Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Inspirativní videa

Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Petr » ned 18. led 2009 16:02:41

Člověk, který nemá ani ruce ani nohy a je v životě tak šťastný,že je inspirací pro miliony lidí po celém světě.



Více na http://www.lifewithoutlimbs.org/

Néjak nefunguje Overstream, ktery jsem pouzil na pridani titulku, takze jsem pridal video i s titulky primo na YouTube :))

Nové funkční video zde:


Pokud se vám nezobrazují titulky, tak spusťte video a po té dole v pravém rohu klikněte na šipku a pak na Zapnout popisky (prostřední ikona).
Naposledy upravil Petr dne čtv 20. srp 2009 20:46:42, celkově upraveno 3
Důvod: Přidáno záložní video
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Darges, Jana, MonikaPohu07

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Pavel » pon 19. led 2009 17:05:13

To je vskutku krásné a inspirativní! :poklona: Spousta myšlenek o tom, čím je člověk, o svobodě, nezávislé radosti atd. se zde zhmotňuje.

A díky i tobě Petře za vložení a nyní přeložení. :thanx:
Co daruješ, je navždy tvé, co si ponecháš pro sebe, je navždy ztracené.
Uživatelský avatar
Pavel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 20. říj 2008 21:51:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 13
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Koan » pon 19. led 2009 18:48:04

Díky za práci s překladem a nosné poselství...

Forma opravdu není všechno, ačkoli ten obsah často formuje a vlastnostmi netušenými obdařuje :happy:
Uživatelský avatar
Koan
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod PETRVOSTAL » úte 20. led 2009 12:33:21

Tenhle kluk mi připomíná jednoho mýho kamaráda z Madarska, kterýho potkávám v indii,
mají velmi podobné tváře a velmi podobné oči,
jsou stejně cáknutí a
lidi je mají stejně rádi...
Uživatelský avatar
PETRVOSTAL
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Petr » úte 20. led 2009 13:25:49

Spousta dalsich videi s timto uzasnym klukem jsou zde: http://www.youtube.com/results?search_q ... oq=nick+vu
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Čala » ned 25. led 2009 16:46:52

Nádherný příspěvek.Takové věci mě vždycky dojmou až k slzám.Je to užasný člověk.Někdy je potřeba se dostat až na úplné dno aby mohl být jedinec tak vnitřně bohatý a silný.
Uživatelský avatar
Čala
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Lída » pon 26. led 2009 15:32:39

Ano. Pouštím ho přátelům, kteří ke mně přijdou, viděla jsem ho už několikrát a pokaždé slzy v očích. Nabízí srovnání našich trablů s tím, co on dokázal přijetím změnit v radostný dar pro tolik lidí
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod jonas » sob 14. úno 2009 0:04:09

Je to velmi inspirující. Znám lidi podobného vzhledu i z naší republiky, něco málo je k vidění na http://www.rodinapelunkova.estranky.cz - tu stránku tvořím, reakce všech vás tady mě přivedla na myšlenku, že by bylo dobré zařazovat na web videa těch českých lidí s hendikepem
Uživatelský avatar
jonas
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. úno 2009 0:51:11
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Petr Dz » čtv 05. bře 2009 8:38:54

Díky za toto video a překlad. Pro řadu lidí s těžkým tělesným hendikepem to může představovat velkou inspiraci a povzbuzení.
Petr Dz, VOZKA - severomoravský magazín pro vozíčkáře a jejich přátele - http://www.vozickari-ostrava.cz/vozka/pagevoz.htm
Uživatelský avatar
Petr Dz
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod ziki7777 » pát 06. bře 2009 20:42:31

Pracuji s dětmi s postižením a vím kolik "váží" takové objetí,hřejivý pohled,dobré slovo,to jsou nejlepší přátelé,moc si vážím přátelství s nimi. Děkuji tomu chlapci že nám připomenul *** v čem spočívají pravé hodnoty! ***

ziki
Uživatelský avatar
ziki7777
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod xantypa » sob 21. bře 2009 13:54:50

citila som sa asi tak---tak rada - niekedy by som už dala , posledné zbohom, možno smrť už čaká ma za týmto rohom , zomriem..? možno ,že nie ..., je mi to jedno,
nebolo by však lepšie ,skončiť to celé trápenie..???má to však asi nejaký význam ,ja sa priznám ,žijem ráda - aj ,keď mi je smutne ako dnes, prebíjam sa každým novým dňom a čakám na jedno krásne ráno,
kedy mi moje srdiečko povie, už máš postarano, už môžeme isť a oddýchneš si tam, je to krásny raj , cítiš to dievčatko moje????? A ja s iskrou v očiach mu podám ruku a pôjdeme v šíru dial ....
---ale teraz, hamba ma fackuje :plac: :plac: :redface: :redface: :redface: byťb v blizkosti takeho človeka,musi ,byť úžastné :andilek1: :andilek1:
Uživatelský avatar
xantypa
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod tětiva » ned 22. bře 2009 19:06:05

Děkuji za překlad. Stydím se, potože člověk si opravdu neváží toho co má :ahoj2: :ahoj2: :give_flower:
Uživatelský avatar
tětiva
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod vitova.eva@seznam.cz » pon 23. bře 2009 0:18:59

Přeji hezký den. Tak tento mejl by měli vidět všichni, co jsou zraví a stále se jim na sobě něco nelíbí. Rozešlu to dále. Děkuji Eva
Uživatelský avatar
vitova.eva@seznam.cz
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Emka » pon 23. bře 2009 20:20:08

Moc děkuji za uvědomnění si sebe sama, jakou radost a štěstí rozdává tento krásný človíček a musím se stydět,že si kolikrát nevážím sebe sama. :redface: Odpustit si je nejdůležitější v tuto chvíli pro mne, tak jak to dokázal on :give_flower: Děkuji a přeji i Vám sluníčko v srdíčku *** emka :flower2:
Uživatelský avatar
Emka
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod kačka » úte 24. bře 2009 12:18:27

Jsem ten typ člověka, kterému na sobě pořád něco vadí-jsem tlustá, mám škaredý nos... Když mi někdo řekne, že jsem krásná, začnu šílet a okamžitě mizím do ústraní, protože on to přece nemůže myslet vážně! :redface: Ale po shlédnutí tohoto šíleně emotivního mailu, i kterého se mi po tváři koulely slzy :cry: , jsem si konečně uvědomila, že takové blbosti, které já řeším, nemají absolutně nic společného s opravdovými starostmi a opravdovým trápením. Byť jsem zdravotní sestra a s lidskou bolestí se setkávám dnes a denně, nic na mě nezapůsobilo tak, jako tenhle úžasný kluk, který se naprosto neskutečným způsobem dokázal vyrovnat s tak obrovským handicapem.Smekám před ním a přeji mu v životě jen to nejlepší.
Uživatelský avatar
kačka
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Prchal » stř 25. bře 2009 22:22:51

Neuvěřítelné....
....díky za všechno...
.......přeji mu, aby jej ta radost neopustila....
Uživatelský avatar
Prchal
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Fairy » čtv 26. bře 2009 13:07:54

Pane opravdu se skláním! :thumb:
V dnešní době je toliko potřebná inspirace! já Vám za ni mnohokrát děkuji. Nechť Vám Pán požehná! :thanx:
Uživatelský avatar
Fairy
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod shanti » čtv 26. bře 2009 15:46:15

:give_flower: Nádherný deň želám. Som tu prakticky nová a toto video som už videla no prvý-krát v preklade, za čo Ti, milý Peter ďakujem :give_flower: . Nedalo mi reagovať... Som slobodná mamička, mám doma nádherné 9 ročné slniečko no život mám jednoduchší ako tento mladý muž.. Som "len" na inv. vozíku, ruky i nohy mám i keď nie možno tak funkčné ako by som si predstavovala a i mnohí iní. Zaliali ma slzy pri tom nádhernom a pravdivom príbehu, pretože moje pocity sú totožné s Nickovými, viem presne ako sa môže cítiť pretože s týmito pocitmi žijem každý deň. Keď povedal : "Možno nedostanem to, po čom túžim..." vedela som o čom hovorí. Viete, ľudia s rôznym handicapom sú duše, ktoré si vyberajú takýto "ťažký" život zámerne, potrebujú sa dostať na svojej ceste ďalej a možno rýchlejšie..čo im tento život umožňuje. Sú to duše plné lásky, tej pravej, čistej, a predsa ju nemôžu dať v takej forme ako je to bežné. Povedzme si otvorene, kto z vás je ochotný žiť a milovať takéhoto človeka. Ľudia povedia.. "Obdivujeme.., inšpiruje nás.., úžasný človek.." , ale ak príde na "lámanie chleba" ako sa hovorí, vždy je tu kopa výhovoriek, ktoré vyplávajú na povrch keď si uvedomia, že by nemohli žiť s takým človekom podľa svojich predstáv. Napr. tancovať, milovať sa, že by neboli tak obskakovaní ako so zdravým partnerom. Ich ego je ešte len príliš silné aby dokázali prijať skutočnosť, že by museli viac pomáhať.
Možno sa vám zdá môj článok príliš surový a tvrdý, ale bohužiaľ realita je takáto. A tak... ostávame "sami" s TÚŽBOU v srdci. :jingjang:
Krásny deň
Shanti
Uživatelský avatar
shanti
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 26. bře 2009 13:12:19
Bydliště: Martin, SLOVENSKO
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 1 příspěvku

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Petr » čtv 26. bře 2009 16:31:43

Ahoj Shanti, jj mas v mnohem pravdu :yes:, ale vse se meni, obzvlast v teto dobe :auto: , takze treba i toto video otevira novy prostor :) Lide se meni.. :hugs:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Inspirace od člověka bez končetin (s titulky)

Příspěvekod Katarina » pát 27. bře 2009 18:51:04

Vďaka Petr!Keď vidím takúto osobnosť,tak sa moje "veľké"problémy náhle tak zmenšia,že sú iba na zasmiatie.
Sklánam sa pred veľkostou ducha tohoto človiečika!!!! :poklona: ..... ***
Uživatelský avatar
Katarina
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Další

Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků