Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 10:21:15

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše: začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky.


Ty jsi jí to fakt uvěřila? To jsi opravdu tak hloupá? :roll:


No ono to není zas až tak těžké být nešťastná z toho, že Ti visí několikaměsíční dítě dva měsíce na extenzích v nemocnici s nejistou prognózou. Stejně tak chápu, že Alaja byla nešťastná, když jí zemřel manžel. Nemyslím si, že jsme proto hloupé.

Jen je možné se na obojí dívat z jiného úhlu pohledu, kdy je jasné, že trápení se pro cokoliv vůbec ničemu nepomáhá.

To, že se Alaja tenkrát trápila pro manžela a já pro dcerku, nijak úroveň štěstí lidí, kteří přejí druhým jen to nejlepší, nezvýšilo, snad to mohlo zvýšit úroveň štěstí těch, kteří přejí druhým utrpení a peklo.



Zase kecáš, já jsem o nějakém svém trápení nepsala...

pak jsem ti přece psala, že by jsi se měla na něco podobného pro jistotu připravit, kdyby ti zemřel ten tvůj - například mít přístup k jeho kontu a podobně, protože by jsi se na nějakou dobu musela obejít bez společného konta v bance...i na půl roku....a ty jsi mi napsala, že to nehrozí, že ty umřeš dřív než on....

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 10:27:33

Alaja píše:Všimla jsi si, že nějak se nám vyhnula pokračování komentování příspěvku od honzama...?

Honzam:
Každé duchovní učení o dosažení blažených stavů nezávisle na utrpení druhých je nevědomostí podobné naivitě malé Janičky, která má radost z rozšlapávání báboviček ostatních dětí, protože žije v tom dokonalém přesvědčení, že pískoviště slouží k boření a následné radosti. Je ještě moc malá, aby měla kapacitu pochopit, proč se děti namáhají a ty bábovičky stavějí a k čemu pískoviště doopravdy slouží.


..tohle nechala bez povšimnutí... :donknow:


On ten blažený stav Jednoty je opravdu tím stavem, kdy jsme přišli o všechny osobní bábovičky, o všechna osobní dosažení, o všechny osobní preference.

Proto také Mudrcové obvykle říkají: "Nečekej, že osvícením něco získáš, jen o všechno přijdeš."

Ale měla by tady být i moudrost, že tomu, kdo lpí na osobních bábovičkách, by osobní bábovičky měly být ponechány.

Pořád je se co učit.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 10:31:01

Alaja píše:
Zase kecáš, já jsem o nějakém svém trápení nepsala...

Opravdu jsi nepsala, že Tě trápí, že Ti umřel manžel?
To je zajímavé, že tohle je právě jedna z mála věcí, které si z počátku naší korespondence pamatuji.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 10:33:25

Nic píše:
Alaja píše:Všimla jsi si, že nějak se nám vyhnula pokračování komentování příspěvku od honzama...?

Honzam:
Každé duchovní učení o dosažení blažených stavů nezávisle na utrpení druhých je nevědomostí podobné naivitě malé Janičky, která má radost z rozšlapávání báboviček ostatních dětí, protože žije v tom dokonalém přesvědčení, že pískoviště slouží k boření a následné radosti. Je ještě moc malá, aby měla kapacitu pochopit, proč se děti namáhají a ty bábovičky stavějí a k čemu pískoviště doopravdy slouží.


..tohle nechala bez povšimnutí... :donknow:


On ten blažený stav Jednoty je opravdu tím stavem, kdy jsme přišli o všechny osobní bábovičky, o všechna osobní dosažení, o všechny osobní preference.

Proto také Mudrcové obvykle říkají: "Nečekej, že osvícením něco získáš, jen o všechno přijdeš."

Ale měla by tady být i moudrost, že tomu, kdo lpí na osobních bábovičkách, by osobní bábovičky měly být ponechány.

Pořád je se co učit.

Obrázek



A proto na nás vytahuješ ty své bábovičky? Myslíš, že jsou lepší, než ty naše? :koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 10:35:17

Nic píše:
Alaja píše:
Zase kecáš, já jsem o nějakém svém trápení nepsala...

Opravdu jsi nepsala, že Tě trápí, že Ti umřel manžel?
To je zajímavé, že tohle je právě jedna z mála věcí, které si z počátku naší korespondence pamatuji.



Fakt nepsala. A proč bych to měla dělat? Aby jsi mne litovala? Nejspíš si mne pleteš s někým jiným...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 19. dub 2019 10:39:04

Alaja píše:
Nic píše:
Alaja píše:
Zase kecáš, já jsem o nějakém svém trápení nepsala...

Opravdu jsi nepsala, že Tě trápí, že Ti umřel manžel?
To je zajímavé, že tohle je právě jedna z mála věcí, které si z počátku naší korespondence pamatuji.



Fakt nepsala. A proč bych to měla dělat? Aby jsi mne litovala? Nejspíš si mne pleteš s někým jiným...



Já si pro změnu z počátku naší korespondence pamatuji, že tě ty mé zážitky vůbec nezajímaly a že jsi úplně někde jinde... takže tě ani světlo vnitřního prostoru nezajímalo, neb jsi byla jinde...ale dosud nevím kde... :P

Ostatně, naše soukromá mailová korespondence byla opravdu velmi krátká, jen pár mailů, zbytek probíhal veřejně na JZ, a pak chvíli i na poradně....jo a tady na inspiruj..
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 11:40:18

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše: začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky.


Ty jsi jí to fakt uvěřila? To jsi opravdu tak hloupá? :roll:


No ono to není zas až tak těžké být nešťastná z toho, že Ti visí několikaměsíční dítě dva měsíce na extenzích v nemocnici s nejistou prognózou.


Co už zase překrucuješ? Tvrdila jsi, že jste byly v pohodě, než přišla ta známá s d'ábelskou Honzamovou filosofií. Kvůli tomu jsi o tom psala, abys ho mohla osočovat.

Kde je nějakej smajlík se zvracením?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 11:44:03

Alaja píše:Všimla jsi si, že nějak se nám vyhnula pokračování komentování příspěvku od honzama...?

Honzam:
Každé duchovní učení o dosažení blažených stavů nezávisle na utrpení druhých je nevědomostí podobné naivitě malé Janičky, která má radost z rozšlapávání báboviček ostatních dětí, protože žije v tom dokonalém přesvědčení, že pískoviště slouží k boření a následné radosti. Je ještě moc malá, aby měla kapacitu pochopit, proč se děti namáhají a ty bábovičky stavějí a k čemu pískoviště doopravdy slouží.


..tohle nechala bez povšimnutí... :donknow:


To se dalo čekat. To by pak nemohla překrucovat to, co Honzam píše, ad absurdum. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 11:48:06

Alaja píše:

A proto na nás vytahuješ ty své bábovičky? Myslíš, že jsou lepší, než ty naše? :koukam:


Je bez jakékoliv sebereflexe, takže zřejmě není vůbec schopná si uvědomovat, co dělá.
:donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 11:58:47

Nic píše:
Alaja píše:Mě jsi před 10 - 12 lety na JZ psala, že se o svém zemřelém manželovi na internetu nemám vykecávat, že mám na něj zapomenout....

Je pozoruhodné, jak opakovaně dokážeš zkreslovat a prezentovat minulost, která se nedá nijak ověřit.



Naopak, to je tvoje specialita všechno neustále zkreslovat a překrucovat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 14:54:14

Trini píše:
Nic píše: začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky.


Ty jsi jí to fakt uvěřila? To jsi opravdu tak hloupá? :roll:


Trini píše:
Nic píše:
No ono to není zas až tak těžké být nešťastná z toho, že Ti visí několikaměsíční dítě dva měsíce na extenzích v nemocnici s nejistou prognózou.


Co už zase překrucuješ? Tvrdila jsi, že jste byly v pohodě, než přišla ta známá s d'ábelskou Honzamovou filosofií. Kvůli tomu jsi o tom psala, abys ho mohla osočovat.

Kde je nějakej smajlík se zvracením?


No není to zase takový kumšt být v pohodě, pokud jsi s milovanou bytostí a žiješ jen v přítomnosti, neřešíš představy o budoucnosti, neřešíš představy o tom, co je špatně.

Když jsi v blízkosti bytosti, ve které je klid, pohoda, láska, radost, štěstí, tak je tahle energie nakažlivá a tatáž kvalita se probouzí i v Tobě. Stejně tak může být nakažlivá negativní energie myšlenky, že je něco špatně, pokud se nezadaří být nad věcí.

Jinak bych Tě Trini už ráda nijak nerušila od integrování stínů, které vidíš na těch druhých.

:D :D :D

Krásný zbytek dne všem.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 15:14:32

Nic píše:
Jinak bych Tě Trini už ráda nijak nerušila od integrování stínů, které vidíš na těch druhých.



:netusim:

Co zase plácáš za nesmysly? Proč si o mně děláš představy, když neustále tvrdíš, jak je to špatně? Nebo ty si můžeš o ostaních dělat představy, ale oni o tobě nesmí? Fakt trapný.

Přesto ti přeju, abys jednou poznala opravdovou lásku. Velmi po ní zřejmě toužíš, a proto o ní neustále píšeš - ale to nepomůže. Nejdříve musíš v sobě zpracovat stín. Třeba ti to Nadjá jednou ukáže.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 19. dub 2019 15:24:12

O nezbytnosti integrovat stíny jsi přece psala, ne?

A jak bys mohla integrovat jiné stíny, než ty které nalézáš?

:D :D :D
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 15:28:01

Nic píše:O nezbytnosti integrovat stíny jsi přece psala, ne?



Vůbec netušíš, o co jde, a děláš si o tom zcela nesmyslné představy. Snad tě to hloupé ignorantství jednou přejde.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 19. dub 2019 17:13:59

Nic píše:Naše prostřední dcera se narodila s luxací kyčelního kloubu, visela na extenzích v nemocnici, byla jsem ráda, že můžu být s ní, ona svůj stav nijak dramaticky nevnímala a uměla být i v tomhle stavu šťastná. Navštívila nás jedna známá bytost, která zřejmě tuhle Tvou filosofii ďábla sdílela a začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky. Tehdy jsem se v souladu s Tvou filozofií propadla do zoufalství, které se mi jevilo jako adekvátní a nějaký čas jsem byla z té situace opravdu nešťastná. Dcera se nakonec naučila nejen sedět, stát, ale i chodit, jezdit na koni a další věci. Z mého současného pohledu bylo tehdy prožívané neštěstí nesmyslné. Tehdy jsem si neuvědomovala, že zdrojem neštěstí je ve skutečnosti jen nešťastná myšlenka.

Ta příčinná souvislost mezi štěstím a utrpením probíhá jednak v čase:
štěstí (před návštěvou známé bytosti) -> utrpení (po návštěvě známé bytosti) -> štěstí (po rehabilitaci)
Myšlenky samy o sobě jsou emocionálně neutrální. Zdrojem toho neštěstí bylo předcházející štěstí. To štěstí se proměnilo příchodem známé bytosti do neštěstí.

A probíhá také v prostoru:
Známá bytost nehořekovala kvůli tomu, jak zle na tom dcera je. Hořekovala, protože mnoho jiných dětí se narodilo zdravých. Kdyby se všechny děti rodily s luxací kyčelního kloubu, určitě by to neviděla jako neštěstí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pát 19. dub 2019 19:51:19

Trini píše:
Nic píše:O nezbytnosti integrovat stíny jsi přece psala, ne?



Vůbec netušíš, o co jde, a děláš si o tom zcela nesmyslné představy. Snad tě to hloupé ignorantství jednou přejde.


Kdyby ta Jana nebyla, museli bychom si ji asi vymyslet.
To je materiál...
pro sebepotvrzování.
Nebo reaguješ na Janu z nějakého jiného důvodu?

Z jakého?
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 19. dub 2019 21:22:35

armin píše:Kdyby ta Jana nebyla, museli bychom si ji asi vymyslet.

Vzhledem k tomu, že Jana není - je Nic, tak začnu.

Nic píše:On ten blažený stav Jednoty je opravdu tím stavem, kdy jsme přišli o všechny osobní bábovičky, o všechna osobní dosažení, o všechny osobní preference.

Proto také Mudrcové obvykle říkají: "Nečekej, že osvícením něco získáš, jen o všechno přijdeš."

Ale měla by tady být i moudrost, že tomu, kdo lpí na osobních bábovičkách, by osobní bábovičky měly být ponechány.

Pořád je se co učit.

Obrázek


E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 19. dub 2019 23:52:07

armin píše:
Kdyby ta Jana nebyla, museli bychom si ji asi vymyslet.
To je materiál...
pro sebepotvrzování.


Tobě fakt Jana připadá jako vhodný materiál k sebepotvrzování? :?

Kdybych měla potřebu se sebepotvrzovat, tak bych si vybrala někoho na úrovni.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 20. dub 2019 4:03:03

Trini píše:
armin píše:
Kdyby ta Jana nebyla, museli bychom si ji asi vymyslet.
To je materiál...
pro sebepotvrzování.


Tobě fakt Jana připadá jako vhodný materiál k sebepotvrzování? :?

Kdybych měla potřebu se sebepotvrzovat, tak bych si vybrala někoho na úrovni.

:)



Armin to možná míní tak, že Jana se chodí potvrzovat sem, protože na té její poradně si jí už nikdo moc nevšímá... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 20. dub 2019 4:19:01

honzam píše:
Nic píše:Naše prostřední dcera se narodila s luxací kyčelního kloubu, visela na extenzích v nemocnici, byla jsem ráda, že můžu být s ní, ona svůj stav nijak dramaticky nevnímala a uměla být i v tomhle stavu šťastná. Navštívila nás jedna známá bytost, která zřejmě tuhle Tvou filosofii ďábla sdílela a začala hořekovat, jaké nás potkalo neštěstí, že jiné děti už v devíti měsících sedí, lezou, staví se a ona už tohle nikdy nedožene a že to opoždění na ní nechá následky. Tehdy jsem se v souladu s Tvou filozofií propadla do zoufalství, které se mi jevilo jako adekvátní a nějaký čas jsem byla z té situace opravdu nešťastná. Dcera se nakonec naučila nejen sedět, stát, ale i chodit, jezdit na koni a další věci. Z mého současného pohledu bylo tehdy prožívané neštěstí nesmyslné. Tehdy jsem si neuvědomovala, že zdrojem neštěstí je ve skutečnosti jen nešťastná myšlenka.

Ta příčinná souvislost mezi štěstím a utrpením probíhá jednak v čase:
štěstí (před návštěvou známé bytosti) -> utrpení (po návštěvě známé bytosti) -> štěstí (po rehabilitaci)
Myšlenky samy o sobě jsou emocionálně neutrální. Zdrojem toho neštěstí bylo předcházející štěstí. To štěstí se proměnilo příchodem známé bytosti do neštěstí.

A probíhá také v prostoru:
Známá bytost nehořekovala kvůli tomu, jak zle na tom dcera je. Hořekovala, protože mnoho jiných dětí se narodilo zdravých. Kdyby se všechny děti rodily s luxací kyčelního kloubu, určitě by to neviděla jako neštěstí.



To mi připomíná dávná písmenka od naší známé osoby.....třeba jak se rozdělila o sváču s někým na lavičce a obdarovaná osoba byla velmi šťastná...hezký příklad soucitu, ale není vhodné ho pokaždé napodobovat. Kdysi ke mě v nádražním parku v cizím městě přišla nějaká osoba a hořekovala, že nemá co jíst, abych ji obdarovala. Zrovna jsem měla v tašce koupenou bagetu na cestu do vlaku a peněz jen na jízdenku pro sebe...takže osoba dostala tu obloženou bagetu. No, měli jste vidět ten kyselý obličej a remcání, že ona chce přece peníze a ne jídlo....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron