Dr. David Hawkins

Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » pát 05. dub 2019 21:18:50

David R. Hawkins
byl lékařem, psychiatrem a profesorem na University of Colorado, Boulder; on a jeho žena Frances založili Mountain View centrum pro environmentální vzdělávání dospělých z chorob, které se do té doby považovaly za neléčitelné http://www.hawkinscenters.org/ Získal také celou řadu odborných ocenění. V předmluvě ve své knize “Moc versus síla” píše, že uprostřed úspěšné odborné kariéry na 7 let úplně opustil život v New Yorku i svoje postavení a žil samotářským životem v ústraní. Pak se vrátil zase zpátky do světa forem (jak to sám nazval) a pokračoval dál ve své práci (kombinace think-tank a hands-on workshop - centrum pro děti a učitele.) Pracoval jako ředitel North Nassau Mental Health Center (1956-1980) a byl ředitelem výzkumu v nemocnici ve Brunswicku (1968-1979) na Long Islandu. Spolu s laureátem Nobelovy ceny chemikem Linusem Paulingem byl spoluautorem průkopnické práce “Orthomolecular Psychiatrie” a zavedl v psychiatrii nové oblasti. Jeho přístup k lidské psychice vedl k vyléčeni řady dětí i dospělých.


Zjistila jsem, že opravdu funguje to, co Dr. Hawkins ověřil vlastními zkušenostmi u sebe i u svých pacientů: že totiž odevzdávání všeho negativního, včetně našeho často neuvědomovaného odporu a negativních pocitů působících z podvědomí vede k uzdravování i z nemocí, které odborníci diagnostikovali jako příliš pokročilé a už nevyléčitelné. Dr. Hawkins v jedné ze svých knih podrobně popisuje, z čeho všeho se tím sám uzdravil.

Tady je něco i z mé zkušenosti, o které jsem psala jinde:

Moje artritida byla čím dál horší a nakonec jsem skončila na berlích. Celé další dva roky jsem nebyla schopná bez nich udělat ani krok, žádné ty doporučované přípravky už nepomáhaly.

Pak jsem objevila knihy Dr. Hawkinse a protože je nenapsal žádný teoretik nebo šarlatán, ale lékař, který tuhle metodu přímo v praxi ověřil, začala jsem dělat to, co jemu i jeho pacientům zafungovalo. Postupně se i mně všechny ty dost kruté a bolestivé poruchy díky vytrvalému rozpoznávání tehdy "docela samozřejmých" negativních psychických reakcí (ať se týkaly čehokoliv) rozpouštěly a dneska v 85 létech chodím pružně, jako zamlada - po berlích a kdysi lékaři diagnostikované vážné artritidě ani stopy. Prášky už dlouho neberu vůbec žádné a u doktora jsem nebyla, ani nepamatuju, vlastně už ani nevím, ke kterému patřím.

Opravdu se mi tak pořád znovu potvrzuje, že všechny nemoci, fyzické dysfunkce a poruchy mají svoje příčiny v naší psychice; a když si ty psychické důvody začínáme ochotně uvědomovat, kdykoliv se objeví, přijímají se a pozorují se jako tvary Energie, dokud se nerozplynou, postupně se tím rozpouštějí a úměrně tomu mizí i zdravotní poruchy, samy od sebe.

Jak uzdravování tímhle způsobem praktikovat? Podrobně to vysvětluje Dr. Hawkins ve svých knihách.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » sob 06. dub 2019 7:55:44

Z čeho všeho se Dr. Hawkins uzdravil tím, že si začal jasně uvědomovat, přijímat a neustále odevzdávat Božské všetvořící Energii cokoliv, co v sobě právě cítil jako negativní nebo nežádoucí, včetně stavů své mysli i těla? Neustálým láskyplným přijímáním a odevzdáváním toho všeho se postupně samy od sebe zvyšovaly vibrace všech systémů a subsystémů jeho těla, včetně buněk - od nejnižší vibrační úrovně, kterou v těle jeho navyklé a často neuvědomované postoje k dění automaticky vyvolávaly, až po stav, kdy čím dál víc buněk i orgánů vibrovalo vysoko a začaly se proto automaticky chovat “zdravě.” To bude zřejmě příčina i všech tzv. zázračných uzdravení, u kterých lidi doteď nedokázali pochopit, proč k nim došlo.

V knize Healing and Recovery o tom D.H. píše:

"Jelikož jsem měl tak velký seznam nemocí, musel jsem je všechny napsat, abych si je zapamatoval, protože polovinu z nich bych byl zapomněl, i když některé z nich trvaly po mnoho let. Například jsem měl duodenální vřed, který se nedal vyléčit. Prošel jsem všemi tradičními léčebnými procedurami, psychoanalýzou a celou řadu věcí; začalo to už na lékařské fakultě.

O dvacet let později jsem stále ještě měl vřed, a nejen to, byl to jiný druh vředu, který dělal díry v dalších částech mého dvanácterníku. Hrozila perforace a krvácení a opakovaně to způsobovalo zánět slinivky břišní. Také jsem měl zánět tlustého střeva s krvácením a s divertikulitidou. Divertikulitida byla ve skutečnosti tak zlá, že jsem několikrát skončil v nemocnici na transfuzi, málem jsem vykrvácel k smrti.

Kromě toho jsem měl migrény, které byly neléčitelné. Do jisté míry pomáhala psychoanalýza, setkal jsem se s neurology i s proslulými světovými odborníky, ale nepomohlo mi to od migrény, která údajně souvisela i s mnoha alergiemi. Byl jsem také přecitlivělý na látky obsažené v atmosféře. Nemohl jsem chodit na místa, která byla před několika týdny ošetřena těkavými látkami, protože stačila jediná částečka z milionů částic ve spreji, aby vyvolala migrénu.

Kromě toho jsem měl také Raynaudovu chorobu, která oslabovala průtok krve do mých končetin, začínala ohrožovat mé prsty gangrénou, způsobovala zhoršování krevního oběhu v rukách i nohách, které byly neustále studené. K tomu všemu jsem měl dnu a vysokou hladinu kyseliny močové. Samozřejmě jsem byl kvůli tomu na dietě. Měl jsem dnovou artritidu a v zadní části svého auta si jsem vozil hůl a léky. Dovedete si představit, jaké je zvedat ze zadní části vozu hůl, když se náhle objeví záchvat dny s bolestí, která je zcela paralyzující? Ta hůl byla v mém autě po mnoho let.

Ve stejné době jsem měl těžkou hypoglykémii. Nemohl jsem jíst cukr, sladkosti nebo škroby. Takže vzhledem ke všem těm alergiím, vředům, divertikulitidě, ostatním gastrointestinálním problémům, zánětu slinivky břišní a občasným žlučníkovým záchvatům existovalo ve skutečnosti jen velmi málo věcí, které jsem mohl jíst. Když jsem občas zašel do restaurace, jediná věc, kterou jsem si mohl bezpečně dát, byl hlávkový salát. Nemohl jsem jíst rajčata, protože semínka by mohla zhoršit divertikulitidu, která si v minulosti vyžádala hospitalizaci a krevní transfúze. Měl jsem také padesát liber nadváhy. (Později popíši, jak jsem zvládl tento problém.)

Bylo to špatné s gastrointestinálním traktem; s oběhovým systémem; se zažívacím systémem; s hormonální rovnováhou; s chemickým složením krve, včetně zvýšené hladiny cholesterolu a kyseliny močové; plus migrénami. Všechny tyhle věci ukazovaly na stres a zátěže v centrálním nervovém systému a na zhoršené fungování autonomního nervového systému. Navíc jsem měl pilonidální cystický nádor, který by za normálních okolností vyžadovat chirurgický zákrok, ale pomalu spontánně mizel.

Později došlo k těžkému srdečnímu selhání kvůli nerozpoznané Gravesově chorobě (poruše štítné žlázy), pro kterou byla předepsána operace nebo ozařování, to jsem ale odmítl. Vyšetřením hrudníku byl zjištěn nádor v pravém horním plicním laloku. Byla provedena biopsie, ústící v kolaps a pneumotorax (nahromadění vzduchu nebo plynu v prostoru obklopujícím plíce). Biopsie ukázala, že léze byla formou ptačí tuberkulózy, já jsem odmítl brát doporučovaných pět antibiotik v hodnotě 10.000 $ měsíčně, protože tak jako tak měly nízký léčivý účinek. Léze plic pomalu mizela bez jakéhokoli fyzického léčení. Porucha srdeční funkce se zlepšovala, stejně jako pneumotorax. Funkce štítné žlázy se nakonec vrátila k normálu bez operace nebo ozařování. Navíc, když jsem dělal tesařskou práci, došlo k amputaci levého palce a na chirurgii to dali do pořádku bez anestezie, stejně jako opakující se tříselnou kýlu, také bez anestézie. Chronicky recidivující neřešitelné duodenální vředy zmizely po třech ošetřeních akupunkturou.

Všechny výše uvedené nemoci a chirurgické zákroky se zpracovávaly a řešily popsaným upouštěním od odporu v každém okamžiku, rušením systémů přesvědčení a naprostým odevzdáváním se Boží Vůli. K vyléčení toho všeho došlo bez narkotik nebo anestetik. Celá řada nemocí byla důsledkem karmických sklonů, které vyplavaly na povrch intenzivní duchovní prací, což urychlilo jejich počáteční vynoření, později ale usnadnilo jejich zdánlivě zázračné uzdravení a zmizení."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » sob 06. dub 2019 21:54:19

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » ned 07. dub 2019 10:23:22

Použitím objektivní metody, kterou Dr. Hawkins objevil a jejíž platnost se potvrdila mnohaletou praxí, je možné definovat kmitočty vibračních úrovní našich jednotlivých mentálních stavů – skrytých spouštěčů lidského chování, vyvolávajících bezděčné instinktivní reakce v jednotlivých situacích.

Na jaké vibrační úrovni se právě nacházíme je možné zjistit pomocí jeho Mapy vědomí.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » ned 07. dub 2019 21:25:24

Co je to stín?

Citace z knihy Dr. Davida Hawkinse
Letting Go: The Pathway of Surrender
Neulpívat: cesta odevzdávání


"Jung řekl, že v nevědomí existuje aspekt nás samých, zvaný ´stín´. Stín obsahuje všechny naše potlačované myšlenky, pocity a představy, kterým odmítáme čelit.

Osobní já se nemůže uzdravit a stát se celistvým, dokud svůj stín neprohlédne a nepřijme.

Udržování stínu mimo dohled vědomí a jeho potlačování vyžaduje hodně energie. V každém z nás je pohřbeno všechno, k čemu máme neuvědomovaný odpor a naprosto odmítáme možnost, že by to mohlo platit i o nás.


Jakmile se stín rozpoznává a přijímá se, nemá už žádnou moc. Ve skutečnosti je to jen náš strach z těchto myšlenek a impulzů, který jim dodává nějakou moc. Když se se svým stínem důvěrně seznamujeme, stín začíná mizet."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » pon 08. dub 2019 18:03:42

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

Dissolving the Ego, Realizing the Self
Rozpouštění ega, realizace JÁ


"Člověk nemůže osvícení ´dosáhnout´, není tu ani žádné osobní já, na které by se tento stav mohl aplikovat a tím méně který by mohlo udržovat coby kvalitu nebo atribut. Cestou k osvícení je jen odevzdávání překážek, které stav realizace znemožňují. Osobní já se tudíž nestane osvíceným, místo toho odpadne a je nahrazeno dosud překrývaným, skutečným neosobním Bytím.

Fenomén osvícení je analogický k záření slunce, když byly odstraněny mraky. Sluneční zář se nedá 'získat´, ´vynutit´ "nebo ´dosáhnout´, to všechno je lineární chápání, důsledek egem/myslí předpokládané příčiny a následku.

Jas a vyzařování nelineární Božské energie, podstaty všeho, co existuje, jsou autonomní, jsou důsledkem upuštění od lineárních/egoistických postojů a emocí, které jeho poznávání brání.

Díky pochopení a přijetí povahy ega se ego překročí a nakonec, potom, co byly odevzdány všechny jeho postoje a z nich vyplývající dualita, zkolabuje a zmizí. Ego nedosáhne osvícení, namísto toho zmizí a nahradí ho transcendentní Skutečnost. Realita Já vyzařuje sama od sebe coby zjevení, realizace a osvícení, stejně jako slunce zazáří, když mraky zmizí. Lze to popsat jako stav, který nahradil předchozí stav vědomí."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » úte 09. dub 2019 8:07:23

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

Discovery of the Presence of God
Odhalování přítomnosti Božství

Duchovní vývoj a problém se zvláštností

"Někdy se omezenost osobního ega překročí, ego je ale chytré a snaží se přežít využíváním duchovních konceptů; vzniká tak to, co je známé jako ´duchovní ego'. Může se projevovat pocitem, že je lepší než ostatní, že je méně znečištěné, nebo že má vyšší vibrace. Domýšlivost ega je někdy prostě skrytým přání, aby bylo považováno za ´duchovní´. Další pastí duchovní marnivosti je sebepovyšování.

´Vědět o duchovní pravdě´ není ale totéž jako ´poznávat ji´, natož pak ´stát se jí´.

Záruky, které na cestě člověka chrání před objevujícím se pokušením, sestávají z předvídavosti a pokory, z vděčnosti, a co je důležité, z respektování. Člověk začne být vděčný za pravdu, za to, co přináší, a respektuje její původ. To všechno také respektuje možné nástrahy a pokušení, ke kterým může dojít; proto se tento respekt objevuje i pozorností k těmto omezením. Pokora je paradoxně kvalitou respektu. Je také moudré respektovat i ego samotné, protože bez jeho úsilí po celá dlouhá období by člověk neměl možnost žít dostatečně dlouho, aby se mohl pokusit ho překročit.

Považovat ego za svého nepřítele, kterého je třeba přemoci, znamená nepochopení. Užitečnější je přijmout ho jako domácího mazlíčka a rozpouštět ho soucítěním. Ať už bylo ego v minulosti jakékoliv, stejně jako štěně to prostě líp neumí. Odsuzovat ho znamená uvíznout v polaritě / dualitě ´dobro versus zlo´."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » úte 09. dub 2019 20:37:35

V knize
I - Reality and Subjectivity
JÁ - Realita a subjektivita

Dr. David Hawkins píše

"Vnímání je neosobní kvalita vědomí. Vědomí je neosobní kvalita božství vyjádřená jako vědomí a je nedualistická a nelineární."


a dělí o své praktické zkušenosti, jak k tomu dojít:

"Při této praxi si je člověk neustále vědom svého celkového okolí, aniž se zaměří na něco konkrétního, v čem by byl angažován. Později lze tuto metodu používat téměř nepřetržitě. Pozornost zůstává pevně v obvodovém zorném poli, bez upřednostňování či odmítnutí toho, co je vidět nebo slyšet, a tak se rozvíjí odstup a objektivita. Ukazuje se, že vše probíhá v perfektním klidu a úplné harmonii.

V tomto cvičení se záměr a soustředění cílí na periferní vidění a nikoli na myšlenky nebo úsudky o tom, co je vidět. Po nějaké době se najednou stanete pozorovatelem a pak se stáváte samotným vědomím, které funguje spontánně a neosobně, aniž byste se “zapojili“. Postoj svědka odstraní iluzi “osobního“ vědomí. Dochází k jeho překročení, je nahrazeno neosobním duchovním viděním."

(pokračování)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » stř 10. dub 2019 19:59:50

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

I - Reality and Subjectivity
JÁ - Realita a subjektivita

"Existuje další cvičení, které je stejně obohacující, ale oproti předcházejícímu je vhodné pro práci v náročných podmínkách každodenního světa.

V tomto případě je bezpodmínečné stoprocentní fixování centrálního zorného pole na současnou zamýšlenou akci. Lze to přirovnat k míření na cíl.

Během tohoto cvičení se začínají zastavovat myšlenky a pozornost je plně zaměřená na detaily vybrané činnosti. Ačkoli se pozornost může přesunout z jednoho objektu na jiný podle toho, jak to vyžaduje vykonávaná činnost, kvalita absolutní pozornosti a zaměření zůstává stejná. Nelze vybrat “to“ nebo “ono“ jako důležitější než to ostatní. Je jedno, jestli se jedná o obchod za deset tisíc dolarů, nebo jen o oloupání brambor. Všechny činnosti jsou stejně důležité."

(pokračování)

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » čtv 11. dub 2019 11:25:47

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

I - Reality and Subjectivity
JÁ - Realita a subjektivita

"Nelze se držet naprogramovaných představ. Jak se říká, k zasypání příkopu je každá lopata stejně důležitá a schopnost uvědomění se pak stává neosobní. Neexistuje nic, co“ děláte“. Vlastním postojem se stává postoj svědka a všechno, co je pozorováno, se děje samo. Všechny aktivity se dějí spontánně a bez námahy.

Obě metody odhalují skutečnost, která stojí za formami."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » čtv 11. dub 2019 18:08:07

Jak lze integrovat svoje negativní pocity a zvyšovat tak vibrační úroveň, na které se právě nacházíme?
Plným uvědoměním si každého negativního pocitu, který se v nás právě objevil, jeho přijetím a pokojným pozorováním:

Z Hawkinsovy knihy
Letting Go: The Pathway of Surrender
Neulpívat: cesta odevzdávání


Tazatel:
"Jsem učitel a studenti mě někdy obtěžují. Jako jejich učitel chci tu svou rozmrzelost překonat, abych jim mohl být užitečný. Co doporučujete?"

Dr. Hawkins:
"Za prvé přijmout fakt, že jste naštvaný a že je v pořádku být otrávený. Je to cena za lidské vědomí. Nechte rozmrzelost plně vyvstat, aniž byste ji nějak nazýval nebo ji vztahoval k určité osobě. Místo abyste ji odmítal, můžete požádat, aby se jí objevilo víc. Vnímejte, že je to prostě energie negativity. Toto pozorování ji odosobní. Pak se sám sebe zeptejte, jestli jste ochotný od této energie upustit? Energie se tím přesune do vyšších vibrací."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » pát 12. dub 2019 12:49:17

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

Power vs. Force
Moc versus síla

"Mysl se účastní popírání, aby bránila svou "správnost" - to vyvolává zatvrzelost a odolnost vůči změně, která zabraňuje průměrnému vědomí postupovat vpřed více než o pět bodů za život. Velkým skokům v úrovních vědomí vždy předchází negace klamu, že "já vím". Často jediný způsob, jak člověk může dosáhnout této ochoty změnit se, je "dosažení dna", totální prohra při obraně vlastního názorového systému. Světlo nemůže vstoupit do zavřené bedny, katastrofa může znamenat i možnost vstupu do vyšší úrovně vědomí. Jestliže se na život díváme jako na učitele, pak se jím stává. Ale dokud se nestaneme skromnými a životní lekce nevyužijeme jako brány k růstu a vývoji, které nám byly nabídnuty, jsou tyto lekce marné.

Jsme svědky, pozorujeme a zaznamenáváme zjevné procesy zkušenosti. Ale ve vědomí samotném se ve skutečnosti nic neděje. Vědomí pouze registruje, co je prožíváno... Mysl, která je pozorována, se stává skromnější a začíná ustupovat od svých nároků na vševědoucnost - a tehdy může úroveň vědomí růst. Se skromností přichází schopnost smát se sám sobě a být stále méně obětí mysli."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » pát 12. dub 2019 15:47:00

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

Dissolving the Ego, Realizing the Self
Rozpouštění ega, realizace JÁ

"K obraně proti narůstajícímu tlaku odmítaných a potlačovaných pocitů je zapotřebí enormní množství energie. Postupně se snižuje úroveň vědomí a vývoj se zpomaluje. Ztrácí se tvořivost, energie i skutečný zájem o ostatní. Dochází k zastavení duchovního růstu a nakonec i k přibývání fyzických a emocionálních onemocnění, chorob, ke stárnutí a k předčasné smrti. Promítání potlačovaných emocí na ostatní má za následek sociální problémy.

Co se stane, když se na rozdíl od toho přestaneme s emocí ztotožňovat? Energie vytvářející emoci se bezprostředně odevzdá a čistým výsledkem je uvolnění. S neustálým odevzdáváním se nahromaděný tlak začne zmenšovat.

Je zřejmé, že tyto negativní pocity si od našeho vlastního vnitřního já vybírají obrovskou emocionální daň. Když to pochopíme, je evidentní, že má smysl věnovat jim plnou pozornost a upouštět od nich.

S odvahou čelit svým vnitřním pocitům a s ochotou nechat je probíhat jsme se posunuli na úroveň přijetí."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » úte 16. dub 2019 18:58:40

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

Letting Go: The Pathway of Surrender
Neulpívat: cesta odevzdávání


Komentář vydavatele:

Letting Go popisuje jednoduché a účinné prostředky, jimiž lze nechávat být – upouštět od toho, co znemožňuje osvícení a osvobození od negativity. Během mnoha desetiletí autorovy klinické psychiatrické praxe bylo primárním cílem hledat nejefektivnější způsob ke zmírnění (odstranění) lidského utrpení ve všech jeho rozmanitých podobách. Ukázalo se, že vnitřní mechanismus odevzdávání je velkým praktickým přínosem a je popsán v této knize.

Předešlé knihy Dr. Hawkinse jsou zaměřené na pokročilé stavy vědomí a osvícení. V průběhu let se tisíce studentů vyptávaly na praktickou techniku, jejíž pomocí lze odstranit vnitřní zablokování spokojenosti, láskyplnosti, radosti, úspěchu, zdraví a nakonec i osvícení. Tato kniha poskytuje mechanismus, umožňující od těchto psychických bloků upouštět.

Mechanismus odevzdávání, který Dr. Hawkins popisuje, lze provádět uprostřed každodenního života. Kniha je stejně vhodná pro všechny stránky lidského života: pro fyzické zdraví, kreativitu, finanční úspěch, emocionální léčení, seberealizaci v zaměstnání, vztahy, sexualitu, i pro duchovní růst.

Je to neocenitelný zdroj pro všechny profesionály, kteří pracují v oblasti duševního zdraví, v psychologii, medicíně, svépomoci, léčbě závislostí i duchovního rozvoje.

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » stř 17. dub 2019 20:37:59

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

Letting Go: The Pathway of Surrender
Neulpívat: cesta odevzdávání


"Všechno ve vesmíru vysílá vibrace. Čím je vibrace vyšší, tím víc má energie. Emoce jsou také energie, proto vyzařují vibrace. Tyto emocionální vibrace působí na energetická pole těla a objevují se účinky, které se dají vidět, pociťovat i měřit. Videosekvence, používající Kirlianovy fotografie, například ty Dr. Thelmy Moss ukazují, jak současně se změnami emocí dochází k rychlému kolísání barvy a velikosti energetických polí (Krippner, 1974). Energetické pole se tradičně nazývá ´aura´ a mohou ji vidět lidé, kteří narodili se schopností vidět vibrace této frekvence, nebo k takové schopnosti inklinují. Aura mění své zbarvení i velikost současně s emocemi. Svalové testování také prokázalo energetické změny, spojené s emocemi, jelikož svaly našeho těla okamžitě zareagují na pozitivní i na negativní podněty. Tak se naše základní emocionální stavy přenášejí do vesmíru.

Je zřejmé, že stavy vědomí mají hluboký vliv na naše vztahy, protože jedním ze zákonů vědomí je, že stejné přitahuje stejné. Naše vnitřní stavy skutečně vyzařují na ostatní. Pocity jsou energie a veškerá energie vyzařuje vibrace. Jsme jako vysílače a přijímače.

Mysl nemá žádné rozměry nebo rozsah a není prostorově omezená; proto prostřednictvím vibrační energie vysílá svůj základní stav na neomezenou vzdálenost. Znamená to, že svým emocionálním stavem a myšlenkami běžně a nevědomky ovlivňujeme i ostatní lidi. Například emocionální vzorce a jim přidružené mentální formy mohou být jasnovidci rozpoznány a dají se poznat i na velkou vzdálenost. Dá se to prokázat experimentálně, vědecký základ tohoto jevu byl předmětem velkého zájmu moderních kvantových fyziků.

Vzhledem k tomu, že emoce vyzařují vibrační energetické pole, jsou to právě emoce, co ovlivňuje a určuje, kteří lidé se v našich životech objeví. Životní události jsou ovlivňované našimi emocemi, odmítanými a potlačovanými na psychické rovině. Základním pravidlem psychického vesmíru je, že ´podobné přitahuje podobné´.

Existuje tiché, neverbální obdarování z pobytu ve společnosti někoho osvíceného. Tradičně to mohl být pokročilý duchovní učitel, světec, nebo mudrc. Hledači cestují do velkých dálek, aby mohli být ve fyzické přítomnosti tohoto energetického pole. Oddaný nebo hledající přijímá tichou transmisí vysokofrekvenční energie učitelovy aury, což se popisuje jako ´milost Gurua´ nebo jako ´požehnání Učitele´. Tato transmise nastává sama od sebe a není osobní. Stav nekonečného míru z energetického pole učitele nebo světce vyzařuje neomezeně a sám od sebe. Když Buddha podal žákovi květinu, to bylo symbolické předání energie. Když jsme byli v přítomnosti velkého učitele, který vyzařuje tuto energii, nikdy už pak nejsme stejní jako dřív. Být v přítomnosti velkého učitele je ta nejpřínosnější věc, která se nám může stát, protože tím, že pobýváme ve fyzické přítomnosti tohoto stavu míru a naprosté odevzdanosti, jsme zvýšili své vibrace. Tichý přenos tohoto realizovaného stavu je neverbální, energický jev, který nezávisí na logice nebo jazyku. Vibrace, která je v auře pokročilého učitele, působí jako nosné vlny k usnadnění našeho porozumění slovům, která byla řečena. Ale katalytickým prvkem jsou vibrace jeho energie, ne jeho slova. Prostřednictvím tiché transmise se energie vyzařující z pokročilého učitele nebo světce zabudovává do naší aury, do fungování našeho mozku a do celé naší bytosti.

Díky tomu, že tato energie míru se přenáší ven do světa, je lidstvo stále naživu. Bylo by už dávno zničilo sebe samo, kdyby tato energie nevytvářela protiváhu. To je důvod, proč náš vlastní vnitřní vývoj slouží celému lidstvu."

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Dr. David Hawkins

Příspěvekod Lída » čtv 18. dub 2019 19:53:04

Z knihy Dr. Davida Hawkinse

I - Reality and Subjectivity
JÁ - Realita a subjektivita

"Jakákoli takzvaná duchovní vada nebo překážka může být odrazovým můstkem k jejímu překonání. Uvedením do souvislostí se to, co bylo negativní, stává pozitivním a cestou k objevení Boha. Každá negativita obsahuje skrytý poklad a všechny údajné vady jsou cestou.

Většinu životních činností motivuje podvědomý strach.

Ježíš Kristus řekl, že strach je tím posledním, konečným negativismem, který má být odevzdán."



Z knihy Dr. Davida Hawkinse

Letting Go: The Pathway of Surrender
Neulpívat: cesta odevzdávání


"Uhýbání před pocity je snahou vyhýbat se jim prostřednictvím rozptýlení. Můžeme uhýbat před svým já a bránit se svým pocitům bezpočtem aktivit, z nichž mnohé se potom, když zesílí, mohou nakonec stát závislostí.

Proto všechny ty nepřetržité horečnaté aktivity: neustálé společenské styky, hovory ...

K obraně proti narůstajícímu tlaku odmítaných a potlačovaných pocitů je zapotřebí enormní množství energie. Postupně se snižuje úroveň vědomí a vývoj se zpomaluje. Ztrácí se tvořivost, energie i skutečný zájem o ostatní. Dochází k zastavení duchovního růstu; promítání potlačovaných emocí na ostatní má za následek sociální problémy".

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích


Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron