Z chudého chlapce...

Z chudého chlapce...

Příspěvekod Lída » pon 08. lis 2010 21:27:42

S Markem Ebenem mluví v pořadu Na plovárně http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... -plovarne/
zajímavý samorost, spisovatel a podnikatel Robert Kiyosaki o svých zkušenostech, jak se z chudého chlapce stal jedním z nejbohatších lidí... a jak neutuchající přítok peněz souvisí s odpovědností k druhým :)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Dagmar, Monika

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod AlfaScorpii » pon 08. lis 2010 21:46:46

Jo, Kiyosaki je moudrý člověk, jeho knihy inpirativní a hlavně nutící člověka se na věci dívat zcela novým pohledem a přitom jsou psané zábavnou formou.
Pro mě jednoznačně jeden z nejzajímavějších autorů.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Dagmar » úte 09. lis 2010 13:28:23

Lída píše:.......... a jak neutuchající přítok peněz souvisí s odpovědností k druhým :)

------------

ano, i to je jeden z důvodů energie hojnosti v životě člověka.

Pan Kiyosaki hovořil o tom, že začal přemýšlet …. oni vědí co já ne. A když se jich ptal, oni to také nevěděli a on se tím začal zabývat a učit se u bohatého táty.... :koukam:
Jakékoliv bohatství je v nás. V naši mysli, v našem způsobu života ve zvycích apod. Na jednom vlákně se ptal někdo, jestli stačí děkovat denně 5 minut. Ne nestačí. Je potřeba se povídat, jak se chováte celý zbytek dne.
Třeba někdo touží mít milión, děkuje za něj, dostane se do euforie, zvýší vibrace na 5 minut a prožívá, že ho má. A co zbytek dne.
V obchodě hledá zboží v akci nebo to nejlevnější, dítě potřebuje boty – ale koupí se až po výplatě, příjde složenka – zaplatí se po výplatě. Na účtě jde do debetu, 3 týdny před výplatou je v mínusu.
Po výplatě zaplatí dluhy, stále řeší nedostatek, ale sní o milionu. /Je potřeba děkovat a žít už tím, že to mám. Jinak vesmír splní to snění – to já chci - a bude chtít celý život, ale nebude to mít/.

Pokud někdo touží po změně, musí se povídat, jaké myšlení a zvyky prožíval v dětství. Protože v dětství vznikají bloky myšlení, vzorce, která nám brání v životě cokoliv změnit. A my si to ani neuvědomujeme. Bohatý počítá peníze, chudý počítá dluhy. Je potřeba se zaměřit na to, čemu věnujeme pozornost přes den. Vybíráme nejlevnější jídlo v restauraci, máme peníze uložené v peněžence, nebo zmuchlané v kapse?? Platíme rádi složenky ?? Peníze jsou energie, a jenom na nás záleží, jaký tok k nám jde. Všechno je v nás, v naší hlavě. A pokud nejsme s něčím spokojeni, hledejme sami v sobě.

Mark Victor Hansen Robert G. Allen, Moudrá cesta za penězi, Milionářem rychle a snadno.
2003 – Ikar v Praze
Stačí se rozhodnout, že zbohatnete a Vesmír Vám ochotně zajistí blahobyt.

1/ každý realizuje – všichni se domnívají, že hlavním posláním stromu je plodit ovoce, ve skutečnosti jeho hlavní poslání je stvořit semínko!!

2/ být – dělat – mít všechno stojí a padá s dáváním!!!

3/ žij s nadhledem

4/ blahobyt je váš přirozený stav -stačí se rozhodnout zbohatnout a vesmír vám ochotně zajistí blahobyt.

5/Kdo dává – dostane – rozdávejte ostatním svůj čas, uznání, úsměv,radost , moudrost, lichotky, humor, nadání, pozornost, lásku,

6/ změnit realitu je hračka – zesilte pozitivní hlas, abyste ze sebe vydali to nejlepší.

7/ Slova transformují – lidé musejí nést zodpovědnost za svoje myšlenky a hlídat každé slovo, mluvit jen s dobrým úmyslem

8/ Vaše bohatství jste vy - člověk správně vidí pouze srdcem, to hlavní je oku neviditelné.
Nápad - zápal pro něj - kontakty

9/ Bohatství = svoboda
10/ všechno začíná snem

11/ V jasnosti je síla - nemyslete na své cíle, ale z hlediska svých cílů. /v novém domě bydlete,
/úspěšný golfista – nejdříve vidím míček, jak je na daném místě, pak jak letí a pak pálím – pálím provádím úder.
12/Čím jasnější, tím mocnější – jsem šťastný a děkuji osudu, že denně vydělávám 400 dolarů a letos nemusím strávit prací více, než 250 dní v roce.
13/ využijte své nadání
14/ Váška – nejsnazší je jet na koni směrem, kterým sám jede. Váška = vášeň + láska = úspěch
15/ představivost hlásí příchod silné vůle
16/ Velikost otázky určuje velikost odpovědi – otázka pro mozek = jak vydělám 1 000USD = mozek najde odpověď
17/ odpověď už znáte
18/ Vylaďte se !!!!! - Blahobytu dosáhnete pouze tehdy, když dospějete k souladu = podmínkám, kdy jsou v souladu všechny části našeho já. Touha – chtít a věřit !!
19/ jsem magnetem na peníze – magnetismus představuje jednu z hlavních hybných sil ve vesmíru. Lidé, kteří mají jasno nebo v sobě mají soulad, jsou přitažlivý, magnetičtí – doslova charizmatičtí.

20/ ZAKLEPEJTE A OTEVŘOU !!!!!

Mark Victor Hansen Robert G. Allen, Moudrá cesta za penězi, Milionářem rychle a snadno.
2003 – Ikar v Praze
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Lída » úte 09. lis 2010 13:41:02

Kdo dává – dostane – rozdávejte ostatním svůj čas, uznání, úsměv,radost, moudrost, lichotky, humor, nadání, pozornost, lásku...


:) tohle funguje :thumb:

:flower2:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Lída » úte 09. lis 2010 13:54:49

PS: Akorát místo lichotek vnímám jako lepší poctivé ocenění a uznání všeho, co si ho zaslouží

:)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Jana » stř 10. lis 2010 6:27:13

Lída píše:PS: Akorát místo lichotek vnímám jako lepší poctivé ocenění a uznání všeho, co si ho zaslouží

:)

Záleží na tom, odkud se díváme. Je-li naše pozornost ukotvená v duální osobní mysli, která vše konfrontuje s osobou, pak je tu i dělení na lichotky a poctivé ocenění. Je-li naše pozornost v našem pravém Já, pak je poznávána dokonalá krása, nevinnost, čistota, radost a blaženost.

V pravdivosti je nesmírný půvab. Maminka mi včera řekla: "Mě můžeš klidně chválit, protože mi to dělá dobře."

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Lída » stř 10. lis 2010 6:58:14

Jaký je význam slova "lichotka"? Ve Wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/Le%C5%BE ho najdeme pod nadpisem
"Lež":

"Lichotka
Lichotka je přehnané chválení nějaké osoby, zpravidla s cílem vloudit se do její přízně. Lichotka může být i pravdivá, ale častěji se při lichocení užívají částečné lži, nadsázky a přemrštěná tvrzení."
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Jana » stř 10. lis 2010 8:44:38

Z pohledu ega můžeme druhého hodnotit, posuzovat, odsuzovat, oceňovat, můžeme i lichotit, ale z pohledu Lásky nelze, než obdivovat a milovat.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Lída » stř 10. lis 2010 9:02:54

Obrázek

Když má člověk rád, pozná se to, nevzniká potřeba druhému lichotit, aby...
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod Jana » stř 10. lis 2010 9:46:11

Je-li tu vědomý stav Lásky, tak nevědomé mumlání bližního o kráse a dokonalosti, kterou mu sen dvojnosti neumožňuje zatím poznat, je něčím, co nám absolutně nijak nemůže vadit a milovaný je stále tím, čím je, Láskou.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Z chudého chlapce...

Příspěvekod vostalpetr » čtv 18. lis 2010 14:24:46

Tak jsem si to teda poslechnul,

a musím říct, že mě v životě nikdy nic takového nenapadlo,
a když většina známých rozjížděla v roce 199O nějakej svůj byznys,
tak jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a říkal jsem si, že se asi museli všichni zbláznit

Nemám nic proti tomu, když někdo chce být bohatej,
ale mě to nikdy neoslovovalo,
mě vždycky oslovovala SVOBODA,
proto jsem srdcem anarchista a nikoli byznysmen

No jsou asi různá naprogramování a tedy i různé představy toho, co je to ŠTĚSTÍ

Být bohatý, to vlastně znamená plnost, jistotu, nezávislost takže chápu, že to je určité vyjádření či popis boha,
ale já to mám jinak a chápu to jinak,
a proto ani nemám žádnej důvod a touhu být bohatý, ale těm, co to opravdu chtějí a peníze jsou pro ně bohem, tak těm to přeju aby jim to vyšlo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Procesy a návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron