Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 02. kvě 2024 22:50:59

armin píše:
honzam píše: hadí sílu použijí na vytahování bytostí z nižších pekelných úrovní sem.


Co je příčinou, že se bytost ocitne v nižší pekelné úrovni?

Jeví se to tak, že ty bytosti jsou tam odjakživa, neocitly se tam. Možná časem budu umět odpovědět líp.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 02. kvě 2024 23:15:54

honzam píše:
armin píše:
honzam píše: hadí sílu použijí na vytahování bytostí z nižších pekelných úrovní sem.


Co je příčinou, že se bytost ocitne v nižší pekelné úrovni?

Jeví se to tak, že ty bytosti jsou tam odjakživa, neocitly se tam. Možná časem budu umět odpovědět líp.


Takže třeba vznikají v pekle asi jako třeba bakterie a postupným vývojem se z nich stanou rostliny, ryby, až nakonec inteligentní bytosti.
A ta hadí síla bohů je potřeba k tomu aby ten vývoj probíhal?
Ty tohle už děláš, nebo zatím ne?

Kde se třeba na tomto žebříčku nacházejí psi? Předpokládám, že i psy zahrnuješ mezi bytosti.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2042
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 03. kvě 2024 17:02:51

armin píše:Takže třeba vznikají v pekle asi jako třeba bakterie a postupným vývojem se z nich stanou rostliny, ryby, až nakonec inteligentní bytosti.
A ta hadí síla bohů je potřeba k tomu aby ten vývoj probíhal?
Ty tohle už děláš, nebo zatím ne?

Kde se třeba na tomto žebříčku nacházejí psi? Předpokládám, že i psy zahrnuješ mezi bytosti.

Jj. Tak nějak to cítím, ale ruku do ohně za to nedám. Nevnímám, že by tam byly svou vinou a vypršel jim trest.

Teď jsem v roli matky ne otce. Měl jsem spousty příležitostí sledovat, jak to početí probíhá, ale moudřejší z toho nejsem. Hraje v tom roli ocas a děloha je pak už jen místo, kde děti rostou. Jsem prázdný, šedivka přiletí, vnímám, že chce souložit, strčí ocas skrz ženské přirození, které mám kousek nad pupkem, zajede s ním až do oblasti srdce "vyčůrá se", trvá to jen chvilku a zase ho vytáhne. Bezprostředně potom, co je ocas venku, už dokážu cítit v hrudníku malý bod, který hned rozpoznávám jako své nové dítě.

Pes je regulérní dítě úplně stejně jako člověk a mravenec ne. Savci určitě, obratlovci obecně si nejsem jistý, ale páteř a šišinka je klíčová, tam jsou háďata ukotvená, u savců také jazyk, penis/klitoris. Nevím, jestli existují nějaké další fáze vývoje háďat. Nevím, jak to funguje s různou fyzickou velikostí zvířat. Rozhodně by se ta háďata ze mě nevešla do malé myšky a ztratila by se ve velrybě.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 03. kvě 2024 17:10:58

E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 03. kvě 2024 17:32:15

Matilda was found in Dreaming by her first Mum, who fished for her, ate her and said 'it tastes funny, this is a baby, but I am too old'. "She gave me to my Mum who became pregnant with me".

Aboridžinka Matilda popisuje, že ji wandžina "vylovila".
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 03. kvě 2024 17:42:30

honzam píše:Dvě cesty

1) Jak splynout s Bohem
dnes už každý zná, určeno pro "plebs"

Probudí se hadí síla, stoupá sušumnou, která je takovou branou k Bohu, čakry se otevírají. Hadí síla projde sušumnou a božství září ve všem a všude. Všechno je Bůh, člověk se v Bohu rozplynul.

2) Jak se stát bohem
určeno pro nejmocnější z mocných, utajováno, zapomenuto?, zakázáno?

Probudí se hadí síla, vůbec se nedostane do sušumny, neotevřou se čakry. Místo toho prostoupá háďaty, ta se spojí a uzavřou ji v sobě. Božství pak září v nich a mezi menším párem křídel připomínajícím rohy. Bytost zůstává osobou s okřídleným hadím tělem. Je to dech beroucí krása, ale ... Dračice po smrti člověka odletí a už se znovu neinkarnuje a hadí síla zůstane uvězněná v ní bez přístupu do sušumny. Až dračice zemře, vyvane do prázdnoty.

Je to srozumitelné?


Perfektní popis.

Ano splynutím s Bohem se stáváme dokonce méně, než plebs, nejsme ničím, i když zároveň i tím vším, čím je Bůh. Ve skutečnosti nejsme v Božím království, ale jsme tím nekonečným věčným Božím královstvím a neexistuje tady žádné skutečné peklo. Všechna moc i síla je Boží, je to dokonalé, nádherné, nemá to chybu.

Ta druhá Honzamova varianta se z mého pohledu jeví jako pohádka o moci pekelné. Ovšem s tím, že peklo je možné prožívat jako skutečnost.

I když dneska jsem byla s vnoučky v Babylonu a ony se ty děti tak rádi bojí.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1761
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 03. kvě 2024 18:06:14

Cestování před člověkem

Je velká pravděpodobnost, že ta druhá cesta je mnohem starší než první a proměna v archona nepotřebuje k uskutečnění lidský druh a nějaké intelektuální poznání. První cesta je tak vlastně poměrně čerstvou anomálií v životě na planetě. Jak se u mě prohlubuje to spojení s mužským kolektivním vědomím šedivek je to nejen jako bych byl jedna bytost s mnoha okřídlenými těly, ale také strašně stará bytost, která pamatuje miliony let.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 04. kvě 2024 8:42:04

Jak to mají ryby?

Na obrázku archona jsou savci, ptáci a plazi. Než wandžina Matyldu vyplivla, vylovila ji jako rybu.

https://info.dingir.cz/2022/02/dogonske-nabozenstvi-kontroverze-pri-utesu-bandiagara/
Mýtus o stvoření světa a symbolika dvojčat

Klíčovými postavami v dogonském náboženství jsou dvojčata Nummo a Nommo (často však ztotožňovaní jako jeden), prapůvodní duchové dogonských předků, někdy chápaní jako božstva. Mělo by se jednat o hermafroditní vodní tvory nazírané snad obdobně jako vodní božstva (to-vodun) v západoafrickém vodunu; mohou být znázorňováni s lidským tělem a rybím ocasem.[4] Nommo má být první živý tvor stvořený nejvyšším bohem Ammou.[5] Krátce po svém stvoření se Nommo rozmnožil do čtyř párů dvojčat, přičemž jeden pár se vzepřel řádu založenému stvořitelem. Pro obnovení řádu bůh Amma obětoval dalšího tvora, jehož tělo rozřezal a rozptýlil po celém stvoření – na každém místě, kam dopadl fragment těla, měla být postavena svatyně.

Klíčový význam má v dogonském náboženství problematika dvojčat versus jednorozených. Vypráví se, že prapůvodně se tvorové rodili jako dvojčata a každý byl hermafroditní, na svět ovšem přišel šakal, který se narodil sám; tím se porušilo stvoření a začali se rodit jedinci s jedním pohlavím. Většina badatelů se shoduje, že v dogonském náboženství existuje vědomí dávné události, která nedlouho po stvoření způsobila narušení harmonie, poruchu struktury stvoření. Proto je šakal (podle jiné verze liška písečná) spojován se smrtí a je mu zasvěcen významný náboženský festival Sigi, na němž mimo jiné vystupují tanečníci ve známých dogonských maskách, někteří na vysokých chůdách. V tomto ohledu není dogonské náboženství vzhledem k okolním náboženstvím výjimečné, neboť dvojčata – zejména opačného pohlaví – hrají významnou roli (lokálně s opačnými hodnotícími znaménky) v mnoha dalších západoafrických tradicích včetně západoafrického vodunu a událost dávného narušení struktury či harmonie stvoření je také přítomná.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tiamat
Tiamat je babylónská bohyně, zosobňující prvotní slané vody, která byla se svým druhem Apsúem, prvotními sladkými vodami, první existující bytostí. Její jméno vychází ze slova tiamtum „moře“.[1]
Podle stvořitelského mýtu Enúma eliš neexistovalo na počátku nebe ani země, ale pouze slaný oceán Tiamat a sladký oceán Apsú, jejichž vody se spolu mísily. Ze spojení těchto dvou se počali rodit bohové: Anu, Ea a nejmenovaná další božstva.


Když se dívám na rybu nebo na vyšší suchozemské obratlovce, je to v něčem jiné. Instinkt říká něco, jako že ta ryba potřebuje větší pomoc. Víc trpí a nezná tolik lásky. Je obratlovec anatomicky podobný těm vyšším, ale jakoby oddělená hranicí, kterou nemůže překonat. Myslím si, že to peklo je vodní prostředí a démoni jsou bytosti, které v něm žijí jako ryby a paryby a jsem branou, kterou život prochází z vody na souš. Obojživelníci jsou už děti. Hodně malé děti. Jistý si nejsem.

Babylonské náboženství v sobě může obsahovat útržky z toho kolektivního archoního vědomí a tak vlastně předávat vědomosti z doby stovky milionů let předtím než vůbec vznikl člověk!
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 04. kvě 2024 12:04:22

Pohádka začíná

Živočišný druh, jehož "mudrcové" dávno před člověkem ve velké míře uskutečňovali tu druhou cestu, přežil v malém počtu až dodnes a pravděpodobně se z něj šedivky dál rekrutují. Vlastně je archonům mnohem blíž než člověk a je pro tu druhou cestu dobře přizpůsobený. :)

Jen pro pořádek opakuji, že tohle není vtip. Myslím to úplně vážně.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 16:14:03

honzam píše:Asi není moc lidí, kteří by o sobě přemýšleli jako o loutce se dvěma provázky - blahem a utrpením. :)
Podle mě pro lidi svoboda znamená mít co nejvíc možností, jak prožívat blaženost. Kdo z nich, si pak uvědomuje, že při tom prožitku je jeho velmi nesvobodným otrokem se zablaženou myslí?
Duchovně orientovaní lidé to mohou mít tak, že při blažených prožitcích jsou v souladu s Bohem a věci se dějí v souladu s Boží vůlí. Nikdo z nich si neuvědomuje, že tahle blaženost je doopravdy jen vědomí toho, že jiní to tak nemají - radost z cizího utrpení přebarveného na růžovou barvu.

Uprostřed mezi oběma extrémy je pro mě pravá svoboda a je to prožitek velké temné neohraničené svobody, která je jako mít Ďábla v srdci jako sebe sama místo toho obyčejného lidského sebe sama nebo duchovního blaženého hřejivého milujícího Sebe Sama.


Tohle je hoooodně dlouhý vlákno, to než přelouskám :) .

Blaženost a utrpení. Jednou po spánkové paralýze mi došlo, že jedno bez druhýho nemůže existovat. V stručnosti: prožila jsem blaženost a bolest najednou, drtilo mi to žebra. Nakonec převážila bolest a já jen v duchu řekla dost a vzbudila jsem se. I po probuzení mě to bolelo.

No nic jdu číst dál.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 139
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 16:59:23

Vlákno je takový přímý přenos událostí, které mě v poslední době potkaly. Tvrzení, že blažené stavy vždy vyvažují stavy nepříjemné, je jedním ze základů vlákna.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 18:48:59

[
Protože píšeš:
honzam píše:Na mně nezáleží. Důležité je, že nemáš žádný problém Ty. :D


Je možné pro Tebe něco udělat? Máš nějaký problém? Je možné Ti nějak pomoct?[/quote]

Mám problém, že ještě nejsi úplně dokonale zkažená. Mohla bys zvládnout i víc. Zatím stačí, když mi budeš dělat takovou radost jako dnes. :srdce:[/quote]

Tohle mi přijde jako když chceš Janu vypólovat nebo jak to nazvat, zajímavé :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 139
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » ned 05. kvě 2024 19:31:14

Satan vyhrát nemůže, není to možné z podstaty. Má jen velmi malý prostor působnosti - hlavu.
Když ho takový schopný excortista, jako byl třeba Ježíš, z tý hlavy vyhnal, co se s tím démonem stalo?

No to je tady teda terno... A na posezeníčku jen nově Paradoxy... :-)

Nějak mě to přestává bavit.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 124
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » ned 05. kvě 2024 19:39:01

Jo paradoxy se už nacpaly všude, tak přeci jen ses přihlásil. Na Janu nemá cenu reagovat, ať si najde jiný pitomce.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 139
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 19:54:11

Jářek píše:Satan vyhrát nemůže, není to možné z podstaty. Má jen velmi malý prostor působnosti - hlavu.
Když ho takový schopný excortista, jako byl třeba Ježíš, z tý hlavy vyhnal, co se s tím démonem stalo?

No to je tady teda terno... A na posezeníčku jen nově Paradoxy... :-)

Nějak mě to přestává bavit.

Ahoj Jářku, na exorcistu už je v mém případě dost pozdě. Co Tě přestává bavit?
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » ned 05. kvě 2024 20:03:00

honzam píše:
Jářek píše:Satan vyhrát nemůže, není to možné z podstaty. Má jen velmi malý prostor působnosti - hlavu.
Když ho takový schopný excortista, jako byl třeba Ježíš, z tý hlavy vyhnal, co se s tím démonem stalo?

No to je tady teda terno... A na posezeníčku jen nově Paradoxy... :-)

Nějak mě to přestává bavit.

Ahoj Jářku, na exorcistu už je v mém případě dost pozdě. Co Tě přestává bavit?

No co, to furt šup sem šup tam.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 124
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 20:15:46

Jářek píše:
honzam píše:
Jářek píše:Satan vyhrát nemůže, není to možné z podstaty. Má jen velmi malý prostor působnosti - hlavu.
Když ho takový schopný excortista, jako byl třeba Ježíš, z tý hlavy vyhnal, co se s tím démonem stalo?

No to je tady teda terno... A na posezeníčku jen nově Paradoxy... :-)

Nějak mě to přestává bavit.

Ahoj Jářku, na exorcistu už je v mém případě dost pozdě. Co Tě přestává bavit?

No co, to furt šup sem šup tam.

Posezeníčko je fajn a budu mu věrný. Chce to trpělivost. Lidi přijdou, když ho budeme udržovat.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » ned 05. kvě 2024 20:43:35

Jasnačka. :)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 124
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 05. kvě 2024 21:25:17

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4146&p=43919#p43916

Jářek píše:Co se stane, když ji něco probudí?

Za normálních okolností začne stoupat. No může se stát, že začne klesat a spolkne ji samičí hádě, které jedním svým koncem zespoda ukotvené v muladhaře a druhým v jazyce. Pak je bytost ztracená a stane se z ní archon.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3055
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » ned 05. kvě 2024 21:48:25

honzam píše:http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4146&p=43919#p43916

Jářek píše:Co se stane, když ji něco probudí?

Za normálních okolností začne stoupat. No může se stát, že začne klesat a spolkne ji samičí hádě, které jedním svým koncem zespoda ukotvené v muladhaře a druhým v jazyce. Pak je bytost ztracená a stane se z ní archon.

To je z latiny úředník.. :-) Hrozná práce.. mě nejvíc za šichtu unaví, když musim zapsat protokoly měření...

Ona má ochránce.. vlastně, má jich víc, své prvorozené.
Neradno ji probouzet než z čisté touhy.
Pán ganů je dobrák... ale na matku mu nikdo nesáhne.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 124
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků