Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 13. lis 2019 16:45:00

Nic píše:Takhle se to samo sebou může jevit skrz filtr mysli, jen při povrchním poznávání s představou, že vím, jak to ti ostatní dělají a ona odpudivost je produktem vlastní koncové osobní mysli, nikde jinde ji ve skutečnosti nelze nalézt.


A jak ty víš, že to ostatní mají, na rozdíl od tebe, blbě, když neuctívají JK a neradují se celých 24 hodin denně nonstop? :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » stř 13. lis 2019 20:11:24

Eva Nada píše:Tady se to dobře hodí, co chci napsat...

Nenašla jsem lepší vyjádření toho, JAK vnímám Boží království, než jak vyjádřil živým příběhem Anker Larsen v kapitole z knihy Kámen mudrců - Volný.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=273&t=8688

Jsou tu pěkně popsána i jednotlivá "pekla" a "nebe", .... vlastně celá možná cesta duše... až k nalezení Domova. Spočinutí.

Podobně, ale více po buddhovsku, je tato cesta popsána v malinké knížečce ... no a včil mě zabij, nemůžu si vzpomenout na název, poslal jsi mi ji, armine, help :-)

Tož budu se muset jít podívat, jak se ta knížka jmenuje, když armin na mě kašle jak na placatý kámen :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » stř 13. lis 2019 20:54:03

Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 13. lis 2019 21:34:14


Eva Nada píše:
Eva Nada píše:Tady se to dobře hodí, co chci napsat...

Nenašla jsem lepší vyjádření toho, JAK vnímám Boží království, než jak vyjádřil živým příběhem Anker Larsen v kapitole z knihy Kámen mudrců - Volný.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=273&t=8688

Jsou tu pěkně popsána i jednotlivá "pekla" a "nebe", .... vlastně celá možná cesta duše... až k nalezení Domova. Spočinutí.

Podobně, ale více po buddhovsku, je tato cesta popsána v malinké knížečce ... no a včil mě zabij, nemůžu si vzpomenout na název, poslal jsi mi ji, armine, help :-)

Tož budu se muset jít podívat, jak se ta knížka jmenuje, když armin na mě kašle jak na placatý kámen :-)


Přečetla jsi to, pochopila a spočinula? ;)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » čtv 14. lis 2019 10:09:50

Si myslíš, že to je jako hup na krávu a je tele? Nejni :-)

Ale v tom psaném vyciťuji velkou pravdu....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 14. lis 2019 10:37:44

Eva Nada píše:Si myslíš, že to je jako hup na krávu a je tele? Nejni


Víš, jak jsem tak z některých příspěvků, citátů a pod., za ta léta, co čtu ty diskuse o duchovnu na netu, viděla, že si to tak lidí přejí. A je jedno jak se to stane - například čtení knih duchovních učitelů, cesta za nějakou Matkou Boží, návštěva nějakého toho guru...a pod. Prostě si přejí získat to "osvícení"(tele) bez jakékoli práce na sobě....jelikož a protože se to prý někomu tak stalo a oni to chtějí také tak mít....a bývají uvedeny příklady, že ten a ten k tomu novodobému teleti bezpracně došel, proto není nutné sám na sobě dlouhodobě pracovat......stačí prý jen hupsnout a je to... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » čtv 14. lis 2019 10:53:31

No není to tak jednoduché...., ani prací na sobě, ani hupsnutím, nic totiž, co je vedeno (z) osobní myslí (měl bych, budu, protože...) nefunguje, ba spíše naopak... :-)

Ne nadarmo se říká, že Nic, "nedělat" nic je nejtěžší a přitom ta nejobyčejnější věc na světě..., protože to Nic je tím, co hledáme, odkud přicházíme a kam směřujeme... :-) a tak málo lidí o to stojí.... to raději šantánové lucerničky, bigbít a kalhoty do zvonu :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 14. lis 2019 11:04:33

Já jsem si myslela, že už jsi nějaký ten první kontakt s teletem nalezla. Kdysi jsi psala o něčem, co jsi zahlédla jednou při probouzení se ze spánku...no, je to už nějaký ten rok zpátky...
A doufala jsem, že tě to navnadilo a snažila se nastolit v sobě stejné podmínky, aby se to mohlo objevit znovu....a rozvíjet to...učit se to nalézat, aby to šlo snadněji a rychleji....?
Znáš přece že:

... že bez ohledu na to, kolik která věc ke svému provedení potřebuje námahy, jakmile jednou byla vykonána, stane se její konání mnohem lehčím, a je proto konána mnohem častěji. Vysokou horu většinou zdolají lidé po mnoha desetiletích neúspěšných pokusů, ale už pár desítek let po tom, co se to konečně podaří, se budou na jejím vrcholu scházet postarší dámy na šálek čaje a některé z nich se ještě vrátí z poloviny cesty, protože si doma zapomněly brýle. ...

Pratchett - Maškaráda

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 14. lis 2019 12:37:50

A ještě..někde, kdysi, jsem už to možná zmínila....

...co si tam nedoneseš, to tam nenalezneš....(nebo spíš - co si tam v batohu doneseš, to tam nalezneš)


...když to přeložím, tak to je tak, že silně věřící tam nalezne...pouze svou ikonu, své božstvo...(JK, PM, království boží, Manitua, Krišnu, Buddhu, Alláha ...a pod.)

a slabě věřící či nevěřící....ten nalezne jen to živé svítící "prázdno", nezformované představami do toho tvaru, kam ho zavedla jeho víra....

:jingjang:

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » čtv 14. lis 2019 13:32:24

Eva Nada píše:Si myslíš, že to je jako hup na krávu a je tele? Nejni :-)

Ale v tom psaném vyciťuji velkou pravdu....


Ano, "Cesta vede opravdovým srdcem"

a to tady pěstuje málo kdo. Ale co naděláme...

Obchodní cestující, pan Kohn z Prahy, jel udělat velký obchod do Krakova a vezl s sebou mnoho peněz. Bál se vzít je na noc do hotelu, a tak se vypravil za místním rabínem, jestli by mu je neuložil do sejfu. "To není jen tak," řekl rabín, "jedná se o hodně peněz, to bude chtít svědky. Představěj si, že by zítra přišli a já bych si nevzpomněl, že si tady nechali tak vysokou hotovost." Zavolal tedy šámese a dva obchodníky, kteří bydleli poblíž synagogy. Před jejich zraky přepočítal peníze a uložil je do sejfu. Kohn poděkoval, odešel klidně do hotelu a celou noc spal jako dudek. Ráno se odebral za rabínem, ale ten dělal, jako že ho nezná: "Jaké peníze by na mně chtěli, člověče, vždyť já je nikdy neviděl!" Kohn se zarazil a začal koktat: "A-ale, dy-dyť jste sám zavolal svědky." - "Jaké svědky?!" - "Šámese a dva obchodníky, Kowalowice a Monkowice." Rabín pro ně nechal poslat, všichni tři přišli, ale dívali se na Kohna jako že ho neznají a vykřikovali: "Proč nás obtěžujete? Tohodle člověka jsme nikdy neviděli." Když odešli, Kohn klesl na židli a začal vzlykat. Rabín otevřel sejf, vyndal peníze, přepočítal a položil na stůl. Kohn vytřeštil oči a zeptal se udiveně: "Rebe, co to má, proboha, znamenat?" Rabín se usmál a pravil: "To jenom aby viděli, mezi jakou pakáží tu musím dělat rabína."

:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » čtv 14. lis 2019 14:19:15

Alaja píše:Já jsem si myslela, že už jsi nějaký ten první kontakt s teletem nalezla. Kdysi jsi psala o něčem, co jsi zahlédla jednou při probouzení se ze spánku...no, je to už nějaký ten rok zpátky...
A doufala jsem, že tě to navnadilo a snažila se nastolit v sobě stejné podmínky, aby se to mohlo objevit znovu....a rozvíjet to...učit se to nalézat, aby to šlo snadněji a rychleji....?
Znáš přece že:

... že bez ohledu na to, kolik která věc ke svému provedení potřebuje námahy, jakmile jednou byla vykonána, stane se její konání mnohem lehčím, a je proto konána mnohem častěji. Vysokou horu většinou zdolají lidé po mnoha desetiletích neúspěšných pokusů, ale už pár desítek let po tom, co se to konečně podaří, se budou na jejím vrcholu scházet postarší dámy na šálek čaje a některé z nich se ještě vrátí z poloviny cesty, protože si doma zapomněly brýle. ...

Pratchett - Maškaráda



Já už ani nevím, co to bylo, ale vím, že jsme o tom psali, něco jako spojení dvou světel...., od té doby jsem to nezažila...., vlastně už dlouho žádné mystické vjemy nemám :lol:

Víš, pro mě jsou právě toto takové ty blýskavé šantánové lucerničky - neobvyklé zážitky, vidiny, slyšení, k čemu to... nedávno mě hooodně zaujal v TV pořad Cesty víry, který byl věnovaný Jiřímu Pavlicovi (Hradišťan), určitě se dá v archivu dohledat.... to byla taková síla!!! Mám ho moc ráda, jeho písničky, hudbu, to má takového ducha!!!! No a on v tom pořadu vlastně povídal o sobě, svém dětství, životě, hodnotách..., mluvila tam i jeho manželka, kamarádi, vše to bylo prokládáno písničkami Hradišťanu, kde zpívá, úplně jsem z toho byla paf (v dobrém slova smyslu) :-)

No a co mě docela dostalo byl závěr toho pořadu, kde říká Jiří Pavlica na otázku, co by si ze všeho nejvíce přál, jakési řekněme jeho krédo .... a on řekl: "Být dobrým člověkem...."

https://www.youtube.com/watch?v=8dWiudjVbLo
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 14. lis 2019 17:49:31

:lol:

Jó, to když mne v osmdesátých letech masírovala jistá komunistická buňka v jednom podniku, abych vstoupila do strany a já furt říkala ne, tak nakonec jsem to ukončila slovy: To musí člověk být ve straně, aby byl dobrý člověk? No a veškeré masírování naráz ustalo....
:sek:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 14. lis 2019 17:51:23

armin píše:Ano, "Cesta vede opravdovým srdcem"

a to tady pěstuje málo kdo. Ale co naděláme...



:koukam:

Od vás dvou mi tohle tvrzení vůbec, ale vůbec nesedí....a teď zpytujte svá svědomí proč.... :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 16. lis 2019 7:51:29

Alaja píše:
Nic píše:Takhle se to samo sebou může jevit skrz filtr mysli, jen při povrchním poznávání s představou, že vím, jak to ti ostatní dělají a ona odpudivost je produktem vlastní koncové osobní mysli, nikde jinde ji ve skutečnosti nelze nalézt.

A jak ty víš, že to ostatní mají, na rozdíl od tebe, blbě, když neuctívají JK a neradují se celých 24 hodin denně nonstop? :donknow:


Je to obráceně. Je tady poznání, že podstata všeho je stejná, je stejně Boží v každém a ve všem. Jen skrz sen koncové mysli se může jevit existence různě. Může se jevit, že je jen osobní a že není boží,

že není Božím královstvím, nirvánou, trvalým a nevzniklým štěstím,

že není ČISTÝM TRANSCENDENTÁLNÍM VĚDOMÍM A BYTÍM a zároveň NEJVYŠŠÍ NEEXTATICKOU BLAŽENOSTÍ

(SAT-ČIT-ÁNANDA /VĚDOMÍ-BYTÍ-BLAHO/).

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 16. lis 2019 9:24:47

To, co je skutečně šťastné, blažené, míruplné, není představa osoby, ale Boží přítomnost.

Vědomí, že Boží přítomnost je vším.

Tím pádem to nepodléhá žádnému vlivu.

Ať je tady cokoliv, stále je tady Boží přítomnost, která je boží - krásná.

Milovaná milující láska.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 16. lis 2019 11:23:51

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Když člověk něco nechápe, nemá s tím zkušenost tak se mu to obvykle jeví jako nesmysl ;) Taky na to jednou přijdeš. :


...............................................................................................................................................................................

U tebe je to stejný jak u Jany,
prostě víra,naděje a láska (už sem na to dávno přišel)
jedinej rozdíl je v tom, že vona coby katolička nahání boha i na hajzlíku,

zatímco

ty coby evangelík rozpouštíš ego i na hajzlíku,
obojí je stejná fanatická zblblost radžastickýho ega...
Jeden se voblbuje dobrem a druhej se voblbuje zlem,

a

oba máte ego že by jeden fakt záviděl tu krásu osvícení...
Co takhle se na tom hajzlíku jen uvolnit,

místo

toho
furt
někam
tlačit ???


PS.
Zkouším novou grafickou úpravu textu, to aby mě vopice nemohly kopírovat, pěkný že ?



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 16. lis 2019 12:07:57

Vostalpetr píše:

Když člověk něco nechápe, nemá s tím zkušenost tak se mu to obvykle jeví jako nesmysl ;) Taky na to jednou přijdeš. :

...............................................................................................................................................................................

U tebe je to stejný jak u Jany,
prostě víra,naděje a láska (už sem na to dávno přišel)
jedinej rozdíl je v tom, že vona coby katolička nahání boha i na hajzlíku,


:D :D :D

Je to obráceně. zatímco osoba Jana i s tím, jak to asi má, je představou v mysli Vostálpetra,

Láska, která je vším, nepotřebuje vůbec nic nikde nahánět. Prostě tím vším JE.

Samo sebou do toho mohou pronikat osobní představy, že existuje něco, co není láska.

To ovšem pak tady musí chybět ta moudrost, která říká nejsem NIC.

To pak je tady ta povrchní nemoudrost, která to prioritně třídí na já a nejá, na katolíky, evangelíky, radžistická ega a tak podobně....
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 16. lis 2019 13:01:25

Nic píše:
Alaja píše:
Nic píše:Takhle se to samo sebou může jevit skrz filtr mysli, jen při povrchním poznávání s představou, že vím, jak to ti ostatní dělají a ona odpudivost je produktem vlastní koncové osobní mysli, nikde jinde ji ve skutečnosti nelze nalézt.


A jak ty víš, že to ostatní mají, na rozdíl od tebe, blbě, když neuctívají JK a neradují se celých 24 hodin denně nonstop? :donknow:


Je to obráceně. Je tady poznání, že podstata všeho je stejná, je stejně Boží v každém a ve všem. Jen skrz sen koncové mysli se může jevit existence různě. Může se jevit, že je jen osobní a že není boží,

že není Božím královstvím, nirvánou, trvalým a nevzniklým štěstím,

že není ČISTÝM TRANSCENDENTÁLNÍM VĚDOMÍM A BYTÍM a zároveň NEJVYŠŠÍ NEEXTATICKOU BLAŽENOSTÍ

(SAT-ČIT-ÁNANDA /VĚDOMÍ-BYTÍ-BLAHO/).

Obrázek

Jo a proto to mají všichni ostatní, na rozdíl od tebe, blbě... :lol:
Sedm miliard lidí ....to má blbě....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 16. lis 2019 13:12:41

Právě přistálo na FB...

:meditace:
Přílohy
75443042_800545677070693_3398734408759377920_o.jpg
75443042_800545677070693_3398734408759377920_o.jpg (113.07 KiB) Zobrazeno 9668 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 16. lis 2019 13:13:33

Alaja píše:Jo a proto to mají všichni ostatní, na rozdíl od tebe, blbě... :lol:
Sedm miliard lidí ....to má blbě....


Když tady bude ztotožnění s iluzí oddělenosti, tak se může jevit všechno možné jako blbě.

Ale když se ráno probudíš ze sna, a je zcela jasné, že sen byl jen iluze a že po něm není ani stopy,

je něco blbě?

Máš to nějak blbě?

V tom snu se Ti klidně mohlo zdát, že to máš blbě, ale bylo to "blbě" něčím skutečným?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron