Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » úte 26. led 2016 12:49:17

Trini píše:ze začátku navrhují zaměnit přesvědčení "Jsem osoba, jsem tělo" za přesvědčení "Jsem Vědomí", "Jsem Božství", zřejmě aby se to původní přesvědčení začalo nabourávat, aby se začalo rozšiřovat.

Potom samozřejmě vedli hledajícího dál.


Ale když si hledající vybere z jejich spisů jen toto a ulpí na tom, tak je na dlouho ztracen ve studánce.




v tom máš opět pravdu :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Trini » úte 26. led 2016 14:17:01

Monika píše:
Trini píše:ze začátku navrhují zaměnit přesvědčení "Jsem osoba, jsem tělo" za přesvědčení "Jsem Vědomí", "Jsem Božství", zřejmě aby se to původní přesvědčení začalo nabourávat, aby se začalo rozšiřovat.

Potom samozřejmě vedli hledajícího dál.


Ale když si hledající vybere z jejich spisů jen toto a ulpí na tom, tak je na dlouho ztracen ve studánce.




v tom máš opět pravdu :)


:lol: :lol: :lol: Nemám.
Píši, jak to ted vidím. Třeba se časem něco změní.

Navíc záleží na tom, z jaké perspektivy to píši.

Z Balsekarovy perspektivy - žádné individuum tudíž žádná svobodná vůle - Vědomí v pohybu - se to prostě děje, tudíž nikdo nemůže mít pravdu. :D

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » úte 26. led 2016 14:59:49

Trini píše:

:lol: :lol: :lol: Nemám.

Píši, jak to ted vidím. Třeba se časem něco změní.




tak jo :) nemáš :donknow: nikdo nemůže mít pravdu :writting:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Trini » úte 26. led 2016 15:02:28

Monika píše:
Trini píše:
Monika píše:vzpomínám jak na jedné promluvě před pár lety položil Šrí Brahmám otázku do sálu Kdo je já ?

a dostalo se mu okamžité a nadšené odpovědi z mnoha a mnoha úst Self - svrchované duchovní světelné Já a on na to řekl - Tak odpovídá ego - já jsem Self, já jsem Bůh ...


Jak na to dotyční reagovali?



různě na to reagovali ... někteří mezi sebou začali okamžitě pološeptem diskutovat a poukazovat na to co například řekl Mahariši, někteří se oháněli Bruntonem, co jsem zaslechla atd.


No, vidíš. Vycházeli z toho jako ty:

Monika píše:když vycházím z toho co je výsledkem uvědomění realizovaných lidí, tak ať mám na to čistě osobní názor nebo nemám žádný nebo způsob mého osobního uvědomění odpovídá tomu co oni sdělují, tak to nepovažuji za čistě svůj osobní názor, ale za něco co funguje tak je to popisováno


že když něco řekne probuzený/realizovaný že je to absolutní pravda. Ale třeba řekl probuzený něco, o čem ví, že by to hledající mohl pochopit a že mu to v jeho "stadiu" pomůže dál. Mooji prý rozděluje hledající do skupin podle pokročilosti (podle Rosady), tedy jiste bude každé skupině říkat něco jiného a jiným způsobem.
Navíc může být duchovní učitel pokročilý žák (podle E. Tomáše), to znamená, že i on se bude vyvíjet dál a tedy časem říkat něco nového nebo jinak.

Podle mě je velmi důležité - na ničem neulpět. Potom není takový problém to všechno "na konci" zase pustit.

Monika píše:a pár jedinců to zarazilo a vykolejilo na tolik, že zůstali doslova tiše a to doslova ...


To asi byla ta optimální reakce. Podle mne. :D
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » úte 26. led 2016 15:05:30

Trini píše:
Monika píše:různě na to reagovali ... někteří mezi sebou začali okamžitě pološeptem diskutovat a poukazovat na to co například řekl Mahariši, někteří se oháněli Bruntonem, co jsem zaslechla atd.


No, vidíš. Vycházeli z toho jako ty:




přesně tak :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » úte 26. led 2016 15:26:24

Trini píše:že když něco řekne probuzený/realizovaný že je to absolutní pravda. Ale třeba řekl probuzený něco, o čem ví, že by to hledající mohl pochopit a že mu to v jeho "stadiu" pomůže dál. Mooji prý rozděluje hledající do skupin podle pokročilosti (podle Rosady), tedy jiste bude každé skupině říkat něco jiného a jiným způsobem.
Navíc může být duchovní učitel pokročilý žák (podle E. Tomáše), to znamená, že i on se bude vyvíjet dál a tedy časem říkat něco nového nebo jinak.


:)


mně to přijde naprosto samozřejmý, že každý hovoří z úrovně své schopnosti uvědomění ...

když se mnou nebo s někým z mých přátel hovořil realizovaný člověk - tak to bylo vždy ke konkrétnímu dotazu či ke konkrétnímu problému se kterým jsme za ním přišli a k našim konkrétním momentálním stupni uvědomění a vždy s námi pracoval tak, aby to bylo šité na míru pro nás a bylo to z jeho absolutní úrovně vědomí, ne z nějakého mezistupně částečně překrytého převzatými vzorci, které by zkreslovaly jeho vnímání a reakce, tak jako u mne

někomu to ale může přijít, že k jednomu a tomu samému dotazu řekl rozporuplná tvrzení. to je vidět i v rozhovorech například Maharišiho, Maharadže, s lidmi, které jsou zaznamenány a zveřejněny

často jsou dávány realizovanými lidmi i všeobecné sdělení o tom co a jak funguje - hovoří o faktech a tam nehovoří rozporuplně a dokonce se v těch věcech shodují :) no dokonce že jo :lol: samozřejmě se v tom shodují ... mohou použít třeba jiná slova nebo výraz, ale ten kontext sdělení je shodný :)

ale posluchači si to pak mohou různě vykládat nebo si z toho vytrhnout jen kousek a ostatní kontext pominout, to se děje často ...

tak když člověk pojme nějakou nejasnost z textů nebo z jejich promluv - je podle mne rozumné se sebrat a zajít za nimi osobně nebo je kontaktovat s prosbou o pomoc s ujasněním :) osobně se mi nikdy nestalo, když jsem je o to požádala, aby mne odmítli a ani jsem se nesetkala u nikoho z mých přátel, že by jim pomoc byla odepřena :) zato jsem ale byla několikrát svědkem, že pár lidí odešlo znechuceno, pobouřeno nebo unuděno. a velmi výjimečně jsem byla přítomná i u toho, že se někdo z takhle odchodivších vrátil :)

myslím že pro dost lidí, včetně mně, je osobní styk s realizovaným člověkem nezastupitelnou pomocí, kterou nemůže nahradit kniha a proto že to tak i funguje, že oni jsou ochotni veřejně vystupovat a s lidmi pracovat - za což jim za mne náleží ten nejsrdečnější dík :poklona: a vděk :poklona: a i u mých přátel vidím v tomto ohledu shodný postoj :)
Naposledy upravil Monika dne úte 26. led 2016 17:54:29, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » úte 26. led 2016 15:33:23

Trini píše:
Monika píše:a pár jedinců to zarazilo a vykolejilo na tolik, že zůstali doslova tiše a to doslova ...


To asi byla ta optimální reakce. Podle mne. :D
:)


mně život naučil jednu věc, že v podstatě nemohu říct, jestli optimální reakce u všech by byla doslova ztichnout a že ti kteří si mezi sebou šuškali a vedli argumentace o svrchovaném já reagovali neoptimálně

protože mne život naučil, že pro někoho je třeba hodně a hodně šuškat a argumentovat, než se vyčerpá tento potenciál natolik, aby došlo k přirozenému ztichnutí toho doslova ... že pro někoho je to způsob, jak ten potenciál vyčerpat

krom toho během toho diskutování mohlo u někoho dojít k vyjasnění ***

takže těžko říct ...

:)

a taky je mojí životní zkušeností, že realizovaný člověk nikdy nemluví do větru a nikdy neříká lži ... takže pro mne platí, že říká pravdu - že má pravdu - že je ztělesněním a svědectvím pravdy samotné ... tedy toho co zbyde, když odpadne všechno to co ji zakrývá *** tak mne to /oni/ inspirují k pravdě, inspirují pravdou - jestli rozumíš, co tím chci vyjádřit ;)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod armin » úte 26. led 2016 18:07:41

Monika píše:a taky je mojí životní zkušeností, že realizovaný člověk nikdy nemluví do větru a nikdy neříká lži ... takže pro mne platí, že říká pravdu - že má pravdu - že je ztělesněním a svědectvím pravdy samotné ... tedy toho co zbyde, když odpadne všechno to co ji zakrývá *** tak mne to /oni/ inspirují k pravdě, inspirují pravdou - jestli rozumíš, co tím chci vyjádřit ;)


Pojem "realizovaný" je bohužel matoucí koncept. Předpokládá nějakou hranici před kterou je člověk nerealizovaný a za ní realizovaný a pak už nic dalšího není.
Realizací je celá řada a žádná realizace není konečná.
Pokud "realizovaný" mluví o realizaci, je tím myšleno to, co on realizoval, tedy jen určitý stupeň poznání a k němu muže případně někoho druhého dovést, ukázat mu způsob a cestu, jak se této realizaci dostal.

Podobně když se z opice stane člověk, dojde k velkému skoku ve způsobu a rozsahu poznávání skutečnosti, ale neznamená to, že už se nemůže mýlit, že je ztělesněním pravdy samotné. Když tak jedině v tom smyslu, že vše je ztělesněním pravdy samotné.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » úte 26. led 2016 18:47:20

armin píše:
Monika píše:a taky je mojí životní zkušeností, že realizovaný člověk nikdy nemluví do větru a nikdy neříká lži ... takže pro mne platí, že říká pravdu - že má pravdu - že je ztělesněním a svědectvím pravdy samotné ... tedy toho co zbyde, když odpadne všechno to co ji zakrývá *** tak mne to /oni/ inspirují k pravdě, inspirují pravdou - jestli rozumíš, co tím chci vyjádřit ;)


Pojem "realizovaný" je bohužel matoucí koncept. Předpokládá nějakou hranici před kterou je člověk nerealizovaný a za ní realizovaný a pak už nic dalšího není.
Realizací je celá řada a žádná realizace není konečná.
Pokud "realizovaný" mluví o realizaci, je tím myšleno to, co on realizoval, tedy jen určitý stupeň poznání a k němu muže případně někoho druhého dovést, ukázat mu způsob a cestu, jak se této realizaci dostal.

Podobně když se z opice stane člověk, dojde k velkému skoku ve způsobu a rozsahu poznávání skutečnosti, ale neznamená to, že už se nemůže mýlit, že je ztělesněním pravdy samotné. Když tak jedině v tom smyslu, že vše je ztělesněním pravdy samotné.


realizace je "velký skok" a ti u nich došlo ke skoku se označují jako realizovaní nebo jako Mudrci nebo jako Guru atd. :)

tvůj názor, že realizovaný někoho dovádí ke své realizaci nesdílím, ani jsem se s tím nesetkala, že by někdo z realizovaných tohle tvrdil, že se dá realizace napraktikovat, že se jí dá nějak dousilovat a vůbec nějak získat ... oni ukazují a pomáhají s tím zbavit se nadbytečností a utkvělých představ a naimplatovaných nesmyslů a lží, které "pravdu" zakrývají, osvobodit se od lží a nepravd

ale fakt je, že jsem se setkala s mnoha lidmi co mají za to, že je realizovaný, Mudrc, Guru atd. ať si každý dosadí svůj termín co je pro něho přijatelný a srozumitelný - přivede k realizaci, k pravdě, k osvobození a k moudrosti, dokonce jsem se setkávám i s tím, že mají za to, že to jí na ně nějak přenese :donknow:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Trini » úte 26. led 2016 19:38:26

armin píše:Pokud "realizovaný" mluví o realizaci, je tím myšleno to, co on realizoval, tedy jen určitý stupeň poznání a k němu muže případně někoho druhého dovést, ukázat mu způsob a cestu, jak se této realizaci dostal.



To vidím také tak.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Trini » úte 26. led 2016 20:05:33

Monika píše:
tvůj názor, že realizovaný někoho dovádí ke své realizaci nesdílím, ani jsem se s tím nesetkala, že by někdo z realizovaných tohle tvrdil, že se dá realizace napraktikovat, že se jí dá nějak dousilovat a vůbec nějak získat ...


Nisargadatta poslechl svého učitele, dělal pilně (v každé volné chvíli) to,co mu učitel řekl a Sebe -realizoval za pár let. Za pár dalších let následovala realizace Brahmana. Nevím, jestli někde Balsekar psal, že díky Nisargadattově vedení realizoval a co. Ale považoval se za jeho žáka, tak zřejmě ano.
Z pohledu, že není žádné individuum, to samozřejmě možné je. :) Prostě se to děje.

Monika píše:oni ukazují a pomáhají s tím zbavit se nadbytečností a utkvělých představ a naimplatovaných nesmyslů a lží, které "pravdu" zakrývají, osvobodit se od lží a nepravd


No to určitě taky.

Monika píše:ale fakt je, že jsem se setkala s mnoha lidmi co mají za to, že je realizovaný, Mudrc, Guru atd. ať si každý dosadí svůj termín co je pro něho přijatelný a srozumitelný - přivede k realizaci, k pravdě, k osvobození a k moudrosti, dokonce jsem se setkávám i s tím, že mají za to, že to jí na ně nějak přenese :donknow:


To je samozřejmě také možné. Asi s tím zatím nemáš žádnou osobní zkušenost. V auře realizovaného jsou takové "zázraky" možné. Záleži na síle či hloubce realizace a na zralosti a otevřenosti hledajícího.

Šri Juktešvar dal Joganandovi - když o to pořád prosil a byl už pro to připraven - moment osvicení, vypráví Jogananda ve své autobiografii.

V auře jiného šri Juktešvarova žáka - Hariharanandy jsem zažila i já sama něco neuvěřitelného.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Eva Nada » úte 26. led 2016 21:22:35

armin píše:
Monika píše:a taky je mojí životní zkušeností, že realizovaný člověk nikdy nemluví do větru a nikdy neříká lži ... takže pro mne platí, že říká pravdu - že má pravdu - že je ztělesněním a svědectvím pravdy samotné ... tedy toho co zbyde, když odpadne všechno to co ji zakrývá *** tak mne to /oni/ inspirují k pravdě, inspirují pravdou - jestli rozumíš, co tím chci vyjádřit ;)


Pojem "realizovaný" je bohužel matoucí koncept. Předpokládá nějakou hranici před kterou je člověk nerealizovaný a za ní realizovaný a pak už nic dalšího není.
Realizací je celá řada a žádná realizace není konečná.
Pokud "realizovaný" mluví o realizaci, je tím myšleno to, co on realizoval, tedy jen určitý stupeň poznání a k němu muže případně někoho druhého dovést, ukázat mu způsob a cestu, jak se této realizaci dostal.

Podobně když se z opice stane člověk, dojde k velkému skoku ve způsobu a rozsahu poznávání skutečnosti, ale neznamená to, že už se nemůže mýlit, že je ztělesněním pravdy samotné. Když tak jedině v tom smyslu, že vše je ztělesněním pravdy samotné.

Když tak jedině v tom smyslu, že vše je ztělesněním pravdy samotné.

Škoda, že toto zatím nedokážeš praktikovat v případě fenoménu "jana".

Byla jsem na tom stejně jako ty a další, co se týká Janiných projevů. Stále ty muchy otravovaly a nalétávaly a obtěžovaly a já se oháněla, abych je odehnala. A nevím kdy a ani jak, najednou přestaly obtěžovat... :-), jako v tom videu, kdy samuraj bojuje s obtížným hmyzem, mečem a pak se najednou něco stane (s jeho myslí) a z každého jevu, který pozoruje, vyrůstá růžový květ...

Je to velmi osvobozující....

Ale nedá se tak nastolit, to se "musí" udát...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » stř 27. led 2016 11:41:44

k tomu co píšeš Trini :)

osvícení a realizace - probuzení - osvobození podle mne není to samé

osvícení já chápu ve smyslu vnoru - změněného stavu vědomí tj. náhledu a to se domnívám, že lze přenést ... a i s tím mám svojí osobní zkušenost

realizaci ale chápu jako skutečně přelomový skok, kdy už není žádného návratu zpět, je to definitivní přelom a ten buď nastane nebo nenastane a nedá se vypraktikovat ani vyusilovat

a když někdo dostane od realizovaného pokyny, jako dostal třeba Maharadž od svého Gurua tak s tím, že ať to dělá a o nic jiného se nestará ... a nechá tomu všemu naprosto volný průběh, realizace se buď dostaví nebo nedostaví :donknow: je to velká neznámá a od žáka se očekává naprostá odevzdanost a vzdání se všech osobních ambic včetně ambice dosažení realizace

realizace není něco nového nějaký nový stav vědomí, které před tím nebyl a pak bude ... když všechno zkreslení odpadne - zmizí pocit já verzus ostatní tedy ego, zmizí chybná sebeidentifikace - a zůstane to co tu vždycky bylo co je a co bude, to co všechno veškeré dění i nedění umožňuje, což tu i před tím bylo neustále přítomno i když to přes filtr ega nebylo uvědomováno a celé vnímání filtrem ega bylo zkresleno a není pak rozdíl mezi realizovanou a nerealizovanou bytostí, protože tu není ten kdo by realizovat nebo nerealizoval a je tu jen a pouze nedělená "svrchovaná skutečnost Já,Já - jak to nazývá Ramana" která může být v osvíceném nebo zatemněném stavu

"Ramana Maháriši:

Nedělené "Já,Já "je nekonečný oceán. Ego "já "- myšlenka, je na něm jen bublinou a jmenuje se džíva, neboli individuální duše. I bublina je vodou, neboť když praskne, smísí se s oceánem. Součástí oceánu je i tehdy, když bublinou zůstává. Z důvodu neznalosti této prosté pravdy se s velkou obratností a složitými detaily vyučují nespočetné metody různých názvů, jako například jóga, bhakti, karma, z nichž každá má opět řadu modifikací ..."

- to ovšem je zřejmé až po realizaci - toto shodně opakují všichni u nichž ten přelomový skok nazvaný realizace nastal a někteří to dokonce nazývají vesmírným fórem a do nekonečna opakují, že se to událo bez jejich úsilí, bez jejich praxe, bez jejich zásluhy. že to není v režii jednotlivce - že se to prostě událo :donknow:

:)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod armin » stř 27. led 2016 12:18:08

Eva Nada píše: Když tak jedině v tom smyslu, že vše je ztělesněním pravdy samotné.

Škoda, že toto zatím nedokážeš praktikovat v případě fenoménu "jana".



To, že z určitého pohledu je vše ztělesněním pravdy samotné, se nepraktikuje. To je fakt.
Tedy ztělesněním pravdy samotné jsem tedy jak já, tak ty, tak Jana, tak to, co ona píše i to co jí píší ostatní. I tvoje pocity, moje pocity, tvoje nevědomost, moje nevědomost atd.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » stř 27. led 2016 12:26:19

armin píše:
Eva Nada píše: Když tak jedině v tom smyslu, že vše je ztělesněním pravdy samotné.

Škoda, že toto zatím nedokážeš praktikovat v případě fenoménu "jana".



To, že z určitého pohledu je vše ztělesněním pravdy samotné, se nepraktikuje. To je fakt.
Tedy ztělesněním pravdy samotné jsem tedy jak já, tak ty, tak Jana, tak to, co ona píše i to co jí píší ostatní. I tvoje pocity, moje pocity, tvoje nevědomost, moje nevědomost atd.


máš pravdu :lol: :)

ale tohle se ozřejmí až po tom zásadním přelomu tj. po realizaci - přijde mi méně matoucí to nenazývat pravdou, ale výrazem jako je něco co nedává moc možností spekulovat třeba TO, jak to nazýval Maharadž nebo Já,Já svrchovaná skutečnost, absolutní bytí nebo třeba jak to nazývá můj kamarád Bagr :lol:

protože odvození totožnosti od ega je stále lež neodpovídající faktu i když i toto je způsob projevu TOHO ;)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Trini » stř 27. led 2016 13:40:13

Monika píše:
- to ovšem je zřejmé až po realizaci - toto shodně opakují všichni u nichž ten přelomový skok nazvaný realizace nastal a někteří to dokonce nazývají vesmírným fórem a do nekonečna opakují, že se to událo bez jejich úsilí, bez jejich praxe, bez jejich zásluhy. že to není v režii jednotlivce - že se to prostě událo :donknow:

:)


No, jak Ramana, tak Nisargadatta považují úsilí za nutné. Když zmizí konatel, tak už nikdo nemůže tvrdit, že to bylo bez jeho úsílí. To je nesmysl.
Úsilí se konalo/koná, ale už si ho nikdo nepřivlastnuje.
To je můj pohled. A zásadně si dávám pozor, když někdo něco do nekonečna opakuje. To jak Ramana, tak Nisargadatta na těch 1000 stránkach, co jsem od nich četla, nedělali. Věčné opakováni je typické pro Janu a spol.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Trini » stř 27. led 2016 13:43:13

armin píše:
To, že z určitého pohledu je vše ztělesněním pravdy samotné, se nepraktikuje. To je fakt.
Tedy ztělesněním pravdy samotné jsem tedy jak já, tak ty, tak Jana, tak to, co ona píše i to co jí píší ostatní. I tvoje pocity, moje pocity, tvoje nevědomost, moje nevědomost atd.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Trini » stř 27. led 2016 14:11:20

Dokud je pocit konatelství, tak je nutné, aby konatel na duchovní cestě usiloval, jinak k Poznání nedojde. Ramana i Nisargadatta usilovali a jak.

Když si konatel začne myslet, že není konatel a že tudíž nemusí usilovat, tak může dosáhnout nejvýše nějaké myšlené pseudo-realizace, kterou si musí něčím neustále udržovat - třeba opakováním nějakých oblíbených duchovních sloganů.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » stř 27. led 2016 15:10:02

Trini píše:Dokud je pocit konatelství, tak je nutné, aby konatel na duchovní cestě usiloval, jinak k Poznání nedojde. Ramana i Nisargadatta usilovali a jak.

Když si konatel začne myslet, že není konatel a že tudíž nemusí usilovat, tak může dosáhnout nejvýše nějaké myšlené pseudo-realizace, kterou si musí něčím neustále udržovat - třeba opakováním nějakých oblíbených duchovních sloganů.

:)


aby k tomuhle docházelo, je dobrý, když je tu kontakt s realizovaným člověkem :)

přidám něco co k tomuto tématu říká například Marta Jansen

"Ze zkušeností posledních let vidím, že hledající potřebují gurua ne proto, aby mu potvrdil, že osvícení nastalo, ale především proto, aby mu sdělil, že osvícení ještě nenastalo a jeho já ještě nebylo konečně usmrceno. Zde dochází ke spoustě omylů, které je schopen vymýtit pouze guru, když vidí, že se hledajícího mysl plně oddává iluzi. Někteří lidé žijí v domnění, že jsou osvícení a zároveň v obavě, že osvícení ztrácí, což je naprosto nesmyslné.

Jiná mysl hledá zase potvrzení, že je možné dosáhnout Poznání krok po kroku a oddává se představě, že už vlastně Poznáni před lety dosáhla. Další mysli si zase myslí, že už budou brzy u cíle. Důležité je i tady pochopení, že pokud je tady stále ještě nějaké chtění, nemůžeš plně splynout s Bohem. Při úplném slynutí v oddanosti k Bohu, všechna přání odcházejí a stupeň toho, že si nic nepřeješ je právě předvojem Poznání.

Pokud se hledající nachází ve své vlastní přirozenosti, kde je guruem poukazováno na to, "že jsme zde doma", "že jsme zde osvíceni", neznamená to v žádném případě, že došlo ke konečnému usmrcení ega, jedná se pouze o poukázání na momentální zkušenost hledajícího, která je (dlouhodobým) předvojovým stupněm seberealizace.

Naopak většinou právě tady začíná ego ještě více narůstat, v důsledku svých nových příjemných zkušeností a pokládá tento stav za vlastní osvícení. Mysl dokáže být natolik nadaná, že se takzvané "osvícení" nachází pouze v mysli, která nebyla s konečnou platností zničena.

Podle toho, jak guru celou situaci vidí, je možné buď nechat ego i nadále narůstat, až se časem samo od sebe zase zhroutí nebo může být tento vzrůst guruem přímo podchycen. To záleží na individuálním postoji hledajícího."


http://bytismartou.blog.cz/1007/guru-a-jeho-uloha
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Práce, sex, peníze - Chögyam Trungpa

Příspěvekod Monika » stř 27. led 2016 15:40:24

Trini píše:
No, jak Ramana, tak Nisargadatta považují úsilí za nutné. atd. :)



jak Ramana, tak Maharadž upozorňují, že úsilí jedince patří do přípravné fáze, děje se v čase a nevede k realizaci - ve finále se musí odložit i to, protože samo úsilí o realizaci se stává překážkou, protože je zde neustále posilováno ztotožnění s usilujícím já, které chce být seberealizováno :donknow: které chce získat realizaci :)



P. Brunton k tomu napsal, po času stráveném v přítomnosti Ramany - podle mne velmi výstižný text o Krátké a dlouhé cestě, který byl už několikrát citován na Poradně a možná i tady někde na ispiruj :)

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... ton#p84757
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron