Anita Moorjani - Musela jsem zemřít

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Anita Moorjani - Musela jsem zemřít

Příspěvekod Mendule » pon 08. zář 2014 6:39:36

tak jsem to dočetla, nemohla jsem se odtrhnout, je to velice podnětná kniha a pokud vám není příjemný popis nemoci, dá se to přeskočit, hodně se to schoduje s tím, co už víme, užívat si života, neposuzovat, neodsuzovat, mít rád sám sebe a dělat hlavně to, co nám přináší radost
příklad z knihy - teorie jsou zajímavé, ale co nějaké praktické rady? jak se teď udržujete při zdraví, co jíte a čemu se ve výživě vyhýbáte?

je pravda, že má výživa se od NDE /zážitek smrti/ změnila, ale obávám se, že jinak než si myslíte. Pokud šlo o jídlo, bývala jsem téměř paranoidní. Byla jsem přísná vegetariánka. jedla jsem jen biopotraviny zajímala se o makrobiotiku, vitaminové doplňky a šťávy. To vše už předtím než jsem onemocněla, bála jsem se, že všechno způsobuje rakovinu, od mikrovlnné trouby po konzervaty, jedla jsem velmi zdravě, ale dělala jsem to ze strachu. Teď jím vše, co mě láká, mám ráda čokoládu a čas od času si dopřeju víno nebo šampaňské. Dávám si záležet hlavně na tom, aby mi to chutnalo a abych si to užívala. Věřím, že být šťastná je důležitější než cokoli jiného. Je otrava jíst ono tzv.zdravé jídlo ze strachu, že onemocníte a cítit se u toho hrozně. Lidské tělo je ve skutečnosti mnohem odolnější, než myslíme, zvláště pokud jsme šťastní a nejsme ve stresu.

Jestliže máte kvůli svému učiteli pocit, že "ještě nejste" osvícení, že se pořád musíte učit uvolni nebo přestat lpět, abystese k tomu dopracovali, potom vás buď špatně učí, kým opravdu jste, nebo jste to sami špatně pochopili. Připomínejte všem kolem sebe, ať jsou sami sebou a říkejte jim,že je milujete přesně takové jací jsou. jsou dokonalí a vy také. Není nic, co bychom neměli milovat. Většina utrpení vychází z pocitu, že jsem "méně než" Nejste méně než cokoli a kdokoli. jste dokonalí. Už jste to, čeho se snažíte dosáhnout. Jen vyjádřete svou jedinečnost naplno a beze strachu. Proto jste byli stvořeni tak jak jste byli stvořeni a proto jste tady, v tomto fyzickém světě.

jde hlavně o to, aby tím člověk nebyl posedlý a netrávil veškerý čas jen snahou zbavit se nemoci. Je totiž mnohem důležitější věnovat se něčemu, co vás pozitivně stimuluje.


Kniha je v podstatě o tom, že žádný lék rakovinu nevyléčí protože vzniká na emočním základu, většinou strachu. Západní medicína ho svou propagandou a prevencí spíše podporuje, kdežto východní chce alespoň nastolit rovnováhu a klid, což pomáhá, ale neléčí. Člověk musí sám dospět k tomu, že je velkolepou milovanou bytostí, která nemůže udělat chybu a hlavně nedělat si starosti a nechat život volně plynout. Je důležité milovat bezpodmínečně sám sebe /tzn.nevidět např. své špeky:-P/ a nebát se být sám sebou. To samé ale umožňovat i ostatním. Myslím si, že je to důležité nejen k léčení, ale i k prevenci a vůbec se to dá aplikovat na celý život v této dimenzi. J.
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron