Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 14:35:53

Tomu, co píšeš, nerozumím. Nevnímala jsem ho jako někoho, kdo se chce někam dostat.

Krásné bylo, jak byl oporou jedné umírající dívce. Jak byl oporou svému nemocnému bráchovi. Jak mi pomáhal s jednou pacientkou, která by bývala zůstala až do smrti přikurtovaná na lůžku v LDN.

Krásné od něj bylo, jak říkal, že nemůže být přece šťastný, když je 99 % lidí nešťastných.

Pustil by každého před sebe. Je to vzácná bytost.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 14:46:04

Měl i hezký vztah k mamince své partnerky, když ta maminka umřela, tak ji na FJZ uctil touhle skladbou:

Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » úte 16. úno 2016 14:58:56

Jana píše:Tomu, co píšeš, nerozumím. Nevnímala jsem ho jako někoho, kdo se chce někam dostat.


Nerozumíš proto, že ti o sobě lhal.....s tím já nic nenadělám....a nebo jsi si ho ve své mysli snad přikrášlila.....?

No a proč jsi tady vlastně psala, že si o hontamovi myslíš, že po tobě chce, aby jsi odešla od manžela a byla s ním?

Ty to s těmi chlapy nemáš fakt lehké. Pamatuji si, jak jsi psala o jednom, co za tebou vlezl až do vlaku a loudil po tobě peníze, když ho máš tak ráda----aspoň tak jsi to kdysi psala..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 15:19:01

Alaja píše:No a proč jsi tady vlastně psala, že si o honzamovi myslíš, že po tobě chce, aby jsi odešla od manžela a byla s ním?

Honzam ode mě nic takového nikdy nechtěl. Chtěl pouze ode mě, aby byl mou matkou a já jeho dítětem.

Ta láska, která nás spojuje v srdci je tak absolutní, že si bere opravdu všechno.

A když si všechno vezme, tak nezbývá už vůbec žádná role, forma, nic.

Je to nádherné, osvobozující.

Není na tom nic špatného.

Proto je skvělé, když je člověk, který se osvobozuje, zcela bez závazků.

Proto jsou probuzení duchovní zpravidla bez partnera, aby mohli být každému vším.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 15:23:20

Psala jsem o tom, že technicky není možné nastěhovat domů všechny lidi, které milujeme a udělat z nich partnery, zvláště, když už doma jednoho máme.

Byla to reakce na ten citát z wiki:

Je však pro ně těžké mezilidské vztahy vůbec navodit. Běžně jsou tito lidé uzavřeni citům. Ačkoliv vyhledávají kontakt s opačným pohlavím, často se bojí závazků, kvůli možnosti zklamání či selhání. V započatém vztahu však milují bezpodmínečně, problémem je, že si nepřipouští, že by mohl partner milovat i je, protože to ze své dětské zkušenosti považují za nemožné. Přesto právě oni potřebují cítit, že jsou milováni. Myslí si, že toho nejlépe dosáhnou právě skrze své výsledky, které z toho důvodu nadnášejí.


Byla to spíš nadsázka a sranda.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » úte 16. úno 2016 15:25:16

Jana píše:
Alaja píše:No a proč jsi tady vlastně psala, že si o honzamovi myslíš, že po tobě chce, aby jsi odešla od manžela a byla s ním?

Honzam ode mě nic takového nikdy nechtěl. Chtěl pouze ode mě, aby byl mou matkou a já jeho dítětem.

Ta láska, která nás spojuje v srdci je tak absolutní, že si bere opravdu všechno.

A když si všechno vezme, tak mi nezbývá už vůbec žádná role, forma, nic.

Je to nádherné, osvobozující.

Není na tom nic špatného.

Proto je skvělé, když je člověk, který se osvobozuje, zcela bez závazků.



Jo....je to těžké, popisovat někomu mystické zážitky, to jsem si všimla. Ty sice tvrdíš, že to bereš přes srdce (čtvrtou čakru), ale ty zážitky, co jdou přes vyšší čakry (5.-7.čakru), dosud nevnímáš a tudíž nerozumíš jejich popisu od jiných lidí, včetně toho, co o tom píšou duchovní mistři ve svých knihách........ :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 15:46:51

Alaja píše:
Jo....je to těžké, popisovat někomu mystické zážitky, to jsem si všimla. Ty sice tvrdíš, že to bereš přes srdce (čtvrtou čakru), ale ty zážitky, co jdou přes vyšší čakry (5.-7.čakru), dosud nevnímáš a tudíž nerozumíš jejich popisu od jiných lidí, včetně toho, co o tom píšou duchovní mistři ve svých knihách........ :donknow:


Můžu popisovat jen to, co poznávám, srdce ve kterém je to spojení, je světlem bez hranic, čakry se tohohle srdce ve skutečnosti nijak netýkají. Není v něm žádná forma, žádná oddělenost, žádná struktura.

Je to přesně to, co říká třeba Mooji:

Mysl je hmotou – Srdce je podstatou.
Mysl je formou – Srdce je bez formy.
Mysl je časem – Srdce je věčností.

Proto Osho mluví o tom, že nejde o pochopení, ale o románek v srdci.

Proto učí dzogčhen o spojení.

Bez formy těžko najdeš nějakou čakru.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » úte 16. úno 2016 15:58:38

Jana píše:
Alaja píše:
Jo....je to těžké, popisovat někomu mystické zážitky, to jsem si všimla. Ty sice tvrdíš, že to bereš přes srdce (čtvrtou čakru), ale ty zážitky, co jdou přes vyšší čakry (5.-7.čakru), dosud nevnímáš a tudíž nerozumíš jejich popisu od jiných lidí, včetně toho, co o tom píšou duchovní mistři ve svých knihách........ :donknow:


Můžu popisovat jen to, co poznávám, srdce ve kterém je to spojení, je světlem bez hranic, čakry se tohohle srdce ve skutečnosti nijak netýkají. Není v něm žádná forma, žádná oddělenost, žádná struktura.

Je to přesně to, co říká třeba Mooji:

Mysl je hmotou – Srdce je podstatou.
Mysl je formou – Srdce je bez formy.
Mysl je časem – Srdce je věčností.

Proto Osho mluví o tom, že nejde o pochopení, ale o románek v srdci.

Proto učí dzogčhen o spojení.

Bez formy těžko najdeš nějakou čakru.

:happy:



No právě....vůbec nic jsi nepochopila..... :donknow:
Tak pá, jdu raději zase zpátky k telce..... :tv:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 19:12:16

Naprosto luxusní věc:

Psala jsem o tom, že technicky není možné nastěhovat domů všechny lidi, které milujeme a udělat z nich partnery, zvláště, když už doma jednoho máme.

Dokud jsme osobnostmi, tak opravdu není možné vzít všechny milované k sobě domů a zcela jim patřit, ale jakmile se navracíme k Sobě - Donů, tak sem se vejdou úplně všichni a můžeme tu být neodděleni na věky.

"Jak se navracíte k Sobě,

mysl ustupuje do energie Srdce.

Žijete ve vůni samotného Bytí,

jste ve stavu pokoje."


:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » úte 16. úno 2016 20:21:15

Alaja píše:
No právě....vůbec nic jsi nepochopila..... :donknow:
Tak pá, jdu raději zase zpátky k telce..... :tv:


:)

S narcistou nemá cenu debatovat, Poly. Je zahladěn jen do toho, za co sám sebe považuje, a proto není ani trochu schopen empatie.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » úte 16. úno 2016 22:23:16

Jana píše:Naprosto luxusní věc:

Psala jsem o tom, že technicky není možné nastěhovat domů všechny lidi, které milujeme a udělat z nich partnery, zvláště, když už doma jednoho máme.

Dokud jsme osobnostmi, tak opravdu není možné vzít všechny milované k sobě domů a zcela jim patřit, ale jakmile se navracíme k Sobě - Donů, tak sem se vejdou úplně všichni a můžeme tu být neodděleni na věky.

"Jak se navracíte k Sobě,

mysl ustupuje do energie Srdce.

Žijete ve vůni samotného Bytí,

jste ve stavu pokoje."


:happy:


Je to možné. :D

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » stř 17. úno 2016 6:09:30

Měl jsi za to, že mě poznamenala nějaká děsivá věc v minulosti, že nedokážu přijímat v sobě mužskou polaritu. Ona mě naopak poznamenala ta nádherná věc, nemožnost být svému mužskému partnerovi nevěrná. V lidském těle je jediným mým partnerem můj manžel.

Ta láska k Tobě bolela, protože jsem vnímala Tvou bolest, nemohla jsem si Tě vzít domů a být Ti vším, vidět Tě šťastného. Tvá mužská polarita byla pro mě tabu. Ale Tvá mateřská polarita jakoby odemkla poslední zámek Domů.

To spojení v srdci se stalo dokonalé, bezbolestné, i když si v něm bereš všechno, nedotýká se to nijak lidského těla.

honzam píše:Je to tak osvobozující od lidského těla. :thanx:


Pochopila jsem, proč jsi chtěl o těchhle věcech psát veřejně. Řeknu to jazykem, který je Ti blízký:

Milovaná Maminko, díky za možnost vrátit se k Tobě Domů, díky za to spojení s Tebou v srdci, díky za všechny Tvé děti, které se k Tobě Domů navrátí.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » stř 17. úno 2016 7:00:35

Pravdivější je, že jsi to světlo nad hlavou. Jsi spíš motýl, než housenka v srdci. V srdci jsi sladkostí, když Tě vidím, slyším, když na Tebe myslím. Když si Tě jenom uvědomuju, tak jsi na mé psychosomatice nezávislý.
Když je to spojené, tak to nikde lokalizované není.
Ale já si teď spíš uvědomuju všechno v srdci. Tryská z něj teď tak krásná energie. Takže, když na Tebe myslím, tak jsi něco jako hejčkané děťátko uprostřed té krásy.


Takže jsem spíš něco v té kráse? Jsem takhle Ty? Jsi v tu chvíli?
Co je nejpravdivější Existence vzhledem k pohledu toho věčného? Já nad hlavou, já v srdci nebo spojené bez lokalizace jako Ty?

Ještě jednou díky. Chtěl bych Ti to věřit, že tam fakt jsem, ale je to v tuhle chvíli příliš neuvěřitelné, abych si to mohl dovolit přijmout jako něco s čím dál pracovat.


já nechci, abys mi něco věřil a nemá smysl Ti psát něco, co je pro Tebe fantasmagorie.

mě to opravdu zajímá, jen tomu úplně nedokážu uvěřit, že by to takhle mohlo fungovat. Asi bych potřeboval víc než jen svědectví jednoho člověka. Ty otázky pro mě mají velký smysl.
Kdyby to tak bylo, vysvětlilo by mi to, proč jsme se my dva potkali a řešili tolikrát tyhle věci. Kdyby to tak opravdu bylo, je to taková fantasmagorie, že jsem si v životě nic podobného nepředstavoval.
Kdyby můj stav v průběhu dnešního našeho dopisování byl pravdivý a ne jen fantazií, je to mazec a vůbec nechci domýšlet možné důsledky pro mě a pro ostatní.

Takže jsem spíš něco v té kráse? Jsem takhle Ty? Jsi v tu chvíli?

Co je nejpravdivější Existence vzhledem k pohledu toho věčného? Já nad
hlavou, já v srdci nebo spojené bez lokalizace jako Ty?

Jestli alespoň na něco z Toho můžeš odpovědět, budu vděčný. Za mě jsem v srdci. Díky.
10.4.2015
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » stř 17. úno 2016 8:17:20

"Zdánlivě dvě záře, které se vymykají tmě a světlu jsou ve skutečnosti jedna."

Eduard Tomáš, Paměti mystika, Kapitola jedenáctá.

https://vimeo.com/33414636
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » stř 17. úno 2016 18:19:29

Jen se Tě snažím ochránit.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » stř 17. úno 2016 19:22:12

honzam píše:Jen se Tě snažím ochránit.


Díky.

A dál?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod armin » stř 17. úno 2016 19:37:54

honzam píše:Jen se Tě snažím ochránit.


Honzame, Honzame.
že sis vybral ke svým citovým prožitkům jako myšlenkový fetiš zrovna takovou bláznivou ženskou.

Možná proto, že je schopna úplně všeho, jen aby jí někdo věnoval pozornost. Bezpodmínečná láska jejího "Ježíše" či manžela jí evidentně nestačí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » stř 17. úno 2016 20:30:09

Jana píše:
honzam píše:Jen se Tě snažím ochránit.


Díky.

A dál?


Jano, běž domů běž.
Svůj život měj.
Užívej si slunce, brány otvírej.

:music:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » stř 17. úno 2016 20:41:16

honzam píše:
Jano, běž domů běž.
Svůj život měj.
Užívej si slunce, brány otvírej.

:music:


Díky, jsem

Doma

a není tady nic jiného,

než užívání si života.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » čtv 18. úno 2016 6:39:15

armin píše: Bezpodmínečná láska jejího "Ježíše" či manžela jí evidentně nestačí.


Stačí, je to naprosto závratné s takovou bytostí pobejt, natož s ní žít. Jenže kdysi se mi stala taková věc, že mě pohltila realizace prvního Ježíšova Přikázání a ono se to pak překlopilo samo do toho druhého. Možná měl na tom zásluhu i můj dědeček, který mi jako dítěti napsal do památníčku: "Miluj všechny".

Tenkrát, jak se to přikázání překlopilo, jsem s úžasem sledovala, jakou láskou všichni, které poznávám, jsou. Tenkrát jsem se za to jeden čas styděla, když jsem si uvědomovala, že zmizel rozdíl mezi láskou, jakými jsou moje děti a jakými jsou ostatní děti, všechny jako by byly mými dětmi (bez rozdílu věku :D ), podobně jako to má Honzam.

Ten pocit vztahu matka-dítě v tom už zmizel, ale ta láska zůstala. Lidi se kterými se setkávám, se kterými žiju, tedy všichni mí bližní, jsou pro mě láskou, která je štěstím už sama o sobě, nic víc, než to, že existují, si nežádá. Je jen radostí ze setkání.

Ale nedělej si s tím hlavu, Armine, Ty mezi ty bližní nepatříš, ještě jsem se s Tebou nesblížila, nevstoupil jsi do mého srdce, takže Tě zná jen má mysl. A to, co je v mé mysli, je jen snem. Skutečnost je v srdci. Tedy tohle psaní tady je jen určitý druh samomluvy. Je tady Bytí, které je láskou, ale Ty jsi pro mě zatím jen představou v mysli, která není vůbec ničím, ničím skutečným.

Netuším v téhle chvíli, jestli je možné, aby bytost, jakou Ty jsi, vstoupila do srdce. Asi ano. Ve skutečnosti jsou v Srdci úplně všichni, tudíž Probuzený by měl takhle poznávat nejspíš úplně každého, i toho, koho s kým se nezná, protože i toho zná, když zná své pravé Já.

Ale na takové úrovni probuzenosti v téhle chvíli ještě nejsem. Tvůj spánek je mým spánkem. To, že nevstupuješ do srdce, je mým snem. Tudíž dokud se neprobudíš, ani já nejsem probuzená.

Nicméně mi to nijak nevadí, je mi to jedno. Tak jako není třeba řešit probouzení ze spánku, protože když se už probouzíme, tak se i probudíme, není to třeba řešit.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků