ČEMU VĚŘÍTE?

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod slavoj » stř 25. lis 2009 16:28:17

watta píše:jo petře - jasně, díky za inspiraci - ano, tomu taky věřím: svému pocitovému navigátoru

Tak tak "poctivý navigátor" :aha: není to takovej vnitřní hlas co ti našeptává ? :no: :yes:
a pak je stejně jinak :ouch: - je to takový Šalamounský věřit že všechno je možný. :koukam: Ale určitě bych nevlez medvědum do výběhu či si nevzal půjčku na výhodný úrok :lol:
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod Petr » stř 25. lis 2009 16:41:33

slavoj píše:Tak tak "poctivý navigátor" :aha: není to takovej vnitřní hlas co ti našeptává ? :no: :yes:

Nooooooo ne :) Myslim, ze pocitovy navigator nejsou hlasy v nasi hlave :) jsou to spise pocity, ktere na ty hlasy reaguji :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Ida

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod slavoj » stř 25. lis 2009 16:45:35

Petr píše:jo zapomnel jsem vcera vlastne napsat, ze ten treti bod, ktery me napadl byl: Vsechno je mozne.

To říkám ;) Šalamoun a neb nic není nemožné. To jako když řeknu : věřím tomu že se zítra probudím a pak se uvidí :koukam:
Mě dost pomáhá víra v to že nejsem sám. Mám totiž :angelwing: docela dobrýho anděla strážnýho a tak se nebojim a věřim že ráno :hugs: se zas uvidíme :give_flower: I s Přáteli :flower2: :yellowflower: :whiteflower:
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod slavoj » stř 25. lis 2009 17:05:10

Jak Tě Petře může něco navigovat když to neslyšíš(cítíš) strčíš podruhé šroubovák do zásuvky aniž by sis vypnul jistič? Když jo-věř tomu že máš :andilek1: Zapomeneš už asi po páté papíry od auta v jinejch kaťaech :o a policajty míjíš s úsměvem nevidomého? Či odjedeš 200km na ryby a necháš na sporáku vařit hrášek!A večer zjistíš že je všude smrad ale hrnec vydržel :koukam: Atd......Když se Ti tohle všechno promíjí věř tomu že máš :andilek1: Komu za to dík :poklona:
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod watta » stř 25. lis 2009 17:53:59

pocitový navigátor naviguje obráceně (než nějaké hlasy, které můžeš slyšet :D)
pocit je až teprvě odpověď na to, co děláš. ale dělat si můžeš, co chceš.

nikdo ti neříká, co máš dělat, ale když něco uděláš, tak potom podle pocitu poznáš, jestli ti něco takového prospívá, nebo ne.

takže ta navigace není v tom, že by ti něco říkalo - ha, toto udělej. nebo ha, toto nedělej. ale říká ti to toto: dělej si co chceš, ale když uděláš toto, znamená to toto.

"věřím tomu že se zítra probudím" = doufám, snad .... se tak stane.
"věřím v boha (dejme tomu)" nerovna se "doufám, že bůh je", ale "myslím si", nebo "mám ten dojem" atd., že je bůh.

což není totéž.
takže proto se tomu, že doufám, že se zítra probudím (pokud někdo v něco takového doufá), neříká VÍRA.
jsou to rozdílné pocity.
:)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
slavoj

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod slavoj » stř 25. lis 2009 20:45:09

"věřím tomu že se zítra probudím" = doufám, snad .... se tak stane.
"věřím v boha (dejme tomu)" nerovna se "doufám, že bůh je", ale "myslím si", nebo "mám ten dojem" atd., že je bůh.
:)
:yes: watto ovšem bez formulek-doufám,snad či mám ten dojem či myslím si :no: a aby to nebylo tak jednoduché :roll: jen podotýkám z osobní zkušenosti že čemu sem věřil "včera" nevěřím dnes. A proto udělám maximum pro to abych se "zítra" probudil. to slůvko zítra jsem jsem tak použil že o tom nediskutuji :sek:
S Vámi ovšem ANO :thanx:
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod Monika » stř 25. lis 2009 22:25:28

uvidíme co nastane když vynecháme ten budoucí čas i když je jen takový jako ... , tedy že už je to pořád tady ,,, ehmmm s námi a nemusíme na nic čekat ... nu :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod Petr » stř 25. lis 2009 23:03:14

slavoj píše:Jak Tě Petře může něco navigovat když to neslyšíš(cítíš)


no nevim jestli dobre rozumim tomu co pises a jestli mluvime o tom samem :), ale pokusim se jeste jednou vysvetlit ten pocitovy navigator
V pocitovem navigatoru jde vzdy o dvojci myslenka->emoce.
ta myslenka muze byt o minulosti, pritomnosti nebo budoucnosti. muze to byt myslenka o necem co probehlo, co delam nebo to muze byt pouze predstava.. vzdy se k tomu vyroji odpovidajici emoce, ktera ti ukaze soulad te myslenky/predstavy/akce s tebou samym ve sve nejzazsi nebo nejlepsi nebo nejexpanzivneji....momentalne nejexpanzivnejsi...podobe.

Tj. pokud vis, ze chces byt zdravy, pokud vis, ze chces mit cestu bez problemu.. ze chces mit domov bez problemu.. tak te pocity budou navigovat, kdyz se budes ty sam premyslet nad tim co udelat. Ale neni to vylozene to naseptavani udelej toto a toto, nezapomen si papiry.. vypni sporak........ nerikam ze to neexistuje, ale neni to ten pocitovy navigator o kterem mluvi Abraham. :)

Pokud je clovek "na prijmu" tak existuji impulsy k nejake cinnosti.. najednou citime impuls neco udelat.. nekam odbocit..neco napsat...nekoho navstivit.....a to je mozna to o cem mluvis? tomu rikam zakon pritazlivosti..protoze je to nase osobni vibrace, ktera toto ovlivnuje.. jestli se setkame s dopravni zacpou nebo volnou cestou, jestli budeme nahodne potkavat takove nebo makove lidi, jestli se budeme setkavat s takovymi udalostmi nebo opacnymi..
vsechno to krasne funguje dohromady...

cely tento svet je jedno velke randeni :hugs: jen zalezi s cim, kdy, kde a jak. :srdce:
...iardy setkani.. iardy randevous... :srdce:
s cim budeme randit zitra? :) ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Ida, Jana, slavoj

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod slavoj » čtv 26. lis 2009 2:33:55

Monika píše:uvidíme co nastane když vynecháme ten budoucí čas i když je jen takový jako ... , tedy že už je to pořád tady ,,, ehmmm s námi a nemusíme na nic čekat ... nu :)

Jako sobec bych Ti záviděl :happy: jako dobračisko ;) Ti to přeji. Jen ten budoucí čas nejde zastavit :plac: :give_flower: Tobě se to povede
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod slavoj » čtv 26. lis 2009 2:59:39

S kým-čím budeme randit ? "zítra" :aha: Král je mrtev-tedy Králi :flower2: zabil sem Budhu - tedy Budhovi :yellowflower: zasadil si strom :zalivam: - no přeci Stromu :whiteflower:
Pocitový navigátor to zmákne. A když né dnes :hugs: tak zejtra - a tomu věř
Ps. koukni kolik je hodin :clock: navigátor mě vytáh z péří a musel sem to napsat .. Příjemnej Den
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli slavoj za tento příspěvek:
Jana

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod watta » čtv 26. lis 2009 10:30:09

slavoj píše:podotýkám z osobní zkušenosti že čemu sem věřil "včera" nevěřím dnes. A proto udělám maximum pro to abych se "zítra" probudil


:srdce:

většina lidí, kteří si vůbec myslí něco o Osvícení, mají za to, že Osvícení je nějaké procitnutí, zjevení Pravdy:
před Osvícením jsem nic nevěděl, po Osvícení už vím.
podle mě toto
slavoj píše:podotýkám z osobní zkušenosti že čemu sem věřil "včera" nevěřím dnes.

je Osvícení.

:thanx:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod watta » čtv 26. lis 2009 10:35:55

Petr píše:Pokud je clovek "na prijmu"...


a to je vždycky :)

:writting: pocity si randí jeden s druhým a dělají všechno pro to, aby mohli existovat – člověk se jim myslím, docela povedl :writting2:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod Petr » čtv 26. lis 2009 11:15:23

watta píše:
Petr píše:Pokud je clovek "na prijmu"...

a to je vždycky :)


jj, na prijmu jsme vicemene vzdy :) nekdy vice nekdy mene...nekdy tomu venujeme vice pozornost..nekdy mene :)

jj clovek se jim povedl vazne naramne :thumb: :poklona:

a jeste k tomu "v co jsem veril vcera uz neverim dnes.." :yes: nekdy se ani nemusi cekat do zitrka :lol:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod watta » čtv 26. lis 2009 12:24:38

mno, tak osobně můj :domov: *** :zalivam: svět je takový, že je v něm člověk na příjmu vždycky. stejně tak jako housenka, buňka nebo kámen, protože být na příjmu = existovat. a v mém vesmíru jeden musí existovat, aby byl

takže v mém světě je na příjmu každý kdykoliv. po nikom se v něm nechce, aby se někam napojoval. když se rozhodne, že chce něco, čemu já nerozumím nebo čemu rozumím, ale už nechci (zažívat bolest a další věci - nějaký ten adrenalin z pěkně rozjeté hádky, potvrzení vlastní pravdy, nebo třeba úsměv natřený na růžovo :destnik: ) - má v mém světě vždycky stejně silný signál - jen si zaplnul jiný program. v mém světě zkrátka není něco víc naladěného a něco míň, jsou jenom různé programy, ale všichni a všechno "stay tuned" - pozor, vysíláme - on air *** :) :tv:

v ASC například (někteří tomu říkají stavy osvícení) zažíváme realitu trošku jinak. vidíme jiné souvislosti a ty staré se nám zdají poněkud ... přízemní. pozemské a staré. iluzorní a ... příliš lidské? ;) protože ty nové dosud neznáme, jsou pro nás ... nové ;) a taky hlavně proto, že jsme do té doby poznali jenom jedny souvislosti - jeden program - náš defaultní :writting: lidský program, má leckdo po tom, co pozná ty "druhé" :writting2: dojem, že ty nové jsou ty pravé a ty první jsou prostě ... staré :sek: - že ty první jsou jenom iluze.

pro někoho je objevení takových nových souvislostí důkazem, že "žijeme v iluzi". že stačí probudit se a bude :zzz:

pro mě je to důkazem, že je více než jedna možnost prožívání - čehokoli (a čímkoli :D). že je více než jeden program.
:writting:
:writting2:
:PCproblem:
:pc2:
:nota:

i když je lákavé uvěřit tomu, že ten druhý bude správnější :) kdo má rád úvahy o Egu - tak Ego takové rozhodnutí moc potěší - a Ego taky rádo dělí na dva (jeden správný, druhý špatný :D) (tady si asi hodně mne ručičky :D :obed: )

tak proto je pro mě ta lidská zkušenost "v co jsem věřil včera, nevěřím už dnes" Osvícením.

:svatozar:
:ahoj4:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod Petr » čtv 26. lis 2009 14:49:50

jj skoro bych rekl, ze to chapeme stejne, jen ja jsem to vyjadril asi prilis zkracene :nono:.
Takze uplne to melo znit: pokud jsme na prijmu sveho blahobytu, na prijmu sveho vortexu, na prijmu toho co chceme..tak k tomu budeme dostavat impulsy, pokud jsme na prijmu neceho jineho, budete dostavat impulsiy zase k tomu jinemu. Realita nas tam bude tahnout, vesmir reaguje na naladeni naseho vibracniho stavu.. na to co vysilame, mame naladen i nas prijimac. Ted me napada, ze jsme vlastne takova jednoducha vysilacka, ktera umi operovat v jeden moment jen na jedne frekvenci.. co vysila to i prijima (s urcitym casovym rozestupem). :) hmm hmm... vlastne to bude spis takova docela slozita vysilacka.. ten cas v te vysilacce dela neporadek :D pro nas je ale genialni :idea2: :)

Sumasumarum na prijmu v tomto smyslu opravdu neustale (a ani se neda ric vice ci mene), je pak ale otazka na prijmu ceho jsme :) a tam uz se da rict to vice a mene ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod AlfaScorpii » sob 26. pro 2009 2:16:03

Já věřím v nekonečno. Nevím proč, ale nekonečno je pro mě hrozně uklidňující :D
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. pro 2009 10:29:01

AlfaScorpii píše:Já věřím v nekonečno. Nevím proč, ale nekonečno je pro mě hrozně uklidňující :D


....................................................................................................................................
A máš to nekonečno daný spíš prostorově, jako nekonečný prostor, nebo časově, jako nekonečná věčnost,
nebo jako úplně plný nekonečno či jako úplně prázdný nekonečno
nebo jen jako nekonečný nekonečno ?

:aha:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod AlfaScorpii » sob 26. pro 2009 19:02:52

vostalpetr píše:
A máš to nekonečno daný spíš prostorově, jako nekonečný prostor, nebo časově, jako nekonečná věčnost,
nebo jako úplně plný nekonečno či jako úplně prázdný nekonečno
nebo jen jako nekonečný nekonečno ?

:aha:


To nekonečno vnímám jako nekonečné množství vesmírů, dimezí, realit, existencí, úrovní vědomí, nekonečné možnosti, schopnosti, nekonečné změny, prostě v totální nekonečno. A kdyby mi to někdo chtěl někde ukončit, hodně bych se ošíval :-) Zároveň si jsem vědom omezeného vnímání člověka, které má pořád tendenci uvažvota v intencích: konečné - nekonečné, omezené - neomezené a pod.
Takže otáka zní, co je to vlastně nekonečno? Není to jen jakýsi absolutní potenciál? Vnímám to asi tak, že zatímco nekonečno nemůže ukončit samo sebe, nemůže potenciál omezit sám sebe.
Je to srozumitelné? Předpokládám že ne :-D
A jsem u toho, že uvažovat o tom v rámci lidských slov je už samo omezující. Slova jsou totiž konečná.
A nebo je to celé úplně jinak?
:?:
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. pro 2009 19:53:51

A nebo je to celé úplně jinak?
.................................

Je to tak jak píšeš, ale zároven i úplně obráceně,
nebot slova jsou totiž také nekonečná

(platí to nejen o mě, ale můžeš to nejlépe uvidět u své manželky.... :| )

Jinak já mám to nekonečno úplně obráceně než ty, tedy jako nekonečný prázdný nic,
takže to nekonečné množství možných možností projevu vnímám jako úchylku, za kterou by měli nekonečno šoupnout do bohnického areálu na nekonečně dlouhý čas...


Samozřejmě že nijak nechci tvrdit, že můj pocit z nekonečna je lepší než tvůj, to by byla totiž nekonečná blbost,
ale je vcelku zajímavý, jak každej vnímá třeba to nekonečno trošku jinak...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
slavoj

Re: ČEMU VĚŘÍTE?

Příspěvekod slavoj » pon 04. led 2010 21:10:38

VVSamozřejmě že nijak nechci tvrdit, že můj pocit z nekonečna je lepší než tvůj, to by byla totiž nekonečná blbost, :dance: tohle vostalpetr .. to skusim na mou ženu a jestli to zabere :cooking: máš u mně cmundu :ahoj3:
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 26 návštevníků