Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » pát 04. led 2019 15:35:38

intago píše:Alajo-asi takhle-tak prosté s meditacemi to není. Vidět zářící Univerzum je pěkné, ale šíře meditací je daleko širší. Jde o poznání celého Stvoření, jeho duchovních zákonů. Já měl velkých meditací přes 270 a malých tisíce a v každé bylo něco jiného. Prostě jak ve škole, samá nová látka. Poznat božské, to je to Sebepoznání. Víš, jaké to je v Království božím, jakou má šířku božských pocitů, totálně odlišných od našich? Projít světy bohů, světy božstev i samotného Boha...
To tě zcela změní, chápeš božskou filozofii, proč je vše jak je. Nejen zákony karmy.
A hudba je od toho, aby přivedla Boha aby ti přednášel Svou výuku. To je ten vztah-přijímat Ho. On je Učitel, ne ty...

Díky za "jiný vítr".

Poznat božské je velikým úkolem nás, "obyčejných" lidí..., a k Němu se sklonit.... Tvá vůle ať se stane, ne má...., On je učitel, ne já....

Jak těžké, jak mnohdy nemožné to uskutečnit a proto tolik dalších a dalších pokusů (životů)....

Sebepoznání není podle mne poznat to božské, co přesahuje naši osobu, sebestřednou jednotku, ale sebepoznání je vidět = žít Jeho...., jeho světy jsou jeho světy, ať už je vidí nebo nevidí kdokoli, ať už je prochází nebo neprochází kdokoli, kdo je chápe nebo nechápe. koho to změní nebo nezmění, kdo jimi prochází nebo neprochází.... .... právě ten KDO je ten, který zavazí tomu božského, Pochopení....., protože ten KDO (ego, osoba, která si vše vztahuje sama k sobě, coby středobodu vesmíru), aby sama sebe potvrdila jako samostatně existující JEDNOTKU je tou největší překážkou k poznání a hlavně žití Boha.....

To ona (chce) vidět, hledat, zakoušet, cítit, prožívat, vyhodnocovat, uvědomovat si (ahoj Lído), protože jen takovou činností má pocit = přesvědčení, že EXISTUJE nezávisle jako JEDNOTKA, jáčko, ego, osoba....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 15:48:50

Alajo-Tohle by chtělo trochu rozjet. Asi usoudili, že náročnější kapitoly ti zatím nedají. Leda, že bys je přesvědčila, že je chceš.
Máme jednu holku, u nás je 5 let a jede jak dráha. Dávají jí to po kapkách, už je hodně daleko. Kdyby tě to zajímalo, najdi na http://intago.sweb.cz/meditace.htm
Triiny meditace
Prostě každej dostává co unese, a kdo je sám, nemůže si vyměnovat zkušenosti a to ho brzdí.
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 15:56:25

Eva Nada píše:
intago píše:Díky za "jiný vítr".

Poznat božské je velikým úkolem nás, "obyčejných" lidí..., a k Němu se sklonit.... Tvá vůle ať se stane, ne má...., On je učitel, ne já....

Jak těžké, jak mnohdy nemožné to uskutečnit a proto tolik dalších a dalších pokusů (životů)....

Sebepoznání není podle mne poznat to božské, co přesahuje naši osobu, sebestřednou jednotku, ale sebepoznání je vidět = žít Jeho...., jeho světy jsou jeho světy, ať už je vidí nebo nevidí kdokoli, ať už je prochází nebo neprochází kdokoli, kdo je chápe nebo nechápe. koho to změní nebo nezmění, kdo jimi prochází nebo neprochází.... .... právě ten KDO je ten, který zavazí tomu božského, Pochopení....., protože ten KDO (ego, osoba, která si vše vztahuje sama k sobě, coby středobodu vesmíru), aby sama sebe potvrdila jako samostatně existující JEDNOTKU je tou největší překážkou k poznání a hlavně žití Boha.....

To ona (chce) vidět, hledat, zakoušet, cítit, prožívat, vyhodnocovat, uvědomovat si (ahoj Lído), protože jen takovou činností má pocit = přesvědčení, že EXISTUJE nezávisle jako JEDNOTKA, jáčko, ego, osoba....

Ani tohle není úplně to pravé pochopení. Ego je přirozené, naše cesta a bloudění taky. O tom je Sebepoznání. Jen je ho možno trochu zkrátit boží pomocí. Když tě někdo vede neznámým terénem, hodně ti pomůže. Proto zdůraznuji nezbytnost naučit se komunikaci s božským a chodit k Němu na návštěvy, exkurze, meditace :)
Prostě my jsme i nejsme oddělení, je to tak správné. Problém je pouze v přijetí Boha jako Autority...
A Ono se postará, vždyt je Dokonalé, Neomylné... Ale škola bez Učitele je vždy tragikomedie, ač je to téměř v duchovnosti pravidlo, chápeš?
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » pát 04. led 2019 16:22:17

Alaja píše:
Každého to holt učí něco jiného.


To ani ne.
Všimla jsem si, že někteří hledači, když se jim nepodaří po dlouhém úsilí dosáhnout toho, co si představovali, se vrhnou s obrovskou vervou na něco jiného. Prohlásí to za to jediné správné a smyslpné a snaží se pro to získat ( často i pomocí ne moc hezké manipulace) ostatní. Samozřejmě každý něco jiného. Mohou v tom být hodně úspěšní, i finančně. Obvykle se u nich projevuje neklid až horečnatost. To je ta snaha dokázat si, že mají pravdu.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
adiuv

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 16:58:42

Jestli tím narážíš na mne, protože se mnou se o tom bavila, tak já zásadně peníze neberu. Kurzy channelingu na webu, viz gůgl, jsou hodně drahé. Za druhé, já výsledky práce mám. A to je důkaz, že jdu správně, to jsou ty Dary ducha, odměna Boha. V podstatě patřím k radikální větvi Charismatické obnovy církve, viz cho.cz
Ti, kteří se mnou před 30lety i déle začínali, už toho dávno nechali. Na celou duchovnost zcela zapomněli a byli to i členové mé rodiny... Vlastně z nich jsem zůstal sám. A v 90.letech, to byl daleko větší zájem než dnes... Skoro jak v 60.tých, které taky dost pamatuju... To byla nejduchovnější doba vůbec. Tehdy začal Timothy Leary, dr.Grof a mnozí další guruové New Age, který už umřel na úbytě... :|
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » pát 04. led 2019 17:04:31

Za druhé, já výsledky práce mám. A to je důkaz, že jdu správně, to jsou ty Dary ducha, odměna Boha.

Můžeš ty výsledky přiblížit? O co se jedná?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 17:34:49

intago píše:Alajo-Tohle by chtělo trochu rozjet. Asi usoudili, že náročnější kapitoly ti zatím nedají. Leda, že bys je přesvědčila, že je chceš.
Máme jednu holku, u nás je 5 let a jede jak dráha. Dávají jí to po kapkách, už je hodně daleko. Kdyby tě to zajímalo, najdi na http://intago.sweb.cz/meditace.htm
Triiny meditace
Prostě každej dostává co unese, a kdo je sám, nemůže si vyměnovat zkušenosti a to ho brzdí.


:D
Božíčku, Intago - ty píšeš o své třicetileté praxi....u mne by to bylo skoro stejné době.....přesněji napsáno .. od 14.11.1989...o náročnější kapitoly nemám zájem, mě stačí to, co jsem si trochu prozkoumala a objasnila - jasnovidnost, telepatie, ufouni...
;)
Kdysi v Praze jsem viděla jednoho (J.Chvátal), jak veřejně channelingoval s "mistry"....a to mne od jakéhokoli channelingu zcela odvrátilo.....o to opravdu zájem nemám...

Já jsem jen chtěla kdysi vědět co to je, proč to je, k čemu to je (ono světlo Univerza) a ty vize byly jen jaksi navíc, snad abych se při meditaci nenudila...
A tak jsem trochu své pozornosti věnovala i tomu, co je to za vize, až jsem rozpoznala, že se většinou dívám očima jiných lidí, zvířat, ufounů, právě zemřelých lidí a pod.....že vidím to, co právě vidí oni, v přímém přenosu...
:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 17:41:38

Eva Nada píše:
Za druhé, já výsledky práce mám. A to je důkaz, že jdu správně, to jsou ty Dary ducha, odměna Boha.

Můžeš ty výsledky přiblížit? O co se jedná?

Už jsem to tu popisoval, ale dobrá, opakuju se: Hlavně je to jasný neustálý kontakt s Bohem. Jeho stálá Přítomnost.
Několikrát denně mne oslovuje, poučuje, odpovídá na dotazy. A hlavně mám Jeho božský pocit hrdé posvátné vznešenosti. Do detailu vede můj život, úplně ve všech ohledech. Vše má v rukou. A i další věci... A taky mě pozměnil a pozměnuje, dostal jsem se do mystické pozice mezi světem lidí a bohů. No a v příštím životě mne pošle do vyšší civilizace...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 17:43:52

Alaja píše:
intago píše:Alajo-Tohle by chtělo trochu rozjet. Asi usoudili, že náročnější kapitoly ti zatím nedají. Leda, že bys je přesvědčila, že je chceš.
Máme jednu holku, u nás je 5 let a jede jak dráha. Dávají jí to po kapkách, už je hodně daleko. Kdyby tě to zajímalo, najdi na http://intago.sweb.cz/meditace.htm
Triiny meditace
Prostě každej dostává co unese, a kdo je sám, nemůže si vyměnovat zkušenosti a to ho brzdí.


:D
Božíčku, Intago - ty píšeš o své třicetileté praxi....u mne by to bylo skoro stejné době.....přesněji napsáno .. od 14.11.1989...o náročnější kapitoly nemám zájem, mě stačí to, co jsem si trochu prozkoumala a objasnila - jasnovidnost, telepatie, ufouni...
;)
Kdysi v Praze jsem viděla jednoho (J.Chvátal), jak veřejně channelingoval s "mistry"....a to mne od jakéhokoli channelingu zcela odvrátilo.....o to opravdu zájem nemám...

Já jsem jen chtěla kdysi vědět co to je, proč to je, k čemu to je (ono světlo Univerza) a ty vize byly jen jaksi navíc, snad abych se při meditaci nenudila...
A tak jsem trochu své pozornosti věnovala i tomu, co je to za vize, až jsem rozpoznala, že se většinou dívám očima jiných lidí, zvířat, ufounů, právě zemřelých lidí a pod.....že vidím to, co právě vidí oni, v přímém přenosu...
:lol:

No jo, stačí ti co máš, to tě limituje... Proč se od channu necháš někým odradit? Vždyt ani nevíš, jak je to správně... Ale to je klasický přístup, mě by to nestačilo. To je jako jezdit autem třicítkou :D
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » pát 04. led 2019 17:46:49

Eva Nada píše:
Za druhé, já výsledky práce mám. A to je důkaz, že jdu správně, to jsou ty Dary ducha, odměna Boha.

Můžeš ty výsledky přiblížit? O co se jedná?


Podrobně je to popisováno na odkazu, který sem intago dal: http://intago.sweb.cz/meditace.htm

Takových zkušeností je na netu popisováno spousta. Mně to přijde, že postatou takových zkušeností je to něco na způsob duchovňácké hysterie, generování a prožívání nejrůznějších představ. Mnohdy rozvinutí takových prožitků napomůže LSD, holotropní dýchání i ten zmiňovaný channeling.
S duchovností ve smyslu duchovní cesty k Pravdě o sobě a o Bohu to nemá moc společného.
Ego je těmito prožívanými představami nadšené, zaujaté a nafouknuté a díky tomu je stále více rozvíjí.
Způsob jak se z těchto fantazií (které považujeme za skutečnost) a ze závislosti na nich, je uvědomit si, kdo si to všechno, obsah toho filmu uvědomuje. Ten je totiž jediný skutečný.
Ale do toho se takto postiženému duchovňákovi naprosto nechce, protože by to mohlo všechno najednou zmizet jako krásný sen. To, co třeba 20 let pilně budoval. Čím by se pak mohl před druhými chlubit a sebepotvrzovat? Ne, to v žádném případě!! To je přece pro začátečníky (si svůj odmítavý postoj obhájí) :)

Možná by mohlo dotyčného trknout, že opravdoví (nevyfantazírovaní) mistři se ničím takovým neukájeli :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
adiuv, Trini

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 17:58:41

intago píše:No jo, stačí ti co máš, to tě limituje... Proč se od channu necháš někým odradit? Vždyt ani nevíš, jak je to správně... Ale to je klasický přístup, mě by to nestačilo. To je jako jezdit autem třicítkou


A co by mi ten channeling ještě mohl nabídnout?
Při nirvikalpě samadhi mi ono světlo Univerza ukázalo i to, kde má své hranice.....všechno ostatní, co nabízíš, je vlastně jen bloumání uvnitř toho Univeza.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 18:01:10

armin- To je běžný názor, bohužel totálně špatně.
Předně jen Bůh může vědět, co je správné a co ne. Člověk nikdy. A tyto zážitky skutečně od Boha jsou, o tom není pochyb. Proč? prostě obsahují Jeho archetypy - Dokonalost, Věčnost, nekonečnost nekonečně směry.
Všichni velcí mystikové všech náboženství je také proživali, právě takto. Důkazů je moře. Nejen bible o nich píše... Třeba zážitek obráceného Saola, nebo celá Apokalypsa... Nebo rozhovory Krista s Bohem Otcem...
Jsou však v rozporu s přáními o duchovnosti mnoha lidí, takže je k nim odpor... kdepak klid, to nezažil nikdo, ani Kristus, Buddha ani nikdo jiný... Učitelé církve https://cs.wikipedia.org/wiki/Učitel_církve


Mystika (řec.) je souhrnné označení pro rozmanité duchovní zkušenosti bezprostředního a osobního setkání s božským, pro zkušenost hlubokého tajemství, jež se nedá přímo vyjádřit slovy, a pro různé cesty, jak takovou zkušenost získat.

Slovem mystika se označuje:

v užším slova smyslu náboženská praxe, která se odpoutává od smyslového vnímání a všech rušivých představ a směřuje ke zkušenosti setkání, sjednocení nebo dokonce splynutí s Bohem nebo božským;
v širším smyslu i jiné cesty k vnitřní duchovní zkušenosti, směřující k osobním zkušenostem hloubky a transcendence;
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mystika
Ale nemám chut to stále někomu vysvětlovat, tak jasné to je...
Naposledy upravil intago dne pát 04. led 2019 18:08:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 18:03:43

Alaja píše:
intago píše:No jo, stačí ti co máš, to tě limituje... Proč se od channu necháš někým odradit? Vždyt ani nevíš, jak je to správně... Ale to je klasický přístup, mě by to nestačilo. To je jako jezdit autem třicítkou


A co by mi ten channeling ještě mohl nabídnout?
Při nirvikalpě samadhi mi ono světlo Univerza ukázalo i to, kde má své hranice.....všechno ostatní, co nabízíš, je vlastně jen bloumání uvnitř toho Univeza.... :lol:

Uviverzum jen tak neopustíme, cesta je dlouhá...
Jistě víš, že všichni Mistři, Buddha, Kristus a Mahariši doporučovali Gurua, Učitele. A máš ho? Vždyt tu nikdo není... A dokonalý Guru je jen Bůh sám, nebo Duch svatý... Jen tak se dostaneš přes iluze ega...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 18:10:09

intago píše:
Alaja píše:
intago píše:No jo, stačí ti co máš, to tě limituje... Proč se od channu necháš někým odradit? Vždyt ani nevíš, jak je to správně... Ale to je klasický přístup, mě by to nestačilo. To je jako jezdit autem třicítkou


A co by mi ten channeling ještě mohl nabídnout?
Při nirvikalpě samadhi mi ono světlo Univerza ukázalo i to, kde má své hranice.....všechno ostatní, co nabízíš, je vlastně jen bloumání uvnitř toho Univeza.... :lol:

Uviverzum jen tak neopustíme, cesta je dlouhá...
Jistě víš, že všichni Mistři, Buddha, Kristus a Mahariši doporučovali Gurua, Učitele. A máš ho? Vždyt tu nikdo není... A dokonalý Guru je jen Bůh sám, nebo Duch svatý... Jen tak se dostaneš přes iluze ega...


Mám už vlastně jen jednu otázku na to Univerzum....a to, jestli v té nekonečné temnotě je jen jedna obrovská svítící brambora (Univerzum a jeho světlo), nebo jestli jich je víc...?

:dance:
Naposledy upravil Alaja dne pát 04. led 2019 18:11:48, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » pát 04. led 2019 18:11:17

Alaja píše:
intago píše:No jo, stačí ti co máš, to tě limituje... Proč se od channu necháš někým odradit? Vždyt ani nevíš, jak je to správně... Ale to je klasický přístup, mě by to nestačilo. To je jako jezdit autem třicítkou


A co by mi ten channeling ještě mohl nabídnout?
Při nirvikalpě samadhi mi ono světlo Univerza ukázalo i to, kde má své hranice.....všechno ostatní, co nabízíš, je vlastně jen bloumání uvnitř toho Univeza.... :lol:


To mu - na jeho momentální úrovni - nevysvětlíš. Prostě si ted' musí jít svou "cestou" - myslím, že E. Tomáš to nazýval "zastavením ve studánce".
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 18:19:23

Trini píše:
Alaja píše:
intago píše:No jo, stačí ti co máš, to tě limituje... Proč se od channu necháš někým odradit? Vždyt ani nevíš, jak je to správně... Ale to je klasický přístup, mě by to nestačilo. To je jako jezdit autem třicítkou


A co by mi ten channeling ještě mohl nabídnout?
Při nirvikalpě samadhi mi ono světlo Univerza ukázalo i to, kde má své hranice.....všechno ostatní, co nabízíš, je vlastně jen bloumání uvnitř toho Univeza.... :lol:


To mu - na jeho momentální úrovni - nevysvětlíš. Prostě si ted' musí jít svou "cestou" - myslím, že E. Tomáš to nazýval "zastavením ve studánce".
:)


:donknow: co se dá dělat...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 18:21:55

Alajo-to mi v jedné meditaci ukazoval, ve zvuku OM, které se nesmyslně zpívá jako ooo pak mmm, přitom je to jen jeden tón! V něm vznikaly a zanikaly vesmíry, donekonečna! Chrlí je věčně ze Sebe a současně polyká...
A uvědomte si vespolek, že svou ínteligenci IQ 100, která je směšně malá, musíme v průběhu Sebepoznání zvyšovat až na nekonečno a to je dlouhá cesta. Proto duchovní cesta znamená, že víc chápeme, a lépe se rozhodujeme... přibližujeme se božské Neomylnosti, další atribut Boha...
Čekají nás světy polobohů, bohů, božstev a pak až Boha... to je to Sebepoznání, nic jiného... prostě celého Boha...
A já už na té cestě jsem, to je zcela zjevné, projevuje se to ve všem. A jak říká bible-nechlubím se sebou, ale Bohem, jež je ve mě. Je to soužití s Ním...
A vy si o tom klidně říkejte co chcete. Ostatně Krista také napadali, i všecky velké mystiky. A to jim také prorokoval... I Krista nepochopili, ani pod křížem. To je mystika...
A jaké důkazy přízně Boha máte vy? Já Jeho dary ducha mě vnímám stále... Kdo má víru jak hořčičné semínko, řekne hoře - Pohni se, a ona se pohne!
A tak to zkuste...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod adiuv » pát 04. led 2019 18:32:32

intago píše:A uvědomte si...


:nono:

Obrázek

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 18:35:00

intago píše:Alajo-to mi v jedné meditaci ukazoval, ve zvuku OM, které se nesmyslně zpívá jako ooo pak mmm, přitom je to jen jeden tón! V něm vznikaly a zanikaly vesmíry, donekonečna! Chrlí je věčně ze Sebe a současně polyká...
A uvědomte si vespolek, že svou ínteligenci IQ 100, která je směšně malá, musíme v průběhu Sebepoznání zvyšovat až na nekonečno a to je dlouhá cesta. Proto duchovní cesta znamená, že víc chápeme, a lépe se rozhodujeme... přibližujeme se božské Neomylnosti, další atribut Boha...
Čekají nás světy polobohů, bohů, božstev a pak až Boha... to je to Sebepoznání, nic jiného... prostě celého Boha...
A já už na té cestě jsem, to je zcela zjevné, projevuje se to ve všem. A jak říká bible-nechlubím se sebou, ale Bohem, jež je ve mě. Je to soužití s Ním...
A vy si o tom klidně říkejte co chcete. Ostatně Krista také napadali, i všecky velké mystiky. A to jim také prorokoval... I Krista nepochopili, ani pod křížem. To je mystika...
A jaké důkazy přízně Boha máte vy? Já Jeho dary ducha mě vnímám stále... Kdo má víru jak hořčičné semínko, řekne hoře - Pohni se, a ona se pohne!
A tak to zkuste...

Mám jen nepřímé důkazy ďábla. Nikdy jsi nezapochyboval, že by ses třeba rád z té dlouhé cesty k božstvům a Bohu osvobodil?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 18:59:19

intago píše:Alajo-to mi v jedné meditaci ukazoval, ve zvuku OM, které se nesmyslně zpívá jako ooo pak mmm, přitom je to jen jeden tón! V něm vznikaly a zanikaly vesmíry, donekonečna! Chrlí je věčně ze Sebe a současně polyká...
A uvědomte si vespolek, že svou ínteligenci IQ 100, která je směšně malá, musíme v průběhu Sebepoznání zvyšovat až na nekonečno a to je dlouhá cesta. Proto duchovní cesta znamená, že víc chápeme, a lépe se rozhodujeme... přibližujeme se božské Neomylnosti, další atribut Boha...
Čekají nás světy polobohů, bohů, božstev a pak až Boha... to je to Sebepoznání, nic jiného... prostě celého Boha...
A já už na té cestě jsem, to je zcela zjevné, projevuje se to ve všem. A jak říká bible-nechlubím se sebou, ale Bohem, jež je ve mě. Je to soužití s Ním...
A vy si o tom klidně říkejte co chcete. Ostatně Krista také napadali, i všecky velké mystiky. A to jim také prorokoval... I Krista nepochopili, ani pod křížem. To je mystika...
A jaké důkazy přízně Boha máte vy? Já Jeho dary ducha mě vnímám stále... Kdo má víru jak hořčičné semínko, řekne hoře - Pohni se, a ona se pohne!
A tak to zkuste...


Když jsem jako malá holka na chvíli zemřela, tak jsem byla v nebi s třiatřiceti bohy a ti mne poslali zpátky do života na zemi. Trvalo mi dlouho, než jsem nakonec to nebe identifkovala - bylo to nejspíš buddhistické nebe Tušita. :D Takže jsem už nějakým tím bohem v minulém životě nejspíš byla a nyní si užívám dovolenou od bohování tady na zemi... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků