Bashar: Vim, ze existuji?

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod Petr » pon 26. črc 2010 21:52:33



HOST: Stalo se mi neco zajimaveho. Vsechno co jsem vedel, nebo myslel, ze vim, jsem mohl oponovat.
BASHAR: Velmi dobre. Takze co vite jiste?
HOST: Na 100% vim, ze neznam Jacka.
BASHAR: Kdo to je?
HOST: Vidite, taky ho neznate.
BASHAR: Neptal jsem se na to, co nevite.
...
Vite alespon, ze existujete.
HOST: Mozna jsem az prilis ezotericky.
BASHAR: Mozna jste. Vite, ze existujete? Samozrejme, ze ano!
HOST: Zda se.. vypada to tak
BASHAR: Existujete! Protoze pokud dokazete myslet, ze existujete, tak existujete. Jinak byste nemohl uvazovat, ze existujete. Spravne. Vidite tu jednoduchou logiku?
HOST: Ano.. na jedne urovni
BASHAR: Neni zadna dalsi uroven! O to jde. A to je, kde jste moc ezotericky. Myslite si ze je to komplikovanejsi, nez to je. Neni.
Existujete? Ano nebo ne! Neni jina odpoved. A ne neni mozna odpoved!
....
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Ida, Jana

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod Ida » pon 26. črc 2010 22:23:38

:sek: :yes:
Uživatelský avatar
Ida
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. lis 2009 19:52:55
Poděkoval: 234
Poděkováno: 37-krát v 20 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod vostalpetr » úte 27. črc 2010 7:43:29

BASHAR: Neni zadna dalsi uroven! O to jde. A to je, kde jste moc ezotericky. Myslite si ze je to komplikovanejsi, nez to je. Neni.
Existujete? Ano nebo ne! Neni jina odpoved. A ne neni mozna odpoved!
.............................................................................................................................

No to je sice pravda, ale je to asi tak dobrá odpověd, jako v tomto videu
viewtopic.php?f=82&t=1275&p=6949#p6949

Mahardž to říká takto:

"Nedělejte vůbec nic, pouze budte (existuje). Neustále zkoušejte být (existovat) a zjistěte co to znamená být (existovat).."



Jenoduše řečeno, když chcete vědět, co to znamená existovat, musíte na to obrátit pozornost, tedy obrátit pozornost na vaši existenci, tedy poznat, co to je existence sama o sobě,
tedy co to je existence přímo, ted a tady ...

Takže samozřejmě že existuji, ale co to je, co to znamená ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
sinah

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod watta » úte 27. črc 2010 7:56:24

je to možné, že ten paňdulák jen přerecituje descarta a někteří si z toho sednou na zadek s jú jé áách? dá se hovořit ještě o vnímavém posluchačstvu? no, asi je to opravdu pro masy :)... ale mimochodem ke cogito ergo sum, které odstartovalo konec víry v nadpřirozeno, za ta staletí vznikly velice zajímavé polemiky - teda zajímavé filozoficky (jinak je to celé o nesmrtelnosti chrousta :) )
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod Petr » úte 27. črc 2010 10:25:54

vostalpetr píše:Takže samozřejmě že existuji, ale co to je, co to znamená ???

tak to video je jen ukazkou prilisne ezoteriky :), kdyz nevis jestli existujes. Pokud to vis, tak muzes postoupit o policko dal a resit co dal. A necim vysledkem muze klidne i byt, ze to nebude resit. :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod Petr » úte 27. črc 2010 10:29:54

-> watta: koukam ze Bashar je stale tvuj citlivy bod a skoro to vypada, ze je tak citlivy, ze prekryva respekt, ktery mame k nazorum jinym a ke zpusobu byti druhych.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 27. črc 2010 17:07:38

Petr píše:-> watta: koukam ze Bashar je stale tvuj citlivy bod a skoro to vypada, ze je tak citlivy, ze prekryva respekt, ktery mame k nazorum jinym a ke zpusobu byti druhych.


Vnímám to stejně.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod watta » úte 27. črc 2010 18:06:12

bashar je člověk, který dělá z lidí hlupáky, a já ukazuji na to, jak a kde. respekt mohu mít jenom ke skutečným lidem, nikoli k názorům. to bych musela mít respekt i k fašismu, eugenice, pedofilii a tak podobně. jestliže někdo nedokáže milovat člověka, který se skrze tyto názory na svět dívá, pak je možné, že mu respekt k tomu člověku a respekt k názorům toho člověka může splývat. spíš si ale myslím, že nedostatek respektu bývá vyčítán lidem, kteří zkrátka mají opačný názor. pokud by tu probíhala debata o stalinovi, v níž bychom se (dejme tomu, asi také ne zcela) shodli na tom, že nechceme podporovat, co dělal, nikdo by u nikoho nehledal nedostatek respektu. nedostatek respektu se - ejhle - objevuje až v případě zastávání jiného názoru. tož buďme k sobě upřímní, co? :) každý tu máme stejné pole působnosti, já stejně jako vy.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod watta » úte 27. črc 2010 18:32:39

abych to tak nejlépe srovnala - mám skutečný respekt k paním, které postávají na zastávkách metra s časopisem "Probuďte se", mám vpodstatě respekt i k tomu, co hlásají, ale nemám respekt k tomu - jak jsi to šalamounsky nazval - jejich způsobu bytí (tedy dobrovolné odezvání všech statků mocipánovi, který je zneužívá a vzdání se veškerých životních nároků. nebyl-li by na světě nikdo, kdo by na tyto nekalosti upozorňoval, byla bych se teď věnovala třeba svědkům jehovovým. ale o těch už je to známo, takže tam moje (ani ničí jiné) upozorňování není třeba. v případě bashara lze doufat, že to třeba za pár let alespoň někomu dojde. když se podívám zpátky v čase, například k tomu dnes zde v jiném vláknu zmiňovanému znásilnění evropských vědeckých výzkumů a jejich výsledků pro účely prodeje syntetického odpadů z velkoprůmyslu na počátku 20. století, je dobře vidět, jak pomalu roste povědomí o věcech mezi lidmi. někteří, obzvláště vědci, na chybné výsledky, nastolení povinných očkování a dalších nesmyslů, poukazovali hned zpočátku. protože propaganda byla ale veliká, nenaslouchal jim nikdo. po válce tím spíše. přesto se v dalších desetiletích čas od času objevily, zejména v medicínských žurnálech, články o Dechampovi (to hlavně díky knize, která vyšla už před válkou) apod., v nichž bylo zjevně předestřeno, jak se v oněch otázkách postupovalo a proč. a dnes, v roce 2011 je stále ještě většina "veřejnosti" přesvědčena, že viry jsou původci nemocí. objeví-li se jiná informace, je stále ještě většinou (ne tak již ve vícero medicínských publikacích) považována za konspirační teorii. konspirační teorie mají tak špatnou pověst, že tak většinou stačí cokoliv označit, a je to u velké většiny populace spolehlivě zlikvidováno. vezměte si například televizi al-jazeeru. po útocích na twintowers v roce 2001 byla v čechách představena jako osa zla, která každý den dští přímé útoky a pokyny pro sebevražedné atentátníky a tak dále. většina lidí si těmito informacemi byla tak jistá, že každého člověka, který tuto severoafrickou stanici pustil, považovala za teroristu, a tak většina lidí stále ještě dnes neví, že je to úplně normální zpravodajská televize, která vysílá hlavně regionální zpravodajství z kontinentu, o němž se v Evropě mimochodem dozvíme velké kulové, a to z oblasti přírody, politiky ad. některé věci stačí zkrátka použít jako zaříkávadla. ve 4. století uzákonili panenku marii jako neposkvrněnou, a do 20. století mnoho lidí věřilo, že tomu tak opravdu bylo. problém každé víry spočívá v tom, že je velice dobře zneužitelná. problém nespočívá v tom, jestli panenka marie opravdu byla neposkvrněná nebo nikoli, a jak by řekli humanisté těmito slovy: "není nic špatného na tom", když někdo věří, že panenka marie neposkvrněná opravdu je. problém ale nastane tehdy, jestliže se ke kánonu přidruží společenský způsob utváření víry, a z víry vznikne náboženství. z new age, neboli tzv. nové spirituality, vzniklo náboženství až teprve po přelomu tisíciletí. ve skutečnosti není příliš silné, proti všem ostatním současným světovým náboženstvím. ale je o mnoho nebezpečnější, mimo jiné i proto, že je nové, ale nejenom kvůli tomu. je skutečně možné, že tisíce lidí stráví hodiny a hodiny denně přemýšlením nad výroky typu "já jsem já, protože nejá není já a kolem já je já z já", jejichž skutečná podstata lze ve skutečnosti shrnout některým z již dávno "vymyšlených" mouder, která se objevila křížem krážem všemi světadíly a ve všech náboženstvích. tito lidé, v přeneseném smyslu i doslova, dají pokoj. budou mít své bashary, ufony a jiné země zaslíbené, a všechno bude v pořádku. není to ale jediné nebezpečí. každá víra, je-li skutečně v životě aplikována, mění způsob života, kterým člověk žije. jestliže někdo zcela přijme voluntarismus, tj. vpodstatě základní kámen nové spirituality, stane se z něj bestiální asociál. to již vidíme kolem sebe. taková je další generace, generace lidí, kterým se jejich tvrdě pracující emancipované maminky nevěnovaly, protože "naplňovaly svoji vůli" ve svých zaměstnáních. takové děti jsou kruté, aniž by za to mohly. od malička se totiž naučily, že musí o přízeň na slunci, o těch několik málo minut či hodin se svoji matkou, po níž každé dítě přirozeně touží, velmi bojovat. a bojují tak v celém životě. je to, doslova a do písmene, eugenické žití, posvěcené ale novým náboženstvím, které tvrdí, že každý může myslet hlavně sám na sebe. jen velmi malá hrstka pochopí, jakou úžasnou moc toto znamená doslovně, a co to opravdu vypovídá o našem vesmíru, ale většina se začne chovat hloupě, cynicky, nevšímavě, do sebe zahleděne, a také stráví celý svůj život otroctvím, aniž by si toho vůbec všimla (o což jde v neposlední řadě). stejně tak jako krista chápalo jen velmi málo lidí - většina po něm chtěla, aby se stal vůdcem nějakého okamžitého povstání, když už má být ten mesiáš, a přinesl tehdejšímu izraeli absolutní mír. a tak dnes většina členů náboženství nové spirituality obdivuje slova o rozpouštění egu a rozšiřování vědomí a utápí se sama v sobě, je sebou doslova opojena, až se dusí, a v posvátné úctě vzhlíží ke komukoliv, kdo říká, co chtějí slyšet - totiž "já jsem skvělý, ať jsem jaký jsem". taková je realita nové spirituality dnes. ještě před několika lety nebyl tento směr stěžejní, a není možná ani dnes, ale na inspiruj v poslední době rozhodně převážil. nu a takové naslouchání potom samozřejmě otevírá brány všem basharům a obamům a dalším, kteří netouží po ničem jiném, než aby "prostý lid" věřil něčemu dostatečně "neškodnému", jen aby pracoval a dělal to, co se po něm chce. je to tak vymyšlené, že tomu ti lidé ještě budou říkat svoboda. bashar je jedním z těch, kteří vymývají mozky. je to velice jednoduché a laciné, člověka to až překvapuje, jak málo to stojí a jak málo stačí, aby davy naletěly. je mi líto, že si někdo bere osobně a cítí se být zasažen kritikou, kterou tomuto pánovi na zdejších stránkách věnuji, ale pokud to budu považovat za nutné, budu opakovat, že je to podvodník, nikoli z nedostatku respektu, ale právě proto, že k vám respekt mám. až to přestanu dělat, bude to znamenat jenom to, že už mi za to nikdo nestojí.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod watta » úte 27. črc 2010 18:50:32

a ještě malá poznámka: tento server byl původně venovaný Abrahamovi. tedy "učiteli", který na rozdíl od naprosté většiny soudobých "mistrů" nabízí cosi, co může člověk dobře pozorovat v praxi. první úroveň Abrahamova učení je, že tím, co si myslíme, v co věříme, atd., ovlivňujeme realitu. je to prosím první úroveň, nikoli poslední. přesto pro někoho zůstává první a poslední - budiž. nicméně v Abrahamovi je mnoho studijního materiálu a je to na mnoho let, takže tyto další vrstvy mohou být v průběhu dalších let mnohými odhaleny. Abrahamovo učení, na rozdíl od všech ostatních, které se objevovaly na Nové zemi či kdekoliv jinde, a v poslední době bohužel i zde na inspiruj, se soustřeďuje na praktickou otázku života, tedy na život vezdejší. a to opravdu velmi. nabízí mnoho otázek, o nichž je možné vést polemiky, ale vždy s naprosto primárním pragmatickým, praktickým dopadem. v Abrahamovi neexistuje nic, co by nebylo odtaženo od této reality. je to vlastně metoda pokusů a experimentů s touto realitou. Abraham na rozdíl od Bashara neříká: věci jsou tak a tak, přičemž neopakuje eklektický mix sebraný po všech čertech, či spíše představitelích do současné doby existujících náboženských směrů všeho druhu, ale říká: podívej, co se stane, když. A člověk tedy vždy může jít, a podívat se, co se stane když. Abrahamovo učení je defacto kvantovou teorií. Druhý level Abrahamova učení je ten, že jedna ze základních premis kvantové fyziky, totiž že experimentující vždy zároveň ovlivňuje výsledek experimentu, takže experiment vlastně nikdy není možno považovat za platný, další level by byl tzv. Heisenbergův princip neurčitosti - tj. nemůžeme předpovědět chování systému, pokud známe jeho počáteční stav (počáteční stav je již výsledkem odchylek), a tak dále. Ale vše si to lze v praxi ověřit. na experimentech (již ovlivněných námi :) ) s rýží, s vodou, se sebou, s předměty i s jevy, které se nám dějí. je to velice zajímavé zkoumání možností této reality tak, jak se nám jeví. je to pochopitelně i mnoho jiného, a Abraham musí říkat věci tak, aby to bylo srozumitelné, a na příkladech, které lidé chtějí slyšet, protože na nich to budou chtít chápat. je to pozoruhodné uchopení této reality, které je inovativní a umožňuje člověku opravdu rozšířit vědomí, tj. dozvědět se o sobě více, a žít plnější život. oproti tomu Bashar a další řeší neustále nesmrtelnost chrousta - tedy je bod A opravdu bodem A? a nad touto otázkou je - v různých obměnách - schopen, jak názorně ukazuje - strávit vpodstatě celý život. chce-li někdo tento život opravdu žít, může se podobnými filozofiemi obohatit (je-li tedy ještě čím, což je jistě individuální), ale pokud se stanou převažující náplní jeho života, odsoudil sám svůj život k nežití. je to stejné, jako kdyby člověk strávil celý život v meditaci. ne že by to nešlo, jistě se to někomu bude líbit, jistě se najde někdo, kdo bude něco takového chtít dělat, a z hlediska evropské humanity :) opět nemůžeme pokrytecky nabídnout nic než známou frázi: "ať si dělá, co chce", "je to jistě jeho štěstí". jen je potom těžko pochopit, proč si evropský člověk stěžuje, že číňané i muslimové mají věštší porodnost. evoluce jim přeje. protože žijí život, veliký dar, který jim tato země dává.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod vostalpetr » úte 27. črc 2010 19:47:44

a ještě malá poznámka: tento server byl původně venovaný Abrahamovi. tedy "učiteli", který na rozdíl od naprosté většiny soudobých "mistrů" nabízí cosi, co může člověk dobře pozorovat v praxi.
..............................................................................................................................





Úvod k fóru

Příspěvekod Petr » sob 10. kvě 2008 23:36:54
Motto fóra: Inspiruj a nech se inspirovat.

Toto fórum vzniklo v květnu 2008 jako prostor pro sdílení Vašich zážitků a dojmů z knih a filmů, které na Vás něčím velmi zapůsobily a posunuly Vaše uvažování nebo činy lepším směrem. Mohou se zde také objevit příběhy a zkušenosti z Vašeho života, kterými můžete inspirovat ostatní.

Když jsem o založení tohoto fóra začal uvažovat měl jsem namysli především inspiraci pro duchovní rozvoj, ale fórum není na duchovno striktně omezeno. Jakákoli inspirace, která člověka může posunout zase o kousíček dál tu najde své místo.

Toto fórum je otevřené všem, kteří chtějí chtějí sdílet své dojmy s ostatními nebo si je chtějí jen názory druhých přečíst.

Toto fórum není fórem kritiků nebo recenzentů. Pokud chcete druhé inspirovat, měli byste psát o něčem co Vás zaujalo, nadchlo nebo třeba potěšilo. Tj. všechny témata by měli začínat pozitivně. :) Nicméně v diskuzi pod daným filmem nebo knihou mohou zaznít i kritické názory, v tomto je fórum naprosto otevřené.

Update 26/01/2009: Více najdete nyní ve stanovách fóra.

Předem děkuji všem, kteří se rozhodnou přispívat do tohoto fóra a sdílet své dojmy.

Díky!

Petr ***
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod vostalpetr » úte 27. črc 2010 20:02:51

nu a takové naslouchání potom samozřejmě otevírá brány všem basharům a obamům a dalším, kteří netouží po ničem jiném, než aby "prostý lid" věřil něčemu dostatečně "neškodnému", jen aby pracoval a dělal to, co se po něm chce. je to tak vymyšlené, že tomu ti lidé ještě budou říkat svoboda. bashar je jedním z těch, kteří vymývají mozky. je to velice jednoduché a laciné, člověka to až překvapuje, jak málo to stojí a jak málo stačí, aby davy naletěly.
........................................................................................................

No ale celej tvůj život je o tom, že s tebou někdo manipuluje,
začne to už v dětství od rodičů a pokračuje to celej život,
tohle smíš, tohle nesmíš, tohle je pravda a tohle je lež...

Celej ten problém je v tom, že lidé nechtějí svobodu, dobrovolně se jí vzdávají,
nebot svoboda je problém, znamená to totiž odpovědnost minimálně jen za sebe,
proto je tohle opičí ráj, kde lidé dělají jen opičárny a následují svého opičího vůdce...

A to je civilizace, přebíráme zkušenosti a názory předchozí generace,
dobrovolně se sebou necháváme manipulovat, věříme názorům autorit jako by to byla svatá pravda atd.

A když už něco někdo vymyslí, tak se to vždy zvrhne v opičárnu a v uctívání vůdce,
a po pravdě, nepřijde mi, že čínané či muslimové by byli těchto opičáren ušetřeni,
protože těžko si můžeš říci, at už v číně nebo ve většině muslimských zemí,
at si každej dělá co chce

PS.
ale jinak vcelku chápu, proč píšeš co píšeš,
chceš prostě, tak jako každej, aby to bylo lepší,
aby bylo lepší Inspiruj, aby lidi byli lepší, aby svět byl lepší, (já si navíc ještě přeju, aby i Bůh byl lepší)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod Petr » úte 27. črc 2010 21:44:55

3x diky za tvuj pohled :thanx: nesouznim, ale respektuji.
Naposledy upravil Petr dne stř 28. črc 2010 8:29:56, celkově upraveno 1
Důvod: Zestrucneno :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 27. črc 2010 21:50:10

Watto, jak Tě tak čtu, tak mám pocit, že máš potřebu všechno příliš řešit. A pak se pasuješ téměř do role spasitele. Nu, co k tomu dodat. Zcela v duchu evropské humanity říkám: "Dělej, co uznáš za vhodné." :-)
Nezapomínej ale na to, že je to vždy jen Tvůj pohled.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod Ladislav » stř 28. črc 2010 13:59:34

Chci napsat jen svůj pohled, jak to mám a dělám já. ;) Když mě něco provokuje, ruší, zneklidňuje, prudí, uráží...atd., tak je to vždy ze dvou důvodů:

1) Ten člověk, dělá něco, co mám v sobě také (většinou dobře ukryté) - a vůbec se mi to nelíbí (ještě jsem to nedokázal přijmout... :? )

2) Ten člověk, dělá něco, po čem vnitřně toužím (ať se mi to líbí nebo ne :donknow: ), ale já sám (zatím?) to nedokážu :aha:

...tak nějak se rodí odsuzování nebo závist - U MĚ :roll: , zkrátka dát sobě, nebo spíš vému egu "HODNOTU" (s oblibou si říkám "dát mu nažrat..." :lol: ).
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Jana

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod watta » stř 28. črc 2010 14:32:36

vostalpetr píše:nu a takové naslouchání potom samozřejmě otevírá brány všem basharům a obamům a dalším, kteří netouží po ničem jiném, než aby "prostý lid" věřil něčemu dostatečně "neškodnému", jen aby pracoval a dělal to, co se po něm chce. je to tak vymyšlené, že tomu ti lidé ještě budou říkat svoboda. bashar je jedním z těch, kteří vymývají mozky. je to velice jednoduché a laciné, člověka to až překvapuje, jak málo to stojí a jak málo stačí, aby davy naletěly.
........................................................................................................

No ale celej tvůj život je o tom, že s tebou někdo manipuluje,
začne to už v dětství od rodičů a pokračuje to celej život,
tohle smíš, tohle nesmíš, tohle je pravda a tohle je lež...

Celej ten problém je v tom, že lidé nechtějí svobodu, dobrovolně se jí vzdávají,
nebot svoboda je problém, znamená to totiž odpovědnost minimálně jen za sebe,
proto je tohle opičí ráj, kde lidé dělají jen opičárny a následují svého opičího vůdce...

A to je civilizace, přebíráme zkušenosti a názory předchozí generace,
dobrovolně se sebou necháváme manipulovat, věříme názorům autorit jako by to byla svatá pravda atd.

A když už něco někdo vymyslí, tak se to vždy zvrhne v opičárnu a v uctívání vůdce,
a po pravdě, nepřijde mi, že čínané či muslimové by byli těchto opičáren ušetřeni,
protože těžko si můžeš říci, at už v číně nebo ve většině muslimských zemí,
at si každej dělá co chce



máš samozřejmě pravdu, souhlasím zcela a rozhodně netvrdím nic jiného.

být si vědom je kouzelná mantra, která mění svět (protože sebe). být si něčeho vědom, a přitom dělat to samé, je tvorba zcela diametrálně odlišná od toho "pouze dělat to samé". a to je onen zásadní rozdíl, který tímto vším zdůrazňuji. ovce jsou príma, nic proti nic nikdo nemůže mít, ale potřebují pastýře. tím se vždycky někdo rád stane, takže máš pravdu, funguje to dobře dohromady. ale pokud se vrátíme k tomu "být si vědom", to nejzazší, k čemu může člověk přijít, tedy kam může dosáhnout maximum vědomí, je něco, co je prosto jakéhokoliv pojmenování, jakéhokoliv vysvětlování, jakýchkoliv vlastností, jakéhokoli významu, jakékoliv disputace, jakéhokoli charakteru. není o tom možno říci vůbec nic. je tedy možno vytvořit milióny různých systémů opičích rájů s opičími vůdci, a určitě na tom nebude nic špatného. pak ale nemůžeme mluvit o jakémkoliv "rozšiřování vědomí". akorát namísto v panenku marii věří teď někdo v bashara, namísto pilky ve frézu, namísto minulé životy v Jáství. to není posun vědomí, to není širší vědomí, to je pořád to samé, co lidé dělali před tisíci lety, až na to, že kdysi pradávno alespoň pocitově byli jistě Realitě blíž. pak jsou tedy všechny řeči o "rozšiřování vědomí" jen směšnou parodií sebe sama.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Vim, ze existuji?

Příspěvekod watta » stř 28. črc 2010 14:34:15

AlfaScorpii píše:Watto, jak Tě tak čtu, tak mám pocit, že máš potřebu všechno příliš řešit. A pak se pasuješ téměř do role spasitele. Nu, co k tomu dodat. Zcela v duchu evropské humanity říkám: "Dělej, co uznáš za vhodné." :-)
Nezapomínej ale na to, že je to vždy jen Tvůj pohled.


nikdy :) na to nezapomínám. nebudu to ale psát před každou větou znovu a znovu, nedělá to nikdo :)
dělám tisíce jiných věcí, ale píšu i myslím hodně rychle, proto možná ten dojem, netuším...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích


Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron