Jogín, který nejí a nepije

Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod Petr » pon 17. kvě 2010 23:21:43

Ne že bychom k tomu měli všichni dospět, ale každopádně zajímavá informace :)

Obrázek

Záhada: jogín prý přes 70 let nejí a nepijeIndie - Indičtí vědci jsou ohromeni výsledky testů, které dělali dva týdny třiaosmdesátiletému jogínovi Prahladu Džanimu, jenž o sobě tvrdí, že více než 70 let už nejí ani nepije. Muž s bílým plnovousem údajně během pozorování, jež skončilo minulý čtvrtek, nejenže nejedl a nepil, ale ani nevyměšoval.
Autor:ČTK

Jogín, který celá léta záhadně přežívá bez jídla a pití.Autor: ĆTK"Nechápeme stále, jak přežil bez toho, aniž vyměšoval. Tato záhada zůstává nevyřešena" řekl novinářům podle agentury AFP neurolog Sudhir Šah z třicetičlenného týmu lékařů, kteří sledovali jogína v nemocnici v západoindickém Ahmadábádu. Po tuto dobu byl Prahlad Džani čtyřiadvacet hodin denně pod dohledem kamer.

Zjevení bohyně
Během dvou týdnů výzkumu měl Džani jediný kontakt s vodou tehdy, když se myl nebo kloktal, tvrdí Sudhir Šah. "Jestliže Džani nebere svoji energii z potravin a z vody, musí ji brát z jiných zdrojů, které jsou kolem něho. Například ze Slunce," řekl Sudhir Šah. Podivínský jogín tvrdí, že když mu bylo osm let, zjevila se mu bohyně a zbavila ho potřeby jíst a pít. K přežití mu prý stačí pouhá meditace.

Lékaři vyšetřili jogína různými metodami, včetně magnetické rezonance. Jeho mozek a srdeční činnost měřili elektrodami a podstoupil i krevní testy. Dosavadní zjištění ukazují, že stařík je v podstatě zdráv. Výsledek testů má být zveřejněn v příštích měsících.

Dostanou otázky své odpovědi?
Vědci stále doufají, že se jim podaří zjistit, co ho udržuje při životě. To by potom mohlo pomoci vytvořit pravidla pro přežití například přírodních katastrof.
Po skončení výzkumu se třiaosmdesátiletý jogín vrátil do své rodné obce v provincii Gudžarát, kde se věnuje opět své meditativní činnosti. Podobnému výzkumu byl podroben již před několika lety, ale ani tehdy nebyli lékaři o nic moudřejší.


Zdroj:

http://www.denik.cz/ze_sveta/zahada-jog ... 00510.html
http://digiweb.ihned.cz/c1-43365550-ved ... e-neprisli
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

"Návrat k normální stravě zatím neplánuji"

Příspěvekod Cizinec » úte 18. kvě 2010 8:02:39

Možná, že i u nás bude žít podobný člověk.
http://www.pust.cz/frame.php?load=80_2010

Zdá se, že Pavel Mácha je docela borec :thumb:
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Cizinec za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » úte 18. kvě 2010 12:41:22

Díky Cizinče za tip na tyto stránky,
takto vedené stránky ocenuju, kritický přístup k autoritám, logika a praxe jsou tím, co by se nepochybně hodilo i na stránkách duchovních.

Četl jsem to jen ledabyle, jinak číst neumím, takže mě mrzí, že jsem nezjistil jakou knihu to vydal, pochopil jsem že nějaká kniha byla vydána.
Myslím, že půst je duchovní záležitostí, která vede k zharmonizovaní nejen těla ale i mysli,
samozřejmě je to jen pomůcka k meditaci, ale je to pomůcka která není drahá (ještě se ušetří, že)
a pomůcka která se nemusí usilovně praktikovat (v podstatě nemusíme vyvíjet úsilí a vařit a žvýkat potravu)

Možná jsem to přehlídnul, ale nebylo zde psáno co se děje s myslí,
spíše se zde píše o tělu (kolik kdo schodil kg)
a ani nějak moc se zde nepíše o nějakém duchovním naladění se v průběhu půstu apd.

Ale ještě se přinutím na to kouknout,
protože mě to fakt zajímá,
před lety jsem nejedl deset dní, avšak přišly vánoce a všichni se cppali řízkama a bramborovým salátem, takže jsem nevydržel, takže moje zkušenosti jsou prachmizerné, ale myslím, že to je velká pomoc na duchovní cestě...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » úte 18. kvě 2010 12:55:45

http://www.cestydusi.cz/2007060031-budo ... z-cenzury-


Když jste se zmínil o jídle – podle statistik je dnes už na světě víc obézních lidí než podvyživených. Jíme víc, než potřebujeme, a pak hledáme zázračné diety a pilulky na hubnutí. Jaký vy máte vztah k jídlu?
Já jsem přesvědčen, že původně bylo jídlo určeno spíše pro zábavu a pro poznání světa.

A z čeho bychom potom brali energii?
Energie tu je přece pořád. V tuto chvíli námi proudí ohromná sluneční energie. Co máte v jídle jiného než zadrženou sluneční energii? Když vyroste rostlina, vyroste ze Slunce a z vody, je to zastavená, zahuštěná sluneční energie. Pokud by bytost byla schopná nabrat energii přímo ze světla a ze vzduchu, nemusela by jíst. Patrně na Zemi existují takoví lidé. Například Pavel Mácha, půstař a pilot, http://www.pust.cz, který drží 65tidenní půsty. Během půstu pije jenom destilovanou vodu a od určitého dne ani nepije, požívá pouze přímou energii ze vzduchu a popisuje to ve svých denících. Moji kamarádi byli teď v Rusku, kde v jedné osadě potkali pětašedesátiletou paní, která šest let nejedla ani nepila, a přesto čůrala, což je zajímavý. Velmi statná selka.

Jak dlouho vydržíte vy nejíst?
Slovo vydržíte není přesné. Dvanáct dnů jsem nejedl, jenom jsem pil.

Co s člověkem půst udělá?
Zjistíte, jak se vám zvyšuje energie. Působí to až opojně, až jsem se toho lekl. Protože najednou máte pocit, že fakt už nezačnete jíst vůbec. Je to zřejmě podobný stav, jako když se potápěči nechtějí vrátit z velké hloubky. Něco se děje. Okolo všichni jedí a vás to začne bavit, protože zjišťujete, že nemáte hlad ani chuť. Vy nemusíte jíst, a přesto máte víc energie. A já každý den hraju divadlo, takže vím, co to je mít nebo nemít energii. Uvědomíte si, že když se najíte, vaše energie většinou poklesne. Já si myslím, že jídlo bylo původně systémem seznamování se se světem, možnost zakusit ho skrze chuť. Cílem určitě nebylo, že musíte jíst třikrát denně. Já jsem jednu dobu jedl obden. Ale od dětství vám někdo zaměří pozornost na to, že musíte minimálně třikrát denně jíst. Nejlépe pětkrát. A vy si na to zvyknete a pak opravdu potřebujete v tom rytmu jíst. Ale kdybychom se učili od dětství, že budeme jíst jednou denně jako někteří a za celý den sníme hrstku rýže, zjistíme, že na tom budeme klidně fungovat. Paradox je, že když vyvoláte strach z toho, že nebudete mít jídlo, vytvoříte civilizaci, která se ze strachu přežírá a jídlem si ničí, zanáší těla. Když jíte, jste totiž vlastně ve stavu meditace. Proto lidi jedí, pro blahodárný stav mysli, kterého lze dosáhnout třeba meditací.

Kdyby byla pravda, co říkáte, nebyla by anorexie tak nebezpečná. Ale tahle nemoc má třicetiprocentní úmrtnost.
Pokud se chcete od jídla odklonit, musíte to dokázat vědomě, s poměrně velkým duchovním nábojem. Jestliže jenom odpojíte jídlo, skutečně můžete prostě umřít. Půst musíte vždycky doprovázet duchovním cvičením, protože musíte tu energii brát odjinud. Já jsem dokonce přesvědčen, že se předem můžete dohodnout s buňkami svého těla a upozornit je na to, že budete zkoušet takovouhle věc.

A to se prosím dělá jak?
Normálně se s nimi domluvíte. To je vaše věc, jaký si zavedete způsob. Protože to jsou vaše buňky, obměňují se, pracují, vytvářejí vaše tělo, neustále o vás všechno vědí. A když s nimi nekomunikujete dostatečně, tak třeba vytvoří nějakou nemoc, abyste si jich konečně všimla.

Naše tělo je opravdu zvláštní jev, to přece není jenom obal na energii: umí se samo opravovat, řekne si, co potřebuje...
Takhle jsem se dostal k půstu, že jsem poslouchal své tělo a to mi řeklo, že jím moc. Mě jednu dobu bolelo koleno, to byl už jasný signál, že musím být lehčí. Existuje, milá Aleno, kniha Zelator od Marka Hedsela a Davida Ovasona, kde je velmi pěkná pasáž o tom, že tělo je vlastně největší záhadou vůbec. Je složeno ze stovek miliard buněk, samo o sobě perfektně funguje. Tedy pokud vy ho neničíte. Je zvláštní taky v tom, že vy ho můžete vycvičit k čemukoli. Když ho vycvičíte na kouření, tak ono potom chce kouřit. Na začátku nechce, na začátku vám sděluje, že to je hnusný. Ale poslechne vás, je vám v jistém smyslu k dispozici. Můžete ho přinutit k závislosti na chlastu, na drogách, na čemkoli, co mu vnutíte jako nezbytnou složku, kterou potřebujete na cestě ke svému iluzívnímu štěstí. Ovšem potom to tělo začne vyžadovat, už vás drží v pasti. A nastává zvláštní chvíle, kdy vy se už chcete přestat přejídat, a nejde to, žerete pořád. To tělo vám to najednou vrací, já bych to řek přímo takto: Vaše tělo vám to dává sežrat. A ta setrvačnost je obrovská. Vrchol setrvačnosti je rakovina. Rakovina je přece typický obraz ega. Co dělá ego? Chce si vykrojit kus z celku, chce se ho zmocnit, říct, tohle je jenom moje, a tento kus chce zvětšovat. Ať už je to pozemek, pole působnosti, vliv, moc. Ego se chová přesně jako rakovinný nádor, rakovina není nadarmo jednou z chorob moderní doby, protože ukazuje našemu egu jeho zaslepenost. Ta buňka stejně jako naše ego nechápe, že jak bude větší a větší, v určitou chvíli se limitně zvětší tak, že zničí celek.


JAROSLAV DUŠEK



a ještě http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/prame ... ava/462860
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » úte 18. kvě 2010 13:51:12

UŽ JSEM TU KNIHU NAŠEL

http://www.osud.cz/hledajici/detail.php ... tion=kniha :Studuji:


((NENÍ TO NĚKDE NA NETU ZADARO???)) :pc2: :pc2: :pc2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod Cizinec » úte 18. kvě 2010 18:54:37

vostalpetr píše:UŽ JSEM TU KNIHU NAŠEL

http://www.osud.cz/hledajici/detail.php ... tion=kniha :Studuji:


((NENÍ TO NĚKDE NA NETU ZADARO???)) :pc2: :pc2: :pc2:


Kniha je v krajských knihovnách.
Na http://sigma.nkp.cz/F/ najeď na "SKC - Souborný katalog ČR". Na formuláři vyber "Název" a zadej "www.pust.cz". Tak se dostaneš na množinu krajských knihoven, kde je kniha k dispozici.
Roční průkazka do knihovny stojí cca 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » úte 18. kvě 2010 19:22:15

Cizinec píše:
vostalpetr píše:UŽ JSEM TU KNIHU NAŠEL

http://www.osud.cz/hledajici/detail.php ... tion=kniha :Studuji:


((NENÍ TO NĚKDE NA NETU ZADARO???)) :pc2: :pc2: :pc2:


Kniha je v krajských knihovnách.
Na http://sigma.nkp.cz/F/ najeď na "SKC - Souborný katalog ČR". Na formuláři vyber "Název" a zadej "www.pust.cz". Tak se dostaneš na množinu krajských knihoven, kde je kniha k dispozici.
Roční průkazka do knihovny stojí cca 100,- Kč.



No zkusil jsem to,
ale vůbec mi to neukázalo Prahu, v Praze se asi nikdo nepostí,
navíc všude mají lokální záznam, což pokud to neznamená že to mají vytesaný do kamene jako to měli židi od Mojžíše,
tak to znamená, že to mají jako knihu,
a s knihama je problém, protože se musí vracet,
což je zase o jednu starost více...

Ale jezdím dost často kolem toho knihkupectví, protože to je u strahovskýho tunelu, takže zkouknu jestli tam mají dobrou pohovku nebo aspon křeslo a přečtu si to u nich, a protože čtu nedbale, stihnu celou knihu přečíst klidně za hodinu,
stejně většinu toho, co jsem přečetl zapomenu ale aspon si budu myslet, že jsem pro to něco udělal...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod watta » úte 18. kvě 2010 19:32:53

k tomuhle zemská "příroda" nikdy nespěla a nezdá se, že by se to nějak měnilo. dokud bude člověk součástí přírody (pokud je vůbec možné, aby nebyl a přitom zůstal člověkem), tak k tomu nebude spět ani člověk. výměna informací, která probíhá při jídle a pití, a kterou většina lidí dnes podceňuje, snad možná proto, že se zdá, že je jídla mnoho (jak zdánlivý závěr) či snad proto, že jídlo mnohdy jídlem není, je jedna z nejdůležitějších os duchovního i fyzického vývoje a rozvoje, protože v ní se zúčastňuje člověk svého skutečného vezdejšího úkolu. aby se mohl tento fungující systém změnit, musel by se změnit záměr člověka - něco podobného, jako když se "z opice" stal člověk člověkem. což samozřejmě není nemožné. ale i v rámci samotného lidského druhu tak, jak je, je pole možností široké. jsou lidé, kteří pijí benzín (a nic jiného), jsou lidé, kteří nejí, a tak dále. v menších extrémech jsou rozdíly ještě šťavnatější, kolik lidí celkem žije půl roku bez světla, si neodvažuji spočítat. přesto to není nic, k čemu člověk spěje. říká se tomu diverzita. čím je širší, tím je pravděpodobnější, že jedna možnost bude následovana více než jiná. diverzitu můžeme sledovat nejenom v oblastech fyziologických - kde se lidé rozrůzňují třeba jako v příkladu tím, co jí nebo nejí - ale i duševních a duchovních. co člověk, to bůh, a každý je svým vlastním světem. přesto jsou všichni dohromady svět jeden. nic z takových alternativ nemusí být nikdy ničím, co by se stalo hybným mechanismem, můžeme snad jenom soudit (díky tomu, co sdíleli naši předkové a my), že když už k takovým změnám dojde, je to vpodstatě ráz naráz. je možné, že právě taková změna probíhá právě teď. ale stejně tak je možné, že k ní dojde za milióny let, nebo nikdy. záměr této země (mám tedy na mysli tohoto organického života, nebo ještě jinak pozemského života) nesčíselněkrát převyšuje záměr člověka. tento zemský záměr nás vede (a v jeho rámci dostáváme praktická ponaučení od abrahama). a ten je navíc veden ještě globálnějším záměrem. takže možnosti jsou obrovské, ale záměr ještě větší :) :srdce:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod Cizinec » úte 18. kvě 2010 21:44:56

vostalpetr píše:
Cizinec píše:
vostalpetr píše:UŽ JSEM TU KNIHU NAŠEL

http://www.osud.cz/hledajici/detail.php ... tion=kniha :Studuji:


((NENÍ TO NĚKDE NA NETU ZADARO???)) :pc2: :pc2: :pc2:


Kniha je v krajských knihovnách.
Na http://sigma.nkp.cz/F/ najeď na "SKC - Souborný katalog ČR". Na formuláři vyber "Název" a zadej "www.pust.cz". Tak se dostaneš na množinu krajských knihoven, kde je kniha k dispozici.
Roční průkazka do knihovny stojí cca 100,- Kč.



No zkusil jsem to,
ale vůbec mi to neukázalo Prahu, v Praze se asi nikdo nepostí,
navíc všude mají lokální záznam, což pokud to neznamená že to mají vytesaný do kamene jako to měli židi od Mojžíše,
tak to znamená, že to mají jako knihu,
a s knihama je problém, protože se musí vracet,
což je zase o jednu starost více...

Ale jezdím dost často kolem toho knihkupectví, protože to je u strahovskýho tunelu, takže zkouknu jestli tam mají dobrou pohovku nebo aspon křeslo a přečtu si to u nich, a protože čtu nedbale, stihnu celou knihu přečíst klidně za hodinu,
stejně většinu toho, co jsem přečetl zapomenu ale aspon si budu myslet, že jsem pro to něco udělal...

V Praze ji mají jen v Klementinu a jen do studovny ( http://sigma.nkp.cz/F/?local_base=NKC&f ... 0061689767 ).
Tož můžeš ještě využít meziknihovní výpůjční službu. Tedy že si tu knihu knihovna vyžádá od jiné knihovny. Třeba v Karlových Varech je k dispozici. Služba je pravděpodobně v Klementinu bezplatná.
A nebo prostě umyješ víc oken a knihu si za 500 koupíš (snad se tam prý pojednává i o sexu, tak by mohla být i přítelkyně ráda).
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod Cizinec » úte 18. kvě 2010 22:15:46

watta píše:k tomuhle zemská "příroda" nikdy nespěla a nezdá se, že by se to nějak měnilo. dokud bude člověk součástí přírody (pokud je vůbec možné, aby nebyl a přitom zůstal člověkem), tak k tomu nebude spět ani člověk. výměna informací, která probíhá při jídle a pití, a kterou většina lidí dnes podceňuje, snad možná proto, že se zdá, že je jídla mnoho (jak zdánlivý závěr) či snad proto, že jídlo mnohdy jídlem není, je jedna z nejdůležitějších os duchovního i fyzického vývoje a rozvoje, protože v ní se zúčastňuje člověk svého skutečného vezdejšího úkolu. aby se mohl tento fungující systém změnit, musel by se změnit záměr člověka - něco podobného, jako když se "z opice" stal člověk člověkem. což samozřejmě není nemožné. ale i v rámci samotného lidského druhu tak, jak je, je pole možností široké. jsou lidé, kteří pijí benzín (a nic jiného), jsou lidé, kteří nejí, a tak dále. v menších extrémech jsou rozdíly ještě šťavnatější, kolik lidí celkem žije půl roku bez světla, si neodvažuji spočítat. přesto to není nic, k čemu člověk spěje. říká se tomu diverzita. čím je širší, tím je pravděpodobnější, že jedna možnost bude následovana více než jiná. diverzitu můžeme sledovat nejenom v oblastech fyziologických - kde se lidé rozrůzňují třeba jako v příkladu tím, co jí nebo nejí - ale i duševních a duchovních. co člověk, to bůh, a každý je svým vlastním světem. přesto jsou všichni dohromady svět jeden. nic z takových alternativ nemusí být nikdy ničím, co by se stalo hybným mechanismem, můžeme snad jenom soudit (díky tomu, co sdíleli naši předkové a my), že když už k takovým změnám dojde, je to vpodstatě ráz naráz. je možné, že právě taková změna probíhá právě teď. ale stejně tak je možné, že k ní dojde za milióny let, nebo nikdy. záměr této země (mám tedy na mysli tohoto organického života, nebo ještě jinak pozemského života) nesčíselněkrát převyšuje záměr člověka. tento zemský záměr nás vede (a v jeho rámci dostáváme praktická ponaučení od abrahama). a ten je navíc veden ještě globálnějším záměrem. takže možnosti jsou obrovské, ale záměr ještě větší :) :srdce:

"Chlapeček vyroste a bude vypadat jako tatínek a bude mít zase chlapečka co bude vypadat jako tatínek. A tatínek umře a chlapeček bude mít zase chlapečka co bude vypadat zase jako tatínek. A ten chlapeček zase umře... a ten jeho chlapeček bude mít zase chlapečka co bude jako jeho tatínek... a ten zase umře a v tom je život věčnej."
Melancholicky promlouvá Leoš Suchařípa v půvabném opileckém monologu ve filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne.
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » stř 19. kvě 2010 5:51:22

"Chlapeček vyroste a bude vypadat jako tatínek a bude mít zase chlapečka co bude vypadat jako tatínek. A tatínek umře a chlapeček bude mít zase chlapečka co bude vypadat zase jako tatínek. A ten chlapeček zase umře... a ten jeho chlapeček bude mít zase chlapečka co bude jako jeho tatínek... a ten zase umře a v tom je život věčnej."
Melancholicky promlouvá Leoš Suchařípa v půvabném opileckém monologu ve filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne.
..........................................................................................................................................

Zní to logicky,
a skutečně se nám to tak při pozoorování jeví,
že děti v podstatě jen kopírují své rodiče,
přesto si nemůžeme nepovšimnout, že sem tam se objeví nějaký Napoleon nebo Hiitler,
který vyboočí ze stínu svých rodičů....
Naposledy upravil vostalpetr dne stř 19. kvě 2010 6:11:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » stř 19. kvě 2010 6:09:03

A nebo prostě umyješ víc oken a knihu si za 500 koupíš (snad se tam prý pojednává i o sexu, tak by mohla být i přítelkyně ráda).
..................................................................................................................................

Tak proto je to tak drahý, asi tam jsou nějaký nemravný obrázky.

Ještě mě napadlo, že bych mohl danou knížku ukrást, to je taky řešení, a až bych si ji přečetl, tak by se ve mě hnulo svědomí a šel bych ji potají vrátit. Už jsem dlouho nic neukradnul, naposledy v pěti letech čokoládu v sámošce, takže bych si mohl vyzkoušet opět ten oppojný pocit strachu, že mě chytnou.
Ale dneska už bych si tu knížku necpal jako kdysi tu čokoládu pod tričko, dneska bych se zamaskoval starou punčochou a motoristickou přilbou, pořídil si repliku pistole, nebo ještě lépe samopalu, případně ještě jeden nebo dva tři granáty do ruky,
nechal před krámem nastartovanou motorku (blbě mi chytá, takže bych ji při svém útěku nemusel jen tak nastartovat) a napapírek bych napsal:
NAVAL KNIHU, BABO, NEBO TO TADY CELÝ ROZTŘÍLÍM NA CUCKY
(to proto, aby mě neprozradil můj český přízvuk a policie by si tak nebyla jistá, jestli má pátrat v ukrajinské či rumunské mafii)

Pokud by baba byla mladá a pěkná baba, mohl bych ji unést jako rukojmí,
a společně by jsme se pak mohli postit nebou koukkat na ty nemravný obrázky v knize o půstu :hugs:

Kdyby mě ovšem chytili a zavřeli, tak bych si ji mohl půjčit ve vězenské knihovně,
a já bych tak mohl zahájit HLADOVKU ZA MOJE PROPUŠTĚNÍ,
což je vlastně také půst, jen je to takovej pragmatičtější půst...


PS.
že bych umyl víc oken a koupil si ji, to mě také napadlo, ale až jako poslední a nouzové řešení z čirého zoufalství...

:help2: :help2: :help2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod Petr » stř 19. kvě 2010 9:31:56

:lol: tady se s vama clovek pobavi :thumb:

hele, jeste bych vypiloval ten plan.. za prve na ten papirek je potreba udelat par nahodilych gramatickych chyb a za dalsi ta cast, kdy rumunska mafie jde po knize o pustu mi moc nesedi :D, leda ze by na ne prisly tezke casy :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod Cizinec » čtv 20. kvě 2010 8:34:15

Tak jsem si tu knihu včera vypůjčil z knihovny a vypadá to, že je to vytisknutej server http://www.pust.cz (i s překlepama :-)). No, to je celej Vostalpetr – ozbrojená loupež, pokus o znásilnění, a to všechno kvůli něčemu, co má zadarmo, nadosah, takříkajíc před očima...
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Cizinec za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » čtv 20. kvě 2010 8:54:45

Petr píše::lol: tady se s vama clovek pobavi :thumb:

hele, jeste bych vypiloval ten plan.. za prve na ten papirek je potreba udelat par nahodilych gramatickych chyb a za dalsi ta cast, kdy rumunska mafie jde po knize o pustu mi moc nesedi :D, leda ze by na ne prisly tezke casy :D



No on život přináší neustále rozporuplné situce,
jako třeba jak si koupit knihu o půstu, která stojí víc, než peníze, které ušetříme za půst?

Samozřejmě, lze teoreticky předpokládat, že je možnost přemluvit naše bunky k tomu, aby se začaly živit přímo energií z prostoru, v tomto jsem zajedno s tím, co říká Dušek, že jídlo mělo asi jako prvotní cíl jen poznávání světa,
jím rád, ale podle mě jíst potravu tak jak to děláme mi přide poněkud "úchylný" a nepřirozený.
Možná jsem vadnej, ale stejně tak úchylnej mi přijde i sex a i vlastní osobní existence v těle, mám to všechno rád, ale přijde mi to jako nějaká úchylka...

Já bych snad bunky k tomu nějak nepřemlouval,
přijde mi, že některé věci vyplynou sami o sobě z toho, v jaké rovině se uvědomujeme, tedy z toho, co jsme, za co se považujeme, nikoli ovšem myšlenkově, ale existencionálně.

Někteří jogíni, jako třeba Ramana Mahariši pohlíželi na tělo jako na něco, čím nejsou, jako na pouhý jev ve Vědomí, a nijak se tím nezaobírali s vědomím toho, že prostě jednou jejich připoutanost k tělu skončí smrtí.
Existuje samozřejmě i jiný přístup, který říká, že tělo je sice pouhý jev ve Vědomí, avšak základem či podstatou tohoto jevu (snového objektu) je Vědomí, takže i celý tento jev (tělo) lze proměnit ve Vědomí. V podstatě se tělo promění v energii, ve světlo.

Asi záleží na tom, jakou cestou kdo jde,
mně osobně přijde vcelku přirozené aby zde zůstalo nějaké energetické tělo, skrz které je zde "spojení" mezi Absolutnem a projevem, mezi snem a snícím, protože to tvoří ne-dvojný Celek.
Z pohledu oddělené individuality se mně vše jeví poněkud "úchylné", z pohledu Absolutna je vše v pořádku a součástí toho Absolutna je i ten projevený svět, takže jsem názorově někde uprostřed mezi tím nechat svět existovat tak jak je jako jev ve Vědomí a názorem úplně zrušit vazbu (tělo) na projevený svět.

To je možná ta úroven skupiny Abraham, kdy se pohybují na "energetické" úrovni,
jako (vydělené) osoby a zároven jako Absolutno.
Říká se, že to je status (budhistických) arahatů, kteří takto někde zůstávají "mezi" a pomáhají a čekají až se vše produchovní a vrátí zpět do zdroje, což zní vznešně,
já si spíš myslím, že prostě jen berou Celek jako celek, tedy jako projev a neprojev ...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » čtv 20. kvě 2010 9:02:38

Cizinec píše:Tak jsem si tu knihu včera vypůjčil z knihovny a vypadá to, že je to vytisknutej server http://www.pust.cz (i s překlepama :-)). No, to je celej Vostalpetr – ozbrojená loupež, pokus o znásilnění, a to všechno kvůli něčemu, co má zadarmo, nadosah, takříkajíc před očima...



Jestli to chápu dobře,
chceš říci, že kniha je to samé, co si mohu přečíst na tom servru ?

Tam mi přijde, že tam nejsou nějaké příliš konkrétní návody, rady a upozoornění...
(pokud jsem je teda nepřehlíd)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod Cizinec » čtv 20. kvě 2010 11:14:15

vostalpetr píše:Jestli to chápu dobře,
chceš říci, že kniha je to samé, co si mohu přečíst na tom servru ?

No jsem teprve na straně 87 (z 250), ale jak jsem to dál prolistoval, už je tam asi jenom diskuze ze servru.
Dokonce z té nediskuzní části je v té knize (tedy pokud jsem něco nepřehlíd) toho méně – končí 60 denním půstem z roku 2006 (tak pochopitelně, kniha nebyla vydána včera), tudíž o 80+ ani vidu ani slechu... docela by mě zajímalo, jestli Mácha nejí dodnes...

Taky mě mrzí, že už na serveru není živá diskuze. No ale na druhou stranu, kdyby se stal moc populárním, asi by přišel o místo pilota...
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » čtv 20. kvě 2010 22:20:10

No musím říct,
že jsem z toho studia trošku utahanej,
spousta informací,
ale poměrně neutříděných (je to skoro jak diskuze na JZ)

Copak nikdo neumí napsat mapu, kudy vede cesta? Proč jet tudy a ne tamtudy, proč lejt do auta super a ne speciál,
jaká je situace na 20, 40, 60 .....km?

V podstatě úplně všechno jde poppsat, i když chápu, že to může někomu dělat problémy,
mně třeba dělá problém popsat co to znamená být ted a tady,
ale popsat to jde, protoože Maharadž to popsal (není to dívání se žádným směrem atd)

Tak jo, jdu studovat, ale stejně asi všechno zapomenu takže si to budu muset vyzkoušet sám se všemi omyly a chybami, což je asi vždycky to nejlepší co lze udělat, protože pak to člověk vcelku dobře pochopí a zapamatuje si to...

:zzz:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod maros » pát 21. kvě 2010 8:49:26

Ahojte!
Registroval som sa len včera, tak pokiaľ by niečo v mojich príspevkoch nebolo úplne košér, ospravedlňujem sa vopred.
V prvom rade sa chcem Vostálpeťo poďakovať za Tvoje príspevky, ktoré ma obohacujú a poriadne vyrušujú, čo je fajn, lebo ma nútia pracovať, čo sa mi nie vždy chce. lebo som podobne ako ty, osoba pomerne lenivá.
Fórum sledujem už asi pol roka, do diskusie som však zatiaľ nemal pohnútku vstúpiť, teraz však je tu vlákno o mojom obľúbenom pôste a tu už potrebu diskutovať cítim.
- Pavlovu zásadu, že o pôste sa baví len pôstar s pôstarom neporuším, v rámci už prezentovaných názorov však dopĺňam:
- kniha je vytvorená zo starej diskusie, ktorú Pavel z www.pust.cz odstránil, keď vytvoril novú stránku, ktorá je už venovaná skôr učiteľom pôstu, ako žiakom,
- diskusia stále žije, Pavel ju však podľa môjho názoru oživuje podľa vlastnej schémy vždy vtedy keď niektorý z pôstarov prejaví svojím príspevkom pripravenosť sa niečo naučiť,
- učenie sa od Pavla cez jeho diskusiu je z môjho pohľadu výnimočné, nikde som sa s ničím podobným nestretol, osobne som s ním nikdy nediskutoval, a naučil ma toľko, čo zatiaľ nikto iný.
- Vostálpeťo i iní, doporučujem v diskusii www.pust preštudovať tému "Duchovný vývoj človeka", kde sú tri vlákna, ktoré na seba naväzujú, začína to vláknom"čo je meditácia a koncentrácia", pokračuje: "poťížemi v duchovním rastu"/píšem česky, lebo ma nenapadá primeraný ekvivalent k slovu poťíže-chichi/ a zatiaľ končí na môj veľký zármutok posledným vláknom zo série s názvom: "kozmickí záhradníci a stavitelia"
Vostálpeťo, vzhľadom na Tvoje fajné príspevky, by som bol veľmi rád, keby sa mi podarilo Ťa navnadiť na preštudovanie týchto vlákien a prípadná diskusia na túto tému s Tebou by ma mimoriadne tešila, pretože Pavlove názory na tému meditácie a koncentrácie podľa mňa veľmi zapadajú do kontextu toho, o čom si v poslednej dobe začal vo vlákne Tu a teraz tak úžasne písať.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Jogín, který nejí a nepije

Příspěvekod vostalpetr » pát 21. kvě 2010 10:46:32

- Pavlovu zásadu, že o pôste sa baví len pôstar s pôstarom neporuším, v rámci už prezentovaných názorov však dopĺňam
................................................................................................................................................

AHOJ MAROSI,
NO TO JSEM RÁD, ŽE JE TADY NĚKDO, KDO TOMU ROZUMÍ,

hele, zásady jsou přece proto, aby se porušovaly, a ne dodržovaly !!!!!!!!!!!!!!!!!

navíc já jsem taky půstmann, mám za sebou jednu 10 kterou jsem přerušil vánoční návratovkou půlkilo bramborovýho salátu a tři řízky, takže se mnou můžeš mluvit na rovinu... :andilek1:

no jasně, studuju a čtu, ale to co po mně chceš je nesplnitelný, vždyt to vlákno potíže v duchovním vývoji člověka má 585 reakcí,
to jsem ochotnej radši 585 dní hladovět, než to všechno přečíst, protože lepší je mít scvrklej žadulek než hlavu jako nafukovací balon


hele, já taky píšu hodně, protože píšu rád,
ale v podstatě píšu jen o přítomnosti, pozornosti, podstatě bytí a bezpříčinné radostivosti (lásce)
což je v podstatě jedno a to samé,
a maximálně to šmrcnu výrokem, že VŠECHNO JE ON(BŮH)
což je opět to samé, jen součastně s pozoorováním projeveného světa,
takže já jsem jednoduchej jak facka
( v zenu by se asi řeklo jako úder bambusovou holí, hahahaha)



Zkusím vysvětlit svý stanovisko, proč mě zajímá půst:

podle mě je půst jednoduchá pomůcka
(jednoduchá proto, protoože se nemusí usilovně praktikovat, tedy nemusí se vyvíjet činnost, tedy není zde pocit "já konám", nemusí se špekulovat o tom, co správně a zdravě a duchovně uvařit, nemusí se vařit, a já vařím šíleně nerad)

je to teda pomůcka k očistě fyzikého těla,
což automaticky vede i k k očistě energetického těla (čakry atd)
což automaticky vede k zmenšení ztotožnění pozornosti s tělem,
což je to samé, že se zmenší i připoutanost k času a prostooru,
což celé umožní zaměřit pozornost na Přítomost Ted a Tady
a uvědomit se tak v bezčasém a bezprostorovém Já...

To je několik různých úrovní na kterých lze "uvolnovat" ztotožnění pozornosti s časem a prostorem,
samozřejmě nejdokonalejší by bylo rovnou si uvědomit Přítomnost Ted a Tady,
ale jak jsem jinde psal, pro normálního člověka to je téměř nemožné,
TAKŽE JE NUCEN PRACOVAT I NA TĚCH NIŽŠÍCH ÚROVNÍCH,
JDE VŠAK PŘEDEVŠÍM O TO, ABY ZDE NEBYL ŽIVEN POCIT KONATELSTVÍ, JÁ KONÁM...

((jasně, vždycky je zde nějaký konatel, ale čím méně je zde a čím více to maká automaticky, tím lépe))



Ostatně o meditaci a koncentraci tady píšu neustále:

"Meditace není koncenterace. V koncentraci je nějaké já, které se koncentruje, a nějaký objekt na který se koncentruje.
Je tady dualita.
V meditaci není nikkdo uvnitř a nic vně. Není to koncentrace. Není žádného rozdílu uvnitř a vně....
Uvnitř je vně, vně je uvnitř, to je nedualistické vědomí....
Nemůžete se koncentrovat 24 hodin denně, musíte odpočívat.
Meditace může trvat 24 hodin denně - den za dnem, rok za rokem. Může se stát věčností. Je to čistá relaxace...
Meditace je přítomnost, čistá přítomnost...
Nemůžete meditovat, můžete být v meditaci.
Nemůžete být v koncentraci, ale můžete se koncentrovat...

NO TOHLE NAPSAL OSHO,

a já tohle tady píšu stále dokola,
principem meditace je otoční pozorování na samu Přítomnost Ted a Tady což je otočení pozorování na samo pozorování,

((a pokud je zde nějaká pozorující osoba, tak je zde čas a prostor a je zde jen (vyčerpávající) koncentrace))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků

cron