Ze setkání se Sašou Hendrukem: Jak poznat pravdu?

Ze setkání se Sašou Hendrukem: Jak poznat pravdu?

Příspěvekod Lída » pát 06. led 2012 12:16:20

"To není věc aktivity nebo dosahování. To je věc vzdání se, odevzdání všeho, co já si o tom myslím; přijetí toho, jak to je. V těch dvou postojích vidím úplně to samý...

Nicméně život jde dál a i když jsme schopni připustit, že věci jsou tak, jak jsou, člověka matou dění v jeho vlastní mysli, protože on si myslí, že jeho vnitřní svět je jakoby v nějaký opoziční nebo oddělené existenci oproti tomu vnějšímu. Proto – když se řekne, že věci jsou tak, jak jsou – si řekne "Fajn, to je jednoduchý, ale... " a rozjede uvnitř dialog, námitky; a uniká mu, že on sám, to, čemu říká on a jeho otázky a pochybnosti, je stejnej obsah mysli, jako vnější svět. Akorát s tím rozdílem, že on je na to fixovanej, protože to je jeho, on to vlastní, a to, co je kolem něj, co ho obklopuje, je mimo něj.

Ale když bude pátrat nebo když se na to jenom jednoduše podívá, tak zjistí, že všechno tohle dění nebo ne-dění, ať venku, nebo vevnitř, se děje na jednom poli. A tomu já říkám – pro popis – Mysl. V té se děje všechno, celej ten příběh – o mně, o někom, o světě, o čemkoliv. Tam je i prostor pro vznik tak zvaný osobní mysli, kdy řekněme část nebo funkce tady tý Mysli se oddělí a řekne si: tady pocaď jsem já a co je kolem toho, nejsem já. Začne dialog a ten je buď harmonický, nebo disharmonický, a tak se vyvíjí celý příběh našeho života..."
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Zpět na Saša Hedruk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník