Abraham versus Tolle

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 14:10:32

A Já se rozplývá obdivem .
................................
i já se rozpývám obdivem, jak je to moje neskutečný ego neskutečně chytrý... :ohynek:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Petr » stř 18. lis 2009 14:18:20

watta píše::lol:

jasně, bombardování kamenů ostatních je vlastně jen svébytný způsob tesání vlastního kamene :) to jsem právě také chtěla říct tím svým předcházejícím příspěvkem :)

leč ještě doplním malou poznámkou:
já osobně dříve nebo později zdrhám od každého, kdo by mě chtěl můj vytesávaný kámen podkládat dynamitem ;)
a myslím, že to tak dělají všichni lidé... ;)

jj no me to pak prave prijde zbytecne brzdici... asi neco jako:

muj kamen :snek: tvuj kamen (pripadne tvuj dynamit)

zatimco mnohem zazivnejsi, prirozenejsi, prospesnejsi mi prijde:

muj kamen :zalivam: tvuj kamen :zalivam:

proste rozvijeni sveho, bez srovnani, bez presvedcovani.. :) Citite tam rozdil tech energii, nebo je to jen ma uchylka na pohyb smerem vpred a misto na pohyb sem tam (i kdyz i ten je take smerem vpred... jen je to jako jet se zatazenou rucni brzdou)? :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 14:25:35

Jana píše:
vostalpetr píše:ABRAHAM A TOLLE JSOU EXTRÉMISTÉ DVOU PROTIKLADŮ,

první tvrdí že svět je božský,
druhý tvrdí že svět je jevový
.....


Ano, celé je to, když projevené je stejně naplněné jako to neprojevené. Tedy je-li Tu Boží království + je všechno k tomu přidáno a není-li v tom uvíznuto.
Tedy ne jen napůl, východní model v materiální bídě a západní v bídě duchovní :)



tady je ale základní předpoklad, že někdo nejprve musí přijít a ten svět, který je normálně JEDEN, na ty dva proti sobě stojící rozdělit a jako dva proti sobě stojítí je považovat. to, v běžném měřítku lidské existence, dělá člověk.

tady to udělal petr vostál.

jestliže něco rozdělíme, ukáže se to jako celé, až když to sloučíme.

my to ale vůbec přeci rozdělovat nemusíme... (abychom si přidělávali práci :D)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana, Monika

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » stř 18. lis 2009 14:29:29

watta píše:...my to ale vůbec přeci rozdělovat nemusíme...

Ano, opět tohle potvrzuje moje slova, že všechno je tak, naopak a ještě úplně jinak.

Tak teď zase musím obdivovat chvíli sama sebe a taky Tebe Watto.

:D :D :D
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 14:44:47

Petr píše:no me to pak prave prijde zbytecne brzdici...


no jistě, to mě samozřejmě taky :)
:zalivam:

ale když někdo chce:

brzdit se :clock:
stěžovat si :nono:
nudit se :zzz:
bojovat :pc2:
rozdělovat :jingjang:
oponovat :no: :speaker:
starat se vůbec jakkoli o kameny druhých... :Foto:
žít životy druhých, na úkor svého vlastního... :book2:
a tím pádem být smutný, nešťastný a neustále s něčím nespokojený... :plac:

je to sice totálně mimo Vortex, ale je to právo každého, takhle žít, tohle chtít, právě takhle to dělat.
je to jeho štěstí.
štěstí je způsob života, který si člověk zaslouží tím, že si ho přeje.

každý, kdo chce rozdělovat, má rozdělený svět, každý, kdo se chce hádat, má hádky - tento svět je plný možností a vše přináší jak na tapetě. nebude mít nic jiného než to, co si přeje. nikdy nebude šťastný a spokojený, ale chce to tak.
pořád na světě převažují lidi žijící své životy převážně mimo Vortex a kteří takhle chtějí žít - aspoň já mám ten dojem, ne že bych se o to nějak zvlášť zajímala, nebo to nějak zvlášť zkoumala, ale myslím, že to tak bude...

mě je do nich buřt, protože se na svět vejdou, stejně tak jako ti, kteří už Vortex našli (používám tady Abrahamův terminus technicus, ale v rozličných věroukách jsou na to samozřejmě různé pojmy). a nemám nejmenší chuť se jimi zabývat.

proto: když se nějaký takový objeví, tak od něj koukám rychle zmizet, je-li to možné :)
ani ne tak proto, že by ve mě vzbuzovaly nějaké negace - to už teď není. ale proto, že mě to zrkátka nudí... a ano, přesně jak jsi petře správně řekl - mě to neskutečně ZDRŽUJE :) (dokonce jsem nedávno přesně tento pocit takhle zažívala s jedním člověkem, který mě připadal úplně jako veliká železná trestanecká koule, kterou za sebou vláčím, v jedné diskuzi, která mezi námi proběhla - (úplně poklidné, aby bylo jasno :D) )

svět mimo Vortex už mi připadá tak banální a nudný - všechno to "já mám pravdu a ty ne", "tohle je správně a tamto ne", všechno to hašteření, které si člověk musí vymyslet, protože jinak by se mimo Vortex unudil k smrti... všechny ty "absolutní" položky - tohle je krásné, zatímco tamto ne, a tohle říká většina, tak to přece musí být pravda atd atd. ach ouvej, jaká to nesvoboda a nuda. zatímco když se ta brána otevře, tak těch možností!!, co skýtá člověku život ve Vortexu... !

ta hravost, ta barevnost, ta pestrost... tady je krása pro každého :)

:wow:
:thanx:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
AlfaScorpii, amp, Monika, Petr

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » stř 18. lis 2009 14:59:40

A tady bych ráda ještě poděkovala za názornost smajlíků v první části textu a při čtení druhé půlky mě napadlo, že by tu měla být možnost si ty smajlíky vybarvovat, kdyby nás třeba začal někdo kdo je ve Vortexu nebo mimo Vortex nudit.

:D
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Petr » stř 18. lis 2009 15:13:24

jop, tak takhle jsem to presne myslel :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Monika » stř 18. lis 2009 16:08:59

watto co píšeš pociťuji velmi podobně :) příjde mi to zbytečně únavné :P a neinspirativní se věčně dohadovat kterej kámen je ten pravej ořechovej a kterej je bez ceny :lol: jako hádat se která barva duhy je hezčí a má větší význam ... když jsou stejně všechny barvy součástí světla i když sami o sobě vykazují jisté kvality, a samo o sobě je to prostě úžasný, mít možnost je poznávat a prozkoumávat :happyroll:

"ta hravost, ta barevnost, ta pestrost... tady je krása pro každého "

takže vlastně jak píše Petr - zdržování jo :ahoj4:

:flower2: :yellowflower: :whiteflower:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 16:21:58

achjo, ti smajlíci tak krásně fungujou :cooool:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 17:25:57

každý, kdo chce rozdělovat, má rozdělený svět, každý, kdo se chce hádat, má hádky - tento svět je plný možností a vše přináší jak na tapetě. nebude mít nic jiného než to, co si přeje. nikdy nebude šťastný a spokojený, ale chce to tak.
pořád na světě převažují lidi žijící své životy převážně mimo Vortex a kteří takhle chtějí žít - aspoň já mám ten dojem, ne že bych se o to nějak zvlášť zajímala, nebo to nějak zvlášť zkoumala, ale myslím, že to tak bude...
.........................................................................................................................................................................................

No nevím sice co máš na mysli pod pojmem Vortex,
ale taknějak mi přijde, že píšeš neustále jen o tom stvořeném světě,
no proč ne, pokud tě zajímá jen toto, tak to úplně stačí
a určitě je v tom případě Abraham výborný učitel

existuje samozřejmě ještě to, co je před stvořeným světem, Zdroj,
a některý zajímá právě toto,
to aby měli celistvý pohled,
a nejen aby byli v souladu se Zdrojem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 18:29:09

ale no tak petře vostale :), vždyť o Vortexu se tu píše neustále a ty sem každý den chodíš... :(
ptáš se a nevíš to vážně, nebo máš zase jen potřebuješ oponovat?

já nerozděluji svět na stvořitele a stvořený svět, takže to komplexní bytí, v němž je možné najít milióny stvořených světů, stejně jako milióny stvořitelů, to je to, co mě zajímá :) ale nikoho nenutím, aby to viděl stejně :)

já osobně zdroj nevnímám jako něco odděleného od všeho toho ostatního vědomí, čímž by měl být vesmír, lidé, všechny ostatní světy mimo tento svět atd.

skoro mi přijde, že kdyby byla možnost, jak rozdělit bílou na méně-bílou a více-bílou, tak ty se jí rád chopíš ... ? :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » stř 18. lis 2009 18:39:13

watta píše:já nerozděluji svět na stvořitele a stvořený svět, takže to komplexní bytí, v němž je možné najít milióny stvořených světů, stejně jako milióny stvořitelů, to je to, co mě zajímá

A najdeš v tom množství stvořitelů jediný Zdroj, jediného Stvořitele?


:?:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 18:42:10

no jistě. ten komplexní svět sám o sobě jako celek
jinými slovy: plné vědomí
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » stř 18. lis 2009 18:54:07

Takže ve všem poznáváš stále ten, jak říkáš, "komplexní svět" ?

:?:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 19:40:16

no jistě. ten komplexní svět sám o sobě jako celek
jinými slovy: plné vědomí
..........................................................

celistvý pohled není jen vidění světa (případně světú)
ale je to také uvědomění si toho, díky čemu je ten svět viděn,
tedy podkladu světa, jinak řečeno Boha (Zdroje)
jinými slovy: plné vědomí toho, co je to vědomí + svět


já nerozděluji svět na stvořitele a stvořený svět, takže to komplexní bytí, v němž je možné najít milióny stvořených světů, stejně jako milióny stvořitelů, to je to, co mě zajímá
....................................................................................................................................................................................................................
no já ho taky nerozděluju, a jsem ten poslední, který by to rozděloval
ale jenom stvořený svět není celý Bůh,
a jenom Bůh sám o sobě není celý Bůh

PS. jinak fakt nevím, co je to Vortex, ale já si to časem zapamatuju, když o tom tak dvacekrát někdo něco napíše...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 19:46:10

já osobně zdroj nevnímám jako něco odděleného od všeho toho ostatního vědomí, čímž by měl být vesmír, lidé, všechny ostatní světy mimo tento svět atd.

skoro mi přijde, že kdyby byla možnost, jak rozdělit bílou na méně-bílou a více-bílou, tak ty se jí rád chopíš ... ?
................................................................................................................................................................................

no já samozřejmě rád oponuju,
kdybych neoponoval, tak o čem by jsme pak mohli psát?

tady nejde o dělení,
když ale řeknu, že bůh je oddělen od světa, tak to není zrovna moc dobře
když řeknu že bůh a svět jsou jedno, tak to není dobře

advaita, ne - dvojnost říká: JEDNO VE VŠEM, VŠECHNO V JEDNOM
jinak řečno: ne jedno, ne dva...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » stř 18. lis 2009 20:07:59

vostalpetr píše:advaita, ne - dvojnost říká: JEDNO VE VŠEM, VŠECHNO V JEDNOM
jinak řečno: ne jedno, ne dva...

:yes: Ježíš uviděl malé děti, které ještě pijí mléko. Řekl svým učedníkům: "Tyto děti, co pijí mléko, jsou podobné těm, kteří vcházejí do království." Řekli mu: "Když jsme dětmi, tak vejdeme do království?" Ježíš jim řekl: "Když uděláte dva jedním a když uděláte vnitřek jako vnějšek a vnějšek jako vnitřek a to, co je nahoře, jako to, co je dole, a když uděláte to, co je mužské, a to, co je ženské, jedním jediným, aby nebylo mužské mužským a ženské ženským; když uděláte oči namísto oka a ruku namísto ruky a nohu namísto nohy, obraz místo obrazu - tehdy vejdete do království." (Vortexu) :andilek1:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » čtv 19. lis 2009 10:40:44

Jana píše:Takže ve všem poznáváš stále ten, jak říkáš, "komplexní svět" ?

:?:


ano - přirozeně, ve všem je znát, ve všem je možné si ho uvědomit, to je to krásné, co nás přesahuje, o čem víme, ale co jako lidé nemůžeme popsat. to je to, čeho "NEdosahujeme" :ahoj4:

i proto je mi blízký Abraham, protože nemá potřebu vysvětlovat cokoli, co nemůže lidská zkušenost ve svém celku pojmout. nemá potřebu nastolovat nějaká politická dogmata typu Trojjediný Bůh :flower2: :yellowflower: :whiteflower: nebo Sansára :meditace: , jeho učení se týká jenom a veskrze tohoto pozemského života :zalivam: a uvědomování si přesahu v něm :andilek1: , který v rámci lidského života nemůže být nikdy plně vnímám, ale může být velmi dobře uvědomován. tím se nechci dotknout žádného náboženství, ale všichni přece víme, že Kristus není původcem křesťanství a Buddha není původcem buddhismu...

kdybychom měli v tomto pozemském světě plné vědomí, nebyli bychom lidmi. ale uvědomovat si, že takové plné vědomí je, a že jsme jeho součástí, to můžeme i jako lidé.

s tímto uvědoměním je i pozemský život mnohem hlubší, bohatší a plnější zkušeností.

jistě to mnozí známe :give_flower:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » čtv 19. lis 2009 11:40:04

Jana píše:
vostalpetr píše:advaita, ne - dvojnost říká: JEDNO VE VŠEM, VŠECHNO V JEDNOM
jinak řečno: ne jedno, ne dva...

:yes: Ježíš uviděl malé děti, které ještě pijí mléko. Řekl svým učedníkům: "Tyto děti, co pijí mléko, jsou podobné těm, kteří vcházejí do království." Řekli mu: "Když jsme dětmi, tak vejdeme do království?" Ježíš jim řekl: "Když uděláte dva jedním a když uděláte vnitřek jako vnějšek a vnějšek jako vnitřek a to, co je nahoře, jako to, co je dole, a když uděláte to, co je mužské, a to, co je ženské, jedním jediným, aby nebylo mužské mužským a ženské ženským; když uděláte oči namísto oka a ruku namísto ruky a nohu namísto nohy, obraz místo obrazu - tehdy vejdete do království." (Vortexu) :andilek1:


.........................................................................................................
ty brdo, to je ale dlouhý,
ale tohle se mi moc nelíbí:

uděláte to, co je mužské, a to, co je ženské, jedním jediným, aby nebylo mužské mužským a ženské ženským;

já osobně jsem vceku rád, že rozlišuju mezi ženskýma a chlapa a nemám chut to rozlišení nějak zrušit aby nebylo,
proč neřekne, že je třeba nahlédnout to, co je PODSTATOU žen i mužů (rukou, nohou, očí, vnějšku, vnitřku , nahoře i dole) ???

no nezní to pak už tak vznešeně, a kdyby se začalo pak ještě mluvit o pozornosti, která je tou podstatou, tak to bude ještě mín vznešený,
ale bude to snad jasnější, nebo ne ???

ten Vortex je fakt nějakej složitej, vždyt i ten název je složitej, kdo si to má pamatovat???

hned jak zjistím, co je to Vortex, tak to zjednoduším a přejmenuju na Vostálotext.... :D
(to je jen forek, tak se nezlob, víš že se rád chlubím a blbnu a na všem nacházím chyby, které je třeba opravit k obrazu mému)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Petr » čtv 19. lis 2009 12:17:10

vostalpetr píše:uděláte to, co je mužské, a to, co je ženské, jedním jediným, aby nebylo mužské mužským a ženské ženským;
já osobně jsem vceku rád, že rozlišuju mezi ženskýma a chlapa a nemám chut to rozlišení nějak zrušit aby nebylo,
proč neřekne, že je třeba nahlédnout to, co je PODSTATOU žen i mužů (rukou, nohou, očí, vnějšku, vnitřku , nahoře i dole) ???


nj, ale kdyz za prve to bylo receno pred 2000 lety tem lidem v te dobe :clock:
a za druhe nevime jestli to tak skutecne bylo receno :speaker: ,
za treti nevime, jestli to nebylo mezitim petkrat prekrouceno, v prvnim pisemnem zaznamu a v dalsich prekladech.. :writting: :writting: :writting: :writting: :writting: :)
takze vidim pramalou hodnotu to ted nejak hloubeji rozebirat :aha:, kdyz muzeme rozebirat, to soucasne, co skutecne zijeme. :obed:
ale zase na druhou stranu, pokud to nekoho oslovi, a najde si v tom tu soucasnou hodnotu pro sebe sameho, tak :yes:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron