Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 30. zář 2020 23:23:56

To je v pořádku. E. Tomáš chce čtenáře chránit. Ty síly jsou nebezpečné.



Obrázek
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3117
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 30. zář 2020 23:34:01

honzam píše:To je v pořádku. E. Tomáš chce čtenáře chránit. Ty síly jsou nebezpečné.


Když se o nich ví prd, tak jsou jistě dost nebezpečné..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 9:00:48

Alaja píše: tak jsem nakonec skončila u L.Rampy - ten mi mnohé z toho, na co jsem se ptala, vysvětlil.... :lol:



To myslíš toho anglického spisovatele Cyrila Henry Hoskina s pseudonymem Lobsang Rampa, který napsal knihu Třetí oko?

805.
Tazatel: Četl jsem fantastickou knihu od jistého Lobsang Rampy, kde se jakémusi lamaistickému žáku umělě voperuje třetí oko, jakožto oko duchovnosti. může existovat něco takového?

E. Tomáš: Vyloučeno! Třetí oko čili oko poznání není vůbec fyzický útvar, tím méně umělý. Znamená to v podstatě, že člověk, o němž se říká, že má třetí oko, chápe duchovno víc než ostatní, že "vidí" i za hranice chápaní vzdělanců. Tibetsky se tomu říká "lhang tong" čili "vidím za", nebo-li vidím mimořádně. Není to vize, ale pochopení podstaty věcí.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » čtv 01. říj 2020 9:04:46

Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 9:06:36

https://www.databazeknih.cz/knihy/treti-oko-34451

Třetí oko
kniha od: Lobsang Rampa

V této knize autor zevrubně popisuje život v Tibetu, některé místní nauky a autorovy zážitky z dětství až do doby, kdy v 18 letech, po nejvyšším zasvěcení, opustil Tibet. Zajímavě je v této knize popsána operace, která posílila Rampovy jasnovidné schopnosti.
"Mediální rozruch, který Rampu obklopil po vydání Třetího oka, vyústil v roce 1957 ve výslech vedený Scotland Yardem, který po Rampovi požadoval tibetský pas a povolení k pobytu. Rampa pochopitelně žádný tibetský pas neměl, natož povolení k pobytu. Nedlouho po tomto vyšetřování přesídlil do Irska a později se usadil v Kanadě. Pátrání po Rampově pravé totožnosti však pokračovalo z iniciativy Marca Pallise. Vyšlo tak najevo, že Rampova minulost je mnohem méně vzrušující, než jak ji popisuje ve svých knihách. Lobsang Rampa, občanským jménem Cyril Henry Hoskin (1910 - 1981), namísto ve Lhase prožil své dětství v anglickém Plymptonu. Jeho otec Joseph vedl obchod s instalatérskými potřebami, kde Cyril občas vypomáhal. Vystřídal několik zaměstnání, za války obchodoval s lékařskými potřebami a poté jistou dobu pracoval jako úředník ve firmě poskytující korespondenční kurzy. Po válce si začal říkat dr. Kuan-Suo, v padesátých letech snad pracoval jako fotograf. Mohlo by se zdát, že diskuse o autentičnosti Rampova díla bude uzavřena. Autor v Tibetu nikdy nebyl, neuměl tibetsky a mnohé, co o Tibetu a tibetském buddhismu napsal, neodpovídá skutečnosti."-zdroj:Tibetské listy-
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 9:23:10

https://www.kosmas.cz/knihy/1339/treti-oko/

Třetí oko
Lobsang T. Rampa

Poutavý autobiografický příběh tibetského chlapce, jemuž bylo otevřeno třetí oko, podstoupil výchovu v lámasérii a stal se buddhistickým mnichem. Bestseller, který oslovil miliony čtenářů na celém světě.

Čtenářské recenze


Chci věřit tomu co sem se tam dočetl.Je to opravdu neobyčejná kniha, která člověka se donutí zamyslet se nad... Líbí se mi že autor nikoho nepřesvědčuje aby tomu věřil nebo ne.Jen mi trochu nejde do hlavy to převtělení ve třetím díle, trochu mi to zkreslilo představu o Lobsangovi, ale je to na každém z vás.Určitě si to PŘEČTĚTE

Jsou tři knihy, které stojí za přečtení, bez ohledu nato, kdo je Lobsang Rampa. Je to 'TŘETÍ OKO', 'DOKTOR ZE LHASY' a 'PŘÍBĚH LOBSANGA RAMPY'.Z ostatních dílek mám pocit, že je napsal někdo jiný, někdo podstatně hloupější.

.........

Lobsang Rampa se měl převtělit do toho angličana Cyrila Henry Hoskina, který prý k tomu dal souhlas. Uměl anglicky, ale tibetsky prý ne. :donknow:

Někteří ho přirovnávají ke Karlu Mayovi, který psal nádherné (alespon pro mne ;) ) knihy o indiánech, i když v Americe nikdy nebyl.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 9:27:25

:D
Těch knih napsal spoustu....já jich měla asi 11, ale je jich o něco víc.

Měla jsem na mysli vize, co se mi občas objevovaly při meditacích. o těch jsem se dočetla (v těch 90. letech) jen u něho. A to, co o nich psal, je pravdivé.....(telepatie, jasnovidnost, jasnozření a pod.)
Zrovna tak je pravdivé to, co psal o barvách aury, o vidění. aury...
A spousta dalších věcí o kterých psal, je pravdivých...

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 9:46:09

Alaja píše::D
Těch knih napsal spoustu....já jich měla asi 11, ale je jich o něco víc.

Měla jsem na mysli vize, co se mi občas objevovaly při meditacích. o těch jsem se dočetla (v těch 90. letech) jen u něho. A to, co o nich psal, je pravdivé.....
Zrovna tak je pravdivé to, co psal o barvách aury, o vidění. aury...
A spousta dalších věcí o kterých psal, je pravdivých...

:meditace:


Ale nedokázala sis je vysvětlit, on ano. Hm...

Připadá mi, že mohl někoho channelovat, aspon nějakou dobu. Pak to zřejmě zkoušel sám... :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 9:52:09

Trini píše:
Alaja píše::D
Těch knih napsal spoustu....já jich měla asi 11, ale je jich o něco víc.

Měla jsem na mysli vize, co se mi občas objevovaly při meditacích. o těch jsem se dočetla (v těch 90. letech) jen u něho. A to, co o nich psal, je pravdivé.....
Zrovna tak je pravdivé to, co psal o barvách aury, o vidění. aury...
A spousta dalších věcí o kterých psal, je pravdivých...

:meditace:


Ale nedokázala sis je vysvětlit, on ano. Hm...

Připadá mi, že mohl někoho channelovat, aspon nějakou dobu. Pak to zřejmě zkoušel sám... :donknow:



Psal, že měl na to učitele. Na to, co tím třetím okem viděl. Já ne. :lol:

Potřebovala jsem si ty vize rozškatulkovat. A co se dalo, to jsem se snažila i ověřit. :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 10:02:14

E. Tomáš: Vyloučeno! Třetí oko čili oko poznání není vůbec fyzický útvar, tím méně umělý. Znamená to v podstatě, že člověk, o němž se říká, že má třetí oko, chápe duchovno víc než ostatní, že "vidí" i za hranice chápaní vzdělanců. Tibetsky se tomu říká "lhang tong" čili "vidím za", nebo-li vidím mimořádně. Není to vize, ale pochopení podstaty věcí.


:D
No vidíš, že by mi moc nepomohl. Možná jeho žena Míla by toho věděla o tom koukání třetím okem víc....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 10:03:02

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše::D
Těch knih napsal spoustu....já jich měla asi 11, ale je jich o něco víc.

Měla jsem na mysli vize, co se mi občas objevovaly při meditacích. o těch jsem se dočetla (v těch 90. letech) jen u něho. A to, co o nich psal, je pravdivé.....
Zrovna tak je pravdivé to, co psal o barvách aury, o vidění. aury...
A spousta dalších věcí o kterých psal, je pravdivých...

:meditace:


Ale nedokázala sis je vysvětlit, on ano. Hm...

Připadá mi, že mohl někoho channelovat, aspon nějakou dobu. Pak to zřejmě zkoušel sám... :donknow:



Psal, že měl na to učitele. Na to, co tím třetím okem viděl. Já ne. :lol:

Potřebovala jsem si ty vize rozškatulkovat. A co se dalo, to jsem se snažila i ověřit. :donknow:


A věříš mu, že se převtělil do toho angličana?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 10:09:12

Trini píše:A věříš mu, že se převtělil do toho angličana?


Zrovna nedávno, při hledání něčeho jiného, jsem na netu narazila na něco, co mi tohle připomnělo. Bylo to v nějakém textu o BDC nebo o té vadžrajáně ...ale neuložila jsem si to.

Škoda.
Bylo tam krátká zmínka o přemístění vědomí člověka z jednoho těla do druhého... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 10:13:02

Alaja píše:
E. Tomáš: Vyloučeno! Třetí oko čili oko poznání není vůbec fyzický útvar, tím méně umělý. Znamená to v podstatě, že člověk, o němž se říká, že má třetí oko, chápe duchovno víc než ostatní, že "vidí" i za hranice chápaní vzdělanců. Tibetsky se tomu říká "lhang tong" čili "vidím za", nebo-li vidím mimořádně. Není to vize, ale pochopení podstaty věcí.


:D
No vidíš, že by mi moc nepomohl. Možná jeho žena Míla by toho věděla o tom koukání třetím okem víc....



Mně vyhovuje to, co o tom píše E. Tomáš.

Já jsem si vždy myslela, že mít jasnovidné/jasnozřivé okamžiky, je něco normálního. Tak jsem žádné "proč" nehledala. Až v astrologií jsem se dočetla, že lidé s určitými konstelacemi k tomu mají mnohem větší dispozice než ostatní. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 10:20:38

Trini píše:
Alaja píše:
E. Tomáš: Vyloučeno! Třetí oko čili oko poznání není vůbec fyzický útvar, tím méně umělý. Znamená to v podstatě, že člověk, o němž se říká, že má třetí oko, chápe duchovno víc než ostatní, že "vidí" i za hranice chápaní vzdělanců. Tibetsky se tomu říká "lhang tong" čili "vidím za", nebo-li vidím mimořádně. Není to vize, ale pochopení podstaty věcí.


:D
No vidíš, že by mi moc nepomohl. Možná jeho žena Míla by toho věděla o tom koukání třetím okem víc....



Mně vyhovuje to, co o tom píše E. Tomáš.

Já jsem si vždy myslela, že mít jasnovidné/jasnozřivé okamžiky, je něco normálního. Tak jsem žádné "proč" nehledala. Až v astrologií jsem se dočetla, že lidé s určitými konstelacemi k tomu mají mnohem větší dispozice než ostatní. :donknow:


:D

To víš, já se k tomu dostala jak ten slepý k houslím a ještě k tomu to bylo bez manuálu.

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 10:21:18

Alaja píše:
Trini píše:A věříš mu, že se převtělil do toho angličana?


Zrovna nedávno, při hledání něčeho jiného, jsem na netu narazila na něco, co mi tohle připomnělo. Bylo to v nějakém textu o BDC nebo o té vadžrajáně ...ale neuložila jsem si to.

Škoda.
Bylo tam krátká zmínka o přemístění vědomí člověka z jednoho těla do druhého... :donknow:


A ten původní majitel těla se těla vzdá a přenechá ho jinému?

Pamatuješ si, kolik let bylo tomu Hoskinovi, když se měl vzdát svého těla? Někde jsem to četla, ale zapomněla jsem to. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » čtv 01. říj 2020 10:21:39

Třetí oko, jak tento hluboký stav někteří mystikové nazývají, je symbolický název pro přímé nazírání pravé skutečnosti. Je to přímé vědění Jednoty, její obnažené moudrosti, vhled. Tato hluboká úroveň vědomí nemá žádné pevné umístění ve fyzickém těle, jak se někteří domnívají, např. mezi obočím nebo jinde.

Nekonečné živé Prázdno obsahuje všechno vědění ve své latentní existenci. Přijde-li do tohoto Prázdna podnět, čili do nepohybu pohyb,vynoří se v tom samém okamžiku odpověď. Otázka i její naplnění se děje v jednom bodě, v božském TEĎ.

Odkud přijde podnět do Jednoty, když vše je v Jednotě, vědomost i nevědomost? Ze zdánlivé dvojnosti, nevědomosti, která usiluje o Poznání. (V knize "Za čas a prostor" jsou tyto hluboké otázky objasněny, např. v eseji Intuice a vhled.) Intuice může být na různém stupni: od zevního předvídání, jasnovidného řešení důležitých otázek, až po řešení hlubokých duchovních pravd. To už je velmi hluboká intuice, blízká přímému nazírání, neboť i hluboká intuice čerpá ze stejného božského zdroje. Ale i tato hluboká intuice je ještě ve dvojnosti, neboť vždy přichází a odchází, zazáří jako zjevení a opět zase pohasne. Byla a už tu není. Jednoduše řečeno intuici někdo má, někomu přišla a zas odešla, může ji sice přivolat prosbou, modlitbou, ale to až na hlubším stupni, kdežto vhled je ve věčném TEĎ, neboť je to vědomí Jednoty, které se zpřítomňuje do vědění a odpovědi na položenou otázku. Otázka i odpověď vytrysknou ve stejném okamžiku, neboť tento "děj" vychází z bezčasovosti. Ovšem musí to být jen závažná otázka, prospěšná pro pochopení a duchovní vývoj bytosti toužící po Pravdě, po vlastním prozření. Jako když Mojžíš udeřil holí do skály a vytryskl pramen živé vody.

Znám na to také pěkný kóan: "Cokoliv může být příčinou poznání, ale vždy je porušeno jedno krásné tělo." Jednota, ve které je naprostá plnost a uspokojení, musí být zdánlivě porušena nějakou otázkou, nedostatkem, aby se jejím otevřením a znovuuzavřením do Prázdna obnovila plnost. Zároveň se vzbudí energie pro pomoc další bytosti.

Člověk, který toto vědomí Jednoty ve svém nitru uskutečnil, sám otázek nemá, ty jsou již vyřešeny jeho Poznáním. Odpovídá na otázky bytostí dalších. Zevní otázky se nemohou dotknout hluboké rovnováhy plnosti Vědomí, neboť bytost, která uskutečnila ve svém nitru poznání Jednoty, nepokládá tyto za důležité.

Žije samozřejmě také v povrchové fázi bytí, v tomto zevním životě, jako ostatní lidé, ale je to pro ni jako pěna nebo vlna na nekonečném oceánu, která je z téže vody jako hlubina, a proto se jeví jako průzračný svět."

Míla Tomášová

https://www.gnosis.cz/?1205,trpyt-prazdna
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli adiuv za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 10:43:11

Trini píše:
A ten původní majitel těla se těla vzdá a přenechá ho jinému?

Pamatuješ si, kolik let bylo tomu Hoskinovi, když se měl vzdát svého těla? Někde jsem to četla, ale zapomněla jsem to. :donknow:


Už si to moc nepamatuji, knihy doma už nemám....byly darovány...ale co si pamatuji - tak Lobsang byl po válce v dost dezolátním stavu (např. byl zrovna vězněn v Hirošimě či Nagasaki, když tam dopadla atomovka, byl krutě mučen a týrán japonci a pod.) a jeho učitelé ve Lhase hledali, jak prodloužit jeho pobyt na zemi, aby splnil ten svůj úkol - měl vymyslet přístroj, který by pomohl vidět auru i lidem, co ty vlohy k tomu neměli, pro lékařské použití). A tak jeho učitelé hledali kde se dalo, ale šlo to pomalu, protože tělo muselo být kompatibilní s tím Lobsangovo...a majitel nového těla musel s tím souhlasit. Kolik bylo Lobsangovi ? Netuším, ale před válkou odešel do Číny studovat lékařství - takže mu mohlo být kolem 18 - plus mínus autobus.... k tomu se připočte 2.sv. válka a pak nějaký ten rok pobytu v Tibetu. Jeho tělo prý v Tibetu zůstalo, výměna proběhla na dálku za pomoci oněch učitelů.......
Kolik bylo angličanovi? Nevím....asi ve středních letech...? Myslím, že věk se tam neuváděl, nebo si to nepamatuji......jen, že ho už vůbec nebavil život a chtěl konečně umřít.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 10:49:31

adiuv píše:
Třetí oko, jak tento hluboký stav někteří mystikové nazývají, je symbolický název pro přímé nazírání pravé skutečnosti. Je to přímé vědění Jednoty, její obnažené moudrosti, vhled. Tato hluboká úroveň vědomí nemá žádné pevné umístění ve fyzickém těle, jak se někteří domnívají, např. mezi obočím nebo jinde.

Nekonečné živé Prázdno obsahuje všechno vědění ve své latentní existenci. Přijde-li do tohoto Prázdna podnět, čili do nepohybu pohyb,vynoří se v tom samém okamžiku odpověď. Otázka i její naplnění se děje v jednom bodě, v božském TEĎ.

Odkud přijde podnět do Jednoty, když vše je v Jednotě, vědomost i nevědomost? Ze zdánlivé dvojnosti, nevědomosti, která usiluje o Poznání. (V knize "Za čas a prostor" jsou tyto hluboké otázky objasněny, např. v eseji Intuice a vhled.) Intuice může být na různém stupni: od zevního předvídání, jasnovidného řešení důležitých otázek, až po řešení hlubokých duchovních pravd. To už je velmi hluboká intuice, blízká přímému nazírání, neboť i hluboká intuice čerpá ze stejného božského zdroje. Ale i tato hluboká intuice je ještě ve dvojnosti, neboť vždy přichází a odchází, zazáří jako zjevení a opět zase pohasne. Byla a už tu není. Jednoduše řečeno intuici někdo má, někomu přišla a zas odešla, může ji sice přivolat prosbou, modlitbou, ale to až na hlubším stupni, kdežto vhled je ve věčném TEĎ, neboť je to vědomí Jednoty, které se zpřítomňuje do vědění a odpovědi na položenou otázku. Otázka i odpověď vytrysknou ve stejném okamžiku, neboť tento "děj" vychází z bezčasovosti. Ovšem musí to být jen závažná otázka, prospěšná pro pochopení a duchovní vývoj bytosti toužící po Pravdě, po vlastním prozření. Jako když Mojžíš udeřil holí do skály a vytryskl pramen živé vody.

Znám na to také pěkný kóan: "Cokoliv může být příčinou poznání, ale vždy je porušeno jedno krásné tělo." Jednota, ve které je naprostá plnost a uspokojení, musí být zdánlivě porušena nějakou otázkou, nedostatkem, aby se jejím otevřením a znovuuzavřením do Prázdna obnovila plnost. Zároveň se vzbudí energie pro pomoc další bytosti.

Člověk, který toto vědomí Jednoty ve svém nitru uskutečnil, sám otázek nemá, ty jsou již vyřešeny jeho Poznáním. Odpovídá na otázky bytostí dalších. Zevní otázky se nemohou dotknout hluboké rovnováhy plnosti Vědomí, neboť bytost, která uskutečnila ve svém nitru poznání Jednoty, nepokládá tyto za důležité.

Žije samozřejmě také v povrchové fázi bytí, v tomto zevním životě, jako ostatní lidé, ale je to pro ni jako pěna nebo vlna na nekonečném oceánu, která je z téže vody jako hlubina, a proto se jeví jako průzračný svět."

Míla Tomášová

https://www.gnosis.cz/?1205,trpyt-prazdna



Aha.
Děkuji.

Ale nedozvěděla jsem se zase nic podrobnějšího... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 01. říj 2020 10:57:05

Alaja píše:
Trini píše:
A ten původní majitel těla se těla vzdá a přenechá ho jinému?

Pamatuješ si, kolik let bylo tomu Hoskinovi, když se měl vzdát svého těla? Někde jsem to četla, ale zapomněla jsem to. :donknow:


Už si to moc nepamatuji, knihy doma už nemám....byly darovány...ale co si pamatuji - tak Lobsang byl po válce v dost dezolátním stavu (např. byl zrovna vězněn v Hirošimě či Nagasaki, když tam dopadla atomovka, byl krutě mučen a týrán japonci a pod.) a jeho učitelé ve Lhase hledali, jak prodloužit jeho pobyt na zemi, aby splnil ten svůj úkol - měl vymyslet přístroj, který by pomohl vidět auru i lidem, co ty vlohy k tomu neměli, pro lékařské použití). A tak jeho učitelé hledali kde se dalo, ale šlo to pomalu, protože tělo muselo být kompatibilní s tím Lobsangovo...a majitel nového těla musel s tím souhlasit. Kolik bylo Lobsangovi ? Netuším, ale před válkou odešel do Číny studovat lékařství - takže mu mohlo být kolem 18 - plus mínus autobus.... k tomu se připočte 2.sv. válka a pak nějaký ten rok pobytu v Tibetu. Jeho tělo prý v Tibetu zůstalo, výměna proběhla na dálku za pomoci oněch učitelů.......
Kolik bylo angličanovi? Nevím....asi ve středních letech...? Myslím, že věk se tam neuváděl, nebo si to nepamatuji......jen, že ho už vůbec nebavil život a chtěl konečně umřít.... :donknow:


To zní napínavě, ale nevěrohodně. Připadá mi zvláštní psát stále další knihy a nesplnit ten úkol. :donknow:

Hoskin se narodil 1910, takže na konci války mu bylo 35 let.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5219
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 01. říj 2020 11:04:11

Ale nedokázala sis je vysvětlit, on ano. Hm...


JJ, vysvětlil mi například, že při tom koukání očima někoho jiného, nevíš, komu ty oči patří.... :D
A jak jsem se sama přesvědčila, tak dotyčný tam (v sobě) fakt cedulku se jménem neměl...ani jeden. O koho jde, se dalo někdy zjistit (výjimečně) jen podle toho, co a kdy bylo zrovna viděno....


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků