Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Texty, návody a zkušenosti

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » ned 08. lis 2020 21:47:45

Vím, co znamená sdílené vědomí...jako malá (8 - 9 let) jsem zažila pocit, že se mýma očima dívá někdo jiný....někdo hodně starý ...a ten dotyčný si pomyslel, že je to pořád stejné... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » ned 08. lis 2020 22:32:48

intago píše::no:
Alaja píše:
aitos píše:Intago zmizí a ti "potrefení" se vrhnou na mne, to abych taky raději vzal kramle... :lol:



To máte fakt přísné učitele....jestli vám to zatrhli právě nyní, tak to jsou jen mimouši.....a proto vám o sobě nechtějí nic vyprávět....ani ukazovat. :donknow:[/quote :phone: ]
TOS špatně pochopila. Jemu to nezakázali jen má obavu že se do něj pustíte. To jsme zažili jistě stokrát.
A božské síly nejsou žádní menavci. Spíš by se dali nazývat andělé archandělé serafíni. Třeba intuice ta žádné tělo nemá. My se ani o Jejich tvar nestarame. V meditací také žádný pevný tvar nemám. Je to cosi v Hyperprostoru. Shluk inteligentní energie
Když jsem četl rozhovor s Mahárišim vzpomněl jsem na dobu před skoro 40 lety když jsem to četl prvně. Mluvíme dost jinak ač zčásti podobně. Namísto básnického stylu používáme běžné termíny.
Vůbec se ale nezmiňuje o temné noci duše a přehání možnosti které může mystik dosáhnout. Mystik je vždy jen člověkem. Ne Bohem. Toť naše jednoznačná zkušenost. To je ten rozdíl oproti křesťanství



A už jste z toho získaného vědění sepsali knihu, případně knihy? No - něco jsem viděla na netu, ale mám na mysli papírovou knihu...?
Ještě ne? Tak to je nejvyšší čas. Papírová kniha se nikdy neokouká a dá se v ní číst, i když vypnou elektřinu nebo dojdou baterky ve čtečce.
V dnešní době si můžete nechat natisknou a svázat pomalu kde co a kolik toho chcete....

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » ned 08. lis 2020 22:34:52

Prostě božské nemá lidské tvary ale světy ve kterých žije. Mohou vypadat tak jak chce.
Ono je svět. Vždyť Bůh tvoří nekonečně světu které jsou Jeho obrazem. Jím.
Jen my jako ubozí lidé máme jen své ubohé tělo podrobené rozpadu a směšnou inteligenci IQ 100
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » ned 08. lis 2020 22:37:07

Knih jsme v nakl.Onyx vydali spoustu. Tu hlavní si najdi na jib.cz autor Intago
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » ned 08. lis 2020 22:37:39

intago píše:Prostě božské nemá lidské tvary ale světy ve kterých žije. Mohou vypadat tak jak chce.
Ono je svět. Vždyť Bůh tvoří nekonečně světu které jsou Jeho obrazem. Jím.
Jen my jako ubozí lidé máme jen své ubohé tělo podrobené rozpadu a směšnou inteligenci IQ 100



Ty jsi si udělal test IQ?
:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » ned 08. lis 2020 22:39:42

intago píše:Knih jsme v nakl.Onyx vydali spoustu. Tu hlavní si najdi na jib.cz autor Intago



No a jdou ty knihy na odbyt?

Kamarádka si kdysi dávno také nechala něco vytisknout.....no, ještě že toho nedala udělat moc..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » ned 08. lis 2020 22:43:12

intago píše:Knih jsme v nakl.Onyx vydali spoustu. Tu hlavní si najdi na jib.cz autor Intago


Kdy jsi se tam byl naposledy podívat? Mě to ukazuje, že se ta stránka nedá zobrazit... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » ned 08. lis 2020 22:46:23

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pon 09. lis 2020 8:48:44

Alaja píše:Jednu jsem našla..

https://www.kosmas.cz/autor/11171/intago/

:D

Tak je to. To už je let... na webu intago.sweb.cz mám už mnohokrát upravovanou.
No a na rozloučenou článek, který jsem právě dopsal http://intuice.mysteria.cz/2020/11/osobnosti-v-nas/
Jo, ještě jsem si vzpomněl jak si mystik v meditaci uvědomí, že božské se může koukat i skrz něj, být na chvíli jím... Prostě může cokoliv... ;)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod armin » pon 09. lis 2020 16:24:51

honzam píše:Tak to prosím příště už nedělej dokazováním něčí blbosti. Myslím si, že respekt k druhým je hlavním ukazatelem, jak na tom kdo duchovně je.


Myslím, že brečíš na nesprávném hrobě.

Opravdové dokazování něčí blbosti není nerespektem k tomu druhému. Naopak to dotyčnému může pomoci, když pochopí, že vymyslel nebo věří blbosti, případně ostatní si to mohou také uvědomit.
Něco jiného je třeba Vostál, který si neláme hlavu s tím, proč mu někdo připadá jako idiot, kráva, že píše blbosti, pitomosti atd.

To je nerespektem k druhým, přímo vzorovým.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod honzam » pon 09. lis 2020 17:24:05

armin píše:
honzam píše:Tak to prosím příště už nedělej dokazováním něčí blbosti. Myslím si, že respekt k druhým je hlavním ukazatelem, jak na tom kdo duchovně je.


Myslím, že brečíš na nesprávném hrobě.

Opravdové dokazování něčí blbosti není nerespektem k tomu druhému. Naopak to dotyčnému může pomoci, když pochopí, že vymyslel nebo věří blbosti, případně ostatní si to mohou také uvědomit.
Něco jiného je třeba Vostál, který si neláme hlavu s tím, proč mu někdo připadá jako idiot, kráva, že píše blbosti, pitomosti atd.

To je nerespektem k druhým, přímo vzorovým.

Co Ti pořád vadí? Založ si na to vlastní vlákno "Dokazování vaší blbosti" a tam si piš své výmysly. Tohle téma je jiné.

Chováš se opět jako záměrný provokatér. Když dostal vostalpetr ban, tak hned další cíl je intago. Měl by ses jít léčit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2957
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pon 09. lis 2020 18:17:10

intago píše:Současný stav pomalého poklesu nakažených bude dlouho pokračovat. Až únor březen to půjde hodně dolů. Vyřeší to očkování v příštím roce. Očkovací tornádo prý bude.

Po dnešní povzbudivé zprávě akcie letí nahoru. :)

Pfizer hlásí, že jeho vakcína má účinnost 90 % a minimální vedlejší účinky

Společnost Pfizer oznámila, že její expermientální vakcína proti nemoci covid-19 vykázala více než devadesátiprocentní účinnost. Zároveň se v rozsáhlé studii neobjevily žádné vážné vedlejší účinky. Firma tak hodlá požádat o schválení vakcíny pro krizové použití v USA nejpozději do konce listopadu.
...
Pfizer a BioNTech uzavřely s americkou vládou smlouvu v hodnotě 1,95 miliardy dolarů na dodávku 100 milionů dávek vakcíny již od letošního roku. Rovněž dosáhly dohod o dodávkách přípravku s Evropskou unií, Británií, Kanadou a Japonskem. Aby ušetřily čas, začaly společnosti vakcínu vyrábět ještě dříve, než si byly jisty její účinností. V letošním roce plánují vyrobit dostatek vakcíny pro 25 milionů lidí. Pfizer očekává, že příští rok vyprodukuje až 1,3 miliardy dávek vakcíny.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pfizer-vakcina-covid-19-ockovani-koronavirus.A201109_141437_zahranicni_tbr
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2957
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod armin » pon 09. lis 2020 19:12:11

honzam píše:Co Ti pořád vadí? Založ si na to vlastní vlákno "Dokazování vaší blbosti" a tam si piš své výmysly. Tohle téma je jiné.

Chováš se opět jako záměrný provokatér. Když dostal vostalpetr ban, tak hned další cíl je intago. Měl by ses jít léčit.

Mně nic nevadí.
Napsal jsem snad něco proti intagovi?
Proč bych se měl podle tebe jít léčit?

Co mi takovou reakcí chceš vlastně sdělit?
Mohl by ses vyjadřovat nějak normálně, srozumitelně a ne jen tak nějak "v náznacích"?

Mně to připadá, že také (jak to Vostál nazývá) jen serfuješ na svých pocitech a z toho se rodí tvoje reakce, třeba jako že bych se měl jít léčit.

Z čeho bych měl jít podle tebe léčit? Vidíš snad nějakou konkrétní léčitelnou diagnózu, kterou jsi u mne diagnostikoval?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod honzam » pon 09. lis 2020 19:18:45

armin píše:
honzam píše:Co Ti pořád vadí? Založ si na to vlastní vlákno "Dokazování vaší blbosti" a tam si piš své výmysly. Tohle téma je jiné.

Chováš se opět jako záměrný provokatér. Když dostal vostalpetr ban, tak hned další cíl je intago. Měl by ses jít léčit.

Mně nic nevadí.
...
Z čeho bych měl jít podle tebe léčit? Vidíš snad nějakou konkrétní léčitelnou diagnózu, kterou jsi u mne diagnostikoval?

Narcismus a sadismus.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2957
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Re:

Příspěvekod armin » pon 09. lis 2020 19:43:00

honzam píše:
armin píše:
honzam píše:Co Ti pořád vadí? Založ si na to vlastní vlákno "Dokazování vaší blbosti" a tam si piš své výmysly. Tohle téma je jiné.

Chováš se opět jako záměrný provokatér. Když dostal vostalpetr ban, tak hned další cíl je intago. Měl by ses jít léčit.

Mně nic nevadí.
...
Z čeho bych měl jít podle tebe léčit? Vidíš snad nějakou konkrétní léčitelnou diagnózu, kterou jsi u mne diagnostikoval?

Narcismus a sadismus.


A myslíš, že je to nějak léčitelné?
Nebo bych se měl teda nechat alespoň izolovat na uzavřeném oddělení abych neohrožoval druhé?

Tys to teda ve svém myšlení a pocitech dopracoval...
:lol:

Mám dojem, že Vostál tě nechává na pokoji, protože jsi podle něj asi beznadějný případ, tak se u tebe zbytečně ve svých sprosťárnách nevysiluje.
Podobně jako u toho intaga.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » pon 09. lis 2020 21:53:19

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 10:50:43

Neuvěřitelné :koukam: :? :netusim:
Po pár dnech nakouknu na svou debatu na poradnazdarma a co nevidím:
Jeden mě tam osočuje z kontaktu s temnými silami a druhý tvrdí, že naše meditace jsou jen berličky. Tak jsem mu napsal:

Jak to víš, že jsou to jen berličky? Jsou daleko víc. Jsou přijetím Boha to je v duchovností to hlavní neposlouchat jen vlastní myšlenky, ale dát prostor Bohu, aby mohl ve mne zesílit.
Už od počátku meditací jsem zjištoval, jak se mi po nich daleko lépe komunikuje s božským a jak i víc Ho pak v sobě cítím. Copak to není účel mystiky? Odměnou jsou ti Dary Ducha. Ty jsou důkazem správnosti přístupu.
Bůh přece není nějakým exotickým mýtem či Absolutnem, ale živým konkrétním Učitelem se Svou Vůlí, kterou dává najevo těm, co Mu jsou ochotni naslouchat a přijímat...
Ale je to marné někomu dokola to stále vysvětlovat. tak jasnou a logickou věc... Já už prostě nemám slov, zjevně mluvím čínsky a nerozumíte tomu mému kantonskému dialektu :?
Copak mi to asi připomíná?
https://m.youtube.com/watch?v=bq-ujUnbqpE
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Trini » úte 10. lis 2020 13:24:35

intago píše:Neuvěřitelné :koukam: :? :netusim:
Po pár dnech nakouknu na svou debatu na poradnazdarma a co nevidím:
Jeden mě tam osočuje z kontaktu s temnými silami a druhý tvrdí, že naše meditace jsou jen berličky. Tak jsem mu napsal:

Jak to víš, že jsou to jen berličky? Jsou daleko víc. Jsou přijetím Boha to je v duchovností to hlavní neposlouchat jen vlastní myšlenky, ale dát prostor Bohu, aby mohl ve mne zesílit.
Už od počátku meditací jsem zjištoval, jak se mi po nich daleko lépe komunikuje s božským a jak i víc Ho pak v sobě cítím. Copak to není účel mystiky? Odměnou jsou ti Dary Ducha. Ty jsou důkazem správnosti přístupu.
Bůh přece není nějakým exotickým mýtem či Absolutnem, ale živým konkrétním Učitelem se Svou Vůlí, kterou dává najevo těm, co Mu jsou ochotni naslouchat a přijímat...
Ale je to marné někomu dokola to stále vysvětlovat. tak jasnou a logickou věc... Já už prostě nemám slov, zjevně mluvím čínsky a nerozumíte tomu mému kantonskému dialektu :?
Copak mi to asi připomíná?
https://m.youtube.com/watch?v=bq-ujUnbqpE



Podobně agitují všechny náboženské sekty - každá všemu samozřejmě nejlépe rozumí, jen ona ví, jak je to opravdu s Bohem atd. Jsou i obdobně sebejisté a agresivní jako ty. Straší urážkou Boha a pod. A vždycky se najde pár lidí, kteří jim uvěří.

Ale na inspiruj a Poradně mají lidé už vlatní zkušenosti, a tak si s tebou maximálně popovídají o tom, jak to máš, a někdy ti vysvětlí, proč tvoje cesta pro ně není to pravé. Našli už holt něco lepšího. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Anim

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 13:44:23

Žádnou sektu nemám, jsme jen tři a už asi nikdo k nám nepřijde. Prostě máme své zkušenosti, které mají svou logiku...
Abych polopaticky vyjádřil rozdíl mezi tím, co se libí vám/dávají ji často v rádiu/ a co mě, jako kontrast k výše uvedené skladbě ukazuji na tu, kterou mám rád já:
https://www.youtube.com/watch?v=BoXsxYf2UMA
Vnímáš ten rozdíl? Ale kdybys byla v mystickém transu, slyšela bys, jak ti ji Bůh zpívá a i ty jsi trochu Bohem. Tak nepopsatelná nádhera to je ;) Znáš to?
Pravá mystika je totiž sídlo virtuozity a geniality... ;) Jen ji nikdo nechce pořádně dělat, proč asi?
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Trini » úte 10. lis 2020 14:34:51

intago píše:Vnímáš ten rozdíl?


Vnímám ten rozdíl mezi tím, jak se projevoval Ramana, Nisargadatta nebo E. Tomáš a mezi tím, jak se projevuješ ty. Tvůj projev, je projev agitátora, misionáře, není v něm moudrost a vyrovnanost. Připomínáš mi mou bývalou spolužačku, která je u Jehovových svědků - hodná holka, ale taky pořád agituje.

Kdyby se na tobě projevovaly největší boží dary - moudrost a vyrovnanost, tak by to bylo něco jiného. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Anim

PředchozíDalší

Zpět na Meditace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků