preference. proto je kontrast tak požehnaný. není zapotřebí vycházet pro zažití kontrastu z vortexu. kdyby to tak bylo, rovnal by se vortex smrti. je to však pozemský stav. a pozemské žití je žití v kontrastu.
2. jsem se tímto způsobem chtěla dotknout jistého pokrytectví, které tyto chanellingy provází, a které od "vortexu" odvádí. ropná skvrna (nebo nějaká jiná kalamita) je neutrální. pochopitelně. ale jenom nakreslená na papíře. jakmile ji oživíme, stává se součástí hry na mínusy a plusy - větší plusy a mínusy, či menší. některé z nich jsou spojené s pozitivními a negativními emocemi, některé nikoli, každý má ty svoje jinde, není to jedna přímka, na níž by se kupily buď pouze pod sebe nebo pouze nad sebe, je to multidimenzionální spektrum o mnoha souřadnicích. možná by tam platily maxwellovy rovnice

ve skutečnosti ale taková ropná skvrna
existuje právě
pouze tehdy, jestliže
už není jenom na papíře. neutrální je pouze jako idea, mimo tento svět. říct, že ropná skvrna je neutrální, je tedy demagogie.
to, že si k ní někdo může přiřadit neutrální znaménko, je totiž už také proces hodnocení. jsou lidé, kteří se o některé věci nezajímají a některým věcem nechtějí ani rozumět. někteří z nich mají bůhvíproč z tohohle nějaký špatný pocit - asi je to tím, že žijí ve společnosti, která na ně "klade jisté nároky" - čili jinými slovy stále příliš hledí na to, co si o nich myslí jejich okolí. některá svá hodnocení potřebují před okolím ospravedlnit. tak tady mají důvod, proč ne

ale člověk přece není povinen zaujímat
i bez toh[/b[b]]o stanovisko ke všemu

jak už jsem říkala, moje zkušenost je ta, že lidi považují za neutrální hlavně to, co se jich osobně netýká. jakmile je něco 200 000 km daleko, tak je to neutrální. ale když skončíš po srážce s kamionem přiskřípnutý ve dveřích, široko daleko nebude žádná pomoc, budeš pomalu krvácet a nebudeš se moct hýbat, strávíš prvních pár minut rozjímáním nad tím, jaká je to zajímavá situace, a jak jsi již zvědavý na to, co pozitivního z toho vznikne? pro mě za mě, nechť si - a to myslím opravdu vážně - myslí každý o skvrně i jako přiskřípnutý ve dveřích cokoli, protože možné je všechno a lidi jsou různí. ale já věřím tomu, že zdravé je v takovém případě chtít přežít a volat o pomoc. je prostě zdravé být člověkem.