Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 18. dub 2019 20:35:24

A víte co je divné?
Někteří evropští lidé se vyžívají v asijských duchovních naukách, ale svými vnitřními kořeny stále trčí v evropských pověrách (třeba v těch o dracích).... Měli by do svého slovníku na netu raději přibrat i ty hodné asijské draky a ty zlé evropské ze svých myslí vypudit... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 18. dub 2019 21:08:02

honzam píše:Takovou jsem asi neměl. Vyrůstal jsem na klasických pohádkách o mordování draků - Krása nesmírná apod. Nejradši jsem měl pohádku Za humny je drak. Jako hodně malý (kolem 6 let) jsem si ve fantazii před usnutím pohádky předělával. Byl v nich bezcitný rytíř, který chtěl draka zabít, protože je zlý a princezna, která draka bránila a vysvětlovala tomu rytíři, že to tak není. :D Vážně to tak bylo.


No to je zajímavé. Je to projev něčeho v tvém (už z dětství) nevědomí/vědomí.

Možná to, že osvobodit, přijmout, milovat atd. potřebují hlavně ti, co jsou v pekle a ne ti dlící na "výsostech" co jsou nám "rovni".
:poklona:

Mám podobné tendence. Ne hledat sobě blízké, ale ty, kteří jsou v problémech a je šance jim snad z toho pomoci. Třeba tou blízkostí
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 18. dub 2019 21:08:57

Alaja píše:A víte co je divné?
Někteří evropští lidé se vyžívají v asijských duchovních naukách, ale svými vnitřními kořeny stále trčí v evropských pověrách (třeba v těch o dracích).... Měli by do svého slovníku na netu raději přibrat i ty hodné asijské draky a ty zlé evropské ze svých myslí vypudit... :D


Podle mě je to různé. Např. v seriálu Merlin z roku 2008 je drak Kilgharrah Merlinovým moudrým poradcem, i když je taky trochu potvora. ;)
Merlin je mladý kúzelník s mimoriadnym nadaním, ktorý príde do kráľovstva Kamelotu a ostane pôsobiť u dvorného lekára Gaiusa. Zistí, že kráľ Kamelotu, Uther Pendragon, pred dvadsiatimi rokmi zakázal akékoľvek kúzla i mágiu a posledného draka uväznil do jaskyne pod kráľovstvom. Merlina zláka neznámy hlas za ktorým sa vydá do jaskyne pod Kamelotom. Stretne tam draka, ktorý mu povie, že má dôležitú úlohu: chrániť Utherovho syna Artuša, ktorý raz zjednotí krajinu Albionu. Keď sa Merlin stretne s Artušom, nepadnú si na prvý pohľad veľmi do oka, ale po tom, ako Merlin zachráni Artušov život, stane sa jeho sluhom. Keďže sú čary v kráľovstve zakázané, Merlin bude mať čo robiť, aby Artuša ochránil a pritom na jeho zázračné schopnosti nikto neprišiel. Obaja sa začnú vzájomne rešpektovať a napokon sa stanú blízkymi priateľmi. Príbeh je modernou podobou legiend o kráľovi Artušovi.

https://www.csfd.cz/film/248147-merlin/prehled/



Zato ve filmu Království ohně, jsou draci bestie, které vyhubili skoro celé lidstvo:



:?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5108
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 18. dub 2019 23:07:25

Wales má na své vlajce červeného draka... :)
Přílohy
wales.jpg
wales.jpg (12.55 KiB) Zobrazeno 7879 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 5:52:51

honzam píše:
To je podstata mého učení o štěstí a utrpení. Tady je to pro všechny názorně vidět. Utrpení a bolest druhých vytváří pocit blaženosti a naopak.



A správně říkáš, že tahle cesta s tímhle učením vede do pekla.

Naše prostřední dcera se narodila s luxací kyčelního kloubu, visela na extenzích v nemocnici, byla jsem ráda, že můžu být s ní, ona svůj stav nijak dramaticky nevnímala a uměla být i v tomhle stavu šťastná. Navštívila nás jedna známá bytost, která zřejmě tuhle Tvou filosofii ďábla sdílela a začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky. Tehdy jsem se v souladu s Tvou filozofií propadla do zoufalství, které se mi jevilo jako adekvátní a nějaký čas jsem byla z té situace opravdu nešťastná. Dcera se nakonec naučila nejen sedět, stát, ale i chodit, jezdit na koni a další věci. Z mého současného pohledu bylo tehdy prožívané neštěstí nesmyslné. Tehdy jsem si neuvědomovala, že zdrojem neštěstí je ve skutečnosti jen nešťastná myšlenka.

Můj tatínek prožil v životě všelicos, ale dva měsíce před svou smrtí se smířil s Bohem a zářil láskou, byla to neuvěřitelná síla, ve které jako by se svět se vším všudy tavil v blaho.
V den, kdy opouštěl tělo si pozval všechny své nejbližší a nikdo z nich pak na jeho pohřbu neplakal. To blaho živé lásky, kterým tatínek je, zářilo dál.

Před pár lety nejmladší dcera dostala rakovinu. V mé náruči nenalézala žádné zoufalství, jen klid, mír a lásku, kterou je.
Na konci loňského léta jí lékaři řekli, že už je úplně zdravá. V červnu čeká miminko.

Moje maminka, která je ve svých 88 letech upoutaná na lůžko, mi při posledním setkání řekla: "Janinko, přála bych ti, abys byla šťastnější, než já, ale ono to nejde. Nejde být víc šťastná, než jsem."


honzam píše:
To je podstata mého učení o štěstí a utrpení. Tady je to pro všechny názorně vidět. Utrpení a bolest druhých vytváří pocit blaženosti a naopak.


Ano, tohle je učení ďábla, sadistické mysli, která zná jen radost z bolesti, štěstí z neštěstí.

Jen závistivá nepřející mysl dokáže představu štěstí a blaha někoho druhého proměnit ve vlastní osobní utrpení.

Vypadá to nesmírně ušlechtile, nedovolit si být šťastný, když je tady představa, že 98% lidí na světě trpí.

Ale pokud by tuto ďábelskou myšlenku přijali všichni lidé na světě, bylo by nešťastných 100% lidí.

Nikdo už by si nedovolil být šťastný.

A kde by byla láska, kdyby nepřála všem bytostem, aby byly šťastné?

Ano, Honzame, vidíš to správně, Tvá filozofie je cestou do pekla.

A ten, kdo Tě následuje, nemá šanci dojít jinam.

Říkal jsi, že bys nechtěl, aby ostatní udělali stejnou chybu, jako Ty.

Jsi v mém srdci láskou.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 7:15:12

Nic píše:
honzam píše:
To je podstata mého učení o štěstí a utrpení. Tady je to pro všechny názorně vidět. Utrpení a bolest druhých vytváří pocit blaženosti a naopak.



A správně říkáš, že tahle cesta s tímhle učením vede do pekla.

Naše prostřední dcera se narodila s luxací kyčelního kloubu, visela na extenzích v nemocnici, byla jsem ráda, že můžu být s ní, ona svůj stav nijak dramaticky nevnímala a uměla být i v tomhle stavu šťastná. Navštívila nás jedna známá bytost, která zřejmě tuhle Tvou filosofii ďábla sdílela a začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky. Tehdy jsem se v souladu s Tvou filozofií propadla do zoufalství, které se mi jevilo jako adekvátní a nějaký čas jsem byla z té situace opravdu nešťastná. Dcera se nakonec naučila nejen sedět, stát, ale i chodit, jezdit na koni a další věci. Z mého současného pohledu bylo tehdy prožívané neštěstí nesmyslné. Tehdy jsem si neuvědomovala, že zdrojem neštěstí je ve skutečnosti jen nešťastná myšlenka.

Můj tatínek prožil v životě všelicos, ale dva měsíce před svou smrtí se smířil s Bohem a zářil láskou, byla to neuvěřitelná síla, ve které jako by se svět se vším všudy tavil v blaho.
V den, kdy opouštěl tělo si pozval všechny své nejbližší a nikdo z nich pak na jeho pohřbu neplakal. To blaho živé lásky, kterým tatínek je, zářilo dál.

Před pár lety nejmladší dcera dostala rakovinu. V mé náruči nenalézala žádné zoufalství, jen klid, mír a lásku, kterou je.
Na konci loňského léta jí lékaři řekli, že už je úplně zdravá. V červnu čeká miminko.

Moje maminka, která je ve svých 88 letech upoutaná na lůžko, mi při posledním setkání řekla: "Janinko, přála bych ti, abys byla šťastnější, než já, ale ono to nejde. Nejde být víc šťastná, než jsem."


honzam píše:
To je podstata mého učení o štěstí a utrpení. Tady je to pro všechny názorně vidět. Utrpení a bolest druhých vytváří pocit blaženosti a naopak.


Ano, tohle je učení ďábla, sadistické mysli, která zná jen radost z bolesti, štěstí z neštěstí.

Jen závistivá nepřející mysl dokáže představu štěstí a blaha někoho druhého proměnit ve vlastní osobní utrpení.

Vypadá to nesmírně ušlechtile, nedovolit si být šťastný, když je tady představa, že 98% lidí na světě trpí.

Ale pokud by tuto ďábelskou myšlenku přijali všichni lidé na světě, bylo by nešťastných 100% lidí.

Nikdo už by si nedovolil být šťastný.

A kde by byla láska, kdyby nepřála všem bytostem, aby byly šťastné?

Ano, Honzame, vidíš to správně, Tvá filozofie je cestou do pekla.

A ten, kdo Tě následuje, nemá šanci dojít jinam.

Říkal jsi, že bys nechtěl, aby ostatní udělali stejnou chybu, jako Ty.

Jsi v mém srdci láskou.


Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....ale sama o svém dědovi píšeš docela často.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 7:45:39

Nic píše:
honzam píše:
To je podstata mého učení o štěstí a utrpení. Tady je to pro všechny názorně vidět. Utrpení a bolest druhých vytváří pocit blaženosti a naopak.


Jsi v mém srdci láskou.


Zatím ještě vůbec nevíš, co je láska. Proto se tak lepíš na Honzama, který lásku žije. Škoda, že ho ani v nejmenším nedokážeš pochopit, a tak ho jen obvinuješ a urážíš a všechno, co se ti snaží vysvětlit, bud' vůbec nechápeš nebo zcela záměrně překrucuješ (stejně jako to děláš s jinými - Rosadou, Lídou) - tím si vytváříš v sobě pocit blaženosti - přesně tak, jak to analyzoval Honzam.
= Tvoje osobní cesta do pekla - "Prostorná brána a široká cesta vede do záhuby a kdekdo tudy kráčí."
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5108
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 7:50:06

Alaja píše:
Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....


To ti fakt nepsala? Zatím prostě nemá ani ponětí o lásce, soucitu a pochopení.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5108
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 8:08:05

Trini píše:
Alaja píše:
Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....


To ti fakt nepsala? Zatím prostě nemá ani ponětí o lásce, soucitu a pochopení.


Jo, psala, že o něm nemám psát, že mám na něho zapomenout....a to jsem si dovolila tenkrát o něm napsat jen pár řádek, komentář k nějakému příspěvku.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 8:22:33

Alaja píše:Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....

Je pozoruhodné, jak opakovaně dokážeš zkreslovat a prezentovat minulost, která se nedá nijak ověřit.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 8:32:30

Trini píše:Zatím ještě vůbec nevíš, co je láska.

A Ty, která mě neznáš, mě znáš nejlíp, viď.

:D
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 8:33:29

Nic píše:
Alaja píše:Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....

Je pozoruhodné, jak opakovaně dokážeš zkreslovat a prezentovat minulost, která se nedá nijak ověřit.


Ha ha.... :cry:
Když jsem psala o vnitřním světle, tak jsi měla komentář, že jsem usnula u televize, že Osho termínem "vnitřní prostor" mínil prostor v hale, kde se meditovalo....a já že mám o svém manželovi mlčet...

Tady někde to bylo napsané....JZ - stará diskusní fora...:

http://www.jitrnizeme.cz/forum.php?kam=zobraz

a třeba se něco dá najít i tady....

http://web.archive.org/web/201308061517 ... nizeme.cz/

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 8:47:40

Alaja píše:
Nic píše:
Alaja píše:Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....

Je pozoruhodné, jak opakovaně dokážeš zkreslovat a prezentovat minulost, která se nedá nijak ověřit.


Ha ha.... :cry:
Když jsem psala o vnitřním světle, tak jsi měla komentář, že jsem usnula u televize, že Osho termínem "vnitřní prostor" mínil prostor v hale, kde se meditovalo....a já že mám o svém manželovi mlčet...

Tady někde to bylo napsané....JZ - stará diskusní fora...:

http://www.jitrnizeme.cz/forum.php?kam=zobraz

a třeba se něco dá najít i tady....

http://web.archive.org/web/201308061517 ... nizeme.cz/

:donknow:


No, zkus to najít, jestli jsem opravdu někde psala, že máš na manžela zapomenout a že se o něm nemáš vykecávat.

Vím, že jsi psala, že jsi nešťastná, že se trápíš. Pokud jsem Ti tenkrát měla něco napsat, tak to bylo nejspíš ve smyslu:

Když zmizí připoutanost k tělu a mysli, tak láska, kterou milovaný je, je nesmrtelná.
Když se objeví poznání, kdo jsi, zmizí veškerý důvod k trápení.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 8:59:22

Nic píše:Vím, že jsi psala, že jsi nešťastná, že se trápíš.


Právě velmi kecáš....nic takového jsem nepsala. Byla to jen nějaká krátká milá příhoda ze života mého manžela...

.
Nic píše:No, zkus to najít,

Nemohu, mám už jiné phpRS..... :lol:

Jinak bych ti to sem velmi rychle okopírovala... :D


A kdyby jsi to hledala, tak zkus najít i ten příspěvek od Nady2...který napsala po tom vašem setkání u Velryby (či v které hospodě to bylo)....před ním je můj příspěvek : " Jsem jedno velké ucho...vlastně oko.... :P

Mohlo by to být na konci tohoto vlákna:
http://www.jitrnizeme.cz/forum.php?kam= ... aHledane=0
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 9:21:53

Nic píše:
Trini píše:Zatím ještě vůbec nevíš, co je láska.

A Ty, která mě neznáš, mě znáš nejlíp, viď.

:D


Znám tě z toho, co tady píšeš a hlavně z toho, jak se zde chováš k ostatním - bez lásky, bez soucitu, bez pochopení.
Ta láska, o které neustále mluvíš, by se musela projevovat v tom, jak jednáš s ostatními - ale projevuje se pravý opak: bezohlednost, sobeckost, sebestřednost. Můžeš 1000x za den psát slovo láska, je to jen prázdné slovo, když žádná láska za tím není.

Zřejmě sis hodlala odnést potvrzení o své "osvícenosti" od S. Hendruka - nic takového neudělal a tak jsi ho vyhodila na Poradně z probuzených. Ještě že nemůžeš mluvit s ostatními probuzenými, to by to tam zelo prázdnotou. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5108
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 9:37:07

Nic píše:
Alaja píše:
Nic píše:Je pozoruhodné, jak opakovaně dokážeš zkreslovat a prezentovat minulost, která se nedá nijak ověřit.


Ha ha.... :cry:
Když jsem psala o vnitřním světle, tak jsi měla komentář, že jsem usnula u televize, že Osho termínem "vnitřní prostor" mínil prostor v hale, kde se meditovalo....a já že mám o svém manželovi mlčet...

Tady někde to bylo napsané....JZ - stará diskusní fora...:

http://www.jitrnizeme.cz/forum.php?kam=zobraz

a třeba se něco dá najít i tady....

http://web.archive.org/web/201308061517 ... nizeme.cz/

:donknow:


No, zkus to najít, jestli jsem opravdu někde psala, že máš na manžela zapomenout a že se o něm nemáš vykecávat.

Vím, že jsi psala, že jsi nešťastná, že se trápíš. Pokud jsem Ti tenkrát měla něco napsat, tak to bylo nejspíš ve smyslu:

Když zmizí připoutanost k tělu a mysli, tak láska, kterou milovaný je, je nesmrtelná.
Když se objeví poznání, kdo jsi, zmizí veškerý důvod k trápení.


A proto Ježíš Lazara, kterého miloval, nevskřísil z mrtvých a ani nezaplakal. Vždyt' je to přece úplně jedno, jestli tady někdo je nebo není. :?

Neměla bys Ježíše vyškrtnout z probuzených, když nepotvrzuje tvoje teorie?

:roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5108
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 9:46:25

Nic píše: začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky.


Ty jsi jí to fakt uvěřila? To jsi opravdu tak hloupá? :roll:

Takže Poly nepřeháněla, když napsala:


Alaja píše:
Někdy mám dojem, že kdyby se na poradně vyskytl nějaký ten žertéř s nějakou neuvěřitelnou fantasmagorií (jako že země je placatá, dutá, že v nebi rozdávají cukrová lízátka a pod.) že by byla ochotna tomu uvěřit a dál to propagovat....
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5108
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 10:09:39

Všimla jsi si, že nějak se nám vyhnula pokračování komentování příspěvku od honzama...?

Honzam:
Každé duchovní učení o dosažení blažených stavů nezávisle na utrpení druhých je nevědomostí podobné naivitě malé Janičky, která má radost z rozšlapávání báboviček ostatních dětí, protože žije v tom dokonalém přesvědčení, že pískoviště slouží k boření a následné radosti. Je ještě moc malá, aby měla kapacitu pochopit, proč se děti namáhají a ty bábovičky stavějí a k čemu pískoviště doopravdy slouží.


..tohle nechala bez povšimnutí... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 10:14:40

Nic píše:
Alaja píše:Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....

Je pozoruhodné, jak opakovaně dokážeš zkreslovat a prezentovat minulost, která se nedá nijak ověřit.



Já diskutovat na poradnu nechodím.
A pokud budeš ty chodit sem, tak ty své duchaplnosti z JZ budeš mít stále tady na talíři...to víš,slovo alaja prý znamená ...velké úložiště......(paměť Univerza)

:donknow: ...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 10:18:13

Trini píše:
Nic píše: začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky.


Ty jsi jí to fakt uvěřila? To jsi opravdu tak hloupá? :roll:


No ono to není zas až tak těžké být nešťastná z toho, že Ti visí několikaměsíční dítě dva měsíce na extenzích v nemocnici s nejistou prognózou. Stejně tak chápu, že Alaja byla nešťastná, když jí zemřel manžel. Nemyslím si, že jsme proto hloupé.

Jen je možné se na obojí dívat z jiného úhlu pohledu, kdy je jasné, že trápení se pro cokoliv vůbec ničemu nepomáhá.

To, že se Alaja tenkrát trápila pro manžela a já pro dcerku, nijak úroveň štěstí lidí, kteří přejí druhým jen to nejlepší, nezvýšilo, snad to mohlo zvýšit úroveň štěstí těch, kteří přejí druhým utrpení a peklo.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron