Balsekar, Osho atd.

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 16:51:52

vostalpetr píše:
tak čeho by jsi se měl držet a proč ?


no tím říkám, že se vrátíš zpět, kde jsi byla

jako co držet, nákupní tašku snad ne ?

prostě se vrátíš po čase opět zpět,
i když možná ne úplně totálně zpět do toho samého stavu

budto v tom stavu zůstaneš (tedy jej udržíš) nebo ne


asi se nemůžeme dohodnout, poněvadž ty píšeš o dosahování stavů ... pak je to problém se v nich udržet
stavy jsou proměnlivý na tom se shodouj všichni a ulpívání na nich nebo odmítání jich způsobuje utrpení, frustraci, napětí a dělá to bloky v systému, který se neustále pohybuje a mění

já píšu o tom, že realizovaní pomáhaj na uvolnění bloků, což má zásadní význam na uvolnění samotnýho systému a dochází v něm ke trasformaci, pak se není čeho a proč držet a výsledem je stále větší svoboda bytí ... k přirozenost :)

ta změna se týká přeprogramování neuronových spojů v mozku a ke změnám v DNA je to nezvratný proces - teda cesta zpátky už nevede :lol: ty změny jsou bolestivý ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. bře 2012 17:07:12

já píšu o tom, že realizovaní pomáhaj na uvolnění bloků, což má zásadní význam na uvolnění samotnýho systému a dochází v něm ke trasformaci, pak se není čeho a proč držet a výsledem je stále větší svoboda bytí ... k přirozenost :)


Ale vždyt píšu o tom samým,
o odstranování bloků,

jednoduše řečeno, opět si ty bloky vytvoříš

Na začátku píšeš o energetických vlivech,
prostě máš několik těl,
to že se cítíš líp je sice fajn,
ale ten problém stále zůstává nevyřešen v nějaké tom energetickém těle

složky jemnohmotného těla

• éterické tělo

• astrální tělo

• mentální tělo

• karmické tělo

• intuitivní tělo

• kéterické tělo

• nebeské tělo
http://www.poustevnik.net/clanky/jemnohmotna_tela.html
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod malpan » stř 21. bře 2012 21:12:30

:lol: reagoval jsem tu na Balsekara... a dnes jsem chtěl pokračovat na případnou něčí reakci a vy jste se tak rozjeli, že můj příspěvek je už někde na propadlišti dějin :lol:

v rychlosti jsem alespoň něco málo četl a:
Monika reagovala podmíněnostmi - to ale není programování, jen zvýraznění určitých možností. Píše: "karty jsou dány, to nemůžeme ovlivnit - záleží na tom, jak se s nimi hraje" - to znamená, že pokud jsi holka, dál budeš hrát jako holka, ale to není program. Program je způsob hry. A ten je popřený tím " záleží na tom, jak se s nimi hraje".

Teď mi to tam skočilo! Ano, jde o naprogramování, ale je to myšleno zcela jinak, než jsem chápal - nejde o naprogramování ve smyslu jak se budeme chovat (v návaznosti na vnímání světa), ale jde o naprogramované vnímání světa: Kdyby byl atom veliký jako krabička sirek, pak by byl další atom (téže molekuly) vzdálený 400 metrů! Kdybysme neměli tento program (hologram), nebyli bysme schopni vidět pevný materiál, vše by bylo pokud ne průhledné, pak jistě průsvitné. O prostoru ani nemluvím...
Ano, vše je ON, vším je ON, ale my jsme hráči, kteří si hrají - zatím třeba odděleně (nevnímajíc JEJ), ale svou jedinečnou hru, která naprogramovaná není! :dance:
Uživatelský avatar
malpan
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 11. zář 2011 17:05:12
Poděkoval: 18
Poděkováno: 30-krát v 18 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 21:30:20

malpan
V NY v 80 letech přišla na policejní stanici černoška s lahví nitroglycerínu /výbušnina/, namířila na ní Smith and Wesson 0.9 mm s tím, že pokud jí nepropustí manžela z vězení...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod vostalpetr » čtv 22. bře 2012 7:45:17

Petr Chobot:

Vše je setkání života se životem – neboli vědomí s vědomím.
Vše, co „je“, vše, co se děje, je pokusem vědomí nějak pohltit, nějak „strávit“ sebe sama…
nějakým způsobem se setkat se sebou samým.

Všechny konkrétní děje jsou pouhým odrazem téhož záměru. Pro pozorovatele, který je vytlačen na povrch dění, jde zdánlivě o „různé“ procesy a jevy…
Je zde ale jen jediná Síla a tou je mysl samotná…
Mysl se snaží o nemyslitelné. Pochopit se. Proto „to všechno“. Jen proto. Pro nic jiného!
Neexistuje doopravdy „jiný“ cíl. Mysl sebe sama napadá, přepadá, sama se sebou se rve, zatímco se do sebe noří a nahmatává zoufale to, čím je… Děje se to věčně.
Nikdy nepřijde sebemenší úleva. Může se to naopak stupňovat – doslova do nekonečna, bez jakýchkoliv limitů…
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » čtv 22. bře 2012 11:45:25

Asi jste to nepochopili s tou ženskou a policejní stanicí. Bůh jí to nedovolil odpálit, jenže kdyby toto pro mě někdo vůbec udělal /pokusil se o to/, nikdy bych nikoho jinýho už nechtěl. To je krystalická láska, kdy ti běhá mráz po těle...
Lidi jsou v srdci dobří, já to vím. Že se tak nechovají, je ten rub mince, kdy ti něco diktuje: Buď zlý! Ani Hitler nebyl zlý, jen prostě podlehl těm hlasům v hlavě. Přišel na to v okamžiku smrti, všechno si to uvědomil.
Asi zde ale musel být, nikdy by pak flpb v bezesných nocích nepřemýšlel o Sofinině volbě.
Nehraju si na chytráka, nerozumím tomuhle světu a proč je co jak, tak, onak. Jen se v něm snažím žít, což je strašně obtížný. Pudy a závislosti mi vždy spoutají ruce a nabídnou něco, čemu prostě neodolám. Pak se lituju a kdysi jsem ještě za to nadával Bohovi. Dnes již ne. Egu jsem dal výpověď a prostě to přijímám, snažím se žít intuitivně, nevytvářet si katastrofický scénářě, nic si nenamlouvat. Je to ale jako kdyby přede mnou stála po zuby ozbrojená stotisícová armáda.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli flpbb za tento příspěvek:
Monika

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod vostalpetr » čtv 22. bře 2012 12:01:49

Jen se v něm snažím žít, což je strašně obtížný. Pudy a závislosti mi vždy spoutají ruce a nabídnou něco, čemu prostě neodolám.


Nech se nést pudy a závislostmi a zjistíš,
že to není tak hrozný jak to vypadá,

vždyt se musíš nějak zabavit, než umřeš... :D

Nakonec,
o čem ten život vlastně je,tak na to se můžeš podívat v televizi,
nejlépe nějaký rodinný třísetdílný seriál..

Ale můžeš taky dělat spoustu jinejch věcí,
třeba cestovat, věnovat se umění, vyrazit někam do války, stát se politikem,
snažit se být svatým mužem,

já jsem se poddal přirozenému pudu lenosti,
takže nejradši ležím na gauči nebo venku na sluníčku,
takže jsem aktivní pasivista,
tedy žádný aktivista...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » čtv 22. bře 2012 12:24:13

vostalpetr píše:jednoduše řečeno, opět si ty bloky vytvoříš



záleží do jaké hloubky se dotyčný dokáže otevřít vlivu očišťující katarze a neuhnout :) když to postihne kořen problému, je vymalováno okamžitě ... většinou to jde po vrstvách a je to běh na dlouhou trať
:donknow:

problém je když si někdo dělá představy o tom, že někdo nad ním udělá zázračný klikyhák a osvobodí ho od toho ... bez otevřenosti a ochoty ke konfrontaci s tím co uvnitř žere to jde těžko a k tomu se nutit nikoho nedá :donknow: nejlíp se pracuje s lidma co už jsou doslova na dně svejch možností, přestanou jim fungovat úniky a zaplácávačky a frustrace přestupuje práh osobní snesitelnosti ... pak ta ochota neuvěřitelným způsobem vzrůstá :) a nebo s lidma co neztratili hravou zvědavost a tak jsou ochotni nořit se a objevovat v sobě nové rozměry bytí ... teď se to hodně ukazuje u mladší generace, že to maj takhle nastavený, nedaj se jen tak oblbnout a zmanipulovat - chtěj se na všecno podívat přímo, vyzkoušet si to :clock: vidím to i na dceři a jejich přátelích co k nám choděj, jak se nebojí jít do všeho naplno, jak jsou otevření a zároveň jsou svoje, znají svojí hodnotu, nepotřebujou si nic dotovat tzv. zvenku ... pro mne je to dost povzbuzující vidět, jak se to celkově posouvá a mění :thumb:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » čtv 22. bře 2012 12:34:55

Vostálík...
Zcela jistě tak jde žít. Pak se ale někdy v noci probudíš s pocitem, že už se sebou dál nemůžeš vyjít - když jsem tuhle větu poprvé četl od Tolleho, měl jsem plný oči slz, což se přece k chlapovi nehodí... Možná...
Poslední dobou mi připadá, že už prostě nic nezvládám, přitom moje duše mi křičí do hlavy, že všechno je přesně tak, jak má být.
Jsem moc rád, že jsem tohle téma založil, egoisticky jsem zjistil, že v tom "neplavu" sám.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » čtv 22. bře 2012 12:45:00

flpbb píše:
nerozumím tomuhle světu a proč je co jak, tak, onak....


tož vítej v klubu :) takovejch nás tu je hafo ...

když jsem poprvý byla u Marty Jansen, tak jsme nejdřív spolu jen seděly a pak se najednou Marta zeptala jak se cítím a ze mně vylítlo: Marto výborně, nic ode mně nechceš, stejně jako Lída ... víš já tady tomu vůbec nerozumím, připadám si jako mimozemšťan ... a k mému nesmírnému údivu se Marta rozesmála a řekla, neboj Mony, já to mám taky tak ... no tohle řekne advaitová dáma a dál to pokračuje tím, že mnou začala pracovat na tom, abych si dokázala udržet svůj vlastní prostor a uměla říct rázně ne, když nechci ... to jsem vážně nečekala, místo toho, jak se zbavit toho prevíta ega :lol: jsem začly u toho, jak se naučit držet vlastní hranice :lol: jak se starat o sebe, dopřát si co potřebuji a tak ... neuvěřitelný ... celý život jsem před tím žila v přesvědčení, že máme milovat a být tu pro bližního svého a že sebeláska smrdí :donknow:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Proč je ten svět takový, jaký je

Příspěvekod Monika » čtv 22. bře 2012 13:01:19

"Proč je ten svět takový, jaký je

Každá doba přináší své problémy, se kterými se lidé potýkají. Mezilidské vztahy, pracovní či finanční problémy a nemoci doprovázejí lidský život. Lidé se nacházejí v těžkých situacích, hledají podporu a povzbuzení v mnohdy zdánlivě bezvýchodných situacích. Jak poradit?

Moji drazí mají existenční starosti, nachazejí se v těžkých rodinných situacích, v problémech, jsou vyčerpaní. Jak povzbudit? Ja sama tyto věci dobře znám. Težká období pro rodinu trvala u nás snad desetiletí, otázka je, jestli to vůbec opravdu někdy skončilo... to je jistě otázka toho, jak se člověk na věci dívá.

Přes poslední víkendy jsem měla doma dívenku, které momentálně nabízím u sebe azyl. Po ztracené práci a teď i po ztraceném a momentálně násilném partnerství přijde i o svůj domov a musí hledat nový. I další moje nejbližší se nachází v takové extremní hospodářské situaci, sama se třemi dětmi a s podlomeným zdravím, že mám někdy pomalu obavy, jestli to vůbec přežije. Když se pak dívám kolem sebe, na další, kteří ačkoliv mají léta obchod s počítači nemohou momentálně vydělat ani na to, aby zbylo trochu něco navíc... vidím, že jsou postíženi všichni. Pak jsou tady taky ti, kteří spolu sice vychází, kterým ale zemřela dcera před lety na aids a zanechala jim ctyřletého duševně postiženého vnuka, nebo ti, kteří bojují v manželství a zároveň o ekonomické přežití, či s těžkými nemocemi v rodině. Jak je tady vidět, ten život prostě nemá fungovat.

Procesy posledních let byly pro mé blízké duchovní přátele a vůbec pro nás všechny dohromady tak náročné, že jsme dostali skutečně nesmírně hodně příležitostí, jak se učit všechno přijímat. Tak s tím vším tady žijeme, nic jiného nám nezbývá a vidíme, jak jsme opravdu bezmocní.

My všichni procházíme takovými životními "zkouškami" a zdá se, že my, kteří "pracujeme" se světlem či pro světlo jsme zasaženi nejvíce. Přiznávám, svoji naprostou bezmocnost; jedina "zbraň" či "moc", která se za ta léta proti tomu vyvinula byla, že se člověk naučil věci přijímat a musel se učit s různými vecmi žít, tedy s tím, že se život nevyvíji vždycky podle našich představ. Že ať děláme cokoliv a jakkoliv dobře či špatně, z našeho pohledu či z pohledu jiných, výsledek naší práce závisí pouze na podpoře přírodního zákona, protože my vlastně nic neděláme, tedy nejsme v pozici osobního konatele. Ať se snažíme jakkoliv, nemáme nikdy ve skutečnosti vliv na to, co bude následovat. Jediné je, že musíme všechno odevzdat, protože nas život učí, že nic není v našich rukou.

Každý člověk je vystaven všemožným projekcím strachu a nejistot, vlastně vše, co emočně potlačujeme se dostává na povrch a k tomu nám vytváří život patřičné situace. Když se tak dívám na svůj vývoj vidím, že jsem byla doposud konfrontována se vším, co se mi kdy nelíbilo nebo z čeho jsem měla kdy obavy a prostě se vším, co jsem kdy z nějakého důvodu odmítla. Život pro nás organizuje potřebné situace, ve kterých vycházejí naše potlačené emoce na povrch. Vlastně je to trochu naopak. Zdroj projektuje na náš tělesně duševní mechanismus emoce a my je projektuje navenek, tím, že je pro nás vytvořena patřičná situace, abychom byli schopni tyto emoce něčemu přiřadit. Tento proces trvá do té doby, než je potlačená emoce rozpuštěna a integrována ve vědomí. Podle toho, jak se rychle nebo pomalu učíme, se mohou stejné problémy neustále opakovat v různých situacích.

Vidím, že zdroj projektuje na všechny to, co chce transformovat, strachy, zranění, negativitu. Tyto transformace budou probíhat tak dlouho než budou stresy z celého systému i ze všech buněk vymyty a než se cela osobnost zneutralizuje, vzdá se svých osobních emocí a náklonností, přilnutí a vazeb a zůstane jednoho dne jen "staň se vůle tvá", tedy následování boží vůli.

Po té zmizí veškerá přání, iluze a představy, které byly zakotveny v celém lidském mechanismu, tedy i v těle. Bůh ničí nemilosrdně (či milosrdně?) veškeré iluze v nás všech a posouvá nás tak dál v našem vědomí. Proto se říká, že utrpením se učíme a že naše bolest a utrpení podporuje seberealizaci. To je v podstatě jediné, o co v životě jde.

Tato cesta je cesta nás všech, ať už stojíme kdekoliv, každému tělu se děje podle jeho karmy a každý dostáváme své lekce a posouváme se v žebříčku vědomí nahoru. Dříve nebo později se všechno vrátí zase do boží jednoty. Samozřejmě že si každý z nás přeje, aby ten život fungoval a nejlépe napořád! Ale život, takový jak my ho známe je stale proměnlivý, a funguje tak, že je založený pravě na tom, že (mnohdy) "nefunguje".

Každý z nás v sobě nese touhu po klidu a míru jednoty. Paradoxem se zdá být, že právě náš svět zjevových forem, je založen na tom, že je vyloučen z jednoty. V jednotě neexistuje žádné stvoření a stvoření může existovat pouze mimo jednotu Boha. Bůh tvoří náš lidský život tím, že zdánlivě vypadneme z jeho jednoty a staneme se tím viditelní. Důsledkem toho je, že se nacházíme v dualitě, v polárním světě protikladů a tyto protiklady se přitahují právě silou teto boží jednoty.

Ve světě protikladů pak marně hledáme ať už vědomě či podvědomě ve vnějších situacích to, co najdeme pouze v jednotě ducha s bohem. Síla, která nás pohání a která náš život vytváří, pracuje tak, že život z našeho pohledu zdánlivě nefunguje. Zdroj pracuje s absolutní dokonalostí na tom, abychom poznali, že jednotu, kterou hledáme mimo nás, najdeme pouze sami v sobě, ve svém duchu.

Proto mohu každého povzbudit pouze v tom, ze je nejprve nutné naučit se věci přijímat. To je moje zkušenost. Transformovat momentální situaci natolik, aby byl člověk schopen s věcmi žít, být v míru nebo věci vnitřně odevzdal bohu, které momentálně nemůže změnit. Ostatní se pak všechno bude tak jako tak vyvíjet podle kosmického plánu, na který nikdo z nás nemá vliv.

Musíme se naučit, neustále se nařizovat na Boží vůli tím, že se učíme věci přijmout a tím zároveň rozpouštíme staré vzorky, strachy a traumata. Každý z nás tedy nese ten svůj vlastní kříž. To, co se děje venku, co, to mé vnitřně zasáhne, s tím mám něco společné, to znamená, že je v našem systému blokáda, starý nerozpuštěný, nevyřešený, potlačený stres.

Věnujme tedy pozornost tomu, co s námi situace dělá a co cítíme. Tyto pocity a emoce je třeba rozpustit a dostat se zase do rovnováhy. Když těmto emocím věnujeme pozornost, když se zastavíme, uprostřed, tak máme možnost poznat sami sebe.

Pak uvidíme, co život přinese dál a co se změní či nezmění. To je smysl a dar veškerých těchto našich těžkých životních situací.

Proto vám všem z celého srdce přeji, aby jste se naučili věci co nejlépe přijímat, nejen v duchu, ale i v těle. Naše tělo představuje kříž a když je ego na kříži ukřižováno a zemře, co přežije je absolutní bytí.


Staň se vůle Tvá
Om namah shivaya"

Velikonoce 2011
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Ladislav » čtv 22. bře 2012 13:02:39

flpbb:
...ale dyť jo..., celej život to bylo o tom "pamlsku" za odměnu a najednou člověk zjistí, že, i když si uvědomuje, že nic nepotřebuje, všechno je tak jak má být...atd. (takový ty "zaplácávačky" - Moniko díky)..., něco pořád není OK. Vnitřní nespokojenost, deprese, frustrace...atd. Bolí to..., duše křičí (jak píšeš), ale tělo (s celou tou svojí "pamlskovou" chemií) si jede po své vyjeté koleji. ...trochu jako absťák..., Mooji říká všechno co přišlo a řeklo "hallo", jednou řekne "good bye" ...a odejde (a zbude zas jen prázdné místo)...

http://www.youtube.com/watch?v=dI0ROzJy1jQ

tohle pomáhá mě..., uvolnit se do bolesti
Naposledy upravil Ladislav dne čtv 22. bře 2012 13:35:15, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Monika

Jak v tomhle světě žít

Příspěvekod Monika » čtv 22. bře 2012 13:04:57

Přepis části rozhovoru ze satsangu s Gáiou 2.11.09 Praha

Tázající: ... můžeš mi k tomu něco říct ? Aby můj život v tomto těle, na této planetě nebyl dobrý jen pro mne, ale i pro celý svět.

Gáia: Tento záměr, který máš, je překrásný …

Nikoho nezranit, přát všem bytostem to nejlepší …

Touto modlitbou můžeš zahájit svůj den. Tímto záměrem.

A pak můžeš pozorovat, zda se to tak všechno odehraje. Ty souvislosti zda tomu dovolí či ne… Když se podíváš pečlivě můžeš pozorovat, že to rozhodnutí není v tvých rukou.

Ale v hloubi tvého Srdce je tento záměr. Což je velmi krásné.

Můžeš taky zpozorovat, že jsi vlastně nikdy neudělala chybu.

Veškerá rozhodnutí se dějí ne proto, že je děláš ty. Dějí se proto, že tak o tom rozhodl život. A my nemáme nad životem kontrolu. Je to síla, kterou nemáme pod kontrolou. Tu kontrolu jsme nikdy neměli a nikdy mít nebudeme.

Když zkoušíš kontrolovat život – máš problém.

Když vidíš, že to co děláš nebo říkáš někoho zraňuje, můžeš to pozorovat, všimnout si toho. Vnitřně můžeš požádat o odpuštění a o to, abys měla sílu nebo, aby tu byla síla, že se to již nebude opakovat. Ale odpuštění, nemůžeš žádat Boha, ten tu není.

Není tam někdo, kdo by ti mohl odpustit.

A tento záměr, může změnit hodně.

K odpuštění nepotřebuješ nikoho. To co jsi – vědomí samotné, je odpuštění pro všechno.

Rozumíš tomu ?

Tazájící: Takže není tu co měnit. Jenom ten záměr je důležitý.

Gáia: Ten záměr je už tady.

Tazájící: Pro mě je nejpřirozenější nechat život, ať plyne jak chce a že to rozhodnutí není v mých rukou. V tomhle stavu jsem velmi šťastná a vím.

Gáia: Ano, ano, …

Tazájící: Jenom pak přichází pochybnost, že jestli to, že jsem šťastná, neznamená to, že jsem nezodpovědná.

Gáia: To je legrační. Štěstí je, není zodpovědné.

Tazájící: Cítím že nemohu nic změnit, že jsem jenom nástrojem Srdce nebo ta vyšší síla dělá ty věci skrze mne. A přichází pochybnost, že nechat to té vyšší síle je od nás nezodpovědnost.

Gáia: Co můžeme s touto pochybností teď dělat ?

Tazájící:
Chtěla bych jí rozpustit úplně navždy.

Gáia: A kdy s tím chceš začít ?

Tazájící: Právě teď ! Doufám, že už je to hotové.

Gáia: Nedoufej ! Je to hotové !

Tázající: Děkuji z hloubi svého Srdce …

Gáia:
Překrásné …


Gáia: Podívej se na to co je zcela jasné. Je tu vědomí. Prozkoumávej toto vědomí.

Když tvou pozornost to zase odtáhne pryč, tak je tu stále vědomí. Něco si je vědomo toho tahu pryč. Takže zahrň i do tohoto své vědomí a vrať svou pozornost k němu. Nech minulost odejít, nečekej na budoucnost, ta nikdy nepřichází … nikdy nepřichází …"


z angličtiny překládal Joshi
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » čtv 22. bře 2012 13:26:17

Mony...
Nádhera. Ani nic nemůžu psát, řekla jsi vše, musím to rozdýchat.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » čtv 22. bře 2012 13:56:13

flpbb

to ty sám jsi láskou, mírem, klidem, čistotou a odpuštěním ... jsi to ty - ty sám :srdce:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » čtv 22. bře 2012 14:02:47

Vím a říká mi to i ta káva, která mi pálí rty...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » čtv 22. bře 2012 14:53:30

obloha.jpg
obloha.jpg (18.79 KiB) Zobrazeno 17080 krát
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » čtv 22. bře 2012 18:06:41

Ten obrázek je osvícení...
Co se ale na str. 4 tohoto fora stalo byl zázrak.
Fakt to byl zázrak - dnes dodávám.
Naposledy upravil flpbb dne pát 30. bře 2012 21:03:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » pát 30. bře 2012 20:44:44

Po týdnu se vracím. Kromě jiného jsem přemýšlel, četl Osho, řešil nemožné atd.
Osud, aneb jiné totožné názvy: Boží vůle, plán Celku, záměr vyšší moci, kosmická inteligence atd., skutečně existuje. Systém "dostaneš, co chceš /co si zasloužíš/" je nesmysl, to nejde - to by se vesmír zhroutil. A on má taky pud sebezáchovy...
Přece jen si ale ten osud může naše ego zpříjemnit a užít. Nic nechtít, ničemu se nebránit, přijímat realitu a být charakterní. Celkem jednoduchá věta, co? Ego by na ní napsalo 1.000 str. referát proč NE!
Docela mě udivilo zjištění, že když Buddha odešel v 29L z bohatství, od manželky a narozeného syna do džungle, nedělal to kvůli sobě, ale kvůli všem lidem. Chápejte - nemyslel na sebe, chtěl to pro NÁS všechny. Možná i proto se nedostal "jen" před do anebo kousek za osvícení, ale rovnou do Nirvány. Kristus se do ní dostal až na kříži, kdy ještě zbytek jeho ega volal boha po záchraně. Když si to uvědomil, změnil se a začal mluvit úplně jinak. Pak už ho žádná bolest nebo samotné existenciální problémy ega nezajímaly. Ony totiž ani neexistují, všechno je fikce, přes kterou žijeme. Komukoliv z nás, komu by probili hřebama ruce a nohy /akutní vykrvácení je dané/, přestane řešit život, že splácí hypotéku, jestli mu manžel-ka zahýbá, jestli má na kontě 1.000.000$ atd.
Osho píše, jak se všichni osvícenci v okamžiku, kdy to poprvé přijde smějí. Čemu? Pochopili to všechno a smějí se sami sobě, že to dříve neviděli. Stačí jen otevřít oči a uvidíme to všichni...
PS: Víte, že když žil Osho v USA, dostal od žáků 93 rolls royces?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. bře 2012 15:27:47

Naposledy upravil vostalpetr dne sob 31. bře 2012 15:53:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron