co tvrdil na že na viry nejspíš vymřely některé přírodní druhy,
konečně by tak zvítězila absolutně pravda a láska...

vostalpetr píše:PS.
Vopice se bát nemusej, na vopice to nejde tak to pro ně neplatí....![]()
Čím je kdo větší vopice, tím lépe pro něj,
kdo není vopice, toho může pak zachránit alkoholová opice...
V Íránu lidé ‚léčili‘ koronavirus alkoholem, 300 jich zemřelo
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/kor ... 271545_mim
Konzumace alkoholu pravděpodobně zvýší zdravotní rizika, jestliže se osoba virem nakazí. Alkohol (při koncentraci alespoň 60 % obj.) funguje jako dezinfekce na vaší kůži, ale žádný takový účinek na vaše tělo nemá, pokud jej strávíte.
Alkohol má zničující dopad na imunitní systém a nestimuluje imunitu ani odolnost proti viru.
http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie ... t_long.pdf
„Prosíme všechny o pomoc.“ Nemocnice čeká těžká zkouška
Počet zdravotníků nakažených koronavirem se za týden zdvojnásobil, nemocnice se přitom chystají na nápor pacientů. Posily proto hledají, kde se dá. Veřejnost zároveň prosí: pomůžete i dodržováním pravidel.
Lůžek může být dost, ale nebude, kdo by u nich o nemocné pečoval. To je obava, která se v kontextu aktuálních dat jeví čím dál reálněji.
Česká lékařská komora (ČLK) v pondělí zveřejnila data, podle kterých je novým koronavirem nakaženo 978 lékařů a 1862 zdravotních sester, dalších 1592 případů připadá na ostatní zdravotnický personál. Celkem se tedy počet infikovaných pracovníků mezi 3. a 10. říjnem zvýšil z 2480 na 4432.
„V současnosti je matematická jistota, že se v nejbližších dnech bude situace dále zhoršovat. Musíme udělat vše pro to, aby zdravotnictví pod náporem pacientů s covid-19 nezkolabovalo,“ uvedl prezident komory Milan Kubek.
Už při takzvané první vlně epidemie na jaře tvořili zdravotníci až 11 procent z celkového počtu nakažených. Do čísel se mohl promítnout i počáteční nedostatek ochranných pomůcek. Nyní je situace s prostředky lepší, přesto k nákazám personálu ve velkém dochází.
„Více než pracovníci z tzv. covidových jednotek, kteří pracují v ochranných oblecích, jsou v současnosti nákazou ohrožení lékaři a sestry z ambulancí, kde není možno takovou míru ochrany zajistit a my přitom nevíme, kdo z našich pacientů je nakažený a kdo není. Je to tak trochu ruská ruleta. Ostatně ne náhodou byl první lékař, který 8. září v důsledku koronaviru zemřel, 68letým soukromým ambulantním specialistou,“ popsal Kubek už dříve pro Seznam Zprávy.
Nebuďte sobečtí
O pomoc nyní volá například uherskohradišťská nemocnice. Původně byla ve Zlínském kraji pro pacienty s covidem vyčleněna, kvůli velkému nárůstu nakažených je ale musela začít přijímat i další zařízení. V Uherském Hradišti se nyní starají o 60 pacientů s covidem.
„Predikce přísunu covidových pacientů, jak na standardní tak na intenzivní lůžka uherskohradišťské nemocnice, jsou alarmující. Jsme nuceni omezovat neakutní péči a vytvářet lůžkové i personální kapacity ke zvládnutí probíhající krize,“ vzkázal v pátek ředitel Petr Sládek.
„I vy nám v této situaci můžete pomoci. Naléhavě prosíme o dodržování základních hygienických opatření a nařízení, věřte, že mají smysl a pomáhají. Nebuďte sobečtí, chraňte sebe i ostatní,“ dodal.
V pondělí nemocnice přidala otevřenou prosbu - vzhledem ke zvýšené absenci zaměstnanců a zároveň ke zvýšeným nárokům na množství poskytované péče hledá brigádníky na výpomoc s provozem. „Hledáme bývalé zdravotní sestry, zdravotníky i studenty zdravotnických oborů. Všechny, kteří nám chtějí pomoci,“ zní vzkaz nemocnice.
Výzva zdravotníkům, kteří aktuálně pracují v jiných oborech, nebo mají volnou časovou kapacitu, zazněla už minulý týden také od ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Počty nakažených lékařů či sester jsou podle něj alarmující.
„Chci vyzvat vás všechny, kteří jsou zdravotníky, nebo jsou ochotni nám pomoci, aby to učinili. Kapacita systému nemusí být omezena jen počtem lůžek, ale i personálu,“ uvedl.
Kudla do zad
K postupnému omezování plánovaných výkonů se v posledních dnech musela uchýlit řada dalších zařízení. Problémy hlásí třeba Fakultní nemocnice Brno, která má 344 pracovníků v izolaci či karanténě. Kvůli chybějícímu personálu proto z 25 sálů operuje jen na 13.
Obavy přitom někteří vedoucí lékaři a lékařky mají také z uzavření škol, jak o tom v pondělí rozhodla vláda.
„Vnímáme to jako kudlu do zad všem zdravotníkům,“ komentoval opatření už ve chvíli, kdy se začalo zvažovat, Martin Balík, lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny pražské VFN.
Podle něj to bude znamenat, že až 30 procent vysoce kvalifikovaného personálu zůstane doma se svými dětmi. „Myslím, že vláda bude mít na svědomí o dost více mrtvých, protože se o ty pacienty nebude starat kvalifikovaný personál, pokud k tomu opravdu dojde,“ míní lékař.
Zároveň by v takovém případě neměl smysl ani úmysl vlády, která chce kapacitu nemocnic posílit o 2500 lůžek ze státních rezerv. O tom informoval ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD).
„Reálně nám ale hrozí to, že nám nepřijde do práce poměrně dost personálu, který bude mít malé děti doma, a díky tomuto kroku se celá péče může zhroutit. Opravdu nevím, kdo bude obsluhovat těch 2500 postelí, které pro nás sežene ministr Hamáček,“ dodal.
Vláda ale ujišťuje, že na tento problém myslela, a proto zajistí, aby pro děti lékařů, zdravotních sester či pracovníků integrovaného záchranného systému byly vyčleněny školy, kde se o děti postarají.
Pět rad, jak může každý pomoci zvládnout epidemii
Ke zdárnějšímu průběhu epidemie covid-19 může přispět každý z nás. Ve spolupráci s předsedou České vakcinologické společnosti Romanem Chlíbkem jsme sestavili několik doporučení, podle kterých bychom se měli v následujících dnech a týdnech řídit.
1) Prevence
Důležité je podle vakcinologa všechno, co posiluje náš imunitní systém. Namístě je tak pohyb, zdravá životospráva, dostatek spánku a odpočinku.
2) Opatrnost po kontaktu s infikovaným
Pokud byl člověk v kontaktu s nakaženým a nekontaktovala ho hygiena, měl by kriticky posoudit, jestli šlo o rizikový kontakt, či nikoli. „V případě, že jsem byl s infikovaným déle než 15 minut a na vzdálenost kratší než dva metry bez roušek, tak může sám laicky vyhodnotit, že ano,“ vysvětluje Chlíbek.
Za zodpovědné pak označuje setrvat v karanténě bez dalších vycházek. Člověk by se měl v tomto období také více pozorovat, a jakmile by na sobě pozoroval některý z typických příznaků - kašel, teplota či dušnost -, měl by kontaktovat svého praktického lékaře, který mu může vystavit žádanku na test.
3) Nákupy v karanténě
Během samotné domácí izolace by měl každý minimalizovat veškerý kontakt s okolním světem, a to včetně nákupů. „Ale pokud je sám a musí si bezpodmínečně nakoupit, tak je ideální respirátor FFP2 bez výdechového ventilku, s kterým půjde do obchodu a zase se vrátí zpět domů,“ doplňuje Chlíbek.
Dále navíc připomíná, že v oblastech, kde fungují rozvážkové obchody typu Košík a Rohlík, je vhodné využít i jejich služeb. Každý v karanténě by je však měl o své situaci předem informovat.
4) Pravidla s infikovaným v domácnosti
V případě, že se ve společné domácností objeví nemocný s potvrzenou infekcí covid-19, měl by se podle Chlíbka stanovit jasný režim. Zde přitom odkazuje na aktuální doporučení hygieny. Konkrétně jde o oddělený pokoj s tím, že by měl nemocný chodit do koupelny sám a jako poslední.
V koupelně by měl mít zároveň striktně oddělený nejenom kartáček v jiném kelímku, ale používat i vlastní ručník. Následně by pak měl někdo z členů domácnosti provést základní dezinfekci – otřít kliku a odkládací plochy.
5) Nezapomínejte na seniory
Závěrem Chlíbek zdůrazňuje, že bychom měli také stále myslet na seniory v rodině. Jelikož se nedoporučují návštěvy, mohou se cítit opuštění. Variantou podle něj je určit pravidelný čas, kdy budeme izolovaným starším členům rodiny volat. „Můžeme se domluvit, že každý večer nebo každý druhý večer seniorovi z rodiny někdo zavolá a podpoří ho i psychicky,“ uvádí.
Navíc připomíná, že i jemu je potřeba zajistit nákupy. Buď tak seniorům doneseme nákup osobně za dveře, či se ho zeptáme, co potřebuje, a objednáme již zmiňovanou rozvážkovou službu, která nákup doručí.
Česko se z role premianta dostalo na pokraj karantény, píší zahraniční média
Česká vláda se pokouší zpomalit druhou vlnu koronavirové epidemie sérií přísných opatření poté, co se země z role evropského premianta dostala až na pokraj druhé celostátní karantény. List The Guardian či server Politico upozornily na to, že zatímco na jaře česká vláda reagovala na pandemii rychle a rázně, v létě už ji stoupající statistiky k rozhodným krokům nepřiměly.
Česká republika si vysloužila chválu za to, jak zpočátku při propuknutí epidemie na jaře situaci zvládla, napsal server Politico. „Když ale začala čísla nakažených v srpnu zase růst, reagovala vláda pomalu a jen váhavě přijala omezení teprve ve chvíli, kdy bilance infikovaných překročila tisícovku,“ upozornil server.
„Česko je po dramatickém vzestupu počtu případů covidu-19 možná na cestě k druhé celostátní karanténě,“ zhodnotil vývoj The Guardian. Dodal, že v zemi epidemie roste nejrychleji v Evropě jen několik měsíců poté, co bylo Česko dáváno za příklad v boji s nákazou.
Britský deník upozorňuje, že Česko koncem června zrušilo téměř všechna omezení přijatá dříve kvůli šíření koronaviru, ale když se začaly statistiky v srpnu zhoršovat, už jej znovu nezavedlo.
„Premiér Andrej Babiš (ANO), který původně zamítl návrhy na znovuzavedení roušek, než opět změnil kurz, se pokusil vinu částečně svalit na údajně nespolupracující veřejnost, která podle něj už není tak ochotná držet se pravidel,“ dodal The Guardian.
Agentury i další média pak upozorňují na znepokojivá čísla, podle nichž je nyní Česko co do rychlosti šíření koronaviru nejhůře postiženou zemí v Evropě. Zatímco ještě na začátku září ČR registrovala kolem 25 tisíc infikovaných, nyní je to už téměř 120 tisíc, uvedla agentura Reuters.
Minulý týden pak v Česku mělo za jediný den pozitivní test rekordních 8616 lidí, což je při přepočtu na počet obyvatel takové množství, jako kdyby USA hlásily přes čtvrt milionu nakažených denně, přiblížil čtenářům závažnost situace server Politico.
je ideální respirátor FFP2
V Íránu lidé ‚léčili‘ koronavirus alkoholem, 300 jich zemřelo
vostalpetr píše:
Alkoholická relaxace musí probíhat v přívětivém kolektivu
Alkohol má zničující dopad na imunitní systém a nestimuluje imunitu ani odolnost proti viru.
http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie ... t_long.pdf
ON-LINE: Nakazilo se dalších více než osm tisíc Čechů za den
V Česku přibylo v úterý 8325 pozitivních testů na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2. Je to druhý nejvyšší denní nárůst po pátečním rekordu, který byl ještě o 292 případů vyšší. Dění kolem epidemie koronaviru doma i ve světě pro vás sledujeme v on-line reportáži.
8:27 - Česko má v přepočtu dvanáctkrát víc nakažených než Německo. V EU má ČR na obyvatele nejvíce případů, na druhém místě je Belgie.
miroslav píše:No uvidíme, až se JIPky zcela zaplní a lékaři budou muset volit koho nechat zemřít bez pomoci a koho udržet při životě, než se uzdraví.
Už bychom se pomalu měli dohodnout na kriteriích výběru pacientů. Od kolika let například už vůbec nevozit do nemocnice a nechat zemřít doma...
A také by se měly navýšit kapacity krematorií a lednic pro zemřelé.
Nezávidím vládě - jedna skupina bojuje proti hygienickým opatřením, druhá zase, že měla být přísnější, že to vláda nezvládá.
A ta první, až to začne být kritické, tak se přidá k té druhé
miroslav píše:
Horší je, že ten covid je dnes asi tak 100x nakažlivější než chřipka. A tak neřízená epidemie přehltí během několika týdnů zdravotnický systém (včetně nemocného zdravotního personálu) a komplikace covidu budou bez lékařské a přístrojové péče většinou letální.
A to pak nebudou tisíce, ale desítky nebo stovky tisíc mrtvých (u nás) v souvislosti s covidem. A to nejen mezi staršími ročníky.
Zatím ještě furt dobrý (díky opatřením), ale i přes všechna opatření to dnes vypadá, že zdravotnický systém to, co už se nakazilo zcela nezvládne a úmrtnost pak začne exponenciálně růst.
Nezávidím vládě - jedna skupina bojuje proti hygienickým opatřením, druhá zase, že měla být přísnější, že to vláda nezvládá.
A ta první, až to začne být kritické, tak se přidá k té druhé
Horší je, že ten covid je dnes asi tak 100x nakažlivější než chřipka.
vostalpetr píše:
kdyby si lidi dělali co chtějí,
Tak by vládlo jen právo silnějšího. A ten silnější by si kolem sebe za výhody hromadil skupinu, která by terorizovala všechny ostatní. Bylo o tom natočeno už hodně filmů.
Myslím, že většina lidí o něco takového nemá zájem. Já taky ne.
vostalpetr píše:Tak by vládlo jen právo silnějšího. A ten silnější by si kolem sebe za výhody hromadil skupinu, která by terorizovala všechny ostatní. Bylo o tom natočeno už hodně filmů.
No jo,
a ted nevládne právo silnějšího kterej terorizuje všechny ostatní ???
vostalpetr píše:Málokterej panovník by byl až takový blbec, aby své poddané terorizoval až by z toho měli smrt,
Ne.
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků