Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » úte 04. říj 2011 9:39:53

Jestli se ti tahle diskuze nelíbí, není nic snazšího, než ji nečíst.

Goro!
Píšem to často, len Ty si to nevšímaš.Som touto diskusiou fascinovaný, veľmi sa mi to páči. Jasné?
Mne sa páči diskusia, ktorú svojou "krutou pravdou" vytváraš, nie to, čo hovoríš. Preto som písal, že súhlasím s tvrdením, že odvádzaš dobrú prácu.
A vyvíjaš sa. Kým v začiatkoch diskusie mi odpovedáš na moju otázku
Jedná sa o ego, jedná sa o ja, alebo dokonca o Ja?
takto:
Nevím, jak tomu říkáte tady, někdo psal "malé já" tak možná tak.
, dnes už neexistuje NIČ. A táto inovácia v hlásaní "krutej pravdy Ťa dovádza k tvrdeniam, ktoré sú naozaj skvostné, napr. na svojej stránke tvrdíš vo vyfabulovanom /našťastie/ rozhovore, že mozog vytvára myšlienky.
A tento vývoj je to, čo ma zaujíma. A samozrejme aj výsledky. Sú totiž len dve možnosti:
1. Vostálpeťo má pravdu a
špatný postup tě dovede k špatnému výsledku
, čiže nikoho neprebudíš/to je ten šťastnejší vývoj/
2. podarí sa Ti niekoho prebudiť, a to podľa mňa bude veľké nešťastie, pretože takto násilne sa to nerobí, každý sme na inom stupni vývoja, a ak niekto nie je pripravený, len mu zážitok priameho vhľadu môže ublížiť.Osobne si myslím, že i Ty si toho príkladom.
Mám Ťa rád.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Monika » úte 04. říj 2011 12:32:48

to je furt takovýho humbuku pro nic :happyroll:

Gorodeckyj píše:
... Co to sakra meleš za kraviny? Kdo tě tady probouzí? Kdo ti co nutí? Kdo tě nutí to číst? Kdo tě nutí psát sem takový kraviny, co sem píšeš? ...


nikdo ... probíhá reakce vzniklá na základě předchozí zkušenosti u marose stejně jako u Gorodeckého a stejně tak u všech ostatních ...

Gorodeckyj píše:
...
Kdyby sis místo takových hovadin radši pořádně přečetl, o čem píšu, možná bys věnoval chvíli a popřemýšlel, jestli náhodou na tom "nejsi ničím" opravdu něco není. To je totiž základ. Nepochopení toho je totiž základ všech těch hippie keců, jak jsem to trefně označil. ...


tohle je naprosto irelevantní ... nikdo nemůže regovat jinak než v dané chvíli reaguje ... :sek: ty si taky Gorodecky nemůžeš pomoc ve vulgaritě svýho projevu ...




Gorodeckyj píše:
...
Nejsi žádné úžasné vědomí, nejsi bůh, nejsi světlo všeho a všechno najednou. Ty NEJSI nic.


nejsi nic - jsi vším

a je fuk, jak to kdo nazve

jsi ten který je ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » úte 04. říj 2011 17:49:44

maros píše:A tento vývoj je to, čo ma zaujíma. A samozrejme aj výsledky. Sú totiž len dve možnosti:
1. Vostálpeťo má pravdu a
špatný postup tě dovede k špatnému výsledku
, čiže nikoho neprebudíš/to je ten šťastnejší vývoj/
2. podarí sa Ti niekoho prebudiť, a to podľa mňa bude veľké nešťastie, pretože takto násilne sa to nerobí, každý sme na inom stupni vývoja, a ak niekto nie je pripravený, len mu zážitok priameho vhľadu môže ublížiť.Osobne si myslím, že i Ty si toho príkladom.
Mám Ťa rád.


Je to daleko prostší, stane se jen vůle boží, ať si tu píše, kdo chce co chce. Pro probuzení je nutná milost. Jen nikdo neví jestli nebude pracovat skrze Gora. :happyroll: Já bych nic nevylučovala a násilného probuzení :sek: bych se nebála. :give_flower:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » stř 05. říj 2011 6:41:16

maros píše:A vyvíjaš sa. dnes už neexistuje NIČ.


Celou dobu říkám to samé. Já neexistuje. Když někdo slovem já myslí vědomí, pak to samozřejmě existuje. Už bylo řešeno mnohokrát...

A táto inovácia v hlásaní "krutej pravdy Ťa dovádza k tvrdeniam, ktoré sú naozaj skvostné, napr. na svojej stránke tvrdíš vo vyfabulovanom /našťastie/ rozhovore, že mozog vytvára myšlienky.


Účelem tvrzení, že mozek vytváří myšlenky je odvést někoho od názoru, že já je myšlenka. O tom co vytváří myšlenky ten rozhovor opravdu není. Navíc podívej se do učebnice anatomie - mozek vytváří myšlenky. Cokoli mi budeš tvrdit, že něco jiného vytváří myšlenky, je čistě tvůj názor, který nemůžeš nijak dokázat.

Proč si myslíš, že je ten rozhovor vyfabulovaný? Máš mě za blázna? Proč bych si psal sám rozhovory? Ta slečna by asi tvůj názor, že je to naštěstí vyfabulovaný rozhovor nesdílela.

A tento vývoj je to, čo ma zaujíma. A samozrejme aj výsledky. Sú totiž len dve možnosti:
1. Vostálpeťo má pravdu a špatný postup tě dovede k špatnému výsledku, čiže nikoho neprebudíš/to je ten šťastnejší vývoj/
2. podarí sa Ti niekoho prebudiť, a to podľa mňa bude veľké nešťastie, pretože takto násilne sa to nerobí, každý sme na inom stupni vývoja, a ak niekto nie je pripravený, len mu zážitok priameho vhľadu môže ublížiť.Osobne si myslím, že i Ty si toho príkladom.


Vostálpetr pravdu nemá. A ty po své drsné řeči o tom, jak je vše co píšu jen ego, tímhle příspěvkem jen okecáváš hlouposti kolem. Proč mi neřekneš, V ČEM NEMÁM PRAVDU??? Proč mi nevyvrátíš, to co říkám? Proč se k tomu vůbec nevyjadřuješ? Někde ti vypadla ta nejdůležitější část, ve které mi napíšeš, že existuješ a že jsi vědomí, bůh, všechno atd. Pořád říkám to samé - Nejsi vědomí, nejsi bůh, nejsi všechno. Nejsi nic.

To je totiž ten problém. Tohle je ten náhled, který je nutný k tomu, aby se ti povedlo probudit. To je ta metoda o které tu celou dobu mluvím a všichni jen kroutí hlavou, že je to přeci jasné, že sami nejsou nic, že jsou jen vědomí. Ale to je právě ten omyl. Proto se touhle metodou probudilo za krátkou dobu 240 lidí. Ti největší mistři, kolik probudili lidí? To je ukazatel správnosti jejich učení. Takový Jed McKenna ve své knize machruje, jak je nejúspěšnější ze všech mistrů, protože probudil za svůj život 12 lidí. Lidi co používají tuhle metodu probudili za rok třeba 40 lidí.

podarí sa Ti niekoho prebudiť, a to podľa mňa bude veľké nešťastie, pretože takto násilne sa to nerobí, každý sme na inom stupni vývoja, a ak niekto nie je pripravený, len mu zážitok priameho vhľadu môže ublížiť.Osobne si myslím, že i Ty si toho príkladom.


Mě to tedy nijak neublížilo a nechtěl bych se vrátit do stavu před probuzením na jediný den. Neměnil bych. Nikdy. Proč myslíš, že je ta metoda násilná? Protože říká pravdu? Protože nemaže med kolem huby? Protože to nezaobaluje do hloupostí, spirituálních kydů, nenavazuje to na žádné přihlouplé učení a nenutí tě meditovat? Protože se díky ní můžeš probudit za jeden večer? Ohledně toho neštěstí - ty vůbec netušíš, jaké to je. Vůbec nevíš. Tohle je poděkování jednoho z probuzených:

Thanks Gorodecky! I can not describe the feeling of being free....you know it, though.. have shed a lot of useless weight (load) I was carrying all this while... phew! it is like a feather falling from the cliff....weightless, no mass, no grudges, no enemies or best friends...lol, it is so much easier to live with "nothing" than with "so many things".
Crying for what?...Fighting with who?...expecting from what? etc. etc.....All gone & so are the worries.
Once again thank-you so much.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » stř 05. říj 2011 9:02:59

OK, Goro!
Potrebuješ oponenta, máš ho. Len hneď na začiatku poviem, že problém nevidím v tom, ČO hovoríš, ale AKO to hovoríš. Určite si sa stretol s tvrdením, že akákoľvek pravda je pravdou len dovtedy, kým ju nevyjadríš slovne. Druhá signálna sústava je totiž príliš nedokonalá na to, aby vystihla všetko, čo tou pravdou je. Vyberie len nejaký fragment, s tým sa nedá nič robiť.
Aby si bol v obraze, poviem príklad, i keď na tvojho Santu nemá. S obľubou ilúziu hmoty opisuješ ako 99,9999%-né nič, iba kde tu sa mihne nejaký atóm vo zvyšku miliontín percent. Takže Ti navrhujem, aby si si vybral hodne hutnú ilúziu hmoty vo forme poriadnej skaly a tresol sa ňou poriadne po čele. Potom Ti možno blysne v hlave, že tá ilúzia pár atómov v prázdnom priestore až takou ilúziou nie je. A vieš prečo? Lebo sa Ti už až tak nehodilo povedať, že v tom prázdnom priestore sú tie základné častice hmoty udržiavané obrovskou silou a o tejto sile by niečo vedeli povedať povedzme v Hirošime, keby to v 45-om prežili. Ale pánovi to môže byť jedno, veď všetko je ilúzia. Kam Ťa táto spupnosť človeče dovedie? No a ak sme sa od hmoty dostali po energiu, a súhlasíme s tým,že hmota je len skoncentrovaná energia, tak hádam začneme súhlasiť i s tým, že i energia je len niečo, čo je skoncentrované. A to sa dostávame do sveta božských ideí/mentálnej sféry/, kde sa idei sformujú do entít, ktoré nazývame myšlienkové formy. Myšlienka je teda tiež energetická entita/takto ju napr. definuje E.Tolle/. A pokiaľ sa vykašleme na učebnice anatómie mudrov, ktorí vedia veľké prd/mimochodom, v USA zisťovali anomáliu obrovského zníženia úmrtnosti ich občanov v rámci jedného mesiaca a napokon zistili, že v tom mesiaci prebiehal generálny štrajk lekárov :D /, tak zistíme, že mozog nie je schopný myšlienky vytvárať, on ich len vie prijímať, spracovávať a ďalej vysielať. Ale Tebe tieto drobnosti nevadia, veď načo sa zaoberať niečím, čo je len ilúziou. To kľudne svojím tvrdením zo seba urobíš Boha, teda pardón, nie zo seba, ktorý neexistuješ, ale so svojho mozgu, ktorý si existuje v ilúzii len tak...
Pozri, asi tušíš, kam sa chcem dostať.
99% toho, čo tu tvrdíš som si dávno pred tým, než si sem prišiel, prečítal v knihe Ja, skutočnosť o sebe od Šrí Nisargadatty Maharadže, ktorú zostavil Rameš Balsekar. Možno si ju nečítal, ale vychádzajú z nej Tí, ktorí spôsobili Tvoj transcendentálny zážitok, na základe ktorého tu tak blbneš.
Ja to vidím takto:
kým sa človek dostane k Maharadžovej krutej advaite, mal by prejsť i všetkým ostatným-proste tú ilúziu spoznať. Nie je iklúzia, ako ilúzia. Táto je úžasná. Prečítať bibliu, Steinerovu antropozofiu, Pálešovu Angelológiu, Kubínovu Pansofiu, Zelandovo Ovplyvňovanie reality i Levašovov systém tvorenia hmoty z primárnych energií a pod. Ešte raz: Stvorenie je úžasná vec. A mne tá pokora voči Stvoreniu u Teba neskutočne chýba, takto osvietenie a realizácia určite nevypadá.
Kašlem na to, že sa správaš vulgárne ku mne. Ale nechápem, čo si to dovoľuješ k ľuďom, ako je Vostálpeťo, Lída, alebo Roman. Snažili sa Ťa usmerniť, pretože tomu rozumejú viac, ako Ty, a Ty si to nazval hipi kydy.
Mimochodom, ako je možné, že ten istý zážitok doviedol Martu Jansen alebo E.Tolleho k tomu, že sú z nich láskavé bytosti, ktoré rozdávajú lásku a pochopenie, kým Ty chrlíš oheň a síru. A ako je možné, že napr. Marta vysvetľuje milosť osvietenia, ako zásluhu , ktorá sa získava cez mnoho inkarnácií, kým Ty/pretože je to učenie Maharadžu/ tvrdíš/teda Maharadža tvrdí/, že vedomie po smrti tela sa vracia do Absolútneho uvedomenia ako kvapka vody do oceánu, a teda, že reinkarnácia je blbosť.
Záver:
Moje neexistujúce Ja, ktoré tu je už v neviem koľkej neexistujúcej inkarnácii si pomocou mojej neexistujúcej slobodnej vôli bude vyberať len to, čo sa mu hodí do jeho svetonázoru, nebude sa vyhovárať na to, že všetko je ilúzia, aby nemusel chápať základné zákonitosti, a tým je možné, že sa vyhne takým zjednodušeniam, aké tu predvádzaš Ty, pri svojej misii prebúdzača./Ozaj, prečo sa tak brániš tomu, že to je Tvojim cieľom, keď i v predošlom príspevku o tom hovoríš?/
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli maros za tento příspěvek:
Ladislav, Radek

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Ladislav » stř 05. říj 2011 9:35:58

...ještě jednou, jsa neexistující, přesto "osobně" :lol: díky za statečnost Maroši...i když už teď vím, co Goro odpoví... :ahoj4:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lída » stř 05. říj 2011 9:56:10

Taky oceňuju Tvou statečnost, marosi :)

A současně i já

už teď vím, co Goro odpoví...

Proto jsem s ním přestala polemizovat.

Tohle vlákno je ale opravdu přínosem :) Jsou to reakce všech nás ostatních na jeden a tentýž jev, který se stále opakuje: je možné se z toho poučit, pokud člověku nechybí tolerance k jinakosti druhých, úcta k různorodosti stvořeného, a to hlavní - sebereflexe

:) :ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Monika » stř 05. říj 2011 12:00:13

maros píše:
... ako je možné, že ten istý zážitok doviedol Martu Jansen alebo E.Tolleho k tomu, že sú z nich láskavé bytosti, ktoré rozdávajú lásku a pochopenie ...


je to zákonitý důsledek realizace tedy sebe-uvědomění :) moudrost, mír a láska bezpodmínek ...

" ... Hloubka našeho opravdového Já se nám ukáže v okamžiku, kdy si uvědomíme naše názory a představy o světě a o nás samotných a kdy je necháme na chvíli stranou. Pak se v nás otevře vnitřní klid, který bez našeho přičinění rozplyne veškerou naši nespokojenost, obavy a všechno naše trápení. Představa, že „Já“ jsem oddělený od celku, zmizí. Hledání štěstí a uzdravení je tak u konce. Zůstává nepopsatelná přítomnost a bezpodmínečná láska."

v současné době probíhají setkání s Gáiu Obrázek, který přijel opět do Prahy, všichni jste srdečně zváni :kvetina: jsou možné i individuální konzultace, překlad zajištěn :ahoj2: více na: viewtopic.php?f=36&t=1582
Naposledy upravil Monika dne stř 05. říj 2011 12:20:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Monika » stř 05. říj 2011 12:18:43

Lída píše:Taky oceňuju Tvou statečnost, marosi :)

A současně i já

už teď vím, co Goro odpoví...

Proto jsem s ním přestala polemizovat.

Tohle vlákno je ale opravdu přínosem :) Jsou to reakce všech nás ostatních na jeden a tentýž jev, který se stále opakuje: je možné se z toho poučit, pokud člověku nechybí tolerance k jinakosti druhých, úcta k různorodosti stvořeného, a to hlavní - sebereflexe

:) :ahoj:


taky mne to dovádí k tomu, že nemá smysl komunikace s někým kdo nemá v sobě dost prostoru pro naslouchání a vnímání druhých ... vědomí je zúžené jen k vlastnímu nervovému systému, za který se považuje a aniž by o tom měl ánunku, podléhá podvědomých obranným mechanismům a reaguje pod vlivem emočního těla, přesně jak o tom píše Tolle ... :cat:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » stř 05. říj 2011 19:14:11

maros píše:Aby si bol v obraze, poviem príklad, i keď na tvojho Santu nemá. S obľubou ilúziu hmoty opisuješ ako 99,9999%-né nič, iba kde tu sa mihne nejaký atóm vo zvyšku miliontín percent. Takže Ti navrhujem, aby si si vybral hodne hutnú ilúziu hmoty vo forme poriadnej skaly a tresol sa ňou poriadne po čele. Potom Ti možno blysne v hlave, že tá ilúzia pár atómov v prázdnom priestore až takou ilúziou nie je. A vieš prečo? Lebo sa Ti už až tak nehodilo povedať, že v tom prázdnom priestore sú tie základné častice hmoty udržiavané obrovskou silou a o tejto sile by niečo vedeli povedať povedzme v Hirošime, keby to v 45-om prežili. Ale pánovi to môže byť jedno, veď všetko je ilúzia. Kam Ťa táto spupnosť človeče dovedie? No a ak sme sa od hmoty dostali po energiu, a súhlasíme s tým,že hmota je len skoncentrovaná energia, tak hádam začneme súhlasiť i s tým, že i energia je len niečo, čo je skoncentrované.


Ehm trochu mě matou všechny ty kecy co sem píšeš, ale abych to zjednodušil - V ČEM KONKRÉTNĚ NEMÁM PRAVDU? 99,999999999999 % atomu je prázdných - je to pravda nebo není? To ostatní co meleš nic z toho co jsem řekl nevyvrací.

A to sa dostávame do sveta božských ideí/mentálnej sféry/, kde sa idei sformujú do entít, ktoré nazývame myšlienkové formy.


Tady jsem se poprvé uchechtl. Jak se někdo dokáže z pojednání o hmotě a energii takovou bleskovou rychlostí dostat do světa božských ideí opravdu nechápu. Žádné vysvětlení, žádná příprava, prostě "a to se dostáváme do světa božských ideí" Ahaahaahaaaaa jééé ou kééj. Bomba. Takže abych tě napodobil - máme tu dva čtverce, které mají každý x bodů a to nás dostává k důkazu, že všechno je jen součást spiknutí třetí galaxie z leva proti čtvernožcům na planetě Gama beta 7. Kámo, nauč se trošku argumentovat, ok? Nejdřív si řekni, co vlastně chceš říct, napiš si cíl, pak si napiš jaké máš k tomu argumenty, v klidu si nad tím sedni, sepiš to, dej to přečíst babičce, jestli to dává smysl, a pak to sem hoď - ok? Můžeš to příště takhle udělat?

A pokiaľ sa vykašleme na učebnice anatómie mudrov, ktorí vedia veľké prd/mimochodom,


Druhé uchechtnutí - zřejmě asi nemá cenu rozvádět proč.

v USA zisťovali anomáliu obrovského zníženia úmrtnosti ich občanov v rámci jedného mesiaca a napokon zistili, že v tom mesiaci prebiehal generálny štrajk lekárov :D /, tak zistíme, že mozog nie je schopný myšlienky vytvárať, on ich len vie prijímať, spracovávať a ďalej vysielať.


Tak tady jsem se fakt už rozesmál nahlas. Jako argumentovat takovou kravinou, abys vyvodil úplně jinou kravinu, to už je fakt vrchol. Hele nerad ti to říkám, ale opravdu ti tam moc nesedí věci, kterým se říká příčina a následek. Chápu, že v tvém vysněném světě je úmrtnost občanů v jednom měsíci při stávce lékařů nezpochybnitelným důkazem toho, že mozek myšlenky nevytváří, ale nám ostatním, co nežijí v tvém fantasy světě musíš takovéhle pikle něčím odůvodnit. Jinak je to jen mrmlání chorého mozku.

Ale Tebe tieto drobnosti nevadia, veď načo sa zaoberať niečím, čo je len ilúziou.


No, ty se rozhodně iluzemi zaobíráš. Musí to být bolestné, když se tvůj vysněný svět střetne s realitou.

To kľudne svojím tvrdením zo seba urobíš Boha, teda pardón, nie zo seba, ktorý neexistuješ, ale so svojho mozgu, ktorý si existuje v ilúzii len tak...


Já vážně žasnu. Rád bych ti na to něco řekl. Něco hřejivého, co by tě na chvilku uklidnilo. Abys věděl, že vlastně nejsi sám, že ti někdo drží palce. Že jednou ti bude líp.

Pozri, asi tušíš, kam sa chcem dostať.


Nejsem si jistý, jestli to někdo může vůbec tušit. Možná některý z tvých vysněných hrdinů?


Kašlem na to, že sa správaš vulgárne ku mne. Ale nechápem, čo si to dovoľuješ k ľuďom, ako je Vostálpeťo, Lída, alebo Roman. Snažili sa Ťa usmerniť, pretože tomu rozumejú viac, ako Ty, a Ty si to nazval hipi kydy.


Wow jedna srozumitelná myšlenka. Bomba. Aspoň mám na co odpovídat. Tak hele kámo, nehledě na to, že to opravdu byly hipie kecy ti musím říct jednu věc. Jednu důležitou věc. Buď tě zajímá pravda, nebo tě zajímají všechny ty hipie kydy okolo. To si musíš vybrat. Jestli tě zajímá pravda, musíš všechnu tu trapnou omáčku okolo vyloučit a jít k jádru té pravdy. Jestli tě zajímá ta trapná omáčka okolo, pak nezbývá, než se chytit s Lídou za ruce a jít tancovat kolo kolo mlýnský na nějaký sluncem osvícený palouček.

Mimochodom, ako je možné, že ten istý zážitok doviedol Martu Jansen alebo E.Tolleho k tomu, že sú z nich láskavé bytosti, ktoré rozdávajú lásku a pochopenie, kým Ty chrlíš oheň a síru.


Chrlím ohnivé koule a lítám ti nad hlavou. Všechno co chceš, pokud tě to uklidní a odpovídá to tvé vysněné verzi světa.

A ako je možné, že napr. Marta vysvetľuje milosť osvietenia, ako zásluhu , ktorá sa získava cez mnoho inkarnácií,
.

Hehe tak to sou jen dvě možnosti: 1) Buď jsem takovej gauner co tvrdíš, a pak ti tvoje Marta pěkně kecala a já měl pravdu - osvícení může získat každý za večer, jen když si uvědomí, že to o čem tu mluvím je pravda.
2) Nebo, což pro tebe bude ještě horší, jsem si to já zasloužil... MUhahahahahhahahahaahaaa (ďábelský smích).

A teď vážně. O čem to tu sakra celou dobu meleš? Jsi vůbec aspoň trochu v obraze, o čem byla tahle diskuze? Uvědomuješ si, že jsi s tímhle příspěvkem totálně mimo tu diskuzi? Žes tu před tím něco vykřikoval a já ti na to odpověděl, na všechno a tys mávnutím proutku přešel k něčemu úplně jinému? To jako všechno co jsem ti řekl bereš? Už nemáš nic co dodat? Žádný argument? Na nic z toho co jsem napsal jsi neodpověděl. Rozvedl jsi jen to, odkud podle tebe vznikají myšlenky, což dopadlo přesně tak, jak jsem říkal a totiž jako totální propadák a prokázání toho, že jsou to jen nějaký spirituální kecy, kterým věříš a který nemůžeš dokázat. Jediné co máš vědecky ověřeno je to, že myšlenky se tvoří v mozku. Toho se aspoň pro tuhle diskuzi drž. Pro tuhle diskuzi je to navíc naprosto ALE TOTÁLNĚ A NAPROSTO NEVÝZNAMNÉ. Tady šlo o něco ale kompletně jiného:

Ty přiznáváš, že nejsi ničím, co pozoruješ, ale nechápeš, že ses měl zastavit v půlce věty. Nejsi ničím. Není žádné ty. Není žádné já. Nejsi vědomím. Nejsi ničím. Vědomí je. Takhle to zkus pochopit.


Pamatuješ? O to tu šlo. To jsi mi tu psal, že jsem vedle, tak mi sakra dokaž proč. A nezapomeň mi taky odpovědět na můj předchozí příspěvek, který jsi mávnutím kouzelného proutku vynechal.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Petr » stř 05. říj 2011 21:03:50

Goro, pochopil jsem ze vulgarity a disrespekt k ostatnim a jejich nazorum mas jaksi v nature. To je OK, nemyslim to vubec nijak zle, kazdy to mame jinak :). Ale zase na druhou stranu tento styl konverzace, ktery tu ty prezentujes, neni to, s cim jsem toto forum zakladal. Takze pokud by ti to nedelalo velky problem, bylo by potreba pro dalsi diskuzi upravit tvuj styl vyjadrovani, tj. ubrat vulgarit na minimum a pridat respekt k ostatnim alespon na neutralni uroven :). Ono se da vyjadrit to, co chces, mnoha zpusoby, aniz by kvalita te informace utrpela.
Pokud by to neslo, tak bych tuto diskuzi uzavrel. :help2:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1281-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » čtv 06. říj 2011 6:59:01

Fu, to, aby som sa poponáhlal.
Goro, znovu, vďaka za Tvoju trpezlivosť. Tvoja krutá pravda je o zmene svetonázoru. Moje otázky smerujú k tomu, ako sa zmení môj svetonázor prijatím Tvojej krutej pravdy.
1.Môj svetonázor sa odvíja od toho, že hmota je vlastne skoncentrovaná energia/kvantová fyzika, teória superstrún/ a pri otázke, čo je to energia/len rozoberáme matriošky/ ma ezoterika smeruje k tomu, že energia je skoncetrovaná myšlienka. Myšlienka je to, čo utvára,pretvára hmotný svet/alebo ak chceš ilúziu hmotného sveta/. Na počiatku bolo slovo..../pamätáš/. Čiže ak tvrdíš, že myšlienky vytvára mozog, je len logické, že ma to vedie k presvedčeniu, že si myslíš, že Tvoj mozog je Boh.
2. Ty, Marta Jansen, E.Tolle, N.Maharadž-všetko osvietení, všetci hovoríte: ja neexistuje. Nezáleží na tom, či osvietenie je za zásluhy, nepochopil si. Ak jeden z osvietených pripúšťa reinkarnáciu/znovu súčasť môjho svetonázoru/ a iný osvietený ju pokladá za blbosť/N.Maharadž to takto doslova píše/, ktorý z nich má pravdu? /aby som vedel ako prijatie Tvojej krutej pravdy ovplyvní môj svetonázor./
Ako vidíš, Ty ponúkaš krutú pravdu, ja mám legitímne otázky.
Nepoznám, už len jednu odpoveď na tú najzákladnejšiu otázku, odpovedz, prosím, a už dám pokoj, sľubujem.
Goro, existuje podľa Teba Boh?
A podotázka, ak áno, ako si ho predstavuješ?
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Ladislav » čtv 06. říj 2011 10:25:23

...možná, kdybychom se dokázali shodnout na tom, co je, nebo spíš, jak funguje "projekce", mohli bychom se o velký kus posunout... (myslím v diskuzi - i když je v podstatě o ničem)
...každý zde "prodáváme" své projekce, někdo je při tom klidný, někdo vulgární, další rétorický, vtipný, sarkastický, umírněný, umíněný...atd. - to jsou MÉ projekce, když čtu vaše (a tvořím své) příspěvky...
...nevím, co je za tím (projekce toho, že za vším něco vězí...) mít potřebu něco definovat - cokoli - dát tomu jméno, obraz, zvuk, vůni, chuť...
...vše jakoby muselo z ,lidského pohledu, být "nějaké"...
...co je JÁ? jaké je JÁ? JÁ jsem? jsem JÁ? ...a jaký vlastně ve svých projekcích JSEM? ...potřebujeme to NUTNĚ vědět...
...vědět - uvědomovat si...ale CO? ...bude NĚCO, když si to nebude nikdo UVĚDOMOVAT ??? ...a kdo si UVĚDOMUJE to všechno...

"Je jen uvědomování" :svatozar:

P.S.: pokud budeme souhlasit s tím, že bez pozorovatele a pozorovovaného objektu nemůže probíhat pozorování...., jak je to tedy s tím "uvědomováním"?
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Monika » čtv 06. říj 2011 12:22:51

Ladislav píše:
...jak je to tedy s tím "uvědomováním"?


no úplně jednoduše :)

pozornost je zaměřena na vjem uvědomování :)

mír a pokoj, nekonečný prostor pro všechno co je v tomto uvědomování registrováno a prociťováno ... v každém okamžiku je to TO přítomno a není to nijak narušováno obsahem toho co se tam objeví ... láska bez - podmínek ...

jde tedy o zaměření pozornosti - buď jsi ponořen v probíhajích dějích, což způsobuje problém ... nebo v tom samotném principu uvědomování a pak no probléma ... děti to uměj přirozeně tak zhruba do cca 2 let, kdy dojde k individualizačnímu procesu ... akorát to nemaj vědomý, je to u nich spontánní záležitost, u realizovaného člověka jde o záležitost vědomou ...

neskutečná úleva - holá přítomnost *** :ahoj4:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Ladislav » čtv 06. říj 2011 13:49:34

Monika píše:
Ladislav píše:
...jak je to tedy s tím "uvědomováním"?


no úplně jednoduše :)

pozornost je zaměřena na vjem uvědomování :)

mír a pokoj, nekonečný prostor pro všechno co je v tomto uvědomování registrováno a prociťováno ... v každém okamžiku je to TO přítomno a není to nijak narušováno obsahem toho co se tam objeví ... láska bez - podmínek ...

jde tedy o zaměření pozornosti - buď jsi ponořen v probíhajích dějích, což způsobuje problém ... nebo v tom samotném principu uvědomování a pak no probléma ... děti to uměj přirozeně tak zhruba do cca 2 let, kdy dojde k individualizačnímu procesu ... akorát to nemaj vědomý, je to u nich spontánní záležitost, u realizovaného člověka jde o záležitost vědomou ...

neskutečná úleva - holá přítomnost *** :ahoj4:


A to je právě to o čem byl můj příspěvek, který zdánlivě s Gorovým tématem vůbec nesouvisel. Tvoje odpověď reaguje pouze na tu část, která tě oslovila nebo zarezonovala, jak chceš. A ty mě teď seznamuješ se svou projekcí, ale já se na nic takového neptal :wow:. Chtěl jsem tím jen ukázat na nebezpečí podobných debat (už jsem jich pár absolvoval ;) ). Projekce, které doslova promítají obsah zkušeností individuálního ega ven, nebudou nikdy ve shodě - není to možné. Mohou se podobat ale opravdu jen zdánlivě. Na otázku: "vysvětli mi, jak to myslíš, co si pod tím představuješ?", neexistuje, směrem k tazateli skutečně pravdivá odpověď. Tak že, je-li někdo přesvědčen o svém probuzení (ať tím míní cokoli) bude toto přesvědčení automaticky "promítat" do svého světonázoru, do všech reakcí ať myšlenkových tak emočních aniž by si to skutečně uvědomoval (což probuzeně nevypadá...ale budiž...). A protože definice "probuzení" se ve chvíli vyslovení, či popsání stává automaticky autorovou projekcí. :donknow: A protože individuální projekce dvou subjektů nemohou být nikdy ve shodě...tak??? A vo tom to je. :hugs:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Monika » čtv 06. říj 2011 14:04:50

Ladislav píše:
A to je právě to o čem byl můj příspěvek, který zdánlivě s Gorovým tématem vůbec nesouvisel. Tvoje odpověď reaguje pouze na tu část, která tě oslovila nebo zarezonovala, jak chceš. A ty mě teď seznamuješ se svou projekcí, ale já se na nic takového neptal :wow:. Chtěl jsem tím jen ukázat na nebezpečí podobných debat (už jsem jich pár absolvoval ;) ). Projekce, které doslova promítají obsah zkušeností individuálního ega ven, nebudou nikdy ve shodě - není to možné. Mohou se podobat ale opravdu jen zdánlivě. Na otázku: "vysvětli mi, jak to myslíš, co si pod tím představuješ?", neexistuje, směrem k tazateli skutečně pravdivá odpověď. Tak že, je-li někdo přesvědčen o svém probuzení (ať tím míní cokoli) bude toto přesvědčení automaticky "promítat" do svého světonázoru, do všech reakcí ať myšlenkových tak emočních aniž by si to skutečně uvědomoval (což probuzeně nevypadá...ale budiž...). A protože definice "probuzení" se ve chvíli vyslovení, či popsání stává automaticky autorovou projekcí. :donknow: A protože individuální projekce dvou subjektů nemohou být nikdy ve shodě...tak??? A vo tom to je. :hugs:


no tak promiň ;) jasně, že každý zarezonuje s tím co je mu blízký ... ale s tou projekcí ? tam nemusí být nebezpečí ... vždyť dá se to přece přímo vyzkoušet a pak uvidíš, jestli budu stejná zkušenost nebo ne ...

pokud se to nevyzkouší přímo, pak je to teoretická debata ... to ano ...

no jistě, že Pravdu takovou tu podstatu přirozenosti těžko můžeš popsat pomocí slov tedy jazyka - který je nástrojem mysli a toto TO je mysl přesahující ... však se také říká a právem, že to nemůže nikdo pochopit ale můžet se to přímo poznat ...
stejně tak jako můžeme popisovat hlad do alelujá o něm číst a probírat ho ze všech možných hledisek, ale dokud není přímo poznán, tak to bude jenom popis ... ale dá se ho poznat i tak, že někdo řekne - nejez a ty to zkusíš přímo ... když se jednou pozná co je hlad, pozná se i když někdo o hladu hovoří, ale to že dosud ta přímá zkušenost hladu tam není ... stejně jako vjem hladu bude shodný u všech, lišit se může akorát v intenzitě ...

Ladislav píše:
... Na otázku: "vysvětli mi, jak to myslíš, co si pod tím představuješ?", neexistuje, směrem k tazateli skutečně pravdivá odpověď. :


to neexistuje ... protože představy a jejich interpretace jsou neskutečně mnoličně variabilní ...

přímá zkušenost je mimo mysl ... je shodná :) je to otázka uvědomění ne představ ...

krásný dny ***
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » čtv 06. říj 2011 19:45:36

Vostálpetr pravdu nemá.
................................

KONEČNĚ JSI NAPSAL NĚCO ROZUMNÝHO,
nebot jsem nikdy pravdu neměl, nemám a nebudu mít

(vystačím vcelku dobře se svými subjektivními názory)


Být majitelem pravdy mně přijde vcelku nepohodlné:

člověk ji musí hlásat (co by to bylo za pravdu, kdyby ji nikdo neznal?)
člověk ji musí obhajovat a chránit před lží a lháří
člověk za ni musí zemřít (nebot pravda musí zvítězit)

***
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Mrakoplaš

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » čtv 06. říj 2011 20:05:07

Kdyby sis místo takových hovadin radši pořádně přečetl, o čem píšu, možná bys věnoval chvíli a popřemýšlel, jestli náhodou na tom "nejsi ničím" opravdu něco není. To je totiž základ. Nepochopení toho je totiž základ všech těch hippie keců, jak jsem to trefně označil. Každý si tu myslí, že spolkl moudrost světa, ale pletete se úplně v tom nejzákladnějším. Nejsi žádné úžasné vědomí, nejsi bůh, nejsi světlo všeho a všechno najednou. Ty NEJSI nic.
..................................................................................................................

Nevím Goro,
proč furt tak vyvádíš,
vždyt se můžeme dohodnout,

ty si piš, že nejsi nic a že vědomí je

a já budu psát že jsem Vědomí

.............já s tím problém nemám, proč bych nemohl být Vědomím, když vědomí je ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » čtv 06. říj 2011 22:22:36

Nepochopení toho je totiž základ všech těch hippie keců, jak jsem to trefně označil......







Je nezrozené, nevzniklé, nezformované, nestvořené. Kdyby nebylo tohoto nezrozeného, nevzniklého, nezformovaného, nestvořeného, nebyl by možný únik ze zrozeného, vzniklého, zformovaného, stvořeného. Protože ale je toto nezrozené, nevzniklé, nezformované, nestvořené, je tedy možný i únik ze zrozeného, vzniklého, zformovaného, stvořeného.

((G.B))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » pát 07. říj 2011 6:51:17

maros píše:Fu, to, aby som sa poponáhlal.
Goro, znovu, vďaka za Tvoju trpezlivosť. Tvoja krutá pravda je o zmene svetonázoru. Moje otázky smerujú k tomu, ako sa zmení môj svetonázor prijatím Tvojej krutej pravdy.


Vidím, že vzdáváš všechny své argumenty o tom, že nemám pravdu, protože prostě nereaguješ na moje protiargumenty. Fajn. Chceš se bavit o omáčce kolem. Fajn. První věc - nejdůležitější věc, co bys měl pochopit - PRAVDA NENÍ MOJE!!! Pravda je objektivní a je zkrátka "self-evident", může si jí ověřit každý - o tom tu dokola mluvím. Není to VŮBEC o tom, přejímat někoho světonázor. Jestli máš v úmyslu začít tomu věřit, tak jsi na zcela, ale zcela špatné koleji. Takhle se totiž pravda nezískává. Pravdu nezískáš tak, že si řekneš - ok, to vypadá dobře - začnu tomu věřit. NE. To je taky základní problém hipie kydů. Lidi jim věří, aniž by si mohli něco z toho ověřit. Pravdu získáš tak, že si řekneš - o čem to sakra mele? Může to být pravda? Tomu nevěřím. Musím se podívat sám, jestli je to pravda, nebo není. TAKHLE SE ZÍSKÁVÁ PRAVDA. Já neexistuje - to si můžeš zcela sám a v klidu ověřit.

1.Môj svetonázor sa odvíja od toho, že hmota je vlastne skoncentrovaná energia/kvantová fyzika, teória superstrún/ a pri otázke, čo je to energia/len rozoberáme matriošky/ ma ezoterika smeruje k tomu, že energia je skoncetrovaná myšlienka. Myšlienka je to, čo utvára,pretvára hmotný svet/alebo ak chceš ilúziu hmotného sveta/.


Tomu věříš. Fajn. Je to pravda? Můžeš si tohle ověřit? Můžeš mi nějak dokázat, že je to pravda? Chápeš? Pohybuješ se ve světě předpokladů a své víry. Jak s tebou mám o tom polemizovat? Kdybych ti řekl, že vesmír je temný šuplík na ponožky nějakého obra, jak mi dokážeš opak?

Na počiatku bolo slovo..../pamätáš/.


NE. To tedy rozhodně nepamatuji. Jsme opět ve světě toho, čemu věříš.

Čiže ak tvrdíš, že myšlienky vytvára mozog, je len logické, že ma to vedie k presvedčeniu, že si myslíš, že Tvoj mozog je Boh.


Ne - to si rozhodně nemyslím. Tvrdím, že myšlenky vytváří mozek, protože ti to vědci pravděpodobně dokáží, kdybys dokázal pochopit, o čem mluví. Jestli je to pravda - nejsem si zcela jistý - ale vypadá to jako to nejpravděpodobnější vysvětlení. Pro otázku, zda existuje já, je tahle podotázka ale celkem nedůležitá. Stačí mi, když vím, že já není myšlenka. Mohu při vylučování toho co není já v klidu pokračovat.

2. Ty, Marta Jansen, E.Tolle, N.Maharadž-všetko osvietení, všetci hovoríte: ja neexistuje. Nezáleží na tom, či osvietenie je za zásluhy, nepochopil si. Ak jeden z osvietených pripúšťa reinkarnáciu/znovu súčasť môjho svetonázoru/ a iný osvietený ju pokladá za blbosť/N.Maharadž to takto doslova píše/, ktorý z nich má pravdu? /


Já nevím, kdo z nich, jestli vůbec někdo má pravdu. Nevím všechno. Nepamatuji si předchozí inkarnace a i kdyby ano, asi bych ti tím těžko něco dokázal. Ani netvrdím, že vím všechno. Nejsem rozhodce, který řekne která omáčka je ta pravá. Jen tvrdím, že já neexistuje, že to je brána k probuzení a ty bys mi neměl věřit, ale podívat se sám. Pak můžeš hledat další svoje názory na všechnu tu omáčku okolo.


Nepoznám, už len jednu odpoveď na tú najzákladnejšiu otázku, odpovedz, prosím, a už dám pokoj, sľubujem.
Goro, existuje podľa Teba Boh?
A podotázka, ak áno, ako si ho predstavuješ?


Pochop, že slovo bůh je možná to nejvíc zprofanované ze všech. Jak mám vědět, jak si představuješ boha? Jako Dia? Nebo Hospodina? Nebo jako vědomí? Nebo jako energii? Nebo jako létající špagetymonstrum? Jak ti na tohle mám odpovědět? Cokoli ti odpovím, vztáhneš ty k něčemu, na co bych ti odpověděl něco jiného. Takže bych se radši téhle otázce vyhnul. Tuhle otázku polož někomu z ostatních expertů tady, kterých si tak ceníš. Lída ti na to vloží nějaké citace, vostál nějaké "vtipné" bonmoty atd. Z toho si vyber.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 136 návštevníků