Martin

Re: Martin

Příspěvekod Nic » čtv 23. kvě 2019 6:05:01

armin píše:Jednota se tuším po revoluci přejmenovala na Coop,
A i v Coop také neexistuje nic, co by nebylo láskou, blahem, krásou samotné existence.
I to nejhorší zlo i sám Ďábel není ničím jiným než láskou, blahem, krásou samotné existence.
Vraždění neviňátek, znásilňování, genocida, mor, AIDS, hladomor topící se migranti atd. není ničím jiným, než láskou, blahem, krásou samotné existence.

Ramana Mahariši problémy světa neřešil. Nepřetržitě a plynulé přebýval ve stavu nejvyšší blaženosti bez myšlenek na nesvobodu a vysvobození, ve stálé službě nejvyššímu Bohu. A přeci nepochybně pro štěstí lidských bytostí udělal mnohem více, než Hitler, který se snažil vytvořit dokonalý svět, ve kterém budou mít právo na život jen dokonalí jedinci.
Nic

Poděkoval: 70
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Příspěvekod Nic » čtv 23. kvě 2019 6:15:33

honzam píše:
Nic píše:Nepřetržité a plynulé přebývání ve stavu nejvyšší blaženosti

bez myšlenek na nesvobodu a vysvobození

je stálou službou nejvyššímu Bohu."

:poklona:

Měl jsem v té době nějaké materiály v počítači. Zastavil jsem se u fotografií Maháršiho. Tehdy jsem o něm moc nevěděl ani neznal jeho učení. Dostal jsem se k němu tak, že jsem si jméno pamatoval ze seriálu "Paměti mystika" a asi měsíc před tím zmizením sebe sama jsem si něco nastahoval z internetu.

Viděl jsem v něm něco nádherného a měl pocit, jako když ke mně ta fotografie promlouvá:

"Tak jsi to dal. To koukáš, co. To je mazec."

...

Když vědomí klesne do srdce, zmizí a nastává nová skutečnost, kde není prostor ani pozorovatel, ale jen já, krása a blaženost.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... =30#p50666

:poklona: :andilek1: :poklona:
Nic

Poděkoval: 70
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Příspěvekod Trini » čtv 23. kvě 2019 9:52:33

Ramana odpovídal každému na jeho úrovni.

Hledačům věčného štěstí, blaženosti a lásky odpověděl tak, aby jim to trochu pomohlo dál.

Hledačům pravdy, odpovídal jinak. Pro ně už není nejdůležitější věčná blaženost atd., takže bez problémů snesou střízlivou pravdu.

Pro velmi pokročilé hledající jsou velmi přínosné jeho odpovědi na Joganandovy otázky. Např. "Utrpení je cesta k uskutečnění Boha."

Kdo zatím není zralý pro Ramánův stav, který popsal jako neutrální, tak se samozřejmě může babrat - jak dlouho ho to bude bavit - v blaženosti a spol.
:)
Trini

Poděkoval: 189
Poděkováno: 81-krát v 71 příspěvcích

Příspěvekod honzam » čtv 23. kvě 2019 11:35:27

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Nepřetržité a plynulé přebývání ve stavu nejvyšší blaženosti

bez myšlenek na nesvobodu a vysvobození

je stálou službou nejvyššímu Bohu."

:poklona:

Měl jsem v té době nějaké materiály v počítači. Zastavil jsem se u fotografií Maháršiho. Tehdy jsem o něm moc nevěděl ani neznal jeho učení. Dostal jsem se k němu tak, že jsem si jméno pamatoval ze seriálu "Paměti mystika" a asi měsíc před tím zmizením sebe sama jsem si něco nastahoval z internetu.

Viděl jsem v něm něco nádherného a měl pocit, jako když ke mně ta fotografie promlouvá:

"Tak jsi to dal. To koukáš, co. To je mazec."

...

Když vědomí klesne do srdce, zmizí a nastává nová skutečnost, kde není prostor ani pozorovatel, ale jen já, krása a blaženost.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... =30#p50666

:poklona: :andilek1: :poklona:

Už jsem Ti to psal dřív, měla bys vidět souvislosti. Tohle je vlákno "Martin", k mému uctívání slouží jiné vlákno.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=265&t=30#p50666
Divoký let kamikaze jogína ze srdce do srdce
Příspěvekod honzam » stř 08. zář 2010 14:06:12

2010 byly ještě zlaté časy plné radosti ...

Pak následoval postupný soumrak bohů.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mistrovstv%C3%AD_sv%C4%9Bta_v_ledn%C3%ADm_hokeji

2010 - 1.
2011 - 3.
2012 - 3.
2013 - 7.
2014 - 4.
2015 - 4.
2016 - 5.
2017 - 7.
2018 - 7.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 36
Poděkováno: 72-krát v 70 příspěvcích

Příspěvekod armin » čtv 23. kvě 2019 19:43:57

Ramana Mahariši problémy světa neřešil. Nepřetržitě a plynulé přebýval ve stavu nejvyšší blaženosti bez myšlenek na nesvobodu a vysvobození, ve stálé službě nejvyššímu Bohu.

Tohle jsou jen představy těch, kteří si promítají sebe na Ramanu a další probuzené - jak oni, kdyby byli probuzení, by to žili.
Usuzují zkrátka podle sebe, podle svého vlastního pokřivení...
armin

Poděkoval: 20
Poděkováno: 43-krát v 40 příspěvcích

Příspěvekod Trini » čtv 23. kvě 2019 20:55:18

Jana píše:
armin píše:
Jana píše:Zdenku, nejspíš asi úplně stejnou řeč nenajdeme.

To opravdu nenajdete. Zdeněk hledá, ty si naopak myslíš, že už jsi našla. Ale nic pravdivého jsi bohužel nenašla. To, co jsi našla, opravdu hledajícího nemůže a dokonce nesmí uspokojit. Naopak pravdivě vidí, že tudy cesta opravdu nevede. A Zdeněk v tom svém vidění tady naštěstí není sám. :)

Armine, k tomu, aby sis mohl troufnout pravdivě se vyjadřovat k pravdivému vidění, potřebuješ nejdříve sám najít.

Na Janině odpovědi se jasně pozná, že Armin má pravdu. Odpověd' nafouknutého, naprsknutého ega, nic víc. Moudrost s láskou by reagovala úplně jinak. Toho, kdo opravdu našel, se vůbec nedotkne, když mu to někdo něvěří. Je to pro něho zcela v pořádku. Má pro to pochopení.
Trini

Poděkoval: 189
Poděkováno: 81-krát v 71 příspěvcích

Příspěvekod honzam » čtv 23. kvě 2019 22:59:01

Trini píše:Na Janině odpovědi se jasně pozná, že Armin má pravdu. Odpověd' nafouknutého, naprsknutého ega, nic víc. Moudrost s láskou by reagovala úplně jinak. Toho, kdo opravdu našel, se vůbec nedotkne, když mu to někdo něvěří. Je to pro něho zcela v pořádku. Má pro to pochopení.

Krásného ega milujícího svou dokonalou moudrost, kterou si nikdo nesmí troufnout kritizovat, protože kritika je v rozporu s jeho "pravdivým" viděním své vlastní krásy.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Příspěvekod Alaja » pát 24. kvě 2019 22:19:03

honzam píše:
Trini píše:Na Janině odpovědi se jasně pozná, že Armin má pravdu. Odpověd' nafouknutého, naprsknutého ega, nic víc. Moudrost s láskou by reagovala úplně jinak. Toho, kdo opravdu našel, se vůbec nedotkne, když mu to někdo něvěří. Je to pro něho zcela v pořádku. Má pro to pochopení.

Krásného ega milujícího svou dokonalou moudrost, kterou si nikdo nesmí troufnout kritizovat, protože kritika je v rozporu s jeho "pravdivým" viděním své
vlastní krásy.

Nesmí se kritizovat? To je na tom pak stejně jako muslimové. Ti také tvrdí, že jejich učení kritizovat nikdo nesmí. Jednou, když jsem se s jednou českou muslimkou chvilku bavila na netu, tak jsem se dozvěděla, že to nejlepší, co ji islám poskytl, je bidet.... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 240
Poděkováno: 325-krát v 312 příspěvcích

Příspěvekod honzam » ned 26. kvě 2019 19:07:47

honzam píše:https://cs.wikipedia.org/wiki/Mistrovstv%C3%AD_sv%C4%9Bta_v_ledn%C3%ADm_hokeji

2010 - 1.
2011 - 3.
2012 - 3.
2013 - 7.
2014 - 4.
2015 - 4.
2016 - 5.
2017 - 7.
2018 - 7.

Zlatý věk se stále nevrací. Dnes vstupujeme znovu do období bramborajuga. :cry:
honzam

Předchozí

Zpět na Inspirativní osobnosti