Můžete si vždy vybrat

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » sob 25. kvě 2024 10:48:30

Jářek píše:Měl jsem ten výraz nějak asociovanej s tím vedením, nějakkýho úřadu..

V podstatě jo. Vnímám se jako náhradník pro Českou kotlinu.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 25. kvě 2024 11:15:10

Jako náhradník koho?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 11:19:00

honzam píše:
Jářek píše:Měl jsem ten výraz nějak asociovanej s tím vedením, nějakkýho úřadu..

V podstatě jo. Vnímám se jako náhradník pro Českou kotlinu.

Hmm, tak to já budu asi Archon lotosového jezírka.
***
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » sob 25. kvě 2024 11:21:38

Paradoxy píše:Jako náhradník koho?

Za starou dračici, která už dávno zemřela. Konečně se lidé v Česku budou zase moci modlit ke své vlastní nebeské mamince a bude to mladá holka v rozkvětu. Svět je vážně zvláštní místo. :)

Mariánský sloup (Staroměstské náměstí)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » sob 25. kvě 2024 11:25:10

Jářek píše:
honzam píše:
Jářek píše:Měl jsem ten výraz nějak asociovanej s tím vedením, nějakkýho úřadu..

V podstatě jo. Vnímám se jako náhradník pro Českou kotlinu.

Hmm, tak to já budu asi Archon lotosového jezírka.
***

Radši si to dobře rozmysli. S velkou mocí přichází velká odpovědnost. Všechny průšvihy na Tvém teritoriu pak jdou za Tebou.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 11:44:50

No tak já budu radši jen zahradník.. vedoucí posty mě stejnak nikdy nelákaly.
:kvetina:
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » sob 25. kvě 2024 12:17:22

Jářek píše:No tak já budu radši jen zahradník.. vedoucí posty mě stejnak nikdy nelákaly.
:kvetina:

Mě taky ne, ale to jsou ty paradoxy. Jsem sice trochu praštěná, ale zase patriotka a to se hodí.

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 15:17:11

Paradoxy píše::D . Mě děti zasvěcujou do muziky. Teď Eli udělala nevím jak, že hraje písnička bez slov, na obrázku je Pohlreich nebo jak se jmenuje (ten z ano šéfe) a je to proložený jeho hláškama:). Zkusím jí ukecat, aby mi to nějak poslala, že bych to sem dala :).

Tak kde to vázne? :)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 15:25:41

honzam píše:
Jářek píše:No tak já budu radši jen zahradník.. vedoucí posty mě stejnak nikdy nelákaly.
:kvetina:

Mě taky ne, ale to jsou ty paradoxy. Jsem sice trochu praštěná, ale zase patriotka a to se hodí.



To je právě to, na co má člobrda ty buňky. A lépe, když si je toho vědom, než když ne a rozběhne něco, na čom pak padá, jak ten foják u Chlumce... Kolik lidí si už vylámalo žuby v přesvědčení, že jsou vyvolení pro to a ono...
:)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 16:09:28

Vona ta mystika je hezká věc, vidět za běžně viděné obzory, zřít vnitřním vokem věci běžně netušené... ale furt to je dar, ne podnět k vystavění si na tom svatostánků - takových panečku je... Jako těch hub po dešti.
O tom je právě to osobní "jáství", místo aby se tím nechalo rozmělnit, začne z toho stavět věž do nebe. A tím že staví, "ve jménu",.. už boří dar toho zření. A tříští se to, když to padá. Jenže kdo by si připustil, že stavěl barabiznu? Tak i ty trosky jsou pro něj Eifelovkou, či rovnou Kailásem... To jsou ty univerzální principy, páč nejsou vnější, jsou vnitřní, tzv duchovní.
A tam když není stabilita, bude to padat a padat... ale tím se postupně ty stabilní základy zároveň tvoří.. holt princip :)
Pak už ani uzření samotnýho Belzebuba, či svatýho Gabriela, atd, těžko s někým hne. No ne?
:)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » ned 26. kvě 2024 6:40:59

Jářek píše:
Paradoxy píše::D . Mě děti zasvěcujou do muziky. Teď Eli udělala nevím jak, že hraje písnička bez slov, na obrázku je Pohlreich nebo jak se jmenuje (ten z ano šéfe) a je to proložený jeho hláškama:). Zkusím jí ukecat, aby mi to nějak poslala, že bych to sem dala :).

Tak kde to vázne? :)



Nejde mi to vložit, poslala mi to na Messenger, ale když to stáhnu, nejde to :(. Včera jsme se s dětma ocitli na spuštění fontán v lázních, hrála tam Aneta Langerová a pak ještě jedna skupina, nejmenší je takovej pařmen, že mě normálně vyhazovala z placu, aby měla víc místa pro sebe :D.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 26. kvě 2024 7:41:46

Vót technika :)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » ned 26. kvě 2024 11:44:37

Jářek píše:Vona ta mystika je hezká věc, vidět za běžně viděné obzory, zřít vnitřním vokem věci běžně netušené... ale furt to je dar, ne podnět k vystavění si na tom svatostánků - takových panečku je... Jako těch hub po dešti.
O tom je právě to osobní "jáství", místo aby se tím nechalo rozmělnit, začne z toho stavět věž do nebe. A tím že staví, "ve jménu",.. už boří dar toho zření. A tříští se to, když to padá. Jenže kdo by si připustil, že stavěl barabiznu? Tak i ty trosky jsou pro něj Eifelovkou, či rovnou Kailásem... To jsou ty univerzální principy, páč nejsou vnější, jsou vnitřní, tzv duchovní.
A tam když není stabilita, bude to padat a padat... ale tím se postupně ty stabilní základy zároveň tvoří.. holt princip :)
Pak už ani uzření samotnýho Belzebuba, či svatýho Gabriela, atd, těžko s někým hne. No ne?
:)

Máš pravdu, já taky žádný Washingtonův monument nechci. Úplně mi stačí sloupek na Staromáku. Stejně jsem jenom mravenec v mraveništi a honzam je jen loutka. Vadí mi, co si musel prožít a přitom se na to nemohl vůbec připravit. Nikde se o tom nemohl dočíst a hodilo ho to rovnou do vody, aby plaval. Rozumím, že život není peříčko a ten zvířecí umí být hodně krutý. Kdyby do toho šel někdo další, už bude mít informace a velkou výhodu.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 26. kvě 2024 18:48:35

Jj, jsou věci osudu, co si člověk vybrat nemůže.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Salmo1cz » ned 26. kvě 2024 19:59:51

„Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás…“ — Eduard Tomáš



Tattva #9: Desire (raga)
Když se plně rozšířené vědomí smrskne do podoby jednotlivce, prožívá se jako neúplné a nedokonalé, a proto touží po čemkoli, co si myslí, že potřebuje k dokončení. Tato touha se nazývá raga a je chápána jako nespecifická touha po světské zkušenosti. Je nespecifická v tom smyslu, že je to touha po něčem, co není zcela známo, co se racionalizuje jako specifická touha založená na jedinečných životních zkušenostech každého člověka (tj. láska, sex, obdiv, peníze, moc atd.). Ale ve skutečnosti je každé toužení skutečně toužení po jediné věci: po plnosti božského Vědomí. Proto, když se naplní jakákoli jiná touha, zjistí se, že je neuspokojivá – touha stále přetrvává.
Doslovný význam slova raga je „barva“, protože jako barvivo tyto touhy nasycují a dokonce zbarvují mysl a ovlivňují, jak vidíme věci a lidi. V tantře touha není problém, ale příležitost následovat touhu zpět k jejímu zdroji a uvědomit si, že to, po čem skutečně toužíme, je plnost, celistvost – že nás neuspokojí nic menšího než poznání (a bytí) Boha. Tak jsme pochopili, že raga je omezená forma božské síly, iccha-sakti, nebo síla vůle, hluboký impuls k vyjádření plnosti našeho autentického bytí. Z této perspektivy nás touha může poučit o těch oblastech života, ve kterých se mnozí potřebujeme rozšířit a vyjádřit se plněji a autentičtěji. Můžeme se rozhodnout aktivovat naši iccha-sakti v těchto oblastech, proudící naši záměrnost z místa plnosti, nikoli nedostatku. Ale dokud neznáte skutečnou povahu touhy, dokud věříte, že vlastnictví něčeho mimo vás vás nějak trvale nebo úplně naplní, budete i nadále zažívat nenasytnou prázdnotu, prázdnotu, kterou nelze naplnit, a nevysvětlitelná úzkost, která tě bude zatěžovat až do konce života. Je to především tato rága nebo touha po více, co nás pohání do kola samsáry, ale opět, raga by neměla být odmítnuta, ale přeměněna. V mytologických příbězích měl dokonce lord Šiva závislost na hazardních hrách a víně, touhu, kterou přeměnil v závislost na „rozbití strachu z bytí ve všech světech“. Prvním krokem v takové transmutaci je vysledovat touhu zpět k jejímu zdroji a uvědomit si, že vaše touha je touha po božské plnosti, nechat tuto touhu změkčit vaše srdce a donutit vás hledat skutečné spojení s Jediným.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2024 6:26:37

Jářek píše:Jj, jsou věci osudu, co si člověk vybrat nemůže.


Zřejmě budu vždy hájit slova realizovaných. I Ježíš vyhnal bičem kupčíky z Božího chrámu, i když jinak byl laskavý. Tedy až na farizeje, ti podle něho skončí v pekle.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2024 6:55:47

Každý má právo si vysvětlovat slova probuzených po svém, když je nedokáže přijmout tak, jak stojí, o tom žádná, ale má si být vědom, že je to jen jeho vysvětlování, interpretace, omezená jeho dosavadním duchovním stavem. Ale stavět se do pozice nadprobuzeného, převysvětlovat slova realizovaných do svých představ a vydávat to za konečnou všeobecnou duchovní pravdu, je jen duchovní pýcha, troufalost a obrovská ignorance.
Naposledy upravil Trini dne pon 27. kvě 2024 11:21:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » pon 27. kvě 2024 8:11:12

Jasan, je to přirozené. Jen v mnoha případech marné. Ono ani tak nejde o ty marionety, co ty loutkohry jedou, nýbrž o to, co je v pozadí a tahá za nitky.. i když o ně samozřejmě taky, o jejich svobodu. Pač je to mocný egregor, co takhle zotročuje lidi, pač takových podajných osůbek je mraky. A on se skrze ně ziví pozorností těch, co ji jim věnují, právě proto vymanění se z pout. Ale ta svázanost je u některých tak silná, že s tím prostě nikdo nemůže hnout. To už to "peklo" je, a někdy bývá táhlým očistcem...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » pon 27. kvě 2024 8:27:42

PS. Tím nemám na paměti Honzama, to je velký bojovník a jiný příběh.
:-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » pon 27. kvě 2024 8:42:30

Jářek píše:PS. Tím nemám na paměti Honzama, to je velký bojovník a jiný příběh.
:-)

Nevím, nevím. Doufejme, že to bude na záchranu světa stačit.

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron