Koronavirus zblízka

Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 05. úno 2020 10:31:08

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... i-40312163


Koronavirus zblízka. Jak se dostane do těla a co v něm způsobí

Studie odborného lékařského časopisu The Lancet, jejíž závěry v pondělí i s doprovodnou animací zveřejnila agentura Reuters, zkoumala 99 prvotních případů nového koronaviru, který se objevil koncem roku 2019 v čínském městě Wu-chan. Potvrdilo se, že jde o patogen stejného kmene jako smrtící infekce SARS nebo MERS.

Průměrný věk nakažených pacientů byl 55 let, 68 procent byli muži, z nichž polovina měla chronické onemocnění, 49 procent bylo v přímém spojení s trhem s mořskými plody, odkud zřejmě virus pochází.

Horečka a kašel byly dva nejvýznamnější a shodující se symptomy, přičemž většina infikovaných vykazovala tyto příznaky při přijetí do nemocnice.

U některých nakažených se objevila dušnost, bolest svalů a bolest hlavy. Podle profesora Paula Huntera z Východoanglické univerzity je zvláštní, že nakažení novým koronavirem netrpí zánětem horních cest dýchacích, jako je rýma, bolest v krku a kýchání.

Do 25. ledna se 31 pacientů ze zmiňované studie uzdravilo a bylo propuštěno domů a 11 jich na virus zemřelo. Většině zemřelých bylo více než 60 let a již předtím měli zdravotní problémy.

Studie rovněž odhalila, že podobně jako u SARS a MERS je vyšší riziko infekce u mužů než u žen. Vědci se domnívají, že snížená citlivost žen na koronavirus může souviset s ochranou chromozomu X a pohlavními hormony, které hrají roli v imunitě.

Podle čínské národní zdravotnické komise je virus nakažlivý během své inkubační doby, ještě než pacient začne vykazovat příznaky. Tato inkubační doba může trvat až 14 dnů.

Novým typem koronaviru, který se od prosince šíří z čínského města Wu-chan, se již nakazilo podle posledních dat přes 24 tisíc lidí, obětí je kolem pěti set.Dá se to přežít. To je podle mne důležitá informace.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 05. úno 2020 15:59:05

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vic-612579

Hůř, než se čekalo: Koronavirus prý přetrvá. Jako španělská chřipka. Kde ve světě nejvíc?


Zabránit šíření koronaviru je podle článku amerického serveru Stat nepravděpodobné a koronavirus by se mohl přidat ke svým „kolegům“, kteří už v lidech způsobují rýmu. A nebo by se mohl vracet v zimě jako chřipka.

Jak to dopadne s koronavirem? Dle článku amerického serveru Stat, zabývajícího se lékařstvím, je možnost, že se ho podaří vymýtit, mizivá. Zvláště proto, že se virus šíří mezi lidmi, přenášejí ho i ti, kdo nemají symptomy, už se dostal na 4 kontinenty a šíří se rychleji než SARS. Je prý možné, že karanténa a zákaz cestování zabrání šíření a s mikrobem bude konec, jako se to stalo právě u SARS.

Ale dle expertů je tento scénář čím dál nepravděpodobnější. Jak vyplývá z jednoho článku Hongkongské univerzity, virus by se mohl rozšířit do světových měst tím, že do nich virus přenesou ti, kdo ještě nevykazují symptomy nemoci. Tudíž je načase se ptát, jak bude taková „pandemie“ vypadat.

Možnosti jsou prý dvě. Koronavirus 2019-nCoV by se mohl zařadit ke čtyřem dalším koronavirům, které už lidstvo sužují, ale kterým se nevěnuje velká pozornost. Dva z nich byly objeveny v šedesátých letech, další dva po vypuknutí infekce SARS. Jedná se také o viry přítomné ve zvířatech, které se rozšířily i na člověka, ovšem není jasné, zda vyvolaly epidemii, protože k tomu došlo ještě předtím, než obor virologie vznikl. Dohromady jsou prý zodpovědné za jednu čtvrtinu případů běžné rýmy. Občas ale mohou způsobit i zápal plic nebo smrt, ovšem tak vzácně, že data vědců o šíření nejsou přesná. Příznaky jsou prý podobné sezónní chřipce. Dobrá zpráva je, že pokud se virus rozšíří, tak bude motivovat farmaceutické společnosti k vývoji vakcíny. Ale pátý koronavirus by prý přispěl k počtu úmrtí na dýchací potíže.


Druhá možnost je, že se 2019-nCoV bude vracet stejně jako chřipka, tedy hlavně v zimě. Viry totiž špatně snášejí teplo a vlhko, takže s příchodem léta by se počet nakažení mohl snížit až skoro k nule. Ale to neznamená, že virus je pryč.


Špatná zpráva je, že zatím je úmrtnost na koronavirus okolo 2 %, nicméně, zde se dle článku rozhodně jedná o příliš vysoké číslo, protože nakažení s mírným průběhem nemoci se do statistik ani nezapočítávají. Ale i 2 % jsou méně než zmíněný SARS, u kterého byla úmrtnost 10 %, či MERS, kde činila 37 %. Nicméně, obyčejná chřipka zabíjí údajně méně než jedno promile nakažených, i když se v USA stále jedná o desítky tisíc lidí. Sto let stará „španělská chřipka“ měla dle článku úmrtnost 2,5 %.

Možný scénář pak je, že by svět prodělal epidemii a pak by se z viru stala sezónní choroba dýchacích cest. Záleží ale na tom, jak se bude virus chovat. Dle experta na nemoc SARS je koronavirus podobný v tom, že má také mechanismus, který snižuje četnost mutací, tedy se virus příliš nemění, rozhodně méně než třeba chřipka nebo HIV. Virus prý nemusí zmutovat vůbec, protože se dostatečně dobře šíří už dnes. A pokud ano, tak by spíše spěl k mírnějšímu průběhu nemoci, protože mírnější nemoc znamená větší pravděpodobnost přenosu.


Další otázkou u koronaviru je imunita. Dle jednoho z expertů z nakažení koronavirem vzniká imunita, která vydrží déle než imunita získaná z nákazy chřipkou, ale není permanentní. V dospělosti by prý všichni měli mít imunitu alespoň na některé koronaviry. Ale protože tato imunita není permanentní, tak ve stáří může opět dojít k infekci. Nicméně, opětovné onemocnění může mít klidnější průběh. Ale již známé koronaviry jsou od 2019-nCoV dostatečně odlišné, že imunita na ně nevytváří imunitu na nový koronavirus. Jak dopadne další vlna nákazy koronavirem, bude tedy záviset na tom, kolik lidí se nakazí v této vlně a vytvoří si protilátky. Dle expertů bude právě první vlna nejhorší právě kvůli absenci protilátek. Ovšem jen pokud se virus nebude chovat jako chřipka, která „přišla“ na způsob, jak obelstít lidský imunitní systém. V celku by se tak z 2019-nCoV mohl zařadit mezi viry způsobující zápal plic, který by byl „horší než rýma, ale lepší než SARS“.Také velmi zajímavé informace.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 05. úno 2020 16:26:47

https://www.lidovky.cz/svet/cinsky-usta ... ranici_ele

Čína žádá o patent na možný lék proti koronaviru. Remdesivir vyvinul tým vedený českým vědcem


Peking. Státní čínský výzkumný ústav požádal o místní patent na experimentální americký antivirový lék remdesivir firmy Gilead Sciences, který by podle vědců mohl pomoci s léčbou nakažených novým koronavirem.


Americká společnost Gilead Sciences poskytla ve Spojených státech na experimentální léčbu koronaviru lék, který byl původně zamýšlen k boji s ebolou. Látku nazvanou remdesivir před několika lety vyvinul tým vědců v čele s Čechem Tomášem Cihlářem.


Žádost o patent namísto „nucené licence“, umožňující vládě v případě nouze povolit výrobu patentově chráněného léku bez svolení vlastníka, podle agentury Bloommberg naznačuje, že Čína se souběžně se snahou omezit šíření nákazy snaží ukázat svůj respekt k duševnímu vlastnictví.

Podle agentury není jasné, zda či kdy čínské úřady pověřené ochranou duševního vlastnictví žádost ústavu schválí. Experimentální lék firmy Gilead zatím není nikde ve světě povolen či schválen.

Studie publikovaná minulý týden v New England Journal of Medicine uvádí, že stav pacientů s koronavirem ve Spojených státech se po užití přípravku remdesivir zlepšil.

„I když bude žádost wuchanského ústavu schválena, úloha léku bude velmi omezená, protože Gilead stále vlastní základní patent,“ upozornil expert na duševní vlastnictví Čao Jou-pin z šanghajské společnosti Purplevine IP Service Co. „Jakékoli využití patentu musí vyžadovat souhlas Gileadu,“ zdůraznil.

Gilead nicméně minulý týden uvedl, že s Čínou spolupracuje při testování remdesiviru na malém počtu pacientů s koronavirem.Že by lék?

Mne zajímají konstruktivní informace. Ne ta všeobecná panika. :?

V Rakousku se včera objevila ve všech místních mediích zpráva, že čínskou leteckou linkou dále přiletá do Vídně 400 cestujících z Číny týdně, aniž by je kdo kontroloval ;) . A to bylo takové drama dopravit sem těch pár Rakušáků z Číny. :roll: :lol: Asi ted' na letiště dají teplotní scan. Všude jinde ve světě už prý je.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Alaja » sob 08. úno 2020 22:44:46

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... paign=null

Koronavirus v číslech. Výzkum z čínských nemocnic přináší tvrdá data

Pacienti nebezpeční svému okolí, nedostatečná pozornost lékařů, šíření nákazy uvnitř nemocnic a faktory zvyšující pravděpodobnost onemocnění. Výzkum odborného lékařského časopisu JAMA se zaměřil na lékařské záznamy pacientů nakažených koronavirem a okolnosti jejich onemocnění.

Jaké jsou klinické charakteristiky hospitalizovaných pacientů s novou pneumonií koronavirového původu v Číně? Tuto otázku si položili odborníci amerického lékařského časopisu JAMA. Zahájili výzkum přímo v epicentru nákazy, ve Wu-chanu, kde se nachází drtivá většina nemocných. Po zpracování anamnéz a záznamů 138 pacientů jakožto výzkumného vzorku došli k novým závěrům.

Superpřenašeči

Jedna z kapitol výzkumu se věnuje existenci takzvaných „superpřenašečů“.

Jeden jediný pacient ve wuchanské nemocnici nakazil nejméně deset členů zdravotnického personálu a další čtyři lidi koronavirem. Takové množství lidí má na svědomí jeden nemocný z prostého důvodu – jeho symptomy neodpovídaly koronavirové nákaze a byl umístěn na běžný nemocniční pokoj. Onemocněli tak lékaři, kteří se mu věnovali, i pacienti, se kterými pokoj sdílel.

Podobné incidenty se „superpřenašeči“ jsou známé už z období řádění epidemií SARS a MERS. I tehdy pacienti bez stanovení správné diagnózy infikovali obrovské množství lidí z okolí. Současnou rychlost přenosu viru z člověka na člověka autoři studie připisují právě případům, kdy lékaři nesprávně diagnostikují nemocného, a nezahájí tak včas preventivní opatření.


Onemocnět v nemocnici

Věkové rozpětí pacientů přijatých do nemocnice Zhongnan Hospital of Wuhan University mezi 1. a 28. lednem se pohybuje mezi 22 a 92 lety. Průměrný věk nakažených činí 56 let.

Návštěva nemocničního zařízení v případě koronavirové epidemie neznamená výhru. Výzkumníci se domnívají, že celých 41 procent výzkumného vzoru se nakazilo v prostředí nemocnice. Mezi nimi bylo i sedmnácti lidí, kteří lékařskou pomoc vyhledali v domnění, že trpí jinou nemocí, a 40 sloužících zdravotníků.

Na první pohled zdraví

U přibližně 10 procent pacientů se příznaky projevovaly ve velmi mírné formě. Jejich stav se zhoršil až během několika dnů až týdnů. V průměru se nákaza projevila po pěti dnech, do sedmi dnů proběhla hospitalizace, po osmi dnech začali mít pacienti těžké obtíže s dýcháním.

Podle odborníků tento vzorec dokazuje, že všichni pacienti musí být pod pečlivým dohledem, a není rozumné předpokládat, že člověk, který se zdá zdravý, nakažený není. Toto zjištění má být ale pro lékaře povzbudivé a má je přesvědčit, aby na pacienty opravdu dohlíželi, tvrdí ředitel Národního institutu alergií a infekčních chorob k publikaci JAMA.

Stejně jako předchozí studie i JAMA potvrzuje fakt, že pacienti nakažení koronavirem bývají převážně starší lidé, kteří v minulosti trpěli jinými onemocněními – nejčastěji cukrovkou, srdečními chorobami či rakovinou.

Náchylnější starší muži

Intenzivní péči v případě onemocnění pak vyžadovalo 26 procent pacientů, jejichž věkový průměr činil 66 let. Pro zkoumaný vzorek pacientů platila úmrtnost 4,3 procenta, což je více než v jiných oblastech Číny. Důvod vyšší úmrtnosti výzkum neobjasňuje pro nedostatek informací.

Výsledky výzkumu ukazují, že k nákaze jsou v 54 procentech náchylnější muži.

Nejen plíce?

Ze záznamů pacientů vyplývá, že nemoc způsobila pneumonii a systémovou virovou infekci, která v těle vyvolala zánět, uvedl William Schaffner, odborník na infekční choroby.

„Existují biochemické ukazatele, že onemocnění napadá více orgánových systémů těla a zánět do jisté míry narušuje jejich funkci,“ uvedl. Ovlivněny jsou plíce, srdce, játra, ledviny a systémy kontrolující srážlivost krve. Zatím však nebylo potvrzeno, že virus přímo napadá jiné orgány než plíce.

Projevy zánětu jsou pro závažná virová onemocnění charakteristická. Schaffner dodal, že větší výskyt chřipkových onemocnění může v těle setrvat déle než měsíc i po skončení akutní fáze onemocnění. U starších lidí se tak zvyšuje riziko infarktu a mrtvice.

Ohrožení jsou i mladší

Druhá výzkumná zpráva JAMA se zabývala 13 pacienty léčenými ve třech pekingských nemocnicích mezi 16. a 29. lednem. Jejich věkový průměr byl nižší než u wuchanských pacientů – 34 let, nejmladšímu byly dva roky a nejstaršímu 50. Žádný z nich netrpěl žádnou jinou chorobou. Průběh jejich onemocnění byl podstatně mírnější a nikdo z nich nákaze nepodlehl. Případy onemocnění mladých a zdravých lidí mají podle výzkumníků rozptýlit představu, že koronavirus je pouze pro starší.

„Může to napadnout mladého, zdravého člověka,“ uvedl Schaffner, „což náš výzkum dokazuje.“
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Alaja » pát 14. úno 2020 9:10:46

https://www.youtube.com/watch?v=cDHQJZgl434

Diy Face Mask! Preventive Solution of Respiratory Diseases
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod armin » stř 19. úno 2020 15:45:00

Tak se nám to rychle šíří.

Aktuální situaci je možno sledovat zde: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2071
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Alaja » pon 24. úno 2020 14:19:03

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... paign=null

Už pět mrtvých na koronavirus v Itálii. Strach roste, lidé vykupují obchody


:cry:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cina ... paign=null


:cry:

Čína na hraně kolapsu. Podniky nemají kvůli koronaviru na výplaty
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Alaja » pon 24. úno 2020 14:23:59

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... paign=null

Koronavirus zabil v Íránu už 50 lidí, zdravotníci před pacienty utíkají
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » úte 25. úno 2020 11:33:49

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... e-40314552


Koronavirus se v Itálii rozšířil už i na jih země

Itálie v úterý nahlásila první případ nákazy koronavirem z jihu země. V sicilském Palermu byla pozitivně testována turistka z Lombardie, uvedla agentura Ansa. Sedm lidí na následky viru v Itálii zemřelo, nakažených je 231.

„Máme pozitivní test na koronavirus,“ uvedl sicilský region.


Nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, se nakazila turistka z Bergama. Žena byla umístěna přijata do nemocnice Cervello. Zdravotníci zřídili karanténu pro přátele, kteří s turistkou cestovali, a lidi, kteří s ní byli v úzkém kontaktu.

Hlavním důvodem prudkého nárůstu počtu nakažených novým typem koronaviru v Itálii je, že se virus rozšířil z nemocnice na severu země. Nákazu v nemocnici ve městečku Codogno podle všeho roznesl 38letý rezident, který minulou neděli dostal horečku a zašel proto na pohotovost do tamní nemcnice.

Lékaři ho poslali domů s tím, že je nachlazený. Hospitalizován byl až o dva dny později, když se jeho stav nezlepšil. Stále se však neví, od koho se tento „pacient jedna“ nakazil. Testy u jeho známého, který se na konci ledna vrátil z Číny, totiž nemoc nepotvrdily.


Tady už je policie a vojsko taky připraveno. Zřejmě jde o nějaký druh války.

Včera v Linci zadrželi na 5 hodin autobus z Itálie do Čech. Prý ho hlidali policisté, aby nikdo neutek. Planý poplach.

Dnes zpráva od policejního šéfa, že si máme udělat zásobu minerálek a konzerv.

:roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Alaja » úte 25. úno 2020 15:56:11

Také se domnívám, že jde o válku...

Nejspíš jde o to, kdo bude mít moc nejen na Zemi, ale i mimo Zemi (jo, Čína má přece vlastní orbitální stanici, kterou amíci nemohou kontrolovat...a např. i vozítko na Měsíci a pod.).
A také o přelidnění a šílenou migraci...
Zaděláno na tu válku bylo nejspíš už před těmi 5 lety, kdy mi cosi vyžvanila oblačnost nad Pacifikem...
Děly se v ovzduší nad Zemí prapodivné věci, kontinenty byly sledovány a prozkoumávány mimozemskými loďmi jeden po druhém...několikrát po sobě, a nikdo z pozemšťanů o tom nenapsal ani čárku, nikdo si toho nevšímal...
Na ziku už většina lidí zapomněla....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod armin » úte 25. úno 2020 18:51:36

Alaja píše:Také se domnívám, že jde o válku...


Ne, je to normálně se rozbíhající trochu nebezpečnější epidemie než chřipka a to velice rychle v dnešním úzce provázaném a propojeném dnešním světě.
Řada katastrofických scify toto má jako téma a dnes můžeme toto téma prožívat i v reálu.
Ale zas tato epidemie nebude zdaleka tak katastrofální. Úmrtnost je jen cca 2%.
To Španělská chřipka zahubila více lidí, než jich padlo v 1. světové válce.
Koronavirus hubí lidi po 70.roce a oslabené. Možná je lépe zemřít relativně rychle na virozu, než pomalu v bolestech a na obtíž druhým na metastáze, Alzheimera atd.

Dnes jsem viděl dokument, ve kterém mimo jiné zmiňovali, že za 20 let přibude na Zemi další miliarda lidí (po odečtení zemřelých).
V tom vidím blížící se globální pohromu pro lidstvo, pro mír na Zemi, oteplení a životní prostředí, která se nezadržitelně blíží.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2071
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » úte 25. úno 2020 19:58:54

armin píše:
Alaja píše:Také se domnívám, že jde o válku...


Ne, je to normálně se rozbíhající trochu nebezpečnější epidemie než chřipka


Ono se hlavně neví, jestli to na jaře jako chřipka přestane. Když ne, tak by to bylo špatné. Proto to vojsko a policie, aby se nakažení i pomocí násilí mohli izolovat.

Ale prý ten virus nemá rád teplo a vlhko, takže snad až se natrvalo oteplí, tak to přestane. Potom zas až na zimu.

:roll:
Naposledy upravil Trini dne úte 25. úno 2020 20:03:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » úte 25. úno 2020 20:02:53

armin píše:
Dnes jsem viděl dokument, ve kterém mimo jiné zmiňovali, že za 20 let přibude na Zemi další miliarda lidí (po odečtení zemřelých).


Bělochů se to netýká. Ti vymírají.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Tino » úte 25. úno 2020 21:21:18

armin píše:Ale zas tato epidemie nebude zdaleka tak katastrofální. Úmrtnost je jen cca 2%.

Pro ty, kteří by měl zájem sledovat aktuální stav počtu onemocnění koronavirem a celkový počet úmrtí:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Epidemie_ ... SARS-CoV-2

http://www.szu.cz/tema/prevence/aktualn ... podle-ecdc

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

Z těch odkazů vyplývá, že celková úmrtnost je teď cca 3,3%, ale v současné době se zvyšuje jen cca o 0,06%
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 26. úno 2020 11:01:29

armin píše:. Možná je lépe zemřít relativně rychle na virozu, než pomalu v bolestech a na obtíž druhým na metastáze, Alzheimera atd.


Jestli tobě vyhovuje představa umřít v nemocnici, okolo lidé v celoochranných oblecích (jako v nějakém sci-fi), nikdo z rodiny k tobě nesmí, všichni se tě štítí a mají z tebe strach - mně teda ne. V Praze na Bulovce už prý připravují pro pacienty podzemí. A v té nové jednopatrové nemocnici v Číně jsou všechna okna zamřížovaná - jako ve vězení.

Moje představa je umřít jako indián - venku, třeba na terase: "Dnes je dobrý den k umření". Nebo aspon doma.
:)

P.S. Ve Vídni právě zavřeli jednu školu. Učitelka se vrátila z Itálie a je podezření na koronu. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 26. úno 2020 11:15:39

:?

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... m-40314667
V Rakousku zemřela Italka, lékař nevyloučil nákazu koronavirem

V obci Bad Kleinkirchheim ve rakouské spolkové zemi Korutany zemřela šestapadesátiletá žena, která tam trávila dovolenou. Lékař se obává, že smrt způsobila nákaza novým typem koronaviru. Žena pocházela z italského regionu Friuli na severu Itálie, která je momentálně nejvíce zasažena nákazou.

Žena zemřela ve středu večer, oznámila korutanská vláda. Vzhledem k tomu, že lékař z pohotovosti nevyloučil podezření na koronavirus, okamžitě se spustila speciální opatření. Celý ubytovací komplex byl dán do karantény a hosté mají zákaz vycházení, napsal server Krone.at.

Okamžitě byly odebrány vzorky a nyní se čeká na výsledky testů. Rakouské úřady ve spolupráci s italskými nyní vyšetřují, jakým způsobem se mohla žena koronavirem infikovat a s kým se stýkala, aby dotyční byli okamžitě odesláni na testy.


Beate Prettnerová, která má v oblasti na starost resort zdravotnictví, vyzývá obyvatele obce a okolí, aby zachovali klid. „Jsou přijata veškerá nezbytná opatření, aby se případně zabránilo šíření onemocnění.“A právě ta opatření mě dost děsí. Prý budou uplatnována s veškerou tvrdostí, prohlásil ministr zdravotnictví. :koukam: Jak v boji proti teroristům - ted' proti pacientům a těch, co s nimi byli v kontaktu. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 26. úno 2020 11:24:43

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ja ... i-40314683


Jak se chovat při podezření na koronavirus a jak chránit sebe i okolí

Léčba závažných případů onemocnění Covid 19 spočívá v podávání speciálních antivirotik. V současnosti se ale především uplatňuje symptomatická léčba, která se zaměřuje na léčení příznaků a potíží.

Ve vážných případech je nutné i napojení na zařízení podporující základní životní funkce, jako je dýchací přístroj. Antibiotika se nasazují v případě sekundární plicní infekce bakteriemi.

Aktuálně lékaři testují, zda proti koronaviru nezabere lék remdesivir. Rovněž zkoumají možné využití léků proti viru HIV, který způsobuje onemocnění AIDS.

Lehčí případy mají symptomy podobné chřipce nebo jinému nachlazení, při těžším průběhu virus napadá plíce.

Nechoďte do ordinací, lékaře volejte telefonem

Při popsaných příznacích a podezření na kontakt s infikovanou osobou je nutno volat rychlou lékařskou pomoc na čísle 155. Sledovat možné příznaky by měli i lidé po návratu z rizikového prostředí, jako jsou oblasti s potvrzenými případy nákazy.

V takovýchto případech může být nařízena karanténa. S ohledem na riziko dalšího šíření se nedoporučuje navštěvovat zdravotnická zařízení či nemocnice, ale kontaktovat zdravotníky telefonicky.

Podobně jako u dalších kapénkových infekcí je základem prevence striktní dodržování základních hygienických pravidel, jako je časté a důkladné mytí rukou.

Jako prevence a ochrana slouží respirátory a masky s filtry FFP3 proti pevným částicím i aerosolům. Nošení roušky naopak před nákazou neochrání. Nosit roušku se doporučuje v případě nákazy, aby se zabránilo dalšímu šíření.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 26. úno 2020 11:34:47

:!:

V Německu právě varují před masem, mlékem a vejci. Prý v nich může být koronavirus.

:?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Tino » stř 26. úno 2020 13:57:03

Čím se dá posilovat náš imunitní systém a zvyšovat tak odolnost našeho organismu proti infekcím?

https://www.benu.cz/jak-posilit-imunitn ... gJ19fD_BwE
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Koronavirus zblízka

Příspěvekod Trini » stř 26. úno 2020 14:01:29

armin píše:Ale zas tato epidemie nebude zdaleka tak katastrofální. Úmrtnost je jen cca 2%.


Úmrtnost u mužů je prý 2,8 %, u žen 1,7%. Přitom u nakažených je to v rovnováze. Ženy prý mají lepší imunní systém a imunní pamět'. A zdravější způsob života.

:D
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5318
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků

cron