Balsekar, Osho atd.

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 9:51:29

Ládo, Ládo... Nejhorší /nejlepší/ je, že máš pravdu, já už to taky vím.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 10:01:52

Ladislav píše:...a jsme zase u Balsekara, věci se dějí a TY máš dvě možnosti, nevzdorovat, plout s proudem...atd. :lodka: , anebo se zuby-nehty snažit věci měnit - vzdorovat.... :nono: , každopádně se věci budou dít dál, nebudou dobré ani zlé a TY s tím nic neuděláš (maximálně onemocníš) :ouch: - nemůžeš, protože možnost volby je jen iluze :sorry: - ve chvíli kdy si myslíš že "volíš" už sis zvolil, ale ne TY... volba jako taková neexistuje :sorry: (....zkrátka VŠE se děje podle PLÁNU) :sorry: :sorry: :sorry:

...z tohohle by JEDEN zešílel... :error: ...dlouho jsem používal: "...hele to bude dobrý..." už to nedělám... :happyroll:


přijde mi to takový docela přirozený průběh Láďo - tak jde prostě život :kvetina:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Ladislav » stř 21. bře 2012 10:03:37

:D Já jí nemám, pravda (jako opak lži) totiž také neexistuje :lol: :lol: :lol: je to zkrátka "masakr"
P.S.: pravda a lež jsou jako pravá a levá ruka EGA, stejně jako představa o svobodné volbě... :jingjang:

...přijetí "to je oč tu běží..." :srdce:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Lída, Monika

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 10:08:12

Mony...
Každý člověk má svojí cestu, ti racionální a exaktní lidi vám závidějí. Nedokážou věřit ezoterice a kdyby jim někdo nabídnul to, co si prožil Castaneda, prohodili by ho oknem. Raději se tedy schovají za IQ, který je jim úplně k ničemu.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 10:08:19

Ladislav píše::D Já jí nemám, pravda (jako opak lži) totiž také neexistuje :lol: :lol: :lol: je to zkrátka "masakr"
P.S.: pravda a lež jsou jako pravá a levá ruka EGA, stejně jako představa o svobodné volbě... :jingjang:

...přijetí "to je oč tu běží..." :srdce:



holt rok 2012 :clock:

přijetí "to je oč tu běží"

tak, tak ...

a v tom přijetí - já si tomu říkám sama pro sebe - otevřenost, je dost místa i pro nepřijetí :angelwing:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 10:13:55

flpbb píše:Mony...
Každý člověk má svojí cestu, ti racionální a exaktní lidi vám závidějí. Nedokážou věřit ezoterice a kdyby jim někdo nabídnul to, co si prožil Castaneda, prohodili by ho oknem. Raději se tedy schovají za IQ, který je jim úplně k ničemu.


každý má svojí cestu ... :thumb:

mne například hodně lidí považuje za intelektuála, cením si IQ, nevěřím ničemu co doslova neozkouším na vlastní kůži a ezoteriku považuji za jistý druh cílený manipulace s energií ... drogy neberu a nikdy jsem nebrala, Castanedu neznám, jen jsem něco četla od GATA Zenová kočka, který nakonec dospěl k tomu samému co Eckart nic nechtít, nic nemít ... ke svobodě bytí ... :donknow:

no tak řekni, není to celý zvláštní ?
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 10:23:31

Je... Já to nemyslím zle, někde jsem sem dal píseň, kterou jsem nechápal: nějaká Nina Simon tam zpívá, že nic nemá a díky tomu má vše. Asi to chápu, respektive si to myslím. Vynadej mi, napadni mě, já se bránit nebudu. Nemám na to právo...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 10:29:44

flpbb píše:Každý člověk má svojí cestu


když jsi zmínil Castanedu, tak tedy slovy dona Juana:

"Všechny cesty jsou tím stejným. Nevedou nikam. Končí v křoví.
Přesto jedna otázka má hluboký smysl.

Otázka Má tato cesta srdce?

Jestliže má, je to dobrá cesta. Jestliže nemá, není k ničemu. Žádná cesta nevede nikam, ale jedna má srdce a druhá ne. Ta první dělá tvé putování radostným a dokud po ní kráčíš, jsi s ní zajedno. Ta druhá tě nakonec přiměje proklít svůj život. Ta první tě činí silným, ta druhá tě vysiluje. (…)

Je spousta cest, které vedou k onomu Nejvyššímu tajemství - odevzdání, hraní si, usilování, zkoumání, pohroužení…

Stejně tak je mnoho létajících koberců - tantra, jóga, šamanismus, ale žádný z těchto koberců nás nedopraví do cíle. Vždy jenom k cíli. Kousíček od cíle… ale nikdy ne až tam… (…)

Existuje ovšem spousta nauk, od asketických po smyslné, od mučednických po černou magii.
Jedny nauky vedou jen k posilování ega a k nabytí schopností, pomocí kterých jejich stoupenec ukojí své choutky. Všechny nauky hovění si ve vlastních libůstkách a sebedůležitosti končí v zármutku, i když se dlouho zdají příjemné.

Dobré nauky, nauky se srdcem, nás vždy nabádají k tomu, abychom se postavili čelem ke svému egu, sebelítosti a sebedůležitosti a bez milosti je vykořenili. Tyto cesty jdou mnohdy ruku v ruce s konvenčním neúspěchem a trpkými zkušenostmi. Pokud však uspějeme, zlá karma nás opustí.

Je mnoho krásných nauk, které učí, jak se stát dobrosrdečným a laskavým. Při vytrvalé praxi se může každý stát dokonalým mistrem. Ale to stále ještě není v cíli. (…)

Kráčet po cestě, která má srdce, je fantastické dobrodružství plné zvratů a podivuhodných souher okolností. Je to jako šplhání na horu. Čím je člověk výš, tím větší má rozhled. Když už je skoro nahoře, tuší už i to, co uvidí ze samotné špičky. Slova mudrců nabývají svého smyslu. Vlastně jejich slova nebyla nikdy zahalena, to pouze mysl byla v klamu."

a Gato k tomu dodává - "Mé názory na ledacos se na mé pouti mnohokrát změnily. Často jsem něčeho zanechal a pak se k tomu opět vrátil, protože žádná poučka není univerzální."

Jak říká don Juan, "nejdůležitější je být bezúhonný, to znamená být opravdový v úmyslech, citech i jednání. Dát do svých činů vše a nikdy nemít zadní vrátka. Tato opravdovost je tím, co rozhoduje o výsledku.

Když člověk kráčí dál, zjistí, že není žádný výsledek - prohra i vítězství jsou dva konce jedné hole. A nebo, lépe řečeno, není žádné já, které by mohlo vítězit či prohrávat."

a Gato -"Na počátku své cesty jsem se domníval, že musím někam dospět, něco dokázat nebo splnit nějaký úkol. Čím více se mi otevíraly oči, chápal jsem, že všechny takové myšlenky jsou bludem. Všechny tyto úvahy jsou plozeny lidským egem - právě tím, které se jednoho dne narodilo a jednoho dne zemře. Oním lidským já, jež je kořenem všech problémů. Chápal jsem čím dál víc, že jediným úkolem, dá-li se to tak nazvat, je čistit mysl od náklonností a zavrhování, od ulpívání i tendencí něčemu se vyhýbat. Že je třeba zbavit se všech názorů a koncepčního myšlení.

Uvědomil jsem si, že všechno je v pořádku, že svět je v pořádku, že já jsem v pořádku. Že není kam dojít, neboť celý vesmír je jedna Mysl. A tato Mysl je Buddha a Buddha je Mysl. Uvědomil jsem si, že celý svět se všemi svými dobrými i zlými bytostmi je Buddha, který učí, že dobrý čin má dobré následky a špatný čin špatné následky. Každý člověk je zároveň žákem i učitelem, trpícím i trestajícím, konajícím i přijímajícím. Také jsem pochopil, že i tato slova jsou prázdná.


Tady kdesi začíná zářit dokonalá Prázdnota.

Už jsou mi srozumitelná slova, že Poznání je nepotřebný trus, že není nic k dosažení, nic, co by se dalo získat, nic, co by se dalo pochopit, nic co by se dalo podržet. To všechno jsou jen přeludy nepokojné mysli, mraky, jež brání vidět svět v celé jeho kráse.

Zde na této Zemi je jen kráčení životem.

My sami si toto putování děláme krásným a radostným, nebo chmurným a nudným. V tom je naše úžasná svoboda."
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 10:38:38

flpbb píše:
Vynadej mi, napadni mě, já se bránit nebudu. Nemám na to právo...




mně napadání, vynadávání nebaví, jsem už stará a unavená babizna :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 10:51:46

Mony...
No, tohle, co jsi napsala, mě oslovilo, chápu to. Možná to tak i je... Obloha nám to říká každý den. P
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 21. bře 2012 12:36:57

Toho Castanedu si budu muset přečíst celýho, je to nádherný, úplně se vlévají slzy do očí.

Jinak k té Ayahuasce, na každého to působí jinak. Ta inteligence dá každému, přesně to co potřebuje. Ze skupiny 20lidí jsem mě tak silně extrémní průběh asi jen já. Zřejmě věděla, že to vydržím. Taky se teď cítím mnohem silnější. Přesně podle pořekadla, co tě nezabije, to tě posílí.

A ještě takový důležitý bod zvratu, byl ten, kdy jsem se dostal do svého podvědomí a uvědomil jsem si, jaké obludnosti jsem nevědomě páchal na svých blízkých. Samozřejmě, že to bylo Ego, které v zájmu "mého dobra" ubližovalo ostatním. A tak se zkuste i vy zamyslet, jaké nejhorší věci (třeba nevědomky) jste udělali svému okolí. Pak už pro vás nebude tak těžké opustit ego. Bytostné já nikdy nic špatného nespáchá, protože jak píše Castaneda, je v tom srdce.

A samozřejmě pozor na ty hračky: tantra, jasnovidnost, léčiteské schopnosti apod. nehledě k tomu, že 99% duchovna je čistá komerce. Myslím, že ty schopnosti lze využívat, ale musí v tom být to srdce. Např. šamani, které jsem poznal, jsou neskuteční frajeři. V soukromí strašně skromní lidé, veselí, vždy pomohou s báglama apod. A při obřadu se ponoří do člověka, do těch sraček, které v sobě má a přes sebe to čistí. Také už bylo pár případů, kdy hlavně mladší, nezkušení šamani, to neustáli.
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Monika

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 12:49:44

jamajsky.drap píše:Toho Castanedu si budu muset přečíst celýho, je to nádherný, úplně se vlévají slzy do očí.



jestli reaguješ na ten citát, tak ten není od Castanedy, ale od GATA Zenová kočka - kočičí čaroděj :)
tady to máš - http://www.web-ferenc.ic.cz/ebook/zenova_kocka.pdf

"Gato v ní popisuje vlastní zkušenost se dvěma cestami, kterými kráčel životem a vzájemně je zde srovnává. Jednou z nich je cesta indiánských čarodějů, dle učení Dona Juana, tak jak ji popisuje Carlos Castaneda ve svých knihách (dříve než v Čechách vyšly), druhou cestou je zenová praxe."


jamajsky.drap píše:Toho Castanedu si budu muset přečíst celýho, je to nádherný, úplně se vlévají slzy do očí.

Jinak k té Ayahuasce, na každého to působí jinak. Ta inteligence dá každému, přesně to co potřebuje. Ze skupiny 20lidí jsem mě tak silně extrémní průběh asi jen já. Zřejmě věděla, že to vydržím. Taky se teď cítím mnohem silnější. Přesně podle pořekadla, co tě nezabije, to tě posílí.

A ještě takový důležitý bod zvratu, byl ten, kdy jsem se dostal do svého podvědomí a uvědomil jsem si, jaké obludnosti jsem nevědomě páchal na svých blízkých. Samozřejmě, že to bylo Ego, které v zájmu "mého dobra" ubližovalo ostatním. A tak se zkuste i vy zamyslet, jaké nejhorší věci (třeba nevědomky) jste udělali svému okolí. Pak už pro vás nebude tak těžké opustit ego. Bytostné já nikdy nic špatného nespáchá, protože jak píše Castaneda, je v tom srdce.

A samozřejmě pozor na ty hračky: tantra, jasnovidnost, léčiteské schopnosti apod. nehledě k tomu, že 99% duchovna je čistá komerce. Myslím, že ty schopnosti lze využívat, ale musí v tom být to srdce. Např. šamani, které jsem poznal, jsou neskuteční frajeři. V soukromí strašně skromní lidé, veselí, vždy pomohou s báglama apod. A při obřadu se ponoří do člověka, do těch sraček, které v sobě má a přes sebe to čistí. Také už bylo pár případů, kdy hlavně mladší, nezkušení šamani, to neustáli.


*** to je přesný ... tak to funguje :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 13:21:31

A samozřejmě pozor na ty hračky: tantra, jasnovidnost, léčiteské schopnosti apod. nehledě k tomu, že 99% duchovna je čistá komerce. Myslím, že ty schopnosti lze využívat, ale musí v tom být to srdce. Např. šamani, které jsem poznal, jsou neskuteční frajeři. V soukromí strašně skromní lidé, veselí, vždy pomohou s báglama apod. A při obřadu se ponoří do člověka, do těch sraček, které v sobě má a přes sebe to čistí. Také už bylo pár případů, kdy hlavně mladší, nezkušení šamani, to neustáli.


Vše jmenované je ego kromě léčitelství. Pomáhám někomu jinýmu. JK miloval léčit lidi. Je to pomoc.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 13:44:11

flpbb píše:
A samozřejmě pozor na ty hračky: tantra, jasnovidnost, léčiteské schopnosti apod. nehledě k tomu, že 99% duchovna je čistá komerce. Myslím, že ty schopnosti lze využívat, ale musí v tom být to srdce. Např. šamani, které jsem poznal, jsou neskuteční frajeři. V soukromí strašně skromní lidé, veselí, vždy pomohou s báglama apod. A při obřadu se ponoří do člověka, do těch sraček, které v sobě má a přes sebe to čistí. Také už bylo pár případů, kdy hlavně mladší, nezkušení šamani, to neustáli.


Vše jmenované je ego kromě léčitelství. Pomáhám někomu jinýmu. JK miloval léčit lidi. Je to pomoc.


záleží jestli ta pomoc jde z nitra nebo jde z pocitu, že já pomáhám a tím dělám dobrou věc :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Amazonie

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 14:06:48

jamajsky.drap píše:Např. šamani, které jsem poznal, jsou neskuteční frajeři. V soukromí strašně skromní lidé, veselí, vždy pomohou s báglama apod. A při obřadu se ponoří do člověka, do těch sraček, které v sobě má a přes sebe to čistí. Také už bylo pár případů, kdy hlavně mladší, nezkušení šamani, to neustáli.


pěkný je video s Poltikovičem o Amazonii, šamanech a jeho zkušenostech s ajuhaskou :)

http://www.cestyksobe.cz/archiv/archiv-2011/752.html
http://www.cestyksobe.cz/archiv/archiv-2011/754.html
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 14:21:14

jamajsky.drap píše:A při obřadu se ponoří do člověka, do těch sraček, které v sobě má a přes sebe to čistí. Také už bylo pár případů, kdy hlavně mladší, nezkušení šamani, to neustáli.



to je obvyklý způsob práce realizovaných lidí :) zažila jsem to u sezení s Martou Jansen i s Gáiou ... taky se to používá při systematických konstelacích ... probíhá to skrze CNS člověk co stojí v zástupné roli, samozřejmě do té míry, pokud je to schopný tzv. "ustát" což má na starosti ohlídat průvodce - tedy konstelář.

to že někdy dojde k selhání těla, či zatížení organismus natolik, že onemocní, se zřejmě neřeší ... realizovaný člověk ví, že není tělem ani myslí ... to by vysvětlovalo i to, že hodně těla realizovaných lidí onemocněla rakovinou

třeba u Gái je zatížen žaludek a zhoršuje se mu zrak ... nemá s tím naprosto žádný problém a usmívá se, když mu přátelé radí, aby si dal pohov, že na sebe beru karmu lidí co za ním chodí :) na posledním sestkání v Praze říkal, jak ho vzal kamarád k jednomu šamanovi co přijel na návštěvu do Německa z Amazonie, že mu určitě pomůže a tak Gái byl zvědavý na ukázku šamanismu, tak šel. okamžitě bylo šamanem rozpoznáno s kým má tu čest a s velkou úctou s ním bylo zacházeno, léčení proběhlo a k uzdravení těla nedošlo - věděli to oba, věděli že tak je to naprosto v pořádku, akorát ten kamarád s tím měl problém :lol:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 15:06:04

flpbb píše:Každý člověk má svojí cestu...


tedy flpbb ty jsi mne dneska dostal :)

dovedl jsi mne k dost hlubokýmu zamyšlení, až ke konetemplaci abych si řádně uvědomila, že každá lidská bytost má svrchovaná právo k tomu, aby realizovala svojí životní cestu a to způsobem, jaký s ní souzní ... :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. bře 2012 16:02:19

to je obvyklý způsob práce realizovaných lidí


Já jsem vůči těmto věcem vcelku skeptický,
ne že by nefungovaly,
ale že je neudržíme dlouhodobě,

no ale aspon člověk ví, vo co go...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 16:20:48

vostalpetr píše:
to je obvyklý způsob práce realizovaných lidí


Já jsem vůči těmto věcem vcelku skeptický,
ne že by nefungovaly,
ale že je neudržíme dlouhodobě,

no ale aspon člověk ví, vo co go...


čeho by si se chtěl držet nebo co by jsi si chtěl držet :koukam: nějakýho nirvi nebo tak ?

co si pamatuju, tak ty zásadně tvrdíš, že na tebe nemaj guruové vliv ... krom p. Vacka, kdy jsi na pár dnů byl zbaven všech vásan a ony se ti pak vrátili ...

já byla x krát ve stavu vytržení, je to krásný, fakt nádherný, jako sedět v cukrárně s jahodama se šlehačkou :lol: taky jsem pak byla ve stavech opačných ... a na změnu v systému tohle vůbec nemělo vliv ... je to fajn, že si člověk uvědomí, že navyklý způsob vnímání není konečný, že jsou různý stavy vnímání ...

když pracuje s tebou Marta J. nebo Gáia, tak to je o uvolnění vázané energie v systému - odstraňování bloků, nezpracovaností, což se zjistí následně, dojde ve vnitřní změně ... jiný reakce, více pohody, uvolněnosti, radosti, důvěry a síly být s tím co je a jak to je ... být otevřený vůči bolesti, stejně jako radostí, prostě se zintenzivňuje a prohlubuje vnímání vůči životu a dostáváš se blíž sám k sobě ... věcí co tě serou ubývá ... jsi více v míru, který není závislý na tom, co probíhá ...

tak čeho by jsi se měl držet a proč ?
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. bře 2012 16:36:52

tak čeho by jsi se měl držet a proč ?


no tím říkám, že se vrátíš zpět, kde jsi byla

jako co držet, nákupní tašku snad ne ?

prostě se vrátíš po čase opět zpět,
i když možná ne úplně totálně zpět do toho samého stavu

budto v tom stavu zůstaneš (tedy jej udržíš) nebo ne
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: honzam a 148 návštevníků