Vostál ašram

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » sob 13. črc 2019 15:13:50

https://globe24.cz/svet/68999-zkaza-new ... ve-zaplavy

Zkáza New Orleans? Bouře Barry zesiluje na hurikán, hrozí tornáda a ničivé záplavy
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod Nic » ned 14. črc 2019 8:44:28

Trini píše: Honzama si právě přisoudila k d'áblovi, sebe k Bohu. Už ti to dochází?


Honzam se přisuzuje k ďáblovi sám.

A paradoxně tak zůstává na duchovní cestě pro nás nesmírně cenným, umožňuje nám i přes svou roli, kterou přijímá, poznávat v něm to Boží, krásné, čisté, svaté, hříchem nedotčené.

Teprve, když poznáváme, že světlo srdce nemizí ani v těch nejtemnějších temnotách mysli, je vysvobození celé.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod Trini » ned 14. črc 2019 9:30:50

Nic píše:
Trini píše: Honzama si právě přisoudila k d'áblovi, sebe k Bohu. Už ti to dochází?


Honzam se přisuzuje k ďáblovi sám.


Ale prosím tě, to píšeš pořád jenom ty. Kdybys byla aspon trochu schopná se dívat srdcem, tak byś to nikdy nedělala. Honzam je láskyplný a pný soucitu. A ty ho stále přisuzuješ k d'áblovi. Myslíš si, že ty tvoje manipulace neprohlédneme?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Nic » ned 14. črc 2019 9:56:18

Když mineš své představy a projdeš až do nejhlubšího poznání, tak to Boží, krásné, čisté, svaté, hříchem nedotčené, najdeš v každé bytosti bez ohledu na to, jak se projevuje a co říká.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » ned 14. črc 2019 10:20:26

Nic píše:Když mineš své představy a projdeš až do nejhlubšího poznání, tak to Boží, krásné, čisté, svaté, hříchem nedotčené, najdeš v každé bytosti bez ohledu na to, jak se projevuje a co říká.

Obrázek


Na tyhle svatouškovské povrchní řečičky mne neužije. Ty může říkat a psát jakýkoliv lžimesiáš. Před tím nás Ježíš varoval.

Ale po ovoci poznáte je.

Honzama v žádném spojení s d'áblem nevnímám, to tady můžeš psát pořád dokola - je to nesmysl.
Vnímám ho jako láskyplnou bytost, která jde zcela jedinečnou a velmi mystickou cestou. Nemusím tu cestu chápat, důležité je jen, jaké ovoce nese - a to ovoce je velmi dobré.

Jestli rodí jako had, drak nebo koza? To mně nějak uchází, asi je to důležité jen pro jeho mystickou cestu a ne pro mě. :donknow:

Bdí nad ním mocná ruka, které se podařilo ti ho vyrvat ze spárů. A tak si zase hledáš novou obět'. Se Saranou ti to moc vychází, ale s blbounem nejapným to určitě klapne. Má stejné tendence k svatouškovství jako ty.

:)
Naposledy upravil Trini dne ned 14. črc 2019 10:22:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » ned 14. črc 2019 10:22:27

Nalezeno na FB:

Udělal vesmír s egem chybu? Z Eckhart Tolle TV

Otázka: Ego je často vámi označováno jako nepřítel, proti kterému je třeba bojovat, a tak se mi zdá, že vesmírná inteligence možná udělala s egem chybu?

Eckhart Tolle:

Z jisté perspektivy se ego může jevit jako naprostá šílenost. Z vyšší perspektivy to však není nic víc než součást evolučního procesu lidstva. Je to stupeň evoluce. A jak se nyní blížíme k dalšímu stupni evoluce, začínáme vidět, že ego se již úplně přežilo, nemá žádnou užitečnost. Ale dříve ji mělo.

Teprve až nyní začínáme vidět, jak je šílené, protože se blížíme k dalšímu stupni evoluce. Předtím to neviděl nikdo, s výjimkou velkých mistrů. Již Buddha řekl, že je to iluze. Ježíš řekl: Zapři sám sebe. Což znamená, uznej nereálnost ega. Ale jen málo lidí pochopilo to, co řekli. Byli takovými předchůdci dalšího stupně. Upozorňovali na to ještě předtím, než na planetě došlo k pravému probuzení.

Takže z naší perspektivy, kdy jsme na konci jedné vývojové etapy, se jeví ego jako totálně absurdní, jakmile zjistíte, jaké je a jak mnoho zmatku vytváří. Ale z jiné perspektivy by bez něj nemohlo dojít k žádnému osvícení. I ve svém vlastním životě vidíte, jak jste museli projít nevědomostí. Nemyslím tím nedostatek vzdělání, ale duchovní nevědomostí, nevěděli jste, kdo jste svou podstatou. Udělali jste mnoho chyb na základě iluzorního ega, ale teď už to vidíte a můžete z toho vyváznout.

V dávných dobách lidstvo ještě nemělo ego. Je to zachyceno v mýtech, které najdete u všech kultur, i když neměly mezi sebou kontakt. V mýtech o Zlatém věku, kdy lidé žili ve vzájemné harmonii, v harmonii s přírodou, život byl snadný. .. Ten mýtus ukazuje pravděpodobně na fakt, že kdysi dávno lidé žili ve sjednocení, v jednotě s přírodou, protože ještě neměli vyvinuté ego. A vzpomínka na to patrně přežila v mýtu o Zlatém věku. Je to vyjádřeno i ve Starém zákoně, jako Ráj. To je jedna podoba Zlatého věku, kdy život byl snadný. Ale pak se něco stalo. Nějaký pád, nebo jak to chcete nazvat, a vstoupila do toho ošklivost.

Ten pád, to byl zřejmě počátek lidské schopnosti myslet. Zpočátku to byla zázračná věc, když došlo k myšlení. Někteří říkají, a myslím, že mají pravdu, že když se lidem poprvé přihodilo myšlení, byli velice překvapení, a mysleli si, že k nim v jejich hlavě mluví nějaký bůh. V té fázi se taky vyvinul jazyk. V lidských hlavách vznikl jazyk. Kdo to tam mluví? A tak podle toho jednali, přišla myšlenka a oni to udělali. Zabij toho člověka! Nepřítel, jiný kmen, to nejsou lidé, tak mi to říkají ty hlasy. A hlasy v hlavě, jazyk, se usadily uvnitř.

Byl to zázrak, protože to umožnilo mnoho věcí, které by bez toho nebyly možné. Vznikly vědomosti, předávání vědomostí, bez toho by nevznikla civilizace taková, jak ji známe. Předávaly se všechny možné druhy znalostí, architektura, začala filozofie, vznikly pojmové vědomosti. A za ta tisíciletí se tyto hlasy staly všepronikajícími, a převážily v pocitu identity. Ještě dlouhou dobu po vzniku myšlení měli lidé smysl pro zakotvenost v bytí, přirozený smysl pro své kořeny. Ale za ta tisíciletí byli stále více vtahováni do myšlení, do režimu hlavy. A tak se jejich pocit identity přenesl z hloubky bytí k hlasům v hlavě. Ale umožnilo to také mnoho věcí.

A nyní je dalším krokem v evoluci návrat k stavu před egem, navíc s dimenzí vědomého uvědomění spojenosti s Jednotou. Zatímco dříve byli lidé spojeni s Jednotou, aniž to vůbec věděli. Byl to přirozený stav spojení. Když se vracíme před ego, vracíme se k jedinému vědomí uvědoměle, a to je ten další stupeň. Není to krok zpět, nevracíme se před Zlatý věk, protože teď už víme.

V bibli je podobenství o marnotratném synu. Otec mu dá dědictví, a on jde do vzdálené země, promarní všechny prostředky a dostane se do bídy. Otec mu pošle vzkaz, aby se vrátil domů. A syn si začne vzpomínat, kdo je. Pak přijde zpět do otcova domu, a jak říká podobenství, je milován hlouběji než předtím.

Takže, nejdříve jste to ztratili – nikdy jste to vlastně neztratili úplně, protože to byste nemohli existovat – a když se k tomu zase vrátíte, je k tomu přidána hloubka. Vědění. A tam směřujeme. Když si to uvědomíme, tak jsme vlastně egu vděčni, protože bylo součástí naší cesty.

https://otevriocihz.blogspot.com/2017/0 ... s2a7g0Lrys

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Nic

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Nic » ned 14. črc 2019 10:31:06

Trini píše:Honzama v žádném spojení s d'áblem nevnímám, to tady můžeš psát pořád dokola - je to nesmysl.
Vnímám ho jako láskyplnou bytost, která jde zcela jedinečnou a velmi mystickou cestou. Nemusím tu cestu chápat, důležité je jen, jaké ovoce nese - a to ovoce je velmi dobré.

:)

To je fajn. Jen dobré srdce může poznávat ve všem jen dobré, tedy spatřuje ve všem to Boží.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » ned 14. črc 2019 10:57:25

Nic píše:Když mineš své představy a projdeš až do nejhlubšího poznání, tak to Boží, krásné, čisté, svaté, hříchem nedotčené, najdeš v každé bytosti bez ohledu na to, jak se projevuje a co říká.


Až tohle začneš praktikovat, tak už nikdy nenapíšeš, že Honzam to má s d'áblem. To je totiž to ovoce. A samozřejmě přestaneš tyhle prázdné koncepty pořád dokola psát. ;)

Snad se toho dočkáme.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » ned 14. črc 2019 11:01:05

Nic píše:Jen dobré srdce může poznávat ve všem jen dobré,


Ale kdež, dobré Ježíšovo srdce velmi dobře rozeznávalo dobré a zlé. Boží je - že nechává své slunce svítitit na dobré i zlé.

:)
Naposledy upravil Trini dne ned 14. črc 2019 11:05:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » ned 14. črc 2019 12:19:07

Kdysi dávno, v samých počátcích svého duchovního bádání, jsem se v meditaci ponořila do toho vnitřního světla a chtěla jsem vědět, jak je to s tím Ježíšem a ďáblem....aby se mi ukázali, že pak na ně budu klidně věřit....
Bohužel, dodnes se mi neukázal ani jeden z nich. Nějak se mi vyhýbají velkým obloukem...že by se báli toho světla Univerza? :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » ned 14. črc 2019 17:55:13

Zvířátka.... pochopitelně, kromě zlého ega, také dokážou milovat....třeba tahle stonožka....miluje své děti a zahřívá je na svém bříšku...

:meditace:
Přílohy
stonozka.jpg
stonozka.jpg (110.58 KiB) Zobrazeno 10502 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » úte 23. črc 2019 10:23:07

Pro Zdenka:
Buddha ustanovil pravidla pro mnichy i laiky. Nemůže být např. přijat za mnicha, kdo je mrzákem, nemá třeba celou končetinu (snad to nepletu). Nebo má vážné mentální potíže. Nebo je kriminálníkem.


Hitler měl podobnou selektivní představu.


Tak tohle srovnání je absolutní nesmysl, demagogie. Hitler je likvidoval. Budha, pokud vím, ne. Akorát rozlišoval - obdobně jako se dělají zkoušky na univerzity nebo talentové zkoušky na různé umělecké školy - kdo je pro žívot mnicha způsobilý a kdo ne. To je moudré. Mrzák podle východních hledisek si obvykle přinesl do tohoto života těžkou karmu k zpracování, tím je už zcela vytížen. Krimnálník si udělal v tomto životě špatnou karmu.
Přesto si myslím, že se udělají vyjímky - když třeba někdo bude velmi dlohou dobu klečet před klášterem a tím ukazuje, že už pro něho nic jiného nemá smysl, než se stát mnichem.

Z ašrámů jsou žáci, kteří nějakým způsobem ztratili způsobilost pro život mnicha, jistě vyloučení. Jogananda ve své biografii vypráví, jak jeho mistr Šri Juktešvar měl v očích slzy, když ho požádal, aby jednoho žáka vyloučil z ašramu. Měl toho žáka prý velmi rád, ale nedalo se nic dělat.

:)
Naposledy upravil Trini dne úte 23. črc 2019 10:38:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » úte 23. črc 2019 10:34:29

Trini píše:
Pro Zdenka:

Buddha ustanovil pravidla pro mnichy i laiky. Nemůže být např. přijat za mnicha, kdo je mrzákem, nemá třeba celou končetinu (snad to nepletu). Nebo má vážné mentální potíže. Nebo je kriminálníkem.


Hitler měl podobnou selektivní představu.


Tak tohle srovnání je absolutní nesmysl, demagogie. Hitler je likvidoval. Budha, pokud vím, ne. Akorát rozlišoval - obdobně jako se dělají zkoušky na univerzity nebo talentové zkoušky na různé umělecké školy - kdo je pro žívot mnicha způsobilý a kdo ne. To je moudré.

:)


P.S. I když je dobře možné, kdyby Hitler prošel zkouškami na uměleckou školu ve Vídni a byl přijat ke studiu, tak by se z něho možná nestal Führer. Nepřijali ho. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » úte 23. črc 2019 14:39:12

Nakoukla jsem a nějak nevím, co k té debatě dodat, Je mi totiž momentálně jedno, jaké rozdíly jsou mezi jednotlivými větvemi v buddhismu a i mezi různými výklady dharmy jednotlivých učitelů...

Ale zaujal mne tenhle výrok.... ještě jsem o tom nikde nečetla...no, četla jsem toho o Buddhovi asi fakt málo.... :lol:

Také jsem četl, že Buddha dlouho vylučoval možnost, že by i ženy (podobně jako kriminálníci, mrzáci a pod.) mohly být v mnišském řádu.

Nakonec souhlasil a komentoval to takto:
"Kdyby byly jen mužské kláštery, udržela by se čistá nauka 2000 let. Takhle se udrží čistá jen 500 let."
:(

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod armin » úte 23. črc 2019 14:41:04

Trini píše:P.S. I když je dobře možné, kdyby Hitler prošel zkouškami na uměleckou školu ve Vídni a byl přijat ke studiu, tak by se z něho možná nestal Führer. Nepřijali ho. :roll:


Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod armin » úte 23. črc 2019 14:44:10

Alaja píše:Nakoukla jsem a nějak nevím, co k té debatě dodat, Je mi totiž momentálně jedno, jaké rozdíly jsou mezi jednotlivými větvemi v buddhismu a i mezi různými výklady dharmy jednotlivých učitelů...


Pan Tomáš na toto téma citoval přísloví:

"Každá liška chválí svůj ocas a která ho nemá, říká, že je lepší bez něj"
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » úte 23. črc 2019 14:51:03

armin píše:
Alaja píše:Nakoukla jsem a nějak nevím, co k té debatě dodat, Je mi totiž momentálně jedno, jaké rozdíly jsou mezi jednotlivými větvemi v buddhismu a i mezi různými výklady dharmy jednotlivých učitelů...


Pan Tomáš na toto téma citoval přísloví:

"Každá liška chválí svůj ocas a která ho nemá, říká, že je lepší bez něj"


:lol:

Fakt nemám ocas.... :P

Ale asi bude správný tento buddhismus...:

Ta malůvka nejspíš zobrazuje roztočené kolo dharmy...:-D )))
Přílohy
296986_2171637763066_347694608_n.jpg
296986_2171637763066_347694608_n.jpg (17.88 KiB) Zobrazeno 10410 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » úte 23. črc 2019 16:19:29

Zdeněk píše:
ryu.nin píše:Takže zdeněk a další tu roubují pravidla pro barmské mnichy na život laických buddhistů

Nic takového jsem nikde nerouboval.
Víš Ryunine, ono je těžké diskutovat s někým, kdo ti neustále podsouvá nějaké nesmysly. Možná tak nevědomě diskuzi sabotuje. Protože ho ta diskuze ohrožuje.


Na tom něco bude.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » stř 24. črc 2019 8:19:31

Právě jsem si trochu četla o zenu ve Wikipedie. Dosud jsem ho viděla jen jako japonský buddhismus. Zřejmě protože se odtud rozšířil na západ. Ale v poslední době prý také čínské, koreánské a vietnamské školy zenu ovlivnují západ.

Zen Mistr Ikkuo Sojun (1394-1481) prý řekl jednomu zoufalci:

"Rád bych ti něco nabídl, co by ti pomohlo,
ale v zenu vůbec nic nemáme. "

:lol:

To mi hodně vyjasnilo ryuninův stav. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » stř 24. črc 2019 8:50:05

ryunin píše:A co ty víš o mně? O tom to je že tady můžem jen psát. Kolik let praxe pod vedením učitele mášvza sebou že už mudruješ o podstatě Buddhova učení?


Ale, ale, mudrovat smí přece každý. ;)

dodo píše:Tá prax sa počíta v súčte všetkých mojich predchádzajúcich inkarnácií, alebo sa ráta iba táto, práve aktuálna ?


:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků