Zákon přitažlivosti a chřipka

O tom, co vás zajímá, co vám není jasné, kde máte pochybnosti, a o vašich zkušenostech se zákonem přitažlivosti....

Zákon přitažlivosti a chřipka

Příspěvekod Petr » pát 01. kvě 2009 10:50:36

Od Peta z vedlejsi diskuze (viewtopic.php?f=64&t=452&p=1115#p1115):

Peto píše:Este by som sa chcel spytat nieco okolo tej coraz viac popularnejsiej chripky. Ze by boli vinnik hlavne media? A co v 1919 Spanielska chripka, ked urcite ludia necumeli pred spravami, kedze nemali pred cim
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: LOA a chripka

Příspěvekod Petr » pát 01. kvě 2009 11:01:13

S medii tam urcita spojitost je, ale nemusi to byt na nejzakladnejsi pricina te chripky. Media v tom hraji svou roli, tak ze podporuji sireni strachu a paniky, ale samozrejme je z toho nelze vinit. :) Protoze prece jen koncovy konzumenti zprav jsme my a my se v kazde chvili naprosto svobodne rozhodujeme cemu venujeme svou pozornost, co si pritahujeme.
Lidi se na ty zpravy .. negativni zpravy.. divaji protoze je tam neco pritahuje.. takze uz to museji mit ve svych vibracich, aby je to oslovilo. Media jsou pouze jeden z prostredku, ktere muzeme pouzivat k rozsireni nasich vibracich. Pokud je nekdo vice zameren na strach, tak si muze vybirat takove zpravy, takove filmy, horrory... nekdo jiny, treba ja :), zase ale media vyuziva uplne jinak, ke svemu prospechu a i treba pres prevazujici negativni zpravy, si v nich odkaze najit to, co ho zajima :) a kdyz tam neni nic, co by me zaujalo, tak se proste na to nedivam.

Jakekoliv srovnavani s historii, s chripkou pred 100 lety, je zavadejici.. lide tenkrat meli jine vibrace, a pravdepodobne k tem nemocem byli jine priciny, nez jsou dnes.. tenkrat to byl jiny svet.. i pred 10 lety to uz byl jiny svet, navic v teto dobe, kdy se zacina vse menit.

Myslim, ze ted je pro lidi dulezite si uvedomit, ze se jim nemuze stat nic s cim by nebyli ve vibracnim souladu, takze jakakoliv panika a strach je kontraproduktivni. Dulezite je si take uvedomit, ze nase telo je nejvetsi chemicka laborator, kterou zname s naprosto uchvatnymi regenerujicimi schopnostmi. Takze at ma kdokoliv jakoukoliv nemoc, tak je v moznostech jeho tela a hlavne jeho mysli ji vylecit, takze se opravdu neni ceho bat.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zákon přitažlivosti a chřipka

Příspěvekod Jojo » stř 20. kvě 2009 8:04:45

Ahojte :kvetina:

Este by som sa chcel spytat nieco okolo tej coraz viac popularnejsiej chripky. Ze by boli vinnik hlavne media? A co v 1919 Spanielska chripka, ked urcite ludia necumeli pred spravami, kedze nemali pred cim
Aby človek nedostal chorobu, musí byť voči nej imúnny, s čím môže súhlasiť asi každý. Ale čo znižuje jeho imunitu?

Nič iné, len jeho nesprávne názory na život ako taký, ako i na samotné choroby. Tieto veci sa nedajú od seba oddeliť. Ale ak sú jeho názory správne, a ak podľa nich aj koná, stáva sa imúnny voči chorobám. A je jedno, či žije v súčasnosti, alebo by žil v minulosti, tento princíp platí stále, čo môžem potvrdiť z vlastných skúseností.

V médiá ako také nie sú zdrojom choroby, ale vedia ľudí veľmi ovplyvniť v správnych či v nesprávnych názoroch na život. Bohužiaľ, v súčasnosti propagujú len nesprávne názory, a u ľudí, lebo ich príjmajú a konajú podľa nich, sa tým automaticky znižuje imunita voči chorobám. Ale nesprávne názory sa šírili z úst do úst aj v minulých rokoch (možno trochu pomalšie ale šírili), a preto ľudia automaticky strácali imunitu i vtedy. Nesprávne názory sú skutočná príčina chorôb ako takých, v minulosti i teraz.

Otázka teraz znie: "Odkiaľ čerpať správne názory?"
Najprv som propagoval knihy od Tepperweina, pretože som mal na sebe odskúšané, že poskytujú správne (informácie) názory. Zvlášť kniha "Zákony pozitívneho myslenia" (v češtine Duchovní zákony), ktorá je v plnom znení publikovaná na stránke Škola pozitívneho myslenia, aby sme k nej mohli cez diskusiu poskytovať i servis na fóre školy v sekcii Zákony pozitívneho myslenia, je v tomto výnimočná, lebo dáva komlexný prehľad aké myšlienkové zákonitosti vo svete fungujú, a ako tvoria našu realitu.

Ale iní ľudia mi svojimi názormi i svojim správaním (teda pre mňa konkrétnymi výsledkami) dali jasné dôkazy, že tieto informácie sa dajú čerpať aj z iných zdrojov. (napr. Erínek z kníh Hovory s Bohem, alebo Petr z Abrahamovho učenia. Samozrejme sú aj ďalší, ale aj títo dvaja stačia ako dôkaz.)

Takže je na každom z nás, aké pozitívne knihy použije, aby z nich získal správne názory a stal sa okrem iných výhod, i imúnny voči chorobám.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17. kvě 2009 20:11:57
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Zákon přitažlivosti a chřipka

Příspěvekod Petr » stř 20. kvě 2009 13:52:42

Ahoj Jojo,

diky za prispevek :). Jen misto "nespravnych" nazoru bych mozna spise rekl neuzitecne nazory, nebo nam nijak neslouzici nazory, kontraproduktivni presvedceni...vuci slovum spravny a nespravny citit urcitou rezistenci :))))

Jinak jako hlavni duvod k nemocem vidim system naseho presvedceni, nasich myslenek a nazoru (to co pises ty) a hlavne take rezistenci, vzdor vuci urcitym situacim, lidem - rozpor mezi tim, kde by jsme chteli byt, a kde jsme, mezi tim jaci bychom chteli byt a jaci ted jsme, mezi tim co chceme prozivat a co se naopak deje okolo nas..
Tyto dve veci vidim jako stezejni :)

Co vy? :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zákon přitažlivosti a chřipka

Příspěvekod Jojo » pát 22. kvě 2009 11:38:08

Ahojte :kvetina:

Jen misto "nespravnych" nazoru bych mozna spise rekl neuzitecne nazory, nebo nam nijak neslouzici nazory, kontraproduktivni presvedceni...vuci slovum spravny a nespravny citit urcitou rezistenci
Peťo, ak je napr. môj názor z pohľadu matematických zákonitostí správny (napr. že správne som sa naučil a ovládam malú násobilku) je predpoklad že dostanem pri výpočtoch z nej aj správny výsledok. Ale ak som sa ju naučil nesprávne, potom nemám veľa šancí pri výpočtoch získať správne výsledky.

A to isté platí aj o správny a nesprávnych názoroch z pohľadu PZ. Ak je môj názor, ako funguje napr. zákon príťažlivosti - resp. rezonancie, správny, a budem ho v živote i tak používať, z tohto pohľadu budem získavať i správne výsledky.

Ale kto voči tomu cíti určitou rezistencii, nech nahradí slová správne názory za užitočné názory. Podstatné je, aby sme si rozumeli.

a hlavne take rezistenci, vzdor vuci urcitym situacim, lidem - rozpor mezi tim, kde by jsme chteli byt, a kde jsme, mezi tim jaci bychom chteli byt a jaci ted jsme, mezi tim co chceme prozivat a co se naopak deje okolo nas..
Koho myslenie a názory nie sú v súlade s PZ, potom sa to u neho prejavuje tak, ako si napísal.

Pod PZ myslím tie informácie, ktoré sa dajú získať z mnohých poz. kníh a zdrojov o čom som písal v tomto príspevku:
Ale iní ľudia mi svojimi názormi i svojim správaním (teda pre mňa konkrétnymi výsledkami) dali jasné dôkazy, že tieto informácie sa dajú čerpať aj z iných zdrojov. (napr. Erínek z kníh Hovory s Bohem, alebo Petr z Abrahamovho učenia. Samozrejme sú aj ďalší, ale aj títo dvaja stačia ako dôkaz.)
:ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj:
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17. kvě 2009 20:11:57
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích


Zpět na Diskuze k Abrahamovi a zákonu přitažlivosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron