Ještě k tématu běženců

referendum o výstupu z Británie z EU

Příspěvekod Monika » stř 29. čer 2016 9:41:07

"Stydím se za svoji matku. Referendum o EU rozdělilo britské rodiny

28. června 2016 16:15


Výsledky referenda o odchodu z EU otrávily vztahy v mnoha britských rodinách. Zatímco většina mladých lidí hlasovala pro setrvání v Unii, jejich rodiče často volili opačně. Mladá generace Britů teď starším lidem vyčítá, že jí zničili budoucnost.


Referendum o odchodu Británie z EU ukázalo na obrovskou propast mezi mladší a starší generací voličů. Zatímco 73 procent lidí ve věku mezi 18 až 24 lety brexit odmítlo, v případě lidí mezi 55 až 64 lety pro setrvání v Unii hlasovalo jen 43 procent voličů. S rostoucím věkem se rozdíl ještě zvětšoval. List The Independent však v této souvislosti upozorňuje, že 64 procent voličů mezi 18 a 24 lety se k volbám neobtěžovalo dorazit.

Mladí lidé teď svým rodičům a prarodičům vyčítají, že je zradili a zničili jejich budoucnost. „Moje matka hlasovala pro odchod z EU, protože tady nechce žádné nebritské občany. Navzdory tomu, že jsme s bratrem důrazně vysvětlovali naše důvody pro setrvání v Unii, si vybrala odchod, protože nemá ráda místní asijskou populaci. Nedává mi to smysl,“ popsal osmadvacetiletý Jamie pro deník The Guardian.


Podobně se vyjadřuje i jednadvacetiletá Stephanie. Také její rodiče volili - na rozdíl od ní - brexit. „Moji rodiče zcela odmítli nahlížet na věci z jiného úhlu pohledu. Záměrně si špatně vykládali můj názor nebo ho úplně shodili. (...) Ačkoli své rodiče miluji, tohle referendum mi je ukázalo v jiném světle - jako lidi, kteří nejsou ochotni naslouchat názorům druhých,“ uvedla Stephanie.

Většina mladých lidí se shoduje, že je zklamalo zejména sobectví jejich rodičů a lehkost, s jakou hazardovali s jejich budoucností. „Dokonce jsem se v nich snažila vyvolat pocit viny: je to naše budoucnost, vy máte svou práci, život a hypotéku, ale oni žili už před EU. Vědí, jaké to je a tvrdí, že všechno bude v pořádku,“ popsala dvaadvacetiletá Becky pro BBC.

„Stydím se za svoji matku. Je to příšerný pocit. Neuvěřitelně mě rozčiluje, že nezvážila budoucnost svých mladých dětí, které ve světě teprve začínají,“ dodává Jamie.

V mnoha britských rodinách tak nyní vládnou napjaté vztahy. Někteří lidé se svými rodiči od pátku nepromluvili, jiní dokonce uvažují o tom, že své příbuzné - voliče brexitu - nepozvou na svatbu.

Samozřejmě existují i rodiny, ve kterých je situace opačná. Šestadvacetiletá Emily volila odchod z EU, zatímco její rodiče i dědeček brexit odmítli. „Matka mi zavěsila telefon, když se dozvěděla, že jsme s mladší sestrou hlasovaly pro odchod. Táta je z výsledku zničený. Dědeček, válečný veterán, mi řekl, že má obavy o budoucnost,“ popsala Emily.

Pro brexit prý hlasovala kvůli nepříznivé ekonomické situaci. „Téměř polovinu mého platu spolyká nájem. Moji rodiče vlastní dva domy, dědeček je v důchodu déle, než pracoval. Pro ně systém funguje,“ vysvětlila.

Pro odchod Británie z EU ve čtvrtek hlasovalo 51,9 procent voličů. Volili tak zejména Angličané a Velšané, Skotsko a Severní Irsko většinově podpořily setrvání v Unii (psali jsme zde). Těsný výsledek referenda vyvolal u řady lidí nevoli. Petici na jeho opakování už podepsaly více než tři miliony lidí (více čtěte zde).

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/brexit-rozdelil- ... anicni_san

z online reportáže


10:26

Po 48 hodinách od referenda vzrostl na dvojnásobek počet mladých lidí, kteří kvůli práci chtějí opustit Británii. Podle agentury Indeed, která zprostředkovává práci, je největší zájem o zaměstnání v Dublinu a Berlíně, uvedl týdeník Politico Europe. Britové se kvůli očekávanému odchodu své země z unie ve zvýšené míře zajímají i o možnost získání irského občanství. Irský ministr zahraničí Charlie Flanagan v pondělí oznámil, že britský nápor s žádostmi ohrožuje v době špičky chod systému. V centru zájmu Britů je i Kanada. Ta uvedla, že minulý týden v pátek, kdy byly zveřejněny výsledky čtvrtečního referenda, vzrostla návštěvnost na jejím webu přistěhovaleckého úřadu o 325 procent.
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » stř 29. čer 2016 15:22:17

dnes jsem se opět ptala dcery, jaká je situace v Glasgow a jestli tam nedochází k nějaké šikaně, výhrůžkám nebo k napadání těch co tam žijí, pracují a studují a pocházejí ze zemí z EU, tak jako se to od víkendu děje v Anglii :?

tady je její odpovědět :)

"Žádné útoky na cizince tady nejsou, Skotsko je otevřená, demokratická, evropská a multikulturní země, tady se rasismus a xenofobie netoleruje. V Anglii bohužel, jiný příběh..."

po pátečním vyhlášení referenda - děkan univerzity Glasgow, rozeslal všem studentům z členských zemí EU osobní email, ve kterém každého studenta ujistil, že Univerzita v Glasgow se hlásí i přes to, jak dopadlo referendum a jaké se objevily postoje v Anglii vůči cizincům z EU, k evropské tradici a k hodnotám, že jsou všichni i nadále velmi vítáni a že si cení, že si ke studiu vybrali jejich univerzitu a právě jejich zemi a to platí i do budoucna, že pro jejich zemi znamenají obohacení a mají zde i budou mít stále otevřenou náruč. Ať se tedy nijak nenechávají znepokojit a uklidní i své rodiny a přátele, že jejich univerzita i jejich vláda jim garantuje umožnění dokončení studia za stejných podmínek za jakých byli přijati a to i přesto, že by VB skutečně vystoupila z EU. A že ani do budoucna se nehodlají uzavřít, ba naopak, všechni kdo projeví zájem studovat, pracovat a žít v jejich zemi jsou vítáni a že vláda Skotska okamžitě zahajuje jednání s představiteli EU, aby podnikla vše co je možné proto, aby Skotsko nebylo vytrženo z EU, protože to není v souladu s vůlí a postoji skotského národa.

V sobotu s podobným prohlášením vystoupila i první ministryně Skotska v parlamentu citace viz … viewtopic.php?f=22&t=3726&start=80#p22864

Takže jak je vidět, tak nejen Londýn, ale i Skotsko a Severní Irsko sdílí stejný názor. A nebude to nejspíš tím, že zde žije 50% přistěhovalců, kteří se zde „silně rozmnožují“ a zabírají zemi jejich původním obyvatelům … jak uvedla Trinity viz

"No, jasne. Vic nez 50% Londynanu jsou migranti a ty se neciti s Anglicany sprizneni. Vypada to na nove "Kosovo". Kdyz se necha prilis mnoho migrantu dovnitr (navic se silne rozmnozuji), prohlasi obsazene uzemi za svoji zemi. "

viewtopic.php?f=22&t=3726&start=80#p22855

a nebo jsou považování za „polskou havět“, která má do tří neděl táhnout do svých země nebo atd

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... ym-vzkazum
Naposledy upravil Monika dne stř 29. čer 2016 15:36:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » stř 29. čer 2016 15:32:30

jo ještě k tomuto tématu - ne běženců, ale evropské migrace ...

ptala jsem se dcery, jaký vnímají Skoti Českou republiku a jestli nás řadí ke státům střední Evropy nebo jako "východní postkomunistickou zemi" nebo rovnou jako bývalou či současnou součást Ruska :roll: a její odpověď mne dost překvapila - vnímají nás stejně jako Rakousko - možná nás pořád vidí jako součást Rakousko - Uherské monorchie :koukam:

Univerzity Glasgow se ten dotaz netýkal, protože tam ČR velmi dobře znají, znají i naší historii i naší kulturu a dokonce měli, jako jediná univerzita ve VB i fakultu Bohemistiky ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 29. čer 2016 21:04:22

Monika píše:
pozice Skotska a severního Irska je to samé co Londýn



So se tyce toho, ze 40 % je pro odchod z EU, to ano.
Ale jinak ne. Skotsko dostava moho penez od EU. Asi z toho, co do EU plati Anglie.


Skotsko ma ca. 5,3 milionu obyvatel, Anglie 54 milionu, Londyn 8,5 milionu. Takze jen v Londyne je skoro tolik migrantu jako ma Skotsko obyvatel.
Anglicani toho uz maji dost. Proto volili tak, jak volili. I nekteri migranti tvrdi, ze se Britum nedivi, ze volili odchod z EU. Ja se jim taky nedivim. Mohou ted zase sami rozhodovat o sve zemi a ne se podrizovat diktatu z Bruselu.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » čtv 30. čer 2016 0:20:40

:donknow:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/1600 ... migrantum/

....„Dnes v Londýně žije téměř milion evropských občanů, kteří přinášejí obrovské výhody našemu městu - tvrdě pracují, platí daně, pracují v našich veřejných službách a přispívají k našemu občanskému a kulturnímu životu," zastal se migrantů starosta......
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 30. čer 2016 6:23:01

Alaja píše::donknow:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/1600 ... migrantum/

....„Dnes v Londýně žije téměř milion evropských občanů, kteří přinášejí obrovské výhody našemu městu - tvrdě pracují, platí daně, pracují v našich veřejných službách a přispívají k našemu občanskému a kulturnímu životu," zastal se migrantů starosta......


Tento starosta pakistanskeho puvodu je znam tim, ze jako pravnik byl casto obhajcem islamistu. V Londyne existuji pakistanske "No Go Area", kam si netroufaji ani policiste. Islamiste tam pochoduji a provolavaji svoji nacisticke paroly, ze prisli obsadit Evropu, ze zeny nesmi mit zadna prava atd. Jde z toho strach.

Ve VB zije nejvice lidi z ostatnich EU zemich - napr. 300.000 Nemcu. Ze zacatku mela GB velmi silne hospodarstvi, a tak zvala lidi z EU. Ted je tam hospodarska krize, velka nezamestnanost, ale lide z EU tam prichazeji dal a socialni system to prestava zvladat. Takze je pochopitelne, ze to chteji Anglicane zastavit. V EU ale neni neco takoveho mozne.

Polaci se v malem mnozstvi integruji dobre - napr. v Rakousku, ale kdyz je jich moho tak jako v Anglii, tak vytvareji oblasti, kde se mluvi prevazne polsky a vsechny struktury jsou polske, takze se ani nepotrebuji ucit anglicky. Ze se neco takoveho Anglicanum nelibi, je snad taky jasne. I Masarykovym cilem bylo sudety "odnemcit" - prestoze to byl Karel IV., ktery Nemce do sudet zval a pral si, aby se tam usazovali.
Polaci nemaji v evropskych zemich moc dobrou povest. Kdyz jsme byli na konci 80.let na krtinach ve Svedsku - do rodiny se nam prizenil rodily Sved, tak jsme se od neho dovedeli, ze ve Svedsku nemaji ploty, ale ze od te doby, co k nim prislo mnoho Polaku, musi ted zamykat. Predtim to nebylo zapotrebi.

Ti stari "hloupi" Anglicane vytvorili neobycejnou zemi a ti "chytri" mladi nemaji ani zajem jit volit.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 30. čer 2016 7:38:39

https://www.novinky.cz/domaci/407744-br ... radil.html

Britský šok Čechy od zákona o referendu neodradil

Vláda chce do konce volebního období schválit návrh ústavního zákona o obecném referendu. To by mohlo být vypsáno například i pro otázku odchodu či setrvání země v EU, jako tomu bylo v Británii. Proti návrhu se staví ve Sněmovně pouze pravicová opozice.

Pokud bude zákon přijat tak, jak je navržen, bylo by možné, aby se v referendu rozhodovalo například o tom, zda má vláda učinit kroky k vystoupení z EU. Byla by to obdoba britského referenda,“ řekl Právu zpravodaj zákona a předseda ústavně-právního výboru Sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD).

„Pokud by takové referendum bylo, doufám, že bychom hlasovali proti. Protože Českou republiku by odchod z EU poškodil, 80 procent českého vývozu je do EU. Ale odmítám výroky o tom, že referenda se nemají konat, protože by se lidé mohli zmanipulovat. Musíme umět lidi přesvědčit,“ dodal Tejc.

:lol:

Proti jen ODS a TOP 09
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 30. čer 2016 7:49:47

:roll:
EU-komise v cele s Junckerem je zrejme nepoucitelna. Chce uzavrit obchodni dohodu CETA s Kanadou bez schvaleni narodnimi parlamenty. Rakousko a Nemecko se bouri.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 9:36:52

Trini píše:Skotsko ma ca. 5,3 milionu obyvatel, Anglie 54 milionu, Londyn 8,5 milionu.


ano, ono přesně i toto také jde ...

hlasy se sčítaly bez ohledu na to - jaký národ a celek Britského království hlasoval - takže rozhodli Angličani, jako ostatně obvykle a nutí svou vůli a zájmy jak Skotsku tak S Irsku, kteří už toho mají také dost a proto už dlouhodobě uvažují o odtržení z Britského království a pro ně je přijatelnější "diktát" z EU, který mají šanci spoluvytvářet a ovlivnit než diktát "Westminsteru", který na jejich zájmy a vůli kašle a vždy je přes všechny sliby a ujištění, kterých se jim opakovaně dostalo, převálcuje ...

skotský parlament požadoval v hlasování o tak závažné tématice, jako je výstup z EU zohlednit hlasování za samostatné celky, aby vůbec měli šanci hájit zájmy své země. to jim ovšem nebylo umožněno ... proto jejich rozhořčení o opět zvažují o vyhlášení samostatnosti - čemuž se nediví, ani Angličané a Cameron je tenkrát prosil téměř na kolenou a sliboval hory doly, aby je neopouštěli - jeho emotivní projevy ohledně toho si pamatuji dodnes a dokonce nikdy se nevměšující a nekomentující královna vyjádřila naději, že Skotsko neopustí velkou rodinu :) mimochodem velmi těsná převaha hlasů zůstat součástí VB byla proto, že by vyhlášením samostatnosti Skotsko vypadlo z EU.

zájmy Anglie a Skotska jsou dlouhodobě jiné a pramení z odlišné kultury, přírodních podmínek, smýšlení i politických priorit ...
Naposledy upravil Monika dne čtv 30. čer 2016 12:11:08, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 10:48:05

pár faktů, které objasňují proč je Skotsko velmi proevropské a je mu bližší EU než Westminster ...

- umožněné vstupu na největší trh světa, který dokáže konkurovat globálním ekonomikám (roční obrat exportu i importu má nejvyšší do zemí EU)

- vstupem do EU získalo nové možnosti v podnikání, odbytu výrobků i investicí - čímž si významně polepšilo jak ekonomicky, tak sociálně - především tím, že došlo k podstatnému snížení nezaměstnanosti

- protože jde o velmi svobodomyslný a srdečný národ, který musel tvrdě bojovat za udržení svého sebeurčení, tak si dovedou vážit práva žít, pracovat, studovat či cestovat napříč Evropskou unií

- jsou rádi, že jejich děti mohou získávat v rámci erasmu studijní zkušenosti v zahraničí, stáže i pracovní příležitost, navíc jejich mladí lidé velmi hojně využívají projekt dotovaný EU Prince's Trust

- strukturální fondy EU jsou Skoty velmi využívané a díky jim došlo k podstatnému zlepšení kvality života s pozitivními dopady na jednotlivé občany (celkový balíček pro Skotsko činí pro léta 2014-2020 1,9 miliard eur

- Skotsko obdařeno velkým přírodním bohatstvím, což si uvědomuje a je tudíž zaměřeno velmi "zeleně", takže aktivně spolupracují na všech unijních projektech v oblastech ochrany životního prostředí, obnovitelných zdrojů a změn klimatu

- protože podstatná část skotského exportu je z oblasti rybolovu a prosnulé skotské whisky a tyto oblasti jsou pod správou EU, tak má pochopitelně Skotsko zájem podílet se na spoluvytváření politiky v těchto oblastech (zvláště sever Skotska je téměř závislý na rybolovu a prosperitě z něj)

- Evropské unie přitahuje investice, podporuje inovace a cíle pro skotský venkov, skotské zemědělství a skotské chovy

shrnuto"

vytváření pracovních míst, snižování nezaměstnanosti, příležitosti pro mladé, nové investice do podnikání či svoboda pohybu a pobytu v rámci Evropské unie jsou oblasti, kterých si Skotsko v rámci sociálních a hospodářských výhod cení nejvíce. Všechny tyto oblasti přímo ovlivňují a zlepšují kvalitu života obyvatel Skotska a Skotové to uvědomují, a proto jsou velkými podporovateli Unie a není jim na rozdíl od Angličanů zatěžko přispívat do společných projektů EU, aktivně se spolupodílet na vytváření politiky EU a vracet to otevřeností svojí země vůči studentům, lidem a podnikatelům z ostatních členských zemí EU. v EU vidí motor ekonomického, sociální a kulturního rozvoje pro svou zemi.

to že je to pro ně přínosem a obohacením, že si cení evropských hodnost a tradic, že v jejich zemi není místo pro projevy xenofobie, rasismu neznamená pro Skoty pouhou frázi, ale vychází to z jejich naturelu a z historie :)

Odtrhnutí Skotska a jeho obyvatel z Evropské unie proti jejich vůli považují Skoti a jejich vláda za demokraticky nepřijatelné,

Předsedkyně Skotského parlamentu Sturgeonová to vyjádřila takto:

„Členství v Evropské unii je v nejlepším zájmu Skotska, je to víra, která se mě drží celý můj dospělý život a je sdílena i v mé straně. A tento názor je velmi rozšířen i v celém spektru Skotského parlamentu.“

Otázka, která bývá často kladena Skotům, zní: „Proč chce být tedy Skotsko nezávislé, když trvá na zachování závislosti na Evropské unii?“

Předsedkyně Skotské vlády však namítá:

„Evropská unie je soubor nezávislých států, které společně spolupracují, není zde žádný rozpor mezi tím, že chceme být nezávislí a členstvím v Evropské unii. Uskupení nezávislých států, které ale vzájemně sdílejí určité hodnoty a jsou ochotny využít část své suverenity pro veřejné blaho je cestou moderního světa."
Naposledy upravil Monika dne čtv 30. čer 2016 11:21:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 11:20:17

Trini píše:Teďje tam hospodarska krize, velka nezamestnanost, ale lide z EU tam prichazeji dal a socialni system to prestava zvladat. Takze je pochopitelne, ze to chteji Anglicane zastavit. V EU ale neni neco takoveho mozne.

Polaci se v malem mnozstvi integruji dobre - napr. v Rakousku, ale kdyz je jich moho tak jako v Anglii, tak vytvareji oblasti, kde se mluvi prevazne polsky a vsechny struktury jsou polske, takze se ani nepotrebuji ucit anglicky. Ze se neco takoveho Anglicanum nelibi, je snad taky jasne. I Masarykovym cilem bylo sudety "odnemcit" - prestoze to byl Karel IV., ktery Nemce do sudet zval a pral si, aby se tam usazovali.
Polaci nemaji v evropskych zemich moc dobrou povest. Kdyz jsme byli na konci 80.let na krtinach ve Svedsku - do rodiny se nam prizenil rodily Sved, tak jsme se od neho dovedeli, ze ve Svedsku nemaji ploty, ale ze od te doby, co k nim prislo mnoho Polaku, musi ted zamykat. Predtim to nebylo zapotrebi.

Ti stari "hloupi" Anglicane vytvorili neobycejnou zemi a ti "chytri" mladi nemaji ani zajem jit volit.


a to že je v Británii hospodářská krize a velká nezaměstnanost - na jsi přišla jak ? máš za to, že dlouhodobí stoupání GBP a rating AAA, který provázel britskou ekonomiku až do odhlasování Brexitu je známkou hospodářské krize či velké nezaměstatnosti ?

a co se týká "polské havěti" - tak ti ve VB pracují - většinou na místech, které nejsou pro Angličany dost dobré tzv. "špinavou" nevalně placenou práci - práce v zemědělství jako sběrači, pomocné práce ve stavebnictví, v supermarketech za pokladnami, jako pokojské, uklízeči a barmani. zastávají tam podobné práce jako v ČR Slováci nebo Ukrajinci ...
pracují tam legálně, odvádějí daně a pokud už jsou tam více než 5 let tak mají možnost si zažádat o občanství. většina z nich to neudělala ... proč taky, když byli členy EU

co se týká dětí a jejich údajného nechtění učit se jazyk, tak to jsi opět na velkém omylu ...

ve VB je platné školní vzdělání a výuka probíhá v anglickém jazyce, a jejich rodiče a ti ostatní by bez komunikativní znalosti angličtiny těžko sehnali pracovní místo ... a to že doma a mezi sebou mluví polsky - to považuji za naprosto normální udržovat si svůj rodný jazyk, svoje kulturní zvyky ve své vlastní komunitě. na rozdíl od radikálních islamistů svoje kulturní zvyky nevnucují ostatním, je právě toto obohacují a osvěžující prvek. například díky polským obchodům mohou lidé ve VB například ochutnat chleba, knedlíky nebo tvaroh.

co se týká zatěžování sociálního systémů "polskou" a další unijní "havětí", tak si zřejmě pleteš "polsko havěť" s hromadnou migrací romského etnika, kterého jsme před lety byli svědky i v naší zemi, které tam požadovalo vyplácení sociální dávek ... :donknow:

jistě v Londýně jsou čtvrti, kam se neodvažují ani policisté, stejně jako jsou v dalších velkých metropolích, ale nikde na světě to nejsou "polská gheta"
stejně jako to nejsou "gheta" lidí ze zemí EU - Čechů, Francouzů, Němců, Španělů, Rakušanů atd.

a co se týká "odněmčování" sudetských Němců :lol: naše rodina z maminčiny strany pochází ze Sudet z česko-německé rodiny, tak vím moc dobře co tam probíhalo, když se začali převážná část sudetských Němců radikalizovat pod nástupem Hitlera k moci ... a to dokonce tak moc, že moje prababička sudetská Němka se přihlásila dobrovolně k Čechům a tak musela společně s dalšími českými členy naší rodiny do 24 hodin sbalit na jeden řebřiňák almaru, peřiny a komodu z hadrama a "odtáhnout" ze Sudet pryč - takže takové údajně "odněmčování" ze strany Československa vůbec napřipadalo v úvahu. ty ovšem narážíš na fakt, že sudetští Němci odmítli uznat vznik Československa v roce 1918 a vyhlásili si v nově vzniklé republice separistické celky, které se hlásily k nově vznikajícímu Rakousku a že vláda Československa toto neuznala a hájila svou územní celistvost ty nazýváš "odněmcováním" a srovnáváš to se situací v Anglii. tam žádná menšína si nedělá nároky na území státu ve kterém žije, ani"polská havět" nebo jiná "imigrační havěť" z EU. a vůbec je směšná i představa, že kdyby k tomu došlo, že by se VB bránila vystoupením z EU :lol:

stejně jako v naší zemi například na severu Moravy žije početná komunita Poláků, které se nikdo nesnaží ani nesnažil nikdy "odpolákovat", ba naopak mají polskou i mateřskou školku a je jim uznána polská národnost, přestože mají české občanství a to už několik generací. a rozhodně tam nepřinášejí více kriminality a zlodějny nebo tak jak naznačuješ, že se děje v zemích kde žijí ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 12:41:38

jak vypadalo to "odněmčování", jak to nazvala Trinity, sudetských Němců po uzavření Saint-germainské smlouvy

"Československo k menšinám na tehdy existující poměry vzorně, což doložily i předválečné výzkumy zahraničních organizací.

Počet volených zástupců Němců v prvorepublikové správě, počet německých základních, středních i vysokých škol či vydavatelství a tím i knih v německém jazyce byl daleko široko v Evropě nejvyšší. Na území, kde byla více než 20procentní menšina, byl druhým úředním jazykem jazyk menšiny. Národnostní menšiny mohly svobodně zakládat organizace a různé spolky. Vztah státu a občanů nebyl na národnostním, ale na občanském principu.

Je však třeba říci, že Němci se s Československem jako se svojí vlastí ve valné většině případů neztotožňovali (byť situaci mírně napomohl fakt, že míra svobody v zemi byla po roce 1933 ve srovnání s Německem nesrovnatelně vyšší); Praha dávala jasně najevo, že stát se bude profilovat na představách "státního národa Československého", nikoliv menšin. Československá vláda se pokoušela oslabit vliv německých politických hnutí a organizací také tím, že upravovala volební obvody takovým způsobem, aby v nich Češi vždy získali většinu.

Světová hospodářská krize ve 30. letech zasáhla německé obyvatelstvo mnohem více než české. Pohraničí bylo navázáno na další závody v Německu, odkud získávalo jak dodávky, tak tam vyváželo svoje výrobky. Nedobrá hospodářská situace v regionu, prudký růst nezaměstnanosti (až přibližně na úroveň 30 %) se výrazně projevil na faktu, že stále více sudetských Němců začínalo sympatizovat s krajně nacionalistickými názory, které představoval Konrád Henlein a jeho Sudetendeutsche Heimatsfront (SHF), přeměněné později na Sudetendeutsche Partei (SdP). Henlein vyzýval k otevřenému odporu proti české vládě a mnoho Němců se začalo s jeho názory ztotožňovat.

Situace vyvrcholila ke konci dekády. Němci zahájili rozsáhlé protesty a masový odpor, kterého využilo nacistické Německo k propagaci vlastní politiky rozšiřování svého území a svolání konference do Mnichova, známého pro Čechy nechvalně proslulou Mnichovskou dohodou. Tehdy byly Sudety připojeny k Německé říši, sudetští Němci se stali občany Říše a museli narukovat do Wehrmachtu. Již bývalí čeští Němci přivítali tuto úpravu hranic, viděnou v Praze jako krutou daň za zachování míru, s nadšením. Sudetští Němci za války povětšinou sloužili v německé armádě (Wehrmachtu), jen zanedbatelná část se stala aktivními odpůrci nacismu."


"Vyhnání Čechů ze Sudet se uskutečnilo v roce 1938 po přijetí Mnichovské dohody, jejímž hlavním bodem bylo odstoupení pohraničí Československé republiky, v hranicích, jež stanovila Německá Říše. Vyhnány byly desetitisíce Čechů, českých a německých Židů a německých antifašistů.

Z různých zdrojů se toto číslo pohybuje někde mezi 150–250 tisíci osobami, přičemž je nutno mít na zřeteli skutečnost, že nucený odchod Čechů do vnitrozemí nebyl jen nárazovou záležitostí v říjnu 1938, ale odehrával se i v pozdějším období."


Obrázek

naopak podle mého názoru zde je ukázka, jak vypadá takové "odhavěťování" menšin, které žijí na území cizího státu, což si možná ti co po odhlasování Brexitu představují, že by měl Westminster v Anglii nastolit, aby se těch "havětí z EU" a těch co tam už po generace žijí zbavil ... možná by si tak někteří z těchto pokřikujících a vyhrožujících Angličanů představovali, že by se mělo zavést i vůči dalším národům, které žijí ve Britském spojeném království, i když žijí na svém vlastním území :?

"České obyvatelstvo se ocitlo v pozici národnostní menšiny, která neměla naprosto žádná národní práva.

Byly zrušeny všechny české politické strany a spolky, jejich majetek byl zabaven ve prospěch Říše.

V úředním styku byl zakázán český jazyk, česky se nesmělo mluvit ani na veřejnosti a v dopravních prostředcích.

Češi nesměli vykonávat zaměstnání v kterékoliv instituci státní správy, dále nesměli vykonávat žádné politické funkce, ani na obecní úrovni. Postupně byly zrušeny všechny české noviny, byl zakázán tisk českých knih, do kin nesměl přijít žádný český film, bylo zrušeno české vysílání v rozhlasu.

Omezována a nakonec zakázána byla i česká divadelní ochotnická představení, fotbalová utkání, taneční zábavy, poutě, veřejná procesí i kázání a bohoslužby v češtině.

Zavřena byla většina českých veřejných knihoven, české střední školy, omezen byl počet základních škol. Češi byli znevýhodňováni při získávání práce, a po okupaci Čech a Moravy odcházeli do Protektorátu. Postupně byly hospodářským tlakem likvidovány drobné české podniky, docházelo ke konfiskaci českého zemědělského majetku.

Do roku 1943 se ocitlo v německých rukou zhruba 75 tisíc hektarů půdy, kterou dříve vlastnili Češi. Kromě toho byli Češi omezováni v nakládání se svým majetkem, nesměli ho dále prodávat do českých rukou apod. Češi, kteří podlehli soustavné šikaně ze strany německých úřadů a formálně se přihlásili k německé národnosti, byli po válce "vysídleni" do Německa (nebo do Rakouska)."
Naposledy upravil Monika dne čtv 30. čer 2016 13:09:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 30. čer 2016 13:05:59

Monika píše:
Trini píše:Skotsko ma ca. 5,3 milionu obyvatel, Anglie 54 milionu, Londyn 8,5 milionu.


ano, ono přesně i toto také jde ...

hlasy se sčítaly bez ohledu na to - jaký národ a celek Britského království hlasoval - takže rozhodli Angličani, jako ostatně obvykle a nutí svou vůli a zájmy jak Skotsku tak S Irsku,


Zatim jsem si nevsimla, ze by nekomu neco nutili. Proste Anglicane hlasovali jinak nez Skotove. Na to snad maji v demokracii pravo, nebo? Cele Skotsko pro EU neni, ca. 37 % - mensina, ktera podle tebe zrejme nema zadna prava - je proti.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 30. čer 2016 13:10:57

Odtrhnutí Skotska a jeho obyvatel z Evropské unie proti jejich vůli považují 63% Skotu a jejich vláda za demokraticky nepřijatelné,



Vsak se uvidi, jestli se pri dalsim referendu rozhodnou k odrthnuti od Anglie. Divila jsem se, ze to neudelali pri prvnim.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 30. čer 2016 13:16:53

Monika píše:
Trini píše:Teďje tam hospodarska krize, velka nezamestnanost, ale lide z EU tam prichazeji dal a socialni system to prestava zvladat. Takze je pochopitelne, ze to chteji Anglicane zastavit. V EU ale neni neco takoveho mozne.

Polaci se v malem mnozstvi integruji dobre - napr. v Rakousku, ale kdyz je jich moho tak jako v Anglii, tak vytvareji oblasti, kde se mluvi prevazne polsky a vsechny struktury jsou polske, takze se ani nepotrebuji ucit anglicky. Ze se neco takoveho Anglicanum nelibi, je snad taky jasne. I Masarykovym cilem bylo sudety "odnemcit" - prestoze to byl Karel IV., ktery Nemce do sudet zval a pral si, aby se tam usazovali.
Polaci nemaji v evropskych zemich moc dobrou povest. Kdyz jsme byli na konci 80.let na krtinach ve Svedsku - do rodiny se nam prizenil rodily Sved, tak jsme se od neho dovedeli, ze ve Svedsku nemaji ploty, ale ze od te doby, co k nim prislo mnoho Polaku, musi ted zamykat. Predtim to nebylo zapotrebi.

Ti stari "hloupi" Anglicane vytvorili neobycejnou zemi a ti "chytri" mladi nemaji ani zajem jit volit.


a to že je v Británii hospodářská krize a velká nezaměstnanost - na jsi přišla jak ?


Ze zprav.
Nebo se snad opravdu domivas, ze k referendu doslo jen z rozmaru?

V Rakousku je take jedna z nejvetsich nezamestnosti poslednich dob.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 13:22:23

Trini píše:
Monika píše:
Trini píše:Skotsko ma ca. 5,3 milionu obyvatel, Anglie 54 milionu, Londyn 8,5 milionu.


ano, ono přesně i toto také jde ...

hlasy se sčítaly bez ohledu na to - jaký národ a celek Britského království hlasoval - takže rozhodli Angličani, jako ostatně obvykle a nutí svou vůli a zájmy jak Skotsku tak S Irsku,


Zatim jsem si nevsimla, ze by nekomu neco nutili. Proste Anglicane hlasovali jinak nez Skotove. Na to snad maji v demokracii pravo, nebo? Cele Skotsko pro EU neni, ca. 37 % - mensina, ktera podle tebe zrejme nema zadna prava - je proti.


opět jsi na omylu ...

Skotsko před referendem dalo jasně najevo Westminsteru, že referendum, tak jak je chtějí uspořádat nedává žádnou možnost Skotsku ochránit jejich základní zájem a to je setrvání v EU a že toto odporuje demokratickým principům ... požadovali to co jsem psala a aby VB vystoupila z EU pouze pokud většina ze všech samostatných celků co jsou sdruženy v Britském království toto hlasováním potvrdí, nebo že si s ohledem na své zájmy a vůli lidu chtějí zachovat právo veta, pokud by Anglie hlasovala pro vystoupení z EU. že takto postavené referendum odporuje demokratickým principům. to jsou vyjádření skotské vlády Trinity - kterých jsi si nevšimla ...

a jakpak jsi přišla na to, že 37% procentům Skotům já nebo Skotsko upřelo právo na vyjádření se ohledně výstupu nebo setrvání v EU ? :roll: a mýlíš se i v tom, že 37% Skotů z celého národa chce vystoupit. volební účast ve Skotsku nedosáhla ani 70%. takže ani těm 30% procentům co se nevyjádřilo nebylo právo nevyjádřit se upřeno. že většina a to převážná většina Skotů je silně prounijní je fakt a vychází z reálných podmínek.
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 13:26:02

Trini píše:
Odtrhnutí Skotska a jeho obyvatel z Evropské unie proti jejich vůli považují 63% Skotu a jejich vláda za demokraticky nepřijatelné,



Vsak se uvidi, jestli se pri dalsim referendu rozhodnou k odrthnuti od Anglie. Divila jsem se, ze to neudelali pri prvnim.


divit se může akorát ten kdo se to tu problematiku nezajímá ... spíš se všichni divili, že to bylo tak natěsno a nebyl většina pro setrvání v Britském království. hlavním faktorem, proč nehlasovali pro vyhlášení samostatnosti bylo to, že by to pro ně znamenalo výstup z EU a delší čas by trvalo, než by splnili všechny podmínky a čekací dobu než by mohli požádat o vstup

ale to už tu bylo několikrát uvedeno :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 13:29:02

Trini píše:
Monika píše:
Trini píše:Teďje tam hospodarska krize, velka nezamestnanost, ale lide z EU tam prichazeji dal a socialni system to prestava zvladat. Takze je pochopitelne, ze to chteji Anglicane zastavit. V EU ale neni neco takoveho mozne.

Polaci se v malem mnozstvi integruji dobre - napr. v Rakousku, ale kdyz je jich moho tak jako v Anglii, tak vytvareji oblasti, kde se mluvi prevazne polsky a vsechny struktury jsou polske, takze se ani nepotrebuji ucit anglicky. Ze se neco takoveho Anglicanum nelibi, je snad taky jasne. I Masarykovym cilem bylo sudety "odnemcit" - prestoze to byl Karel IV., ktery Nemce do sudet zval a pral si, aby se tam usazovali.
Polaci nemaji v evropskych zemich moc dobrou povest. Kdyz jsme byli na konci 80.let na krtinach ve Svedsku - do rodiny se nam prizenil rodily Sved, tak jsme se od neho dovedeli, ze ve Svedsku nemaji ploty, ale ze od te doby, co k nim prislo mnoho Polaku, musi ted zamykat. Predtim to nebylo zapotrebi.

Ti stari "hloupi" Anglicane vytvorili neobycejnou zemi a ti "chytri" mladi nemaji ani zajem jit volit.


a to že je v Británii hospodářská krize a velká nezaměstnanost - na jsi přišla jak ?


Ze zprav.
Nebo se snad opravdu domivas, ze k referendu doslo jen z rozmaru?

V Rakousku je take jedna z nejvetsich nezamestnosti poslednich dob.


no z rozmaru tedy k tomu rozhodně nedošlo, Westminstr je dlouhodobě euroskeptický na rozdíl od Skotska a S Irska :) pokud by jsi sledovala tuto problematiku dlouhodobě, zabývala se politikou Margaret Thatcherovou, přečetla jsi pár knih od ní, tak by jsi to věděla
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Monika » čtv 30. čer 2016 13:31:44

Trini píše:
Ze zprav.

.


jako z blesku ? :lol: :lol: :lol:

jsem ekonom - mně zajímají průkazná fakta - tj. ekonomické hodnoty, vývoj měny a rating - AAA dosahují pouze země, které jsou hospodářsky a ekonomicky na výši :)

představa, že nějaká země, zmítající se hospodářskou krizí - dostane nejvyšší možné ohodnocení AAA je skutečně směšná :lol: :lol: :lol:

mimochodem po vyhlášení Brexitu okamžitě následoval velmi prudký propad GBP vůči USD (i CZK) a došlo ke změně ohodnocení - už tři AAA nemají, což bude mít nepříznivý dopad na jejich ekonomiku ... což některým co hlasovali pro Brexit došlo téměř okamžitě po vyhlášení výsledků - proto následoval tak hromadný útok na podpisování petice za nové referendum na vládním serveru ...

a co to bude pro konkrétní občany VB obnášet také spoustě došlo - proto panické hromadné žádosti o irské občanství a vydání irského pasu u všech co ho mají šanci získat ...

jak je to v Rakousku, tak k tomu bych si nedovolila vyjádřit, protože to nesleduji ...
Naposledy upravil Monika dne čtv 30. čer 2016 13:41:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 30. čer 2016 13:32:43

Monika píše:ty ovšem narážíš na fakt, že sudetští Němci odmítli uznat vznik Československa v roce 1918 a vyhlásili si v nově vzniklé republice separistické celky, které se hlásily k nově vznikajícímu Rakousku a že vláda Československa toto neuznala a hájila svou územní celistvost ty nazýváš "odněmcováním"


https://cs.wikipedia.org/wiki/Sudet%C5% ... N%C4%9Bmci

Dne 4. března 1919 téměř všichni[zdroj?] sudetští Němci pokojně demonstrovali za své právo na sebeurčení. Tyto demonstrace byly podpořeny jednodenní generální stávkou německého obyvatelstva. Demonstrace byly potlačeny československou armádou s 54 mrtvými a 84 zraněnými osobami.[1] Jednalo se o demonstrace např. v Liberci, Moravské Třebové nebo Kadani. Mezi zavražděnými Němci byly desítky žen a dětí.[2][3]

Mírová Saint-germainská smlouva z 10. září 1919 definitivně přiřkla sudetské území československému státu a sudetští Němci tak zůstali v roli početné národnostní menšiny. Podle údajů z roku 1921 bylo obyvatelstvo mnohonárodnostního Československa složeno z 6,6 milionů Čechů, 3,3 milionů Němců, 2 milionů Slováků (kteří byli spolu s Čechy v té době často počítáni do tzv. československého národa, Čechoslováků), 700 000 Maďarů, půl milionu Rusínů, 300 000 Židů a 100 000 Poláků, dále pak z Romů (Cikánů), Chorvatů a dalších etnických skupin. Němci tvořili jednu třetinu veškerého obyvatelstva českých zemí a cca 23,4 procent československé populace (čítající celkem 13,6 milionů).
Naposledy upravil Trini dne čtv 30. čer 2016 13:40:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron