Jane Roberts: Sethovy promluvy

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Co si myslíte o této knize?

Výborná, užitečná a doporučuji
6
86%
Zajímavá a stojí za to, si ji přečíst
0
Žádná hlasování
Neuškodí, ale trochu mě zklamala
0
Žádná hlasování
Zklamala
0
Žádná hlasování
Uff, už nikdy více
0
Žádná hlasování
Zatím jsem nečetl(a), ale chystám se
1
14%
Nečetl(a) a nechystám se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 7

Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod Petr » čtv 20. lis 2008 9:07:34

sethovy_promluvy.jpg
sethovy_promluvy.jpg (9.21 KiB) Zobrazeno 16845 krát


Vypráví o realitě, která nám dosud uniká, ale je v našich možnostech ji poznat. Tato úžasná kniha je souborem Sethových myšlenek a názorů, které byly zaznamenány přesně tak, jak je diktoval. Seth vysvětluje, co můžeme očekávat těsně po smrti, jak pohlížet na své minulé životy, a prozrazuje způsob, jakým kontaktujeme své přátele a blízké, kteří jsou již po smrti. Vyjadřuje se k mimotělesným zkušenostem, astrální projekci a dennímu snění. Odhaluje skutečný příběh Ježíše Krista a co se stalo na Kalvárii. Popisuje tři ztracené civilizace, které existovali ještě před vznikem Atlantidy. Vydejte se se Sethem na cestu k novému a většímu uvědomění.

Obsah knihy:
Cast prvni
1. Nemam fyzicke telo, a presto pisi tuto knihu 21
2. Me soucasne prostredi, prace a aktivity 34
3. Moje prace a dimenze, do kterych mne privadi 46
4. Reinkarnace 59
5. Jak myslenka formuje hmotu 71
6. Duse a Zpusob jejiho vnimani 79
7. Duse a jeji potencial 91
8. Spanek, sny a vedomi 100
Cast druha
9. Zazitek "smrti" 117
10. Stav "smrti" v zivote 132
11. Posmrtna volba a zpusob prevteleni 144
12. Reinkarnacni vztahy 163
13. Reinkarnace, sny a skryta muzska
a zenska stranka v nas 175
14. Pribeh prvopocatku a multidimenzionalniho Boha 188
15. Reinkarnacni civilizace, pravdepodobnosti
a vice o Bohu 198
16. Pravdepodobne systemy, lide a bohove 208
17. Pravdepodobnosti, dobro a zlo
a nabozensky symbolismus 219
18. Roviny vedomi, symbolismus a pole soustredeni 233
19. Alternativni pritomnosti a pole soustredeni 247
20. Otazky a odpovedi 265
21. Vyznam nabozenstvi 291
22. Multidimenzionalni osobnost z meho pohledu
a rozlouceni 313
Dodatek 332

Hlavní myšlenky z knihy najdete zde, ale jsou to jen útržky a rozhodně stojí za to si knihu sehnat a přečíst celou. :Studuji: :thumb:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod Petr » stř 17. pro 2008 0:04:40

V této knize je obrovská spousta informací a chtělo by ji to přečíst alespoň pětkrát a stále budete nacházet a chápat něco nového. Je v ní hodně vysvětlení a popisů a "technických" detailů.

Oproti tomu třeba Abraham, předává pouze několik zásadních sdělení a ty vysvětluje, aplikuje, ukazuje, popisuje a rozšiřuje.

Takže pokud mohu doporučit pořadí, tak nejdříve Abrahama a po jeho pochopení si znalosti můžete doplnit u Setha :book2: :ahoj:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 31. led 2010 23:45:33

Petr píše:V této knize je obrovská spousta informací a chtělo by ji to přečíst alespoň pětkrát a stále budete nacházet a chápat něco nového. Je v ní hodně vysvětlení a popisů a "technických" detailů.


Přesně tak. Pro sebe rozlišuji dobu před Sethem a potom, protože tahle kniha mi tak rozšířila obzory, jako žádná jiná. Je to pro mě taková bible :-) Ona i ta její délka téměř 400 stran je taková skoro biblická :-) Kupodivu ji zná docela málo lidí, při tom je to podle mě jedna z nejlepších knih z oblasti metafyziky či spirituality. Neustále se k ní vracím a pokždé najdu nové souvislosti a informace, které mi buď před tím unikly, nebo mi prostě tehdy nedocvakly díky tomu, jak se moje poznání stále rozšiřuje. A to jsem jí četl hodně pozorně.
Se vší úctou k Abrahamovi, Seth je mnohem komplexnější a obsáhlejší, i když Abraham zase dává velice účinné návody, jak si skutečně vytvářet tu svojí realitu.
Vnímám to tak, že Seth popisuje hlavně to, jak vůbec realita vypadá a funguje, Abraham hlavně to, jak si ji formovat k obrazu svému :-)

Nicméně Setha každému jedině doporučuji.

Uvítal bych překlad i dalších knih od J. Roberts
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod watta » pon 01. úno 2010 11:18:42

Popisuje tři ztracené civilizace, které existovali ještě před vznikem Atlantidy. Vydejte se se Sethem na cestu k novému a většímu uvědomění.


prozradíš, prosím, které? :)
díky .)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod Petr » pon 01. úno 2010 12:25:59

AlfaScorpii píše:
Petr píše:V této knize je obrovská spousta informací a chtělo by ji to přečíst alespoň pětkrát a stále budete nacházet a chápat něco nového. Je v ní hodně vysvětlení a popisů a "technických" detailů.

.....
Nicméně Setha každému jedině doporučuji.

Uvítal bych překlad i dalších knih od J. Roberts

Rozhodne :)
mam doma i nejake dalsi (dlouhodobe rozectene :D) knizky od J.Roberts v anglictine a je to opravdu docela hutne cteni nabyte informacemi.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 02. úno 2010 22:18:44

Petr píše:Rozhodne :)
mam doma i nejake dalsi (dlouhodobe rozectene :D) knizky od J.Roberts v anglictine a je to opravdu docela hutne cteni nabyte informacemi.. :)


A nemáš je náhodou v digitální podobě? To bych Tě totiž o ně velice rád poprosil :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 02. úno 2010 22:21:57

watta píše:prozradíš, prosím, které? :)
díky .)


Mluvil hlavně o Lumanianech (vůbec nevím, zda je lze ztotožint s tzv. Lemuřany) a pak ještě o jedné. Že by byli tři, si teď nějak nevybavuji, nicméně zrovna tahle pasáž mě zajímala asi ze všeho nejmíň, proto mi to moc v paměti neuvízlo. Víc mě zajímá, co je teď, než co bylo v minulých (tedy paralelních) časech.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod Petr » úte 02. úno 2010 22:23:13

nn, bohuzel, kupoval jsem je celkem levne na Amazonu v papiru :) ....
jsou to tyto:
http://www.sethcenter.com/pages/JR26.htm
http://www.sethcenter.com/pages/JR33.htm
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 02. úno 2010 22:35:19

Petr píše:nn, bohuzel, kupoval jsem je celkem levne na Amazonu v papiru :) ....
jsou to tyto:
http://www.sethcenter.com/pages/JR26.htm
http://www.sethcenter.com/pages/JR33.htm


Dík. No možná udělám svůj první nákup z amazonu :-) Protože čekat, až to možná někdo někdy přeloží do čestiny, se mi moc nechce.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod amp » pon 05. dub 2010 20:32:39

Je to vyborna kniha, ktoru mam v plane precitat este niekolko krat, pretoze je naozaj komplexna, a v obdobi, ked som ju cital som nebol tak celkom zrely na stravanie vsetkych informacii ( budem niekedy ? :roll: :D ).
Ale viaze sa mi ke tejto knihe jedna zabavna historka, tak to hodim sem, ak by to tu prekazalo kludne nech to Petr vymaze :ahoj: :svatozar:
Mam taky zlozvyk, ze nie vzdy sa mi podari docitat knihu do konca, casto, ked narazim na nejaku menej zazivnu kapitolu v knihe, tak ju odlozim a rozcitam si inu, a potom zase inu a zase inu a :help2: .. no ale ku vsetkym rozcitanym sa casom vratim a dorazim ich :yes: . Tak to bolo aj so Sethom. Prave som docital jednu tazku kapitolu ( no vlastne...tie lahke zabudli do knihu vlozit :plac: ), a potreboval som si od toho naozaj oddychnut, preto putovala naspet na policu. Vzal som si teda inu knihu, ktoru som mal uz dost dlho doma, ale este som sa k nej nedostal, bol to ESP system od Silvu. Je to taka dalsia nadstavba k Silvovej metode - hladiny alfa, theta, kde uz sa pracuje vo vizualnom laboratoriu s radcami. Kurzami ESP bola znama aj Jane Roberts. Precital som teda zopar stran, nezalezi kolko, a odisiel som sa najest do kuchyne. A zrazu pocujem buchot, treskot, dobehnem do izby a pozeram, co sa deje. Myslel som, ze pes nieco zhodil, ale toho som nasiel s takym polovystrasenym, poloprekvapenym vyrazom lezat na zemi. Potom pozeram, ze na PC stoliku je hodena kniha Sethovy promluvy, ktoru som si odlozil hore na policu nad tymto stolikom. Pokusal som sa analyzovat situaciu samozrejme logicky ... samozrejme neuspesne :error: ( malo pozeram CSI Miami ) a potom mi to doslo, ze mal by som Silvu odlozit a vratit sa k Sethovy. No a bolo to naozaj zaujimave lebo kapitola, ktora nasledovala ( alternativni pritomnosti a pole soustredeni ) sa venovala hladinam vedomia, podobne ako to riesi Silva, ale samozrejme je to trocha ina, komplexnejsia liga. Porovnavat Sethov nadhlad so Silvovym dlhorocnym vyskumom ( nic v zlom ) je asi ako postavit vedla seba Skodu 120 a Ferari F50. K ESP som sa doteraz nevratil a neviem, ci sa tak niekedy stane. Takze tymto pozdravujem Setha :starik: a dakujem za navstevu *** :kvetina:
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli amp za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Kerry, Petr

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod Petr » úte 06. dub 2010 7:28:21

jj, to se to obcas takto deje :)
vidim podobne jako ty :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 17. čer 2010 14:20:13

amp píše: Porovnavat Sethov nadhlad so Silvovym dlhorocnym vyskumom ( nic v zlom ) je asi ako postavit vedla seba Skodu 120 a Ferari F50.


Jo, takhle mi to připadá prakticky se všemi knihami v porovnání se Sethem :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod Motýlek » ned 19. zář 2010 18:17:29

AlfaScorpii píše:
Petr píše:Rozhodne :)
mam doma i nejake dalsi (dlouhodobe rozectene :D) knizky od J.Roberts v anglictine a je to opravdu docela hutne cteni nabyte informacemi.. :)


A nemáš je náhodou v digitální podobě? To bych Tě totiž o ně velice rád poprosil :-)


Ahoj, pokud chceš, ozvi se a pošlu Ti, co jsem kdesi na českém webu sosnul - jsou to Sethovy promluvy - má to ve wordu 53 stran, takže sotva desetina tištěné knížky, ale informací je tam tolik, že už to samo o sobě vystačí na celou knížku :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 19. zář 2010 22:17:54

Motýlek píše:
AlfaScorpii píše:
Petr píše:Rozhodne :)
mam doma i nejake dalsi (dlouhodobe rozectene :D) knizky od J.Roberts v anglictine a je to opravdu docela hutne cteni nabyte informacemi.. :)


A nemáš je náhodou v digitální podobě? To bych Tě totiž o ně velice rád poprosil :-)


Ahoj, pokud chceš, ozvi se a pošlu Ti, co jsem kdesi na českém webu sosnul - jsou to Sethovy promluvy - má to ve wordu 53 stran, takže sotva desetina tištěné knížky, ale informací je tam tolik, že už to samo o sobě vystačí na celou knížku :)


Ahoj, Sethovy promluvy jsem četl (viz debata výše), takže mi stačí originál :-) Ale jinak dík za nabídku.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Jane Roberts: Sethovy promluvy

Příspěvekod satu satu » úte 21. zář 2010 21:25:45

Diky za pripomenuti /Setha, knihy, Jane atd./
Kdyz jsem se k nemu kdysi dostala, studovala jsem tehdy Materialy RA a i kdyz jsem si od nej jednu knihu koupila /O vytvareni nasi reality/ nejak jsem vubec nemohla prijit na chut jeho :stylu psani: /tehdy/. A navic pokazde, kdyz jsem tu knizku otevrela, tak na me doslova i obrazne padaly jine knihy z polic atd., takze jsem od nej byla odlakana....:-)
Nicmene, asi je ted konecne cas na Setha, protoze jak se ted zabyvam svymi sny, tak se zase vynorily nejake jeho texty a tato upominka na Promluvy -- takze ho jdu cist :-) Diky!
Uživatelský avatar
satu satu
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. čer 2010 18:17:23
Poděkoval: 1
Poděkováno: 14-krát v 7 příspěvcích


Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron