Balsekar, Osho atd.

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » úte 20. bře 2012 16:10:03

flpbb píše:Dodatek:
Jediný, co tohle vše mi dalo, bylo, že jsem přestal soudit. Copak já vím, jak bych se na jiným místě s jinou genetikou a jinou minulostí zachoval? Měl bych být Bohu vděčný, že vlastně jsem toho zase tak moc neudělal /relativně/. Samozřejmě, že udělal...
...


nechat soudů je projevem moudrosti ... znamená to přestat soudit i sám sebe ...

flpbb píše:
Dodatek 2 je ten, že intuitivní život by asi tou cestou byl. Je zde ale někdo, kdo by mi řekl, jak rozlišit intuici od ega? Ten hajzl se vždy do ní vcítí a ty pak se divíš a jen zíráš, jak tě zase podělalo, když se vydávalo za duši. Paradoxně by ale bylo egoismem říct, že ho nenávidím, když přes něj žiju. Asi chápu, co si Buddha prožil, když nejedl, JK, když si musel táhnout kříž na Golgotu. ....


co je tu teda to ego ... píšeš že přes něj žiješ ... je to tedy něco se děje v tobě samotném a ty jsi to uvědomuješ a máš s tím rozpor ?

flpbb píše:
Zcela jistě bych se před JK postavil, když mu Římani roztrhávali tělo, chtěl by to ale? Asi ne..., což mě moc bolí...


nevíš co by bylo kdyby ... já to taky nevím ... jestli bych třeba nemetala kameny a nekřičela Ukřižovat v pravé víře, že je to nejlepší pro Izraelity a že je třeba udržet starý zákon, tak jak kázal Mojžíš :donknow: nevím jak bych se zachovala, kdyby mi vyvraždili celou rodinu, nevím co bych dělala kdybych stála u zdi s pistolí u hlavy, nevím co bych dělala kdybych měla velet popravčí četě ... já to nevím, můžu se akorát domnívat, ale ve skutečnosti jsou to jenom představy, doměnky a spekulace :donknow:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 20. bře 2012 16:36:11

-> jamajsky.drap: A jak se teď díváš na fakt, že si každý tvoří vlastní realitu?
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » úte 20. bře 2012 17:57:46

Mony je člověk, co by se mnou možná na tý lavičce jako bezdovomec posedával. Přitom jsou jistě naše konta plný peněz. Konečně jsem se zase dnes začal usmívat. Díky.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » úte 20. bře 2012 18:40:52

flpbb píše:...Konečně jsem se zase dnes začal usmívat. Díky.


tak to jsem opravdu ráda :)

znáš Thich Nhat Hanha ? Obrázek Je to buddhistický mnich a mírový aktivista, co během války ve Vietnamu pomáhal tzv. boat people - uprchlíkům na malých člunech. Byl přítomen opravdu hrozným záležitostem a hluboce ho zasáhl osud dvanáctileté dívky, která spáchala sebevraždu, skočila do vody a utopila se z hrůzy před pirátem, který jí chtěl znásilnil. Dovedlo ho to k úvahám o "soubytí":

" ...je snadné piráta odsoudit. Kdybychom však vyrostli ve stejných podmínkách jako on, byli by z nás také piráti. "Když vytáhnete pušku a zastřelíte piráta, zastřelíte nás všechny, protože všichni jsme do určité míry odpovědni za tento stav věcí." "

Napsal o tom báseň, kde odmítá jednoduché rozlišování na dobré a zlé, identifikuje se s oběma stranami, snaží se být v kontaktu s krásou i hrůzou světa současně s vírou, že jedině tak může pomoci míru ...

"Nazývejte mě mým pravým jménem
Neříkej, že zítra odejdu,
protože ještě dnes přicházím.

Podívej se lépe: přicházím každou sekundu
abych byl pupenem ne kvetoucí větvi,
abych byl drobným ptáčkem, s křehkými křídly,
který se učí zpívat v novém hnízdě,
abych byl housenkou uvnitř květu
abych byl klenotem skrytým v kameni.

Ještě stále přicházím, abych se smál, abych plakal,
abych se bál, abych doufal,
tlukot mého srdce je zrozením
a smrtí všeho, co je živé.

Jsem podenka, líhnoucí se z kukly
na hladině řeky,
a jsem i pták, který na jaře
včas přilétá, aby sezobl podenku.

Jsem žába, šťastně plovoucí
v čisté vodě jezírka, a jsem i užovka,
která se tiše připlazí
a sežere žábu.

Jsem dítě z Ugandy, kost a kůže,
mé nohy jsou tenké jako stonky bambusu,
a jsem obchodník se zbraněmi,
prodávající smrtící zbraně do Ugandy.

Jsem dvanáctiletá dívenka,
uprchlá na malém člunu,
která se sama vrhne do moře,
když ji unesl pirát,
a jsem i pirát,
mé srdce ještě nedokáže vidět a milovat.

Jsem člen politbyra,
s velkou mocí v rukou
a jsem člověk, který musí zaplatit
"krvavou daň" mému lidu,
pomalu umírá v pracovním táboře.

Moje radost je jako jaro, tak teplé,
že rozkvétají květy na všech cestách života.
má bolest je jako moře slz, tak plné,
že naplní všechny čtyři oceány.

Nazývejte mě pravým jménem,
abych najednou uslyšel všechny své výkřiky,
všechen svůj smích,
abych viděl, že má radost i můj žal jsou jedno.

Nazývejte mě pravým jménem,
abych se probudil,
a aby zůstala otevřená brána mého srdce,
brána soucitu"

měj se flpbb :ahoj4:

ps. Thich Nhat Hanh samozřejmě tvrdí, jako ostatní realizovaní lidé, že pokud chceme dosáhnout míru ve světě, mezi lidmi, musíme nejdříve najít mír uvnitř sebe :jingjang:

dneska jsi mi ho s tím smíchem připomněl, on totiž někde v nějaké knížce, nejspíše v Cestě k plnému uvědomění, psal taky o úsměvu a pampelišce ... bohužel jsem tu citaci nenašla, ale pomatuji si to v tomto smyslu, neztrácet radost z prostého bytí pampelišky, přes to čemu jsme jako jedinci vystaveni
Naposledy upravil Monika dne úte 20. bře 2012 22:13:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Petr » úte 20. bře 2012 21:48:56

flpbb píše:Dodatek:
Jediný, co tohle vše mi dalo, bylo, že jsem přestal soudit. Copak já vím, jak bych se na jiným místě s jinou genetikou a jinou minulostí zachoval? Měl bych být Bohu vděčný, že vlastně jsem toho zase tak moc neudělal /relativně/. Samozřejmě, že udělal...

to je strasne strasne strasne moc :) :thumb: Je v tom velka cast nasi svobody.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1281-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Monika

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » úte 20. bře 2012 22:15:43

Mony má jistě barevný oči, jen se do mě s tím Vietnamem netrefila. Vím ale přesně, co jsi tím chtěla říct. Jsou to věci, který nerozejdou ani důstojníci. Museli by si oblíct sváteční uniformy, na prsa si připnout všechny svoje vyznamenání a pak... Bůh to ovšem každýmu jen tak nedovolí... Proč by měl? Užij si to!!! Pak mě vždy obejme a řekne mi: Chtěl jsi snad něco jinýho?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » úte 20. bře 2012 22:21:32

flpbb píše:Mony má jistě barevný oči, jen se do mě s tím Vietnamem netrefila. Vím ale přesně, co jsi tím chtěla říct. Jsou to věci, který nerozejdou ani důstojníci. Museli by si oblíct sváteční uniformy, na prsa si připnout všechny svoje vyznamenání a pak... Bůh to ovšem každýmu jen tak nedovolí... Proč by měl? Užij si to!!! Pak mě vždy obejme a řekne mi: Chtěl jsi snad něco jinýho?


já se trefila flpbb :) vím to naprosto jistě, sama do sebe ;) a nemám oči barevný, jen skrze ně vidím svět co není černo-bílý ... vidím světlo rozložený do barev duhy :donknow:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » úte 20. bře 2012 22:32:02

Proto tě mám rád... A taky Petra, Motýlka, Vostálíka atd. Muzika ale přestává hrát, začaly se dít věci, na který mě nikdo nepřipravil. Jsem rád, že vám můžu tohle vše napsat. Tolik lidí, co by mě chápali, zase nemám kolem sebe...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » úte 20. bře 2012 22:36:09

flpbb píše:Proto tě mám rád... A taky Petra, Motýlka, Vostálíka atd. Muzika ale přestává hrát, začaly se dít věci, na který mě nikdo nepřipravil. Jsem rád, že vám můžu tohle vše napsat. Tolik lidí, co by mě chápali, zase nemám kolem sebe...


jo :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » úte 20. bře 2012 22:42:00

a nemám oči barevný

Omlouvám se. Přesto je ale máš...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod jamajsky.drap » úte 20. bře 2012 22:44:00

Monika píše:
flpbb píše:Začnu od jamaje - to je Castaneda, závidím ti to, chtěl bych to prožít. Šlo by to ale bez drog? Nenávidím, když mě něco ovládá a diktuje. Už takhle mám problémy s alkoholem...


Ajuhaska je léčitelkou vnitřních zranění, je zkoncentrovaným projevem Inteligencí, spustí v tobě přesně to co potřebuje tvůj organismus, aby se vypořádal s tím co potlačil a nezpracoval … aby se mohl uvolnit ... Ona je velké Tajemství … je projem láskyplnosti Matky a moudrosti Otce. Nikdy nikomu neublíží.

Pracuje to podobně, jako když jsi v přítomnosti realizované bytosti.


Nádherně řečeno, kdo požil Ayahuascu ví, že ji nelze chápat jako drogu (halucinogen). Mezi indiány se jí přezdívá "liána mrtvých", pže prý ukazuje to, jaký je stav po fyzické smrti těla. Ale také se ji přezdívá Milost panny Marie, právě proto, že poměrně "lacino" dokáže očistit člověka a přivést ho k jeho pravé podstatě. Nemohu říct, že to bylo úplně zadarmo, když jsi vzpomenu na stav po 2. seanci, kdy jsem se pomalu dostával z rauše, tak mě jen tak blesklo hlavou: Ježíš, že trpěl, dejte mi hřeby a kříž, než tohle, to raději budu pár dní viset na kříži. Ale pokud to teď vemu s odstupem, tak během pár dní se mi změnil život a trochu toho utrpení si holt člověk musí prožít...
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Monika

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Petr » úte 20. bře 2012 22:52:47

flpbb píše:... Muzika ale přestává hrát, začaly se dít věci, na který mě nikdo nepřipravil. Jsem rád, že vám můžu tohle vše napsat. Tolik lidí, co by mě chápali, zase nemám kolem sebe...

Nebijte me, ale myslim, ze to souvisi s 2012 :clock:. Deje se to u me, deje se to u tebe, deje se o u spousty lidi v okoli :koukam: :thumb: jizda zacina :) i kdyz ze zacatku muze motor jeste kuckat.. tak se rozjidi a nabira na rychlosti... :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1281-krát v 716 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » úte 20. bře 2012 23:01:10

Snad máš pravdu, protože jinak spácháme sebevraždu. ;)
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod jamajsky.drap » úte 20. bře 2012 23:15:33

AlfaScorpii píše:-> jamajsky.drap: A jak se teď díváš na fakt, že si každý tvoří vlastní realitu?


Tohle teď prostě nějak neřešim. Pro mě je teď přitažlivější vnímat to, co se děje. Prostě to beru tak, že to co teď pro mě připraví ten supergenius, co programuje tuhle hru, je pro mě mnohem lepší,než bych si já mohl svoji nedokonalou myslí vysnít. Ano, samozřejmě přemýšlím o tom, jak vytvořím s někým harmonický pár a budem mít nádherné děti, ale nechávám tomu volnost, vím, že přijde to, čím si mám projít. Zdroj mi dá přesně to , co mi má dát. A čím víc budu něco chtít, tím víc akorát říkám, že nedůvěřuji zdroji. Je nádherné nic nechtít, prostě se vezete na vlně a je vám supr. Ve chvíli, kdy něco chcete, chcete si vytvářet vlastní realitu, tak vzniká napětí....:)

Neříkám, že jsem teď osvícený a že to co teď píšu, prožívám vždy v běžné realitě na 100%, ale podělím se o skutečný zážitek. Při poslední seanci, když jsem rekapituloval svoje zážitky a poznání z pití Ayahuascy, a když jsem se pomalu dosával z rauše, jsem najednou velmi silně pocítil stav, kdy opravdu nic nemusím a kdy ani nic nechci. V ten okamžik přiletěla do takového stanu, kde jsme měli tu seanci, bílá sova. Byl to dřevěný stan, kde v oknech byly sítě, byly potrhané, ale přesto, jaká je pravděpodobnost, že se tohle stane. Tu skutečnost mi může potvrdit několik lidí, kteří ji také viděli (někdo říká, že to byla holubice). Pro mě je v tom jasná symbolika: když se opravdu odevzdáš tomu co je, dějí se úžasné věci. A je to lepší než říct, chci tohle a tohle a když to získáš, zjistíš, že zase tak supr to nebylo. Když nevíš , co přijde, je to mnohem lepší :)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Monika

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » úte 20. bře 2012 23:44:55

I já tohle mám. To, co se na mě řítí, mi třeba připadá jako strašný, jenže v konečným důsledku je to láska.
Teď mi asi hodně lidí vynadá...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Petr » úte 20. bře 2012 23:59:36

flpbb píše:Snad máš pravdu, protože jinak spácháme sebevraždu. ;)

ono k takovym malym "sebevrazdam" a znovuzrozenim dochazi kazdy den :) cast sebe zahodime a cast sebe privitame. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1281-krát v 716 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 0:35:43

Stává se mi, že mám tak stupidní nápady, že mi i sám Bůh řekne: NE! Přitom jde o nesmysly, možná by se tím ale rozjely věci, co bych je pak řešit nechtěl... Stejně jsem ale jednu z nich udělal...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod flpbb » stř 21. bře 2012 0:50:49

malpanovi jsem jen chtěl ještě vzkázat, že Love has no rules, on už si to nějak přebere. Tenhle chlap toho má v hlavě možná víc, jak my všichni dohromady.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli flpbb za tento příspěvek:
malpan

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Ladislav » stř 21. bře 2012 9:11:45

...a jsme zase u Balsekara, věci se dějí a TY máš dvě možnosti, nevzdorovat, plout s proudem...atd. :lodka: , anebo se zuby-nehty snažit věci měnit - vzdorovat.... :nono: , každopádně se věci budou dít dál, nebudou dobré ani zlé a TY s tím nic neuděláš (maximálně onemocníš) :ouch: - nemůžeš, protože možnost volby je jen iluze :sorry: - ve chvíli kdy si myslíš že "volíš" už sis zvolil, ale ne TY... volba jako taková neexistuje :sorry: (....zkrátka VŠE se děje podle PLÁNU) :sorry: :sorry: :sorry:

...z tohohle by JEDEN zešílel... :error: ...dlouho jsem používal: "...hele to bude dobrý..." už to nedělám... :happyroll:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Lída, Monika

Re: Balsekar, Osho atd.

Příspěvekod Monika » stř 21. bře 2012 9:48:32

jamajsky.drap píše:
Tohle teď prostě nějak neřešim. Pro mě je teď přitažlivější vnímat to, co se děje. Prostě to beru tak, že to co teď pro mě připraví ten supergenius, co programuje tuhle hru, je pro mě mnohem lepší,než bych si já mohl svoji nedokonalou myslí vysnít. Ano, samozřejmě přemýšlím o tom, jak vytvořím s někým harmonický pár a budem mít nádherné děti, ale nechávám tomu volnost, vím, že přijde to, čím si mám projít. Zdroj mi dá přesně to , co mi má dát. A čím víc budu něco chtít, tím víc akorát říkám, že nedůvěřuji zdroji. Je nádherné nic nechtít, prostě se vezete na vlně a je vám supr. Ve chvíli, kdy něco chcete, chcete si vytvářet vlastní realitu, tak vzniká napětí....:)

Neříkám, že jsem teď osvícený a že to co teď píšu, prožívám vždy v běžné realitě na 100%, ale podělím se o skutečný zážitek. Při poslední seanci, když jsem rekapituloval svoje zážitky a poznání z pití Ayahuascy, a když jsem se pomalu dosával z rauše, jsem najednou velmi silně pocítil stav, kdy opravdu nic nemusím a kdy ani nic nechci. V ten okamžik přiletěla do takového stanu, kde jsme měli tu seanci, bílá sova. Byl to dřevěný stan, kde v oknech byly sítě, byly potrhané, ale přesto, jaká je pravděpodobnost, že se tohle stane. Tu skutečnost mi může potvrdit několik lidí, kteří ji také viděli (někdo říká, že to byla holubice). Pro mě je v tom jasná symbolika: když se opravdu odevzdáš tomu co je, dějí se úžasné věci. A je to lepší než říct, chci tohle a tohle a když to získáš, zjistíš, že zase tak supr to nebylo. Když nevíš , co přijde, je to mnohem lepší :)



Díky za sdílení, potvrzuješ zkušenosti mnohých lidí. Se mnou v tomto smyslu pracuje Marta Jansen a Gáia a praxe systematických konstelací. U mne to jde postupně, jako když odpadávaj slupky z cibule a je to pořádný „maso“ … kolikrát jsem si říkala, ty jo, kdyby se to spustilo najednou, psychika by to nevydržela, vůbec jsem netušila co toho ve mně je a ani teď to netuším, ale už je tu důvěra, že všechno co se děje je z podstaty dobrý i když jsou věci kterým nerozumím ... Ráda bych se účastnila posvátného obřadu s pitím ajuhasky (pro mne je to forma daršanu) – to uvolnění je nepředstavitelné … stojí za to procházet skrze bolest – když se tomu člověk skutečně dá, provede ho to velmi rychle … Loni na tom byla kamarádka někde v ČR, těsně po obřadu přijela na tichý retreat s Gáiou a i když ještě doznívaly stavy očistné katarze, tak ta změna kterou prošla byla vidět přímo fyzicky. Přítomnost Gáii to dočišťovala tak optimálním způsobem, že člověk doslova žasl …

Ještě jednou díky drápe (s tou sovou je to přímo kouzelný)

Ať se daří :jingjang:


Obrázek
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: honzam a 182 návštevníků