Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » pát 08. dub 2016 14:14:19

honzam píše:
Alaja píše:Jo, jsou dobré - přímo aktuální. A to jsem na netu všechny nynější reinkarnace Krista jistě nedohledala. Ale i ty čtyři, na které jsem našla odkazy, jsou velmi zajímavé (z toho dvě žijící v Čechách).
Docela by mne zajímalo, proč tomu tak je, proč se někteří lidi považují za takové (a podobné) duchovní entity.... :Studuji:


Protože je ty duchovní entity příliš inspirují/ovlivní svou dokonalostí, nebo protože si potřebují nějak pomoci, aby mohli sami přes svou nedokonalost inspirovat/ovlivňovat druhé.


Cizí dokonalost ředí svou nedokonalostí.....pak z toho vzejde jen další nedokonalost.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pát 08. dub 2016 14:16:01

honzam píše:
Jana píše:Zkusím to popsat, když tak mě oprav, nebo doplň.


Začíná to na "m".


Maminko

:happy: :D
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pát 08. dub 2016 14:23:21

Jana píše:
honzam píše:
Jana píše:Zkusím to popsat, když tak mě oprav, nebo doplň.


Začíná to na "m".


Maminko

:happy: :D


:srdce:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pát 08. dub 2016 14:26:43

Alaja píše:
honzam píše:
Alaja píše:Jo, jsou dobré - přímo aktuální. A to jsem na netu všechny nynější reinkarnace Krista jistě nedohledala. Ale i ty čtyři, na které jsem našla odkazy, jsou velmi zajímavé (z toho dvě žijící v Čechách).
Docela by mne zajímalo, proč tomu tak je, proč se někteří lidi považují za takové (a podobné) duchovní entity.... :Studuji:


Protože je ty duchovní entity příliš inspirují/ovlivní svou dokonalostí, nebo protože si potřebují nějak pomoci, aby mohli sami přes svou nedokonalost inspirovat/ovlivňovat druhé.


Cizí dokonalost ředí svou nedokonalostí.....pak z toho vzejde jen další nedokonalost.... :donknow:


Je to svým způsobem hra, jako když si hrají děti a učí se tím.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » pát 08. dub 2016 14:35:38

honzam píše:Je to svým způsobem hra, jako když si hrají děti a učí se tím.


Hra?
Jsou přece už dospělí....a za to, když se někteří vydávají třeba za Napoleona, tak často dostávají pozvánku do speciálního ústavu.....

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pát 08. dub 2016 14:45:54

honzam píše:
:srdce:


Lásko milovaná.

:srdce:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pát 08. dub 2016 14:53:36

Alaja píše:
honzam píše:Je to svým způsobem hra, jako když si hrají děti a učí se tím.


Hra?
Jsou přece už dospělí....a za to, když se někteří vydávají třeba za Napoleona, tak často dostávají pozvánku do speciálního ústavu.....

:donknow:


Být dospělý je společenská nálepka, kterou se většina lidí nenechá omezovat. Někdo ji ignoruje méně a jen uzavřeně, někdo více a otevřeně. Ta hranice mezi vnitřním světem a vnějším se dá snadno překračovat a stále je to bezpečné. Kdyby je to nebavilo, tak to nedělají.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » pát 08. dub 2016 14:59:27

honzam píše:
Alaja píše:
honzam píše:Je to svým způsobem hra, jako když si hrají děti a učí se tím.


Hra?
Jsou přece už dospělí....a za to, když se někteří vydávají třeba za Napoleona, tak často dostávají pozvánku do speciálního ústavu.....

:donknow:


Být dospělý je společenská nálepka, kterou se většina lidí nenechá omezovat. Někdo ji ignoruje méně a jen uzavřeně, někdo více a otevřeně. Ta hranice mezi vnitřním světem a vnějším se dá snadno překračovat a stále je to bezpečné. Kdyby je to nebavilo, tak to nedělají.


Tak jo. Hlavně když je libido spokojené.
:happyturn:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pát 08. dub 2016 15:23:30

Jana píše:
honzam píše:
:srdce:


Lásko milovaná.

:srdce:

My :angelwing: jsme jedna vaše i naše společná sluneční Maminka. Pomáháme jí, aby mohla mít děti a Sama zůstala neposkvrněná.

pm.jpg
pm.jpg (24.52 KiB) Zobrazeno 10417 krát

pm.png
pm.png (35.75 KiB) Zobrazeno 10417 krát
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pát 08. dub 2016 15:41:40

***
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pát 08. dub 2016 20:09:30

A ještě něco důležitého:

Maminečko, sluníčko.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 09. dub 2016 6:35:52

Maminečko, jaké jsi sluníčko!
Jak ve mně záříš.

já jsem v Otci a Otec ve mně

Obrázek

Jana píše:
Otevřeš mi srdce? Přijmeš mě jako to, co nemá tělo a mysl?


Můžu v Tobě zářit jako Tvoje sluníčko?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 09. dub 2016 8:46:12

Jana píše:
honzam píše:
honzam píše:Já vím, jak hodná jsi.
Však musíš jít.
Chci takhle žít a věčně volná být!
Jen straň se mě a budeš v bezpečí!

:music:


Řekni mi proč ne.

:music:



Zkusím to popsat, když tak mě oprav, nebo doplň.

Existuje tady ta možnost spojení v srdci, kdy nijak nepřekáží ani čas a ani prostor, žádná stěna tomu není překážkou.

Je tady možné spojení dvou polarit v podobě Matky a dítěte, což je krásné, nevinné, naplňující. Proto toužíš, abych vyslovila to slovo "maminko", abych Ti potvrdila, že to spojení s Tebou v srdci je vědomé.

Sebe sama si můžeš také uvědomovat jako mužskou polaritu a mě jako ženskou polaritu, tohle připoutává k tělesnu, proměňuje Tě to ve zvířátko prahnoucí po sexu. Tohle se ovšem v Tobě odehrává pouze v mentální rovině, na fyzické úrovni setkání s Tebou je nevinné a chováš se seriózně, slušně.

Pak tady může být spojení s Otcem Je to opačná polarita, než mateřská. Zatím co Matka je zdrojem stvoření dvojnosti,* v Otci ta dvojnost mizí.

Z pohledu individuality je Matka původcem zrození, Otec původcem smrti. Z pohledu Vědomí je Otec zdrojem věčného života a Matka zdrojem rození smrtelných jedinců.

1„Vaše srdce ať se nechvěje úzkostí! Věříte v Boha, věřte i ve mne.
2V domě mého Otce je mnoho příbytků; kdyby tomu tak nebylo, řekl bych vám to. Jdu, abych vám připravil místo.
3A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět přijdu a vezmu vás k sobě, abyste i vy byli, kde jsem já.
4A cestu, kam jdu, znáte.“
5Řekne mu Tomáš: „Pane, nevíme, kam jdeš. Jak bychom mohli znát cestu?“
6Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.
7Kdybyste znali mne, znali byste i mého Otce. Nyní ho již znáte, neboť jste ho viděli.“
8Filip mu řekl: „Pane, ukaž nám Otce, a víc nepotřebujeme!“
9Ježíš mu odpověděl: „Tak dlouho jsem s vámi, Filipe, a ty mě neznáš? Kdo vidí mne, vidí Otce. Jak tedy můžeš říkat: Ukaž nám Otce?
10Nevěříš, že já jsem v Otci a Otec je ve mně? Slova, která vám mluvím, nemluvím sám od sebe; Otec, který ve mně přebývá, činí své skutky.
11Věřte mi, že já jsem v Otci a Otec ve mně; ne-li, věřte aspoň pro ty skutky!
12Amen, amen, pravím vám: Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší, neboť já jdu k Otci.


Jít k Otci, znamená opustit dvojnost. Osvobodit se od bolesti z oddělenosti. Spira moc pěkně vysvětluje, co se to vlastně děje.

Ta smrt, před kterou mě chceš chránit, je ve skutečnosti tou věčnou krásou, kterou jsi.


Jsi i maminkou Buddhy :happy:

*Královna Matka - Mája

Jestli jsem světlem v Tobě, pak jsi i mým Otcem. :happy:

já jsem v Otci a Otec ve mně
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 09. dub 2016 11:20:28

Jana píše:Maminečko, jaké jsi sluníčko!
Jak ve mně záříš.

já jsem v Otci a Otec ve mně

Obrázek

Jana píše:
Otevřeš mi srdce? Přijmeš mě jako to, co nemá tělo a mysl?


Můžu v Tobě zářit jako Tvoje sluníčko?


Jistě, že můžeš beruško.

http://wiki.japonstina.upol.cz/index.php/Amaterasu

Amaterasu no Ómikami (天照) je japonská sluneční bohyně. Patří k nejdůležitějším božstvům panteonu šintó, jelikož od ní odvozuje svůj původ japonská císařská rodina. Amaterasu znamená „zářící v nebi“ a někdy bývá nazývána Óhirume muči – Velká sluneční bohyně. Přestože existují důkazy, že ve starověku existovalo více kultů slunečních bohyň, Amaterasu je tou nejvýznamnější (Matsumae 1978, 3-5)[1]. Není úplně jasné, jak starý je mýtus o Amaterasu, ani jak moc byl mezi prostým lidem rozšířen. Jisté ovšem je, že naprosto zásadní byly kroniky Kodžiki (721) a Nihonšoki (720). Přestože motivace vzniku těchto kronik byla především politická, totiž upevnění moci císařské linie, nikoliv náboženská, jsou prvními prameny, ve kterých byla písemně dochovaná japonská mytologie (Kodžiki 2007, 6)[2].

Amaterasu se podle mýtu narodila společně se svými bratry Susanooem a Cukujomim, když se Izanagi koupal v řece po návštěvě podsvětí. Amaterasu vládla na nebeské výšině Takamanohara. Když ji ale přišel navštívit Susanoo, začal provádět různé nepravosti. Amaterasu jej dlouho omlouvala, ale když do jejího paláce shodil nebeského grošáka stáhnutého z kůže, utekla a schovala se do jeskyně. To ale způsobilo, že na nebi i na zemi zavládla tma a chlad. Ostatní božstva přemýšlela, jak ji vylákat ven, až nakonec uspořádala před jeskyní oslavu. Zvědavost a ješitnost Amaterasu přiměly vystoupit ven a božstva jí v návratu do jeskyně zabránila (Kodžiki 2007, 40-50)[2]. Po nějaké době svěřila bohyně Amaterasu svému pravnukovi Ninigimu no mikotovi vládu nad zemí a tři předměty, které jeho moc symbolizovaly: zrcadlo, které mělo být uctíváno, jakoby se jednalo o samotnou Amaterasu, meč a přívěsek magatama. Od té doby se kulaté zrcadlo stalo symbolem samotné Amaterasu. Ninigi pak společně s dalšími božstvy, která ho doprovázela, sestoupil na zem. Vnuk Ninigoho Džimmu si podmanil celé Japonsko a stal se prvním císařem Japonska (Kodžiki 2007, 93-126)[2]. Jiné mýty pak Amaterasu připisují to, že naučila japonský lid pěstovat rýži a obilí, naučila ženy tkát. I v dnešních dnech je Amaterasu oblíbenou bohyní a Japonci si ji každoročně připomínají 17. července a 21. prosince (Roberts 2010, 5)[3].

Amaterasu ale nebyla vždy vnímána jako bohyně, na mnohých starých vyobrazeních je zobrazena jako muž a v některých svatyních zasvěcených Amaterasu bylo uctíváno mužské božstvo (Matsumae 1978, 3-5)[1]. Zda se jedná o nějakou jinou tradici, která pak zanikla, nebo zda se Amaterasu zobrazovala zároveň jako žena i muž, není jisté. Přesto mnozí vědci v čele s historiky Okadou, Nobuzanem a literárním historikem Cudou tvrdí, že Amaterasu bylo původně mužské božstvo (Matsumae 1978, 3-5)[1]. Existují i názory, že Amaterasu je důkazem toho, že ve starověké japonské společnosti hrály ženy velkou roli, mnohdy se stávaly i panovnicemi. Další možné vysvětlení říká, že ženám byla určena duchovní sféra, a to ať už jako šamankám nebo kněžkám (Roberts 2010, 5)[3].

V minulosti i v současnosti nalezneme v Japonsku velké množství šintoistických svatyní, ve kterých je uctívána Amaterasu Ómikami. Nejvýznamnější a nejnavštěvovanější je svatyně v Ise, která je důležitá i pro císařskou rodinu, jelikož svatyně v Ise je místo, kde císař tradičně vykonává náboženské rituály (Matsumae 1978, 3-5)[1].
Citační zdroje

1. MATSUMAE, Takeshi. Origin and Growth of the Worship of Amaterasu. Asian Folklore Studies [online]. 1978, vol. 37, no. 1, s. 1-11 [cit. 6.7.2012]. Dostupné z: http://www.jstor.org/stable/1177580
2. Kodžiki: japonské mýty. Bratislava: CAD Press, 2007. ISBN 80-85349-97-3.
3. ROBERTS, Jeremy. Japanese Mythology A to Z. New York: Infobase Publishing, 2010. ISBN 978-1-60413-435-3.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » ned 10. dub 2016 5:21:04

honzam píše:.. beruško...


Přiznej se, Ty si děláš legraci. Bojíš se mě přijmout jako Otec, bojíš se nechat zemřít mou formu, mé tělo, mou mysl. Vždyť už jsi to udělala, vždyť jsi světlo, láska a já jsem světlo Tvého světla. Není mezi námi žádná oddělenost, nemůžeš mě takhle ztratit. Leda, že by Matka ve svých snech místo Otce přijímala slona. Pak bych se Ti narodila a musela bych zemřít.

Tohle Ti píšu z toho snu, který znáš. Kdykoliv se ten sen může rozplynout a může být jasná skutečnost.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » ned 10. dub 2016 7:12:35



Láska se nebojí ani Nicoty.

:srdce:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » ned 10. dub 2016 11:36:12

Jana píše:
honzam píše:.. beruško...


Přiznej se, Ty si děláš legraci. Bojíš se mě přijmout jako Otec, bojíš se nechat zemřít mou formu, mé tělo, mou mysl. Vždyť už jsi to udělala, vždyť jsi světlo, láska a já jsem světlo Tvého světla. Není mezi námi žádná oddělenost, nemůžeš mě takhle ztratit. Leda, že by Matka ve svých snech místo Otce přijímala slona. Pak bych se Ti narodila a musela bych zemřít.

Tohle Ti píšu z toho snu, který znáš. Kdykoliv se ten sen může rozplynout a může být jasná skutečnost.


Nedělám. ***

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » ned 10. dub 2016 12:09:24

*
Naposledy upravil Jana dne ned 10. dub 2016 13:09:19, celkově upraveno 1
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » ned 10. dub 2016 12:54:01

Jana píše:Tak jo, tak Ti budu dál říkat maminko, maminko.

:happy:


Proč ta hra?

2.jpg
2.jpg (4.74 KiB) Zobrazeno 10305 krát


Sama vidíš, že jsi rozená beruška.

beruska.jpg
beruska.jpg (5.54 KiB) Zobrazeno 10305 krát

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=85&t=7583&start=30

Jana píše:V lepším případě přesunutí, mazání příspěvku, v horším případě banování a v případě, že bude vědomí zrovna ztotožněné, třeba i Vostálníka nasrání.

Jana píše:Máš prd a chtěl bys pomník.

Jana píše:A teď jsi urazil Boha, šmudlo, protože Ježíš není žádnej kašpar, jelikož "Otec i já jedno jsme", jasný?


https://cs.wikipedia.org/wiki/Slun%C3%A9%C4%8Dko_sedmite%C4%8Dn%C3%A9

Slunéčko sedmitečné je velmi rozšířeným druhem žijícím téměř všude, kde se vyskytují mšice a červci, jimiž se živí jak larvy, tak dospělí jedinci. Je považována za užitečný druh efektivně likvidující výše zmíněné škůdce (jedna larva zkonzumuje během svého vývoje až přes 600 mšic) a jakožto taková byla úmyslně zavlečena do Severní Ameriky, v níž se teď běžně vyskytuje.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » ned 10. dub 2016 13:57:06

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=85&t=7583&start=30

Život není problém - poslední příspěvek od Návštěvník » pon 04. dub 2016 16:39:40

Co nás mohou děti naučit o štěstí

Obrázek

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků