Leila Lee, Nová skutečnost člověka

Leila Lee, Nová skutečnost člověka

Příspěvekod Monika » čtv 27. čer 2013 13:34:17

Přijmi sebe sama takového, jaký opravdu jsi. Raduj se ze svého přijetí a pak jej nechej odejít... to co zůstane je tvým opravdovým já... vše ostatní pomijí.

http://www.cestyksobe.cz/leila-lee-nova-skutecnost-cloveka-ad2590/
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Leila Lee, Nová skutečnost člověka

Příspěvekod Monika » čtv 27. čer 2013 16:59:54

ze stránek Leily http://www.leilalee.cz (otázky a odpovědi)

"Otázka:

dobry den mila Leilo,videla jsem video s Vami kde povidate s Katarinou o porodu,moc me to oslovilo. ted jsem nasla Vase stranky a chci se zeptat,zda na Vas duchovni vyvoj a napojeni a pochopeni podstaty veci mela vliv strava,pusty? zajimam se o zivou stravu,zatim nevim,zda k prechodu na ni vede otevrenejsi mysl,nebo ziva strava napomaha otevreni mysli? libi se mi,ze zijete bez hranic a omezeni. moc preji najit Soulad ,obcas citim,ze jsem v harmonii,ale neni to trvaly stav. dekuji, Máša"

"Opoveď:

Milá Mášo, to je otázka na kterou nelze jednoznačně odpovědět. Živá strava se na mé cestě také objevila, v momentě, kdy mé chápání a porozumění vedlo od negativního kontrastu duality k tomu pozitivnímu, alespoň tak jsem to tenkrát vnímala,a říkala si, že již rozumím mnoha věcem a myslela jsem si když bude ještě čisté tělo, bude to skvělé a porostu tím více. Postupným dalším rozšiřováním vědomí mi však hluboce došlo, na čem to vše bylo postaveno. I tento můj čin, stravování se živou stravou byl čin, který, ačkoliv se tvářil, že je postaven na energii lásky, byla to silná kamufláž mysli. Ve skutečnosti byl tento počin, počinem ega. To chtělo být lepší, čistší, zdravější. Chtělo jedno a odmítalo druhé. Takhle funguje ego. V jendom okamžiku jsem hluboce věděla, že toto není cesta srdce, cesta srdce je úplně opačná cestě ega, cesta srdce je odevzdání se, naprosté, přijímající odevzdání se všemu co je, takovému jaké to je, bez potřeby, touhy a chtění cokoliv měnit, posuzovat a hodnotit. V tomto momentu jsem pochopila, že mé rozdělování na dobrou stravu a zlou byly jen pasti mé mysli.
Ale vaše otázka zněla, zda živá strava vede k rozšíření vědomí a v tom případě musím říci ano, ale pravděpodobně jiným způsobem, než si představujete. Vede nás k poznání, že škatulkování, že něco je lepší pro náš růst a vývoj než něco jiného, je chybnou interpretací toho, jak to skutečně je. Vaše duchovní cesta, neboli cesta vývoje, růstu vaší duše probíhá nezávisle na tom, co přijímáte z okolí.
Nebďete nad tím co dáváte dovnitř, bděte nad tím, co z vás vychází ven...

S láskou Leila"

Více zde: http://www.leilalee.cz/otazkyaodpovedi/ ... 159888/20/
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Leila Lee, Nová skutečnost člověka

Příspěvekod Monika » pát 24. led 2014 10:09:24

"O uvolněnosti

Na uvolněnost se můžeme podívat jako na absenci odporu. Tato absence také může znamenat stav, kdy nepobýváme v odporu vůči ničemu.

Dokážeme-li se ponořit do vnitřního stavu, kdy neprožíváme žádný odpor vůči ničemu a nikomu, pak se stáváme opravdu uvolněnými.

Stáváme se pružnými vůči velkým i zdánlivě malým životním výzvám. Pružnými stejně jako větve stromu ohýbající se pod mocnou silou větru.

Stav žádného odporu je takový stav, kdy dovolujeme všemu co jest, prostě být.

Je to stav absolutního umožňování všemu být, aniž by cokoliv mělo jakýkoliv dopad na naší uvolněnost.

Stav prožívání žádného odporu ale neznamená pasivitu. Naopak, je-li vyžadován akt, pak vychází silně z jasnosti ducha, z čirého ticha za myslí.

Uvolněnost můžeme vnímat také jako tanec. Tanec uvolnění s Pra-důvěrou.

Tuto Pra-důvěru však nezaměňujme s pocitem ani emocí.

Pra-důvěra je esence. Esence určité kvality uzrávající v pozadí, obohacena o každý nový okamžik.

Je neustále přítomná jako vytrvale tichý svědek našich rozhodnutí.

Je neustále přítomná, i když rozhodnutí, která vytváříme, s ní nebývají v souladu. Nikdy nás však nesoudí. Není rozpolcená, ale neustále spočívá ve svém tichu na pozadí každodennosti.

Zastavme se v ní … objevme ji.

Pra-důvěra a uvolněnost jsou neoddělitelnými základními kvalitami života.

Pružnost z této uvolněnosti pramenící je dokonale vhodná pro zvládnutí všech životních výzev.

Je jasným věděním, že do čehokoliv se pustíme, nemůže nikdy dopadnout špatně.

Nejsme oddělení od této uvolněnosti, ani od této Pra-důvěry. Vše je zde, přítomno po celý věčně trvající jedinečný okamžik …

Najděme tuto Pra-důvěru v sobě. Najděme tento prostor, tuto pružnou uvolněnost.

Spočiňme v hloubce této přítomnosti. Vzdejme se její svrchované síle a důvěřujme.

Uvolněnost tancuje životem v objetí s Pra-důvěrou. Najděte jednu, a druhá se přidá …"


zdroj:

Návrat k pravdě

Sbírka krátkých esejí

Leila Lee

7.jpg
7.jpg (76.54 KiB) Zobrazeno 7408 krát
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Lída


Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků