Jana - citáty

Re: Jana - citáty

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 15:32:45

Čau Paradoxy,

admina inspiruj osobně neznám, ale je neskutečně tolerantní. Jediného vostalpetra vykázal do vlastního subfóra vp.inspiruj.cz a mě za celou dobu jen jednou upozornil. Má můj obdiv a respekt. Inspiruj po založení poradny a zániku fjz postupně upadalo. Potom, co jsem to tu zatemnil svými příhodami a vostalpetr sem už nemůže psát, je tu téměř prázdno. Je to škoda, protože je opravdu otevřený prostor pro všechno.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 15:34:33

Paradoxy píše:Z Janči se mi zvedá žaludek. Jak upravuje vlákna a maže příspěvky na tom svým fóru ku obrazu svému. Ještě že mi Péťa poradila, že existuje inspiruj.

Poradna je pro Janu jako její vypiplané dítě a nesnese, když mu někdo ubližuje.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 15:51:08

honzam píše:Čau Paradoxy,

admina inspiruj osobně neznám, ale je neskutečně tolerantní. Jediného vostalpetra vykázal do vlastního i subfóra vp.inspiruj.cz a mě za celou dobu jen jednou upozornil. Má můj obdiv a respekt. Inspiruj po založení poradny a zániku fjz postupně upadalo. Potom, co jsem to tu zatemnil svými příhodami a vostalpetr sem už nemůže psát, je tu téměř prázdno. Je to škoda, protože je opravdu otevřený prostor pro všechno.

No jo, třeba se to zase přeleje z poradny sem, my lidi míníme a život mění.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 15:53:04

honzam píše:
Paradoxy píše:Z Janči se mi zvedá žaludek. Jak upravuje vlákna a maže příspěvky na tom svým fóru ku obrazu svému. Ještě že mi Péťa poradila, že existuje inspiruj.

Poradna je pro Janu jako její vypiplané dítě a nesnese, když mu někdo ubližuje.


To jsem pochopila rychle, má strach to dítě pustit, aby si žilo vlastním životem.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Trini » ned 05. kvě 2024 16:26:20

Paradoxy píše:
honzam píše:Čau Paradoxy,

admina inspiruj osobně neznám, ale je neskutečně tolerantní. Jediného vostalpetra vykázal do vlastního i subfóra vp.inspiruj.cz a mě za celou dobu jen jednou upozornil. Má můj obdiv a respekt. Inspiruj po založení poradny a zániku fjz postupně upadalo. Potom, co jsem to tu zatemnil svými příhodami a vostalpetr sem už nemůže psát, je tu téměř prázdno. Je to škoda, protože je opravdu otevřený prostor pro všechno.

No jo, třeba se to zase přeleje z poradny sem, my lidi míníme a život mění.


Ahoj Paradoxy, armin/Miroslav to kdysi navrhoval, abychom přešli sem, ale momentálně to zřejmě vidí jinak.

Poradna před 13 lety začala dobře. Psalo tam hodně lidí, hlavně z Jitřní země, která byla později zavřena. Mohlo se tam psát anonymně bez registrace a kdo se registroval, dostal vlastní forum, kde platila jeho vlastní pravidla. Petr Vostál a Honzam byli s Janou velcí kamarádi, vždy se ji na JZ zastávali proti nám ostatním.
Pak se to pomalu zvrtlo, když Jana začala se svou vlastní pravdou, kterou považovala za probuzení. Petr Vostál začal místo nám nadávat ji. Dříve ho totiž naprosto uznávala a najednou byla přesvědčená, že se vyzná v duchovnu lépe než on. Opravdový šok jsem měla, když Jana zabanovala Honzama. Nechápala jsem, co mohl tak strašného provést tenhle milej, mírnej kluk. Pak vyšlo najevo, že Janě napsal, že chce z Poradny udělat ašrám kolem své osoby. (Bylo to tak, Honzame?) Bylo mi divné, proč ho kvůli tomu banovala, i když jsem byla tenkrát přesvědčená, že Jana ten ašrám kolem své osoby nechce. Dneska už to vidím jinak. Honzam znal Janu lépe.
Z Poradny začali pomalu odcházet lidé a noví se obvykle dlouho nezdrželi. Asi měli dost těch věčných sporů, které nikam nevedly.
No, a ted už Jana z Poradny dělá zcela oficiálně ašrám kolem své osoby - jen její pravda je ta spravná, protože je přesvědčená, že poznává to samé co probuzení.

To jsou moje vzpomínky. Ale je pravděpodobné, že ostatní to zažívali jinak.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5194
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 16:38:14

Děkuju za vysvětlení, ono se to nějak vyvrbí :). A ano, dělá ze sebe probuzenou, nemám chuť se s ní bavit, k ničemu by to nevedlo.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 16:40:29

Teď čumím, jakej krásnej obrázek mám, to se dělá automaticky? Já si nic nevložila.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 16:45:28

Jé to je asi ten samej co nahoře :) ten si nechám, je krásnej.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Trini » ned 05. kvě 2024 16:52:54

:!:
Tak tohle Janu vytočilo do nepříčetnosti:


Tazatel: Co je nejvyšší Skutečností?

E. Tomáš: Rovnováha mezi rozumem a láskou, Osvícení. (Krišnamurti)


Považuje to za nesmysl a nedá si pokoj. At si zajde za Milošem Tomášem a zeptá se ho, jestli tohle jeho táta někdy řekl.

Je to v 999. otázkách a odpovědí na cestě poznání (Základní a nejobsažnější autorovo metodologické dílo. Kniha vznikla z přímých otázek návštěvníků E. Tomáše v letech 1982 až 1987. Otázky jsou proto řazeny chronologicky, nikoliv věcně nebo podle tematických okruhů. Jsou však živé, kladené žáky nejrůznějších duchovních cest a směrů a také nejrůznějších úrovní a nestejné vnitřní pokročilosti. Kniha se proto hodí pro všechny stupně hledání - od mentálních analýz až po realizaci Pravdy.)

Přivezla mi ji kamarádka někdy před 35 lety jako samizdat. Přepisovala jsem ji na malém psacím stroji. Dodnes si ji ráda pročítám, stejně jako rozhovory s Ramanou a Nisargadattou. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5194
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 16:53:00

Trini píše:To jsou moje vzpomínky. Ale je pravděpodobné, že ostatní to zažívali jinak.

:)

Jana se změnila. Když jsem ji v roce 2010 osobně poznal, uměla ty moje šílenosti vyslechnout a probírat je se mnou v přijímajícím duchu "já to mám takhle a ty tak, je tam nějaký průnik?". Když se mi to v roce 2011 hodně rozjelo a podrobně i s obrázky jsem to popisoval u ní na poradně asi začala cítit nějaké nebezpečí a začala mi psát divné soukromé zprávy. Pak jsem jednou zareagoval, že to, co mi píše, zveřejním a použiju proti ní, aby ostatní viděli, co za maskou lásky schovává. Potom mě zabanovala. Na poradnu jsem se vrátil v roce 2013, když jsem začal rodit háďata. Chtěl jsem to sdílet a zajímal mě názor ostatních. Nějakou dobu jsem tam vydržel, ale následoval další ban a pak Jana veřejně deklarovala, že si nepřeje, abych na poradnu dál psal. Trochu na truc jsem tady založil ďábelské vlákno a své zkušenosti popisoval tam.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Trini » ned 05. kvě 2024 17:01:00

honzam píše:
Trini píše:To jsou moje vzpomínky. Ale je pravděpodobné, že ostatní to zažívali jinak.

:)

Jana se změnila. Když jsem ji v roce 2010 osobně poznal, uměla ty moje šílenosti vyslechnout a probírat je se mnou v přijímajícím duchu "já to mám takhle a ty tak, je tam nějaký průnik?". Když se mi to v roce 2011 hodně rozjelo a podrobně i s obrázky jsem to popisoval u ní na poradně asi začala cítit nějaké nebezpečí a začala mi psát divné soukromé zprávy. Pak jsem jednou zareagoval, že to, co mi píše, zveřejním a použiju proti ní, aby ostatní viděli, co za maskou lásky schovává. Potom mě zabanovala. Na poradnu jsem se vrátil v roce 2013, když jsem začal rodit háďata. Chtěl jsem to sdílet a zajímal mě názor ostatních. Nějakou dobu jsem tam vydržel, ale následoval další ban a pak Jana veřejně deklarovala, že si nepřeje, abych na poradnu dál psal. Trochu na truc jsem tady založil ďábelské vlákno a své zkušenosti popisoval tam.


No, vidíš, to si vůbec nepamatuju, že jsi o těch hádatech psal už na Poradně. Ale na Jitřní zemi jsi o tom nepsal, nebo? Pokud si dobře pamatuji, tak jsi tam řešil matematické otázky. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5194
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 17:07:00

Už nevím, co všechno jsem na jitřní zemi psal. Určitě jsem měl zábrany. O hadech detailně na poradně od podzimu 2011, když se začali spojovat. Myslím si, že toho hada samce už jsem měl vylezlého i na jitřní zemi. To se stalo v létě 2010 a FJZ skončilo později.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 17:12:55

Trini píše::!:
Tak tohle Janu vytočilo do nepříčetnosti:


Tazatel: Co je nejvyšší Skutečností?

E. Tomáš: Rovnováha mezi rozumem a láskou, Osvícení. (Krišnamurti)


Považuje to za nesmysl a nedá si pokoj. At si zajde za Milošem Tomášem a zeptá se ho, jestli tohle jeho táta někdy řekl.

Je to v 999. otázkách a odpovědí na cestě poznání (Základní a nejobsažnější autorovo metodologické dílo. Kniha vznikla z přímých otázek návštěvníků E. Tomáše v letech 1982 až 1987. Otázky jsou proto řazeny chronologicky, nikoliv věcně nebo podle tematických okruhů. Jsou však živé, kladené žáky nejrůznějších duchovních cest a směrů a také nejrůznějších úrovní a nestejné vnitřní pokročilosti. Kniha se proto hodí pro všechny stupně hledání - od mentálních analýz až po realizaci Pravdy.)

Přivezla mi ji kamarádka někdy před 35 lety jako samizdat. Přepisovala jsem ji na malém psacím stroji. Dodnes si ji ráda pročítám, stejně jako rozhovory s Ramanou a Nisargadattou. :)


Ty máš Tomášovy hodně ráda, viď? :) Taky od nich mám nějaké knihy, mě to duchovno lapilo až před pár roky.

Teď mě napadla jedna věc, myslím, že to psal pan Tomáš v duze v zrcadle, že jeho žena poradila, ať už nedělají žádnou ochranu...tak to taky zkusím, budu ji ignorovat :). Proč bych to měla posilovat :). Dopolko mě vytočila do běla a to mi za to nestojí. Teda pokud se nebudu chtít zdokonalovat v sebeovládání :).
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Jářek » ned 05. kvě 2024 20:38:53

honzam píše:
Trini píše:To jsou moje vzpomínky. Ale je pravděpodobné, že ostatní to zažívali jinak.

:)

Jana se změnila. Když jsem ji v roce 2010 osobně poznal, uměla ty moje šílenosti vyslechnout a probírat je se mnou v přijímajícím duchu "já to mám takhle a ty tak, je tam nějaký průnik?". Když se mi to v roce 2011 hodně rozjelo a podrobně i s obrázky jsem to popisoval u ní na poradně asi začala cítit nějaké nebezpečí a začala mi psát divné soukromé zprávy. Pak jsem jednou zareagoval, že to, co mi píše, zveřejním a použiju proti ní, aby ostatní viděli, co za maskou lásky schovává. Potom mě zabanovala. Na poradnu jsem se vrátil v roce 2013, když jsem začal rodit háďata. Chtěl jsem to sdílet a zajímal mě názor ostatních. Nějakou dobu jsem tam vydržel, ale následoval další ban a pak Jana veřejně deklarovala, že si nepřeje, abych na poradnu dál psal. Trochu na truc jsem tady založil ďábelské vlákno a své zkušenosti popisoval tam.

Jj, chudák Dodo, tolik ji věří...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Jářek » ned 05. kvě 2024 21:05:12

honzam píše:Jano, prosím zkus respektovat, že už jsem jakéhokoliv vysvobozování nebo probouzení ušetřen. Tenhle lidský problém už se mě netýká. Jenom marníš čas a promítáš si do mě své starosti. Řeším úplně jiné věci, než si představuješ. Aktuálně, jak postupovat, kdyby se někdo fakt chtěl stát drakem.

Dobrej drak byl Bruce Lee. V boji nikdy neporažen, co ho porazilo, byli démoni. On znal vnitřní sílu.
Jenže s velkou energií přichází i temná stránka. A jak ty třeba vidíš hady, on viděl obry ve zbroji...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 21:23:59

Jářek píše:
honzam píše:Jano, prosím zkus respektovat, že už jsem jakéhokoliv vysvobozování nebo probouzení ušetřen. Tenhle lidský problém už se mě netýká. Jenom marníš čas a promítáš si do mě své starosti. Řeším úplně jiné věci, než si představuješ. Aktuálně, jak postupovat, kdyby se někdo fakt chtěl stát drakem.

Dobrej drak byl Bruce Lee. V boji nikdy neporažen, co ho porazilo, byli démoni. On znal vnitřní sílu.
Jenže s velkou energií přichází i temná stránka. A jak ty třeba vidíš hady, on viděl obry ve zbroji...

Konspirační teorií kolem jeho smrti je spousta. Nejsem na něj odborník o jeho obrech nevím.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Jářek » pon 06. kvě 2024 5:49:21

honzam píše:
Jářek píše:
honzam píše:Jano, prosím zkus respektovat, že už jsem jakéhokoliv vysvobozování nebo probouzení ušetřen. Tenhle lidský problém už se mě netýká. Jenom marníš čas a promítáš si do mě své starosti. Řeším úplně jiné věci, než si představuješ. Aktuálně, jak postupovat, kdyby se někdo fakt chtěl stát drakem.

Dobrej drak byl Bruce Lee. V boji nikdy neporažen, co ho porazilo, byli démoni. On znal vnitřní sílu.
Jenže s velkou energií přichází i temná stránka. A jak ty třeba vidíš hady, on viděl obry ve zbroji...

Konspirační teorií kolem jeho smrti je spousta. Nejsem na něj odborník o jeho obrech nevím.

No jeden starej kamarád byl na něj odborník, tak to mám od něj, že z ničeho nic viděl velké postavy ve zbroji, co po něm šly, a on s nimi bojoval...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Trini » úte 07. kvě 2024 7:31:01

Paradoxy píše:
Ty máš Tomášovy hodně ráda, viď? :) Taky od nich mám nějaké knihy, mě to duchovno lapilo až před pár roky.


O Míle Tomášové toho moc nevím. K žádné její knize jsem se nedostala. Ale z jedné básně, co sem dal Petr Vostál, mi bylo jasné, že realizovala.
Je mi celkem jedno, kdo je oficiálně považován za probuzeného či realizovanéno. Mám na to jakési vlastní "měřtíko" - zřejmě "vychytnu" tu sílu, energii Poznání za slovy.

Když jsem v roce 2000 dostala knihy rozhovorů s Nisargadattou, tak jsem o něm do té doby neslyšela. Ani se mi to nechtělo číst. Pak jsem se do jedné podívala. Čtu to a říkám si: Ježiš, ten fakt realizoval. Ted patří k mým nejoblíbenějším. Moje švagrová obdivuje Krišnamurtiho, byla na pár jeho přednáškách. Když jsem se jí zmínila o Nisargadattovi, tak řekla: Jo, to je ten nevzdělanej, prostej Ind. Ona často jezdí za obchodem do Indie.

Paradoxy píše:Teď mě napadla jedna věc, myslím, že to psal pan Tomáš v duze v zrcadle, že jeho žena poradila, ať už nedělají žádnou ochranu...tak to taky zkusím, budu ji ignorovat


Já jsem naopak ted s ochranou pořádně začala. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5194
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Eva Nada » úte 07. kvě 2024 9:40:10

Já jsem naopak ted s ochranou pořádně začala. :)

Proč?

Mám doma všechny knihy od Eduarda Tomáše a Míly.
Nikdy jsem se s nimi osobně nesetkala.

Začala jsem nejdříve číst Paměti mystika od E. Tomáše.... :-)
A potom knihy od Míly. A ta mi vnitřně otevřela to, co je za slovy E. Tomáše.

V jedné své vzpomínce vzpomíná Míla na setkání s ženou, která "byla ovládána tzv. černou magií". Velice silná osobnost, ale bohužel na nesprávné straně barikád.... :-)

Při setkání Míly s touto ženou nastal takový vyjímečný a důležitý okamžik. Obě stanuly proti sobě a proběhla výměna energií = kdo z koho.

Samozřejmě světlo zvítězilo nad tmou...

--------------------------------

Nevím proč, ale poslední slova Alaji byla o tom, že nad ní zvítězila nebo ji dostala nějaká taková temná energie (panenka vúdú)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 933
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 35
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jana - citáty

Příspěvekod Paradoxy » úte 07. kvě 2024 10:18:25

Evo nado a Trini, nevím jestli je třeba nějaké ochrany a ani nevím, jak se to dělá. Asi bych to brala tak, že kdo cítí, že ochranu potřebuje, tak ať si ji udělá. Pan Tomáš mluvil o vajíčku myslím. Taky mám doma knihy Míly, teda asi ne všechny, tak pokud by někdo potřeboval, ráda půjčím. Ještě nemám tu intuici tak dobrou, občas nedokážu rozlišit jestli je to moje nebo někoho jiného, ale mám tušení, že včera mě někdo hodně nenáviděl, asi víte kdo. Pro mě to není zas tak podstatné, jak jsem psala, nemám potřebu nikomu nic vracet. Snad jen popřát, ať jsou šťastny všechny bytosti a dotyčné osobě popřát k tomu klid.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků