Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » pon 06. kvě 2024 6:00:45

Mula - kořen. Dhara - opora. Kundaliní - stočená (jako had do klubíčka).
Nevinnost - prapůvodní kvalita.
Nádí - kanálky a centra na cestě jimi,
Až na konečnou...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 146
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 06. kvě 2024 12:25:51

Jářek píše:Mula - kořen. Dhara - opora. Kundaliní - stočená (jako had do klubíčka).
Nevinnost - prapůvodní kvalita.
Nádí - kanálky a centra na cestě jimi,
Až na konečnou...

Pedrito, proč ten nick Jářek...? :-)
Mě to zní jako nářek :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 933
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 35
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 06. kvě 2024 14:59:51

Pohádka 2. díl

Je obecně známý příběh z Buddhových minulých životů, kdy se jako bodhisattva vrhl ze skály, aby se z jeho těla mohla nažrat tygřice a nakojit svá mláďata. Příběh je symbolickým podobenstvím zobrazujícím výše zmíněnou druhou cestu, kdy samičí hádě pozře hadí sílu. Pokud by se událost skutečně odehrála, hrdina by se mohl dostat do hledáčku archonů a být za hrdinský čin náležitě odměněn. Takové chování není hominidům vlastní. Obvykle jim chybí obětavost a odvaha. I šimpanzi si troufnou jen na malé opičky. Proč kočka chyběla na jeho pohřbu? Dokázala v něm právě kočka vidět živého archona?
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » pon 06. kvě 2024 17:44:44

Eva Nada píše:
Jářek píše:Mula - kořen. Dhara - opora. Kundaliní - stočená (jako had do klubíčka).
Nevinnost - prapůvodní kvalita.
Nádí - kanálky a centra na cestě jimi,
Až na konečnou...

Pedrito, proč ten nick Jářek...? :-)
Mě to zní jako nářek :-)


No mě ne :-) Jen se mi líbí, když někdo říká "jářku". :-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 146
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 06. kvě 2024 18:23:01

Jářek píše:
Eva Nada píše:
Jářek píše:Mula - kořen. Dhara - opora. Kundaliní - stočená (jako had do klubíčka).
Nevinnost - prapůvodní kvalita.
Nádí - kanálky a centra na cestě jimi,
Až na konečnou...

Pedrito, proč ten nick Jářek...? :-)
Mě to zní jako nářek :-)


No mě ne :-) Jen se mi líbí, když někdo říká "jářku". :-)

Jo táááák :-)

Jářku, to máme dnes pěkné počasí, že, sousede :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 933
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 35
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » pon 06. kvě 2024 21:03:35

No vidíš jak to hezky zní :-)

Tož nebudem tu na Jednotě šprýmovat. Klidně to někam přesuň Honzame. :-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 146
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 06. kvě 2024 21:24:55

Jen šprýmujte. Taky mám jeden pekelně vypečený "šprým" v záloze. :an-dab:

E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » pon 06. kvě 2024 22:20:21

Tak jo. :)

Muž najde na břehu Atlantiku starou láhev a po jejím otevření vyjde džin. „Můžeš si něco přát, protože jsi mě osvobodil,“ Muž chvíli přemýšlí a pak vysloví přání: „Chci dálnici z Evropy do Ameriky“. „Ach, to je nemožné,“ říká džin z láhve, „jen si pomysli na to množství betonu a problémy, které vznikají u ekologů. „Pak bych si přál, abych se naučil lépe rozumět ženám,“ řekl muž. Džin zbledne a říká: „Ta dálnice měla mít 2 nebo 3 pruhy?“
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 146
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » úte 07. kvě 2024 10:33:46

Jářek píše:Tak jo. :)

Muž najde na břehu Atlantiku starou láhev a po jejím otevření vyjde džin. „Můžeš si něco přát, protože jsi mě osvobodil,“ Muž chvíli přemýšlí a pak vysloví přání: „Chci dálnici z Evropy do Ameriky“. „Ach, to je nemožné,“ říká džin z láhve, „jen si pomysli na to množství betonu a problémy, které vznikají u ekologů. „Pak bych si přál, abych se naučil lépe rozumět ženám,“ řekl muž. Džin zbledne a říká: „Ta dálnice měla mít 2 nebo 3 pruhy?“


:D
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 07. kvě 2024 15:21:56

Pohádka 3. díl

O schopnostech koček se traduje spousta věcí. Například, že dokážou vnímat svět mrtvých nebo že mají dokonce vnitřní spojení s peklem. Lidé si samozřejmě spoustu věcí vybájili, ale základ těch mýtů je reálný, a proto byly už ve starověku uctívány. Největší kočičí a ženskou enigmou starověku je sfinga.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sfinx
V mytologii starověkého Řecka se dostala okřídlená sfinga z Asýrie, která přešla také do mytologie perské. Bylo to monstrum, nestvůra s hlavou a hrudí obnažené ženy, měla lví tělo, hadí ocas a ptačí, nejčastěji bývá uváděno orlí, křídla. Podle některých badatelů měla jméno Phix.[zdroj⁠?] Rodiči sfinx byli, podle Hésioda, storuký obr Týfón a jeho manželka Echidna.
...
Slovo sfinx pochází z řečtiny[zdroj⁠?], ale má kořeny v egyptštině, v Egyptě totiž byla sfinx označována jako „šeseps-anch“ (tzn. žijící obraz). Toto slovo se následně dostalo do Řecka, kde díky funkci řecké sfinx bylo přizpůsobeno slovesu sphingo (škrtit) a odtud se rozšířilo do celého světa.

Pro přehlednost její monstrózní rodiče i s obrázky.

Týfón
https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C3%BDf%C3%B3n
V řecké mytologii je Týfón (Τυφών, 2.pád Týfóna, latinsky Typhon) obrovská hrozivá nestvůra, potomek matky země Gaie. Týfón byl její poslední dítě. Byl to obr se stovkou dračích hlav a s hlasem člověka, psa a býka.

Obrázek

Echidna
https://cs.wikipedia.org/wiki/Echidna
Echidna byla napůl půvabná žena a napůl skvrnitý had. Žila mezi Arimy v hluboké jeskyni. Za muže měla příšeru jménem Týfón.

Obrázek

Oba rodiče mají stejný charakteristický znak jako Abraxas a australští duchové Wandjina. Rodí hady a sfinga jako živý obraz představuje archona - jeho okřídlené ženské tělo s hadem místo ocasu. Její podoba však stráží ještě jedno děsivé tajemství.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 11:43:55

Pohádka 4. díl

Nebe plné lásky s nebeským Otcem a matkami jako strážnými anděly, ve kterém bytost zůstává osobou s tělem, skutečně existuje, ale není to lidské nebe. Není primárně určené pro bytosti inkarnované jako hominidi. Pro lidi je určena první cesta splynutí s absolutnem. Tohle zvířecí nebe je mnohem starší než lidský druh a jen pár z lidí do něj bylo pozváno. Lidé si ho však přivlastnili a upravili, jak mívají ve zvyku se vším. Výsledkem je paskvil neodpovídající skutečnosti. Současný náboženský antropocentrický pohled na nebeskou říši by se dal připodobnit ke geocentrickému modelu sluneční soustavy, když se za Zemi dosadí do středu života na planetě člověk.

E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » stř 08. kvě 2024 13:26:39

Asi není v mých silách přečíst celé vlákno. Jsem zvědavá, kam nás tvůj příběh zavede. Kdo je archon?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 15:22:48

Paradoxy píše:Asi není v mých silách přečíst celé vlákno. Jsem zvědavá, kam nás tvůj příběh zavede. Kdo je archon?

Zkusím shrnout, o čem to je. Nejsem duchovně hledající v pravém slova smyslu. K duchovnu jsem se víc dostal, až když jsem se snažil porozumět svým zdravotním problémům. Dlouho jsem si myslel, že jsou to projevy klasické duchovní cesty, ale pak se začaly dít divné věci a pochopil jsem, že jsem někde jinde než ostatní. Rozhodl jsem se ty věci zdokumentovat a předat dál. Nepíšu o symbolice. Jsou to jevy v části reality, do které lidé běžně nemají přístup.

Ve zkratce se mi stalo to, že jsem přestal vnímat vlastní fyzické tělo jako své, pak jsem si přestal na několik let uvědomovat sám sebe, pak jsem si opět začal sám sebe uvědomovat a cítit tělesno, ale jako nejdřív jednoho nehmotného okřídleného hada samce a potom jako druhého samici. Takhle jsem se spojil do jednoho oboupohlavního hadího těla s celkem šesti různě velkými páry křídel s hadími hlavičkami na obou koncích. Jednotlivá křídla odpovídají částem fyzického lidského těla. Takhle existuju paralelně k fyzickému tělu, na kterém jakoby sedím. Lidské tělo ovládám nepřímo jako takovou loutku. Potom jsem uvnitř křídel začal pořád dokola nosit hadí zárodky a rodit je. Jsou to dvojčata hadí kluk a holka. Lidi a zvířata jsem začal vnímat stejně jako ta háďata jako své vlastní děti.

Okřídlené hadí tělo, kterým teď jsem, je takový chuchvalec připomínající obrovskou hlavu s velkýma očima a hadem jako dlouhým jazykem s funkcí penisu. Háďata při porodu hlavě jakoby lezou z pusy. Podoba odpovídá tomu, jak australští domorodci zobrazovaly své stvořitele světa, kterým říkají duchové Wandžina. Tihle duchové vypadají stejně jako známí šedí mimozemšťané z únosů do ufo. Tady je obrázek z roku 2014. Úplně neodpovídá (velká černá křídla jsou menší a ocas není tak dlouhý). Prostřední obrázek je jakoby řez.

grey.jpg


ocasy.jpg
ocasy.jpg (88.72 KiB) Zobrazeno 192 krát


Archon je termín z gnosticismu a označuje temné bytosti vládnoucí světu. Jsou zobrazováni jako hadí se zvířecí hlavou. Gnostici učí, že starozákonní Bůh je ve skutečnosti archon a Ježíšův Otec je skutečný Bůh. Nejznámější podoba archona je abraxas - kohout se dvěma hady. Podoba odpovídá jedné australské malbě, která se dokonce dostala na poštovní známky.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Abraxas_(n%C3%A1bo%C5%BEenstv%C3%AD)

Obrázek
wandjina-deti.jpg
wandjina-deti.jpg (94.54 KiB) Zobrazeno 192 krát


Téma se snažím pojímat vědecky a pátrat po střípcích do mozaiky, aby celkový obraz dával smysl. Jdu prakticky od nuly. Myslím, že mezi elitami existují tajné nauky, které tuhle mou proměnu obsahují. Tady je odkaz na mapy.cz nastavený na centrum Washingtonu a oblast od monumentu ke Kapitolu. Obelisk představuje gigantický falus a dlouhé jezero vede jako ocas do vyznačené sovy, na které stojí samotný Kapitol. Je to jednoznačně zobrazení archona a kupole je děloha.

https://mapy.cz/letecka?x=-77.0253903&y=38.8888127&z=15

Další archon stojí jako betonová socha sovy v Bohemian Grove ("Českém lesíku"). Je to uzavřené místo, kde se pravidelně sjíždějí nejmocnější a řeší tam své plány. Říká se, že tam byl odstartován i projekt Manhattan (konstrukce první atomové bomby). K setkáním patří i podivné rituály před sovou, při kterých se jakoby upaluje člověk. Stačí vygooglit "bohemian grove cz".
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 15:48:29

Do popkultury se z nějakého důvodu informace uvolňují. Pro dokreslení tři populární videoklipy.

Andělé, jak je neznáte...


Monstrózní nebeská matka...


Bez komentáře :D
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » stř 08. kvě 2024 18:14:32

Ač jsem vedle jak ta jedle, děkuju za vysvětlení. Líbí se mi, jak se tu vnitřní proměnu nebo jak se to dá nazvat snažíš pojmout vědecky. Gnosticismus je tedy vlastně to co děláš, jdeš vlastní cestou.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » stř 08. kvě 2024 18:21:35

Vzpomínám, jak jsem kdysi četla Paula Bruntona, jak nocoval v pyramidě. Sice se mu nedělo to samé co tobě, ale nějak jsem si na něj v souvislosti s tebou vzpoměla.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 18:37:17

Gnosticismus se téhle mé zkušenosti jen dotýká a navíc označuje archony za zlé síly, které lidské duše ovládají. Moje cesta byla zpočátku buddhistická, potom advaitová. Teď spočívá v dělání dětí a adaptování se na těhotenství. Pyramida s tím samozřejmě souvisí viz dolarová bankovka. Je ní kromě pyramidy a nápisu nový Nový světový řád také malá sova.

https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/n9wrex/the_us_capitol_features_a_minerva_owl_perched_on/

Obrázek
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 18:41:57

https://cs.wikipedia.org/wiki/Novus_ordo_seclorum

Koukám, že správně to znamená „nový řád věků“.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » stř 08. kvě 2024 18:57:26

Co vím že zkušenosti, tak jeden symbol může mít víc významů. Záleží na tom, kdo a pro koho. Člověk to asi pozná intuitivně. Chápu dobře, že hledáš spojitosti toho co se ti děje s tím, co je mimo tebe? Jak nahoře, tak dole?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 19:01:40

Paradoxy píše:Co vím že zkušenosti, tak jeden symbol může mít víc významů. Záleží na tom, kdo a pro koho. Člověk to asi pozná intuitivně. Chápu dobře, že hledáš spojitosti toho co se ti děje s tím, co je mimo tebe? Jak nahoře, tak dole?

Přesně tak. Nic jiného mi nezbylo. Ani náznak, že by měl někdo podobnou zkušenost nebo věděl o co jde. Vlastně stavím úplně na zelené louce systém, který mi to vysvětlí.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3061
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Paradoxy, Trini a 6 návštevníků