Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 13. úno 2016 6:52:46

honzam píše:Sbohem Jano, už mi nepiš ani nevolej. Díky.


Díky
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 13. úno 2016 6:58:26

Saruman píše:Čo je toto, internetová láska? :)


Neexistuje ve skutečnosti jiná skutečná láska, než láska. Ty přívlastky - internetová, mateřská-.... jí dává jen zabarvení mysli, jen připoutanost k formě.

Skutečná láska dává svobodu. Dává svobodu existence lásky, ať se objeví jakýkoliv projev.

Vymezování lásky podmiňováním je jen závislostí, připoutaností. To, co lásku jakkoliv omezuje, je jen nevědomost, nepoznávání, kým jsme.

Ale i tohle nepoznávání se je láskou, protože světlo je po temnotách nejkrásnější.

Proto může mít tahle Boží hra někdy i takovouhle nepochopitelnou podobu.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 13. úno 2016 8:41:55

Saruman píše:Čo je toto, internetová láska? :)


Ne, je to narcismus, který Jana vydává za lásku. Už jsem to včera definitivně vzdal.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Charakteristika

Velký lékařský slovník definuje narcismus jako sebelásku. Narcistická porucha osobnosti se dle něj projevuje přehnanými představami jedince o vlastní důležitosti a privilegovanosti, a to i bez ohledu na skutečné výsledky jednání. Častým projevem je i arogantní chování a nedostatek empatie.[1]

Lidé trpící narcistickou poruchou osobnosti se primárně snaží svému okolí dát najevo svou nadřazenost a myšlenou dokonalost. K tomu využívají falešných citů či přetvářky. Hlavním tématem jejich hovorů jsou oni sami a jejich údajně přínosné činnosti. Na kritiku reagují lhostejností nebo hněvem. Ve vztazích vyžadují bezmezný obdiv od partnera, o jeho city se však nestarají. Nemají dostatek empatie.

Je však pro ně těžké mezilidské vztahy vůbec navodit. Běžně jsou tito lidé uzavřeni citům. Ačkoliv vyhledávají kontakt s opačným pohlavím, často se bojí závazků, kvůli možnosti zklamání či selhání. V započatém vztahu však milují bezpodmínečně, problémem je, že si nepřipouští, že by mohl partner milovat i je, protože to ze své dětské zkušenosti považují za nemožné. Přesto právě oni potřebují cítit, že jsou milováni. Myslí si, že toho nejlépe dosáhnou právě skrze své výsledky, které z toho důvodu nadnášejí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2955
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » sob 13. úno 2016 9:25:05

honzam píše:
Saruman píše:Čo je toto, internetová láska? :)


Ne, je to narcismus, který Jana vydává za lásku. Už jsem to včera definitivně vzdal.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Charakteristika

Velký lékařský slovník definuje narcismus jako sebelásku. Narcistická porucha osobnosti se dle něj projevuje přehnanými představami jedince o vlastní důležitosti a privilegovanosti, a to i bez ohledu na skutečné výsledky jednání. Častým projevem je i arogantní chování a nedostatek empatie.[1]

Lidé trpící narcistickou poruchou osobnosti se primárně snaží svému okolí dát najevo svou nadřazenost a myšlenou dokonalost. K tomu využívají falešných citů či přetvářky. Hlavním tématem jejich hovorů jsou oni sami a jejich údajně přínosné činnosti. Na kritiku reagují lhostejností nebo hněvem. Ve vztazích vyžadují bezmezný obdiv od partnera, o jeho city se však nestarají. Nemají dostatek empatie.

Je však pro ně těžké mezilidské vztahy vůbec navodit. Běžně jsou tito lidé uzavřeni citům. Ačkoliv vyhledávají kontakt s opačným pohlavím, často se bojí závazků, kvůli možnosti zklamání či selhání. V započatém vztahu však milují bezpodmínečně, problémem je, že si nepřipouští, že by mohl partner milovat i je, protože to ze své dětské zkušenosti považují za nemožné. Přesto právě oni potřebují cítit, že jsou milováni. Myslí si, že toho nejlépe dosáhnou právě skrze své výsledky, které z toho důvodu nadnášejí.


Podle mě to nikdy nevzdáš, stejně jako Jana ti nepřestane volat a psát. Je to zaháklé.
Navíc máte oba potřebu to prezentovat na veřejnosti.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 13. úno 2016 9:38:18

Trini píše:
honzam píše:
Saruman píše:Čo je toto, internetová láska? :)


Ne, je to narcismus, který Jana vydává za lásku. Už jsem to včera definitivně vzdal.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Charakteristika

Velký lékařský slovník definuje narcismus jako sebelásku. Narcistická porucha osobnosti se dle něj projevuje přehnanými představami jedince o vlastní důležitosti a privilegovanosti, a to i bez ohledu na skutečné výsledky jednání. Častým projevem je i arogantní chování a nedostatek empatie.[1]

Lidé trpící narcistickou poruchou osobnosti se primárně snaží svému okolí dát najevo svou nadřazenost a myšlenou dokonalost. K tomu využívají falešných citů či přetvářky. Hlavním tématem jejich hovorů jsou oni sami a jejich údajně přínosné činnosti. Na kritiku reagují lhostejností nebo hněvem. Ve vztazích vyžadují bezmezný obdiv od partnera, o jeho city se však nestarají. Nemají dostatek empatie.

Je však pro ně těžké mezilidské vztahy vůbec navodit. Běžně jsou tito lidé uzavřeni citům. Ačkoliv vyhledávají kontakt s opačným pohlavím, často se bojí závazků, kvůli možnosti zklamání či selhání. V započatém vztahu však milují bezpodmínečně, problémem je, že si nepřipouští, že by mohl partner milovat i je, protože to ze své dětské zkušenosti považují za nemožné. Přesto právě oni potřebují cítit, že jsou milováni. Myslí si, že toho nejlépe dosáhnou právě skrze své výsledky, které z toho důvodu nadnášejí.


Podle mě to nikdy nevzdáš, stejně jako Jana ti nepřestane volat a psát. Je to zaháklé.
Navíc máte oba potřebu to prezentovat na veřejnosti.
:)


Souhlasím, mnohokrát jsem to na poradně psal, že chráním ostatní, proto to ukazuju na věci, které pro mě nejsou láska, v co nejsyrovější podobě. Přiznávám se i k podílu na tom, že spousta lidí z poradny odešlo. Je to zaháklé v tom, že Janu miluju i takovou, jaká je. Je to jako pud a silnější než já. Teď už se vzdávám. Ať píše o té pravé lásce na poradně i všude jinde, nebudu to už nijak hodnotit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2955
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Eva Nada » sob 13. úno 2016 11:14:43

Blahopřeji, Honzame, také jsem si tím prošla. Uvidíme, jak to bude ve skutečnosti, jestli se bude u tebe projevovat stále tendence reagovat na Janin projev nebo ne...., nic není špatně, jen to ukazuje, je-li tu ještě zaháčknutí nebo ne...

Nemůžu u sebe říct, že bych Janu milovala, jak píšeš ty. Právě to "milování" je, řekla bych, důvodem toho zaháčknutí.

Nezaujaté pozorování, nebo nestranné pozorování je asi ten správný výraz, který je u mne...s esencí soucitu (ne lítosti), hluboko pod tím pozorováním... všichni jsme si rovni...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 15. úno 2016 8:26:30

honzam píše:https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Charakteristika
Lidé trpící narcistickou poruchou osobnosti se primárně snaží svému okolí dát najevo svou nadřazenost ...

Jako třeba: "Já jsem pro vždy vaše duchovní matka a vy jste mé děti? "

Běžně jsou tito lidé uzavřeni citům. Ačkoliv vyhledávají kontakt s opačným pohlavím, často se bojí závazků, kvůli možnosti zklamání či selhání. V započatém vztahu však milují bezpodmínečně, problémem je, že si nepřipouští, že by mohl partner milovat i je, protože to ze své dětské zkušenosti považují za nemožné.


...se bojí závazků.... Třeba je technicky nemožné nastěhovat si všechny lidi, které milujeme, domů a stát se jejich bezvýhradnými partnery, zejména, když už doma jednoho takového máme.

To přece ale není důvod uzavřít se lásce, zvláště, když je ta láska bezpohlavní, je jí jedno, jestli si bereš zrovna na sebe podobu matky, anděla, Honzy, princezny, draka... Ve všech podobách Tě stejně poznávám, jsi láska.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » pon 15. úno 2016 12:40:17

Jana píše:...se bojí závazků.... Třeba je technicky nemožné nastěhovat si všechny lidi, které milujeme, domů a stát se jejich bezvýhradnými partnery, zejména, když už doma jednoho takového máme.



To už je opravdu trapné. Proč si to nevyřešíte v soukromí?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » pon 15. úno 2016 12:45:31

honzam píše:
Saruman píše:Čo je toto, internetová láska? :)


Ne, je to narcismus, který Jana vydává za lásku. Už jsem to včera definitivně vzdal.



Ta tě hned tak nepustí. Máš to blbé.
Ted už dokonce zaplouvá do opravdu špinavých vod, po nějaké čistotě a nevinnosti ani památky.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 15. úno 2016 14:06:45

Trini píše:
Jana píše:...se bojí závazků.... Třeba je technicky nemožné nastěhovat si všechny lidi, které milujeme, domů a stát se jejich bezvýhradnými partnery, zejména, když už doma jednoho takového máme.



To už je opravdu trapné. Proč si to nevyřešíte v soukromí?


Protože Honzam si přál psát o těchhle věcech veřejně, založil veřejné vlákno "Soukromá korespondence". Chtěl znát názor ostatních na sebe, chtěl vědět, co si o něm ostatní myslí.

Nevím, co by v tomhle mělo být trapné. Trapné není, když se lidi pomlouvají, když se na nich nenechá nit suchá, když se bližní pitvají mečem, ale trapné je mít někoho rád, zajímat se o to, jak mu je, být šťastný v jeho přítomnosti.

Trini píše:Ta tě hned tak nepustí. Máš to blbé.

Proč by to měl mít blbé. Jestli je v pohodě, tak mu může být šuma fuk, jestli ho někdo "pustí" nebo "nepustí" a jestli v pohodě není, tak mu může pomoci poznávat pravdu, protože pravda je osvobozující.

Obvykle pravdu o sobě poznáváme, když si přečteme, co píšeme o druhých. Když jsme plní špíny, tak vidíme v ostatních také špínu. Když máme sklony k narcismu, tak budeme nalézat projevy narcismu u druhých. Ale skutečné sebepoznání je ještě v hlubší vrstvě.

To, že někdo žije sám bez partnera, nemusí být vůbec špatně. Naopak, většina probuzených žije singl.

Nemám zájem, aby se Honzam zbytečně trápil.Setkávání s ním bylo pro mě nesmírně obohacující. Věřím, že bude pro každého, kdo se s Honzamem setká a bude ho mít rád.

Bylo to jako dobrodružná výprava do struktury atomu, poznávat s ním jemnohmotný svět, otevírat se tomu, co poznává on.

Jsem mu za všechno vděčná a přeji mu hodně štěstí.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » pon 15. úno 2016 14:55:32

Halo Poly, co je s tebou, že nepíšeš?

:ahoj3:


Nějak se mi nechce, je tu stejně atmosféra jako byla u satgurua na dvorečku, když mu utekli ti nejlepší učedníci.... :lol:
Normálně řečeno - satguruovské ego se vzteká a pronásleduje je všude, kde se ti odpadlíci spokojeně baví bez něho....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » pon 15. úno 2016 15:10:07

Jana píše:
Trini píše:
Jana píše:...se bojí závazků.... Třeba je technicky nemožné nastěhovat si všechny lidi, které milujeme, domů a stát se jejich bezvýhradnými partnery, zejména, když už doma jednoho takového máme.



To už je opravdu trapné. Proč si to nevyřešíte v soukromí?


Protože Honzam si přál psát o těchhle věcech veřejně,


No, pokud jsem si všimla, tak tě veřejně nežádal, abys opustila manžela a vzala sis jeho, jak tady trapně naznačuješ.
Naopak psal - potom, co jsi ho banovala na Poradně a on už tam nechtěl psát - že ho pořád prosíš, aby se vrátil, a tak to pro tebe udělal. Ty jsi se k němu veřejně moc hezky nechovala, a tak vytáhl, co mu píšeš soukromně, aby vyšla celá pravda najevo.
Vypadá to na to, že stará ženská potřebuje předvádět, jak ji - proti ni ní mladý - kluk miluje. Jednoznačný narcismus, přesně jak to Honzam rozpoznal.
Prostě trapné.
Naposledy upravil Trini dne pon 15. úno 2016 15:21:49, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » pon 15. úno 2016 15:11:12

Alaja píše:
Halo Poly, co je s tebou, že nepíšeš?

:ahoj3:


Nějak se mi nechce, je tu stejně atmosféra jako byla u satgurua na dvorečku, když mu utekli ti nejlepší učedníci.... :lol:
Normálně řečeno - satguruovské ego se vzteká a pronásleduje je všude, kde se ti odpadlíci spokojeně baví bez něho....


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pon 15. úno 2016 20:52:26

Trini píše:No, pokud jsem si všimla, tak tě veřejně nežádal, abys opustila manžela a vzala sis jeho, jak tady trapně naznačuješ.
Naopak psal - potom, co jsi ho banovala na Poradně a on už tam nechtěl psát - že ho pořád prosíš, aby se vrátil, a tak to pro tebe udělal. Ty jsi se k němu veřejně moc hezky nechovala, a tak vytáhl, co mu píšeš soukromně, aby vyšla celá pravda najevo.
Vypadá to na to, že stará ženská potřebuje předvádět, jak ji - proti ni ní mladý - kluk miluje. Jednoznačný narcismus, přesně jak to Honzam rozpoznal.
Prostě trapné.


https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0impanz_bonobo

Šimpanz bonobo (Pan paniscus) nebo často jen bonobo, případně někdy šimpanz trpasličí, je jeden ze dvou druhů rodu šimpanz, druhým je známější šimpanz učenlivý (Pan troglodytes).

Od šimpanze učenlivého se odlišují vzpřímenou chůzí, matriarchátem, rovnostářskou kulturou a významnou rolí pohlavního styku v jejich společnosti.

...

Pohlavní styk hraje ve společnosti bonobů hlavní roli. Používá se jako pozdrav, při řešení sporů a usmiřování a jako výměnné zboží za potravu. Vedle lidí jsou jedinými opy, kteří praktikují všechny z následujících sexuálních aktivit: genitální sex (nejčastěji ve vztahu samice-samice, dále samec-samice a samec-samec), francouzskému polibku, vzájemná masturbace a orálnímu sexu. Páří se hlavně vleže v poloze břichem proti sobě, kdy si vzájemně dívají do očí. K této poloze je svou polohou přizpůsobena i samičí vulva s klitorisem. Všechny tyto sexuální aktivity provádějí jak uvnitř nejbližší rodiny, tak mimo ní. Bonobové nevytvářejí stálé vztahy s jednotlivými partnery. Pohlavní styk mají až 40krát denně, ale každý většinou trvá jen asi čtvrt minuty. Má se zato, že i samice prožívají orgasmus.

Bonobové se nemnoží rychleji než šimpanzi učenliví. Samice nosí a vychovávají jejich mláďata asi pět let a mohou rodit každých pět až šest let. Ačkoli jsou mnohem menší než samci, mají vyšší postavení ve společnosti. Udržují si své sociální postavení vzájemnou spoluprací. Žádný samec nemůže dominovat skupině, protože samice se semknou, aby sociální pořádek ubránily. Postavení samce závisí na postavení jeho matky. Vazba mezi synem a matkou během života zůstává silná.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2955
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pon 15. úno 2016 23:23:21

Jana píše:
honzam píše:
Jana píše: :happy:

To jsem moc ráda, díky.

Ve skutečnosti jsi mi nikdy nic špatného neudělal.

Pouze se učím porozumět tajemství života.


Sbohem Jano, už mi nepiš ani nevolej. Díky.


Díky


E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2955
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » úte 16. úno 2016 0:37:23

Jana píše:
honzam píše:https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Charakteristika
Lidé trpící narcistickou poruchou osobnosti se primárně snaží svému okolí dát najevo svou nadřazenost ...

Jako třeba: "Já jsem pro vždy vaše duchovní matka a vy jste mé děti? "


:happyturn:

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2955
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 7:15:11

honzam píše:


See how I fly
In the sea like in the sky

You set me free
You set me free

Díky, díky, díky

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 7:25:33

Láska dává svobodu.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 8:18:25

Jsi láska, maminko.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » úte 16. úno 2016 8:30:28

Jsi velký formát, který nikde netlačí, nesešněrovává, nespoutává...Nepochybuji, že je Ti jasné, jaké je to štěstí, maminko.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků