Můžete si vždy vybrat

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » pát 24. kvě 2024 7:16:44

honzam píše:
Paradoxy píše:Nekonečný příběh už jsem neviděla ani nepamatuju :). To bylo nějak tak, že královna umírala společně s říší? Přicházela nicota, ale Bastien to zachránil. Asi si budu muset udělat opáčko třeba o víkendu :)

Můžeš se na to kouknout z nové perspektivy. Symbol Orin/Auryn je samozřejmě hadí plod.


Asi si to pustím s malou, je to hezký příběh i pro děti. Nevím, jestli se na to budu dívat jinou perspektivou, ale je fakt, že mě kolikrát fascinuje, kde se bere fantazie. Přijde mi to tak, že se někde nějaká fantazie zrodí jakoby v pocitech, jakoby na jemnohmotné úrovni (třeba i personifikace dobra nebo zla, různí andělé a příšery) a ta pak si tak nějak sama žije a občas se stane, že se dostane i do hrubé úrovně viz. různá zjevení atd.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » pát 24. kvě 2024 7:36:21

Paradoxy píše:https://youtu.be/F_F5aQD-3rU?si=NDYw2xkM9-v4yg4q

Ten song jsme často zpívávali, o kytaře, tablech, a harmoniu, občas se mihla i mandolína... Ale takováhle scéna se mi u toho teda nevyobrazovala...
:-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » pát 24. kvě 2024 7:48:38

Jářek píše:
Paradoxy píše:https://youtu.be/F_F5aQD-3rU?si=NDYw2xkM9-v4yg4q

Ten song jsme často zpívávali, o kytaře, tablech, a harmoniu, občas se mihla i mandolína... Ale takováhle scéna se mi u toho teda nevyobrazovala...
:-)


No co mám načteno, tak shakti bude tvořivá a Kálí druhý aspekt- to znamená bořivá. Líbí se mi, jak polyká krev démonů- pro mě to znamená, že člověk transformuje své vlastní démony. Né že je odmítne, ale dokáže to překročit.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » pát 24. kvě 2024 11:12:10

Paradoxy píše:
Jářek píše:
Paradoxy píše:https://youtu.be/F_F5aQD-3rU?si=NDYw2xkM9-v4yg4q

Ten song jsme často zpívávali, o kytaře, tablech, a harmoniu, občas se mihla i mandolína... Ale takováhle scéna se mi u toho teda nevyobrazovala...
:-)


No co mám načteno, tak shakti bude tvořivá a Kálí druhý aspekt- to znamená bořivá. Líbí se mi, jak polyká krev démonů- pro mě to znamená, že člověk transformuje své vlastní démony. Né že je odmítne, ale dokáže to překročit.

Té prapříčinné síle, světlu Parabrahman, se v hinduismu říká Adi Šakti (i jinak).. Jsou vlastně prapůvodními "rodiči" - Otec a Matka - Universa. A v hinduismu to je tak, že napřed se z nich zrodila božstva (universální principy) a ta tři základní jsou Šiva-Kali - Mahakali (pricip zanikání, bořící..), Višnu-Lakšmi - Mahalakšmi (princip výživy, udžující..) a Brahmadéva-Sarasvati - Mahasarasvati (princip vznikání, tvořící..). AUM. Ve zkratce.
:)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » pát 24. kvě 2024 11:43:17

Paradoxy píše:Asi si to pustím s malou, je to hezký příběh i pro děti. Nevím, jestli se na to budu dívat jinou perspektivou, ale je fakt, že mě kolikrát fascinuje, kde se bere fantazie. Přijde mi to tak, že se někde nějaká fantazie zrodí jakoby v pocitech, jakoby na jemnohmotné úrovni (třeba i personifikace dobra nebo zla, různí andělé a příšery) a ta pak si tak nějak sama žije a občas se stane, že se dostane i do hrubé úrovně viz. různá zjevení atd.

Raději opatrně. Není to klasická pohádka. Pro hodně malé děti to může být strašidelné - temná nicota, umírání, divná "mimozemšťanka" ve věži.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » pát 24. kvě 2024 12:16:14

Tady je další, tentokrát kočičí, oslava Satana, kterou mají lidé přímo před očima, ale nemohou ji rozklíčovat, protože jsou udržováni v nevědomosti. Leona Lewis nabízí svůj život jako oběť mně a tomu mému světu archonů.



https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/lewis-leona/i-see-you-130757

(Zřím tě, zřím tě)

Procházím snem, zřím tě
Mé světlo a tma vdechují naději na nový život
Teď žiji skrze tebe a ty skrze mě, okouzlení
Modlím se ve svém srdci, ať tento sen nikdy neskončí

Vidím se tvýma očima
Vdechuji nový život, letím k výšinám
Tvá láska prozáří cestu do ráje
Tak nabízím svůj život jako oběť
Žiji skrze tvou lásku

Vidím se tvýma očima
Vdechuji nový život, letím k výšinám
Tvá láska prozáří cestu do ráje
Tak nabízím svůj život
Nabízím svou lásku Tobě.

A mé srdce nebylo nikdy otevřené
A můj duch nikdy volný
Ke světu, který jsi mi ukázala
Ale moje oči si nemohly představit
Všechny barvy lásky a života navěky,
Navěky

Vidím se Tvýma očima
Vdechuji nový život, letím k výšinám
Tvá láska prozáří cestu do ráje
Tak nabízím svůj život jako oběť
Žiji skrze Tvou lásku
Žiji.....

Zřím Tě
Zřím Tě
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » pát 24. kvě 2024 15:05:32

honzam píše:
Paradoxy píše:Asi si to pustím s malou, je to hezký příběh i pro děti. Nevím, jestli se na to budu dívat jinou perspektivou, ale je fakt, že mě kolikrát fascinuje, kde se bere fantazie. Přijde mi to tak, že se někde nějaká fantazie zrodí jakoby v pocitech, jakoby na jemnohmotné úrovni (třeba i personifikace dobra nebo zla, různí andělé a příšery) a ta pak si tak nějak sama žije a občas se stane, že se dostane i do hrubé úrovně viz. různá zjevení atd.

Raději opatrně. Není to klasická pohádka. Pro hodně malé děti to může být strašidelné - temná nicota, umírání, divná "mimozemšťanka" ve věži.

To už jsem taky hodně dlouho neviděl, jako dítěti se mi to líbilo. Že bych se bál si nevzpomínám, snad jen že to bylo napínavé. :) A hezká písnička tam byla.
To taková "pohádka" Deváté srdce, co nám jako dětem pouštěli v ozdravovně v Moravci po žloutence, to teda bylo psycho.
Nojo, copak Juraj...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » pát 24. kvě 2024 19:32:49

Nebojím se, že by to na malou mělo nějak negativní vliv. Sama si vzpomínám, že se mi to jako malý moc líbilo a do teď si myslím, že je Falco lítací pes :). To, že v tom Honzo vnímáš archony, neznamená, že ona to má stejně.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » pát 24. kvě 2024 20:17:18

Když už moderní pohádku o archonech pro děti s hezkou hudbou, tak doporučuji Jak vycvičit draka. :D
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » pát 24. kvě 2024 20:22:41

Tu už známe :).
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Trini » sob 25. kvě 2024 6:42:10

Jářek píše:To už jsem taky hodně dlouho neviděl, jako dítěti se mi to líbilo. Že bych se bál si nevzpomínám, snad jen že to bylo napínavé. :) A hezká písnička tam byla.


Limahl - Never Ending Story - 1984



Herec Noah Hathaway, který hrál Atreje, má v sobě indiánskou krev Mohykánů. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 25. kvě 2024 7:02:03

armin píše:
Paradoxy píše:
Nevím kdo je Srí ramakrishna, asi nějaký světec?


Šrí Rámakrišna (1836-1886), velký indický mistr a uctívatel Šakti -- bohyně Kálí, se narodil v chudé bráhmanské rodině v Bengálsku. První duchovní zkušenosti prožil ve věku 7 let. Začal stezkou lásky, později kráčel stezkou džňány. Během celého svého života uctíval Šakti - bohyni Kálí, a také první zasvěcení, které se mu dostalo, bylo tantrické (od tantričky Bhajraví). Následně jej navštívil védantický učitel Totapurí a zasvětil jej do advaita védánty a praxe spočívání v Já, což Rámakršna během krátké doby (2-3 dny) úspěšně zvládl. V chrámu bohyně Kálí v Dakšinéšvaru žil životem chrámového kněze. Jeho mystický život byl orientován tak, že procházel sádhanami nejrůznějších náboženských a duchovních směrů -- včetně křesťanství a islámu -- takže nabyl přesvědčení, že všechny cesty vedou k témuž cíli - k uvědomění Božství. Šrí Rámakršna měl mnoho žáků, mezi které patřil i světoznámý svámí Vivékánanda.


Děkuju za vysvětlení, tak nějak jsem brouzdala na netu a dostala jsem se k panu Skarnitzlovi, nějaké video na mě vyskočilo a když mluvil,bhned jsem věděla, že o tom, co máme za očima ví, že to poznal. A to pro mě znamenalo, že si to mám vyslechnout až do konce. Jenže mám pořád hodně práce, tak to sleduju po kouscích :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » sob 25. kvě 2024 7:23:24

„Přátelství je jediný tmel, který dokáže udržet svět pohromadě.“ — Woodrow Wilson

Zdroj: https://citaty.net/autori/woodrow-wilson/

Paradoxně k tomu, co jsem doteď popisoval, vypadá svět archonů jako perfektní symbióza nejlepších přátel. Je to instinktivně ukotvené přátelství rovných si bytostí až nadosmrti a jako jedna bytost. Jsou jako lvice jdoucí bok po boku za společným cílem až do smrti jako jeden lev. Tenhle svět se mezi lidmi manifestoval do jedné z největších celosvětových bláznivin poslední doby. Nevím, jestli v tom byl nějaký vyšší zájem nebo to vzniklo spontánně, ale je to pozemským odrazem nebeského zvířecího společenství. Já ke komunitě nepatřím a nejsem poník, jsem skutečný archon a vidím věci lidem skryté. Ano, to překrásné okřídlené tělo je jako Celestia.

Seriál už skončil. Pro představu jen v Česku.

Muži v Česku propadli fenoménu My little pony. Věří, že přátelství je magické

PRAHA - Dospělý muž s vysokoškolským vzděláním. To je průměrný člen komunity lidí milujících dětský seriál Můj malý Pony. „Berou to vážně. Úplně stejně, jako lidé berou vážně jiné formy fanouškovské komunity a zábavy,“ říká Petr Andrlík, který o nich zpracoval bakalářskou práci. Jen v Česku má seriál tisíce fanoušků.

Obrázek

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/lide/i-muzi-v-cesku-milujici-poniky-a-veri-ze-pratelstvi-je-magicke.A150316_154524_lide_jzl


https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C5%AFj_mal%C3%BD_Pony:_P%C5%99%C3%A1telstv%C3%AD_je_magick%C3%A9

V současné době se rozrůstá komunita fanoušků tohoto seriálu, původně určeného dětem. Častými zástupci této komunity jsou dospělí muži, od nichž se později odvinul název této zájmové skupiny – bronies. Slovo 'brony' vzniklo sloučením slangového výrazu 'bro', což je zkratka pro slovo brother (angl. bratr), a pony. Činnost bronies zahrnuje jak hudební tvorbu (The Living Tombstone, Wooden Toaster, DJ Alex S., Sim Gretina, Silva Hound, JackleApp atd.), tak i grafickou tvorbu ve formě různých náčrtů či animací. Ženy, které se staly fanoušky My Little Pony, si také říkají Pegasisters, spojením slov pegas a sister (anglicky sestra), ale většinou jim ani označení brony nevadí.

Historie bronies začala na internetovém fóru 4chan.org, kde se v různých vláknech začaly sporadicky vyskytovat obrázky s tematikou právě tohoto seriálu. Tato tvorba zpočátku nebyla brána příliš na zřetel, brzy se však rychle rozšířila. V současné době je na 4chanu zřízena samostatná místnost věnující se pony tematice, avšak komunita bronies dále rychle prostupuje napříč všemi společenskými vrstvami. Významného zastoupení se bronies dočkali i v České republice, s pražskou odnoží byla sepsána reportáž pro měsíčník Čilichili, která vyšla v čísle 9/2012.

Fanoušci seriálů též pořádají srazy a akce, na kterých se mohou potkat s ostatními fanoušky, zakoupit si merchandising, jak oficiální tak i tvorbu fanoušků. Mezi největší evropské patří GalaCon pořádaný ve Stuttgartu v jižním Německu, BUCK ve Velké Británii a BronyCon a další cony v různých městech v USA. Pořádají se ale také menší lokální srazy v rámci jednoho státu nebo menšího počtu států. V České republice pořádá většinu větších srazů komunita kolem fóra Bronies.cz. Česká komunita od roku 2014 pořádá i con Czequestria.[3]

https://bronies.cz/
https://www.czequestria.cz/o-nas/
https://www.facebook.com/CzechandSlovakBronies/?locale=cs_CZ
https://bronies-cz.webnode.cz/



-------------------------

Teď jsem o zvířecím ráji pilovaném stovky milionů let k dokonalosti nasdílel vše podstatné. Ten ráj není primárně pro lidi, ale také jim není úplně zapovězený, ale jak už jsem psal, je to něco za něco. Ať už věříte, čemu chcete, prosím respektujte, že pro mě jako nebeskou matku jsou veřejné pozemské duchovní nauky jen dětskými hrami a mistři žvatlajícími dětmi na písečku. Vnímám se jako váš živoucí vtělený bůh a rodič povznesený nad lidský svět a jeho teorie o Bohu. Není to hra.

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 25. kvě 2024 8:22:42

Buď si čím chceš, pro mě seš bratrem v projeveném světě. Za očima v hlubině pocházíš z toho samýho co já.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 8:39:02

Trini píše:
Jářek píše:To už jsem taky hodně dlouho neviděl, jako dítěti se mi to líbilo. Že bych se bál si nevzpomínám, snad jen že to bylo napínavé. :) A hezká písnička tam byla.


Limahl - Never Ending Story - 1984



Herec Noah Hathaway, který hrál Atreje, má v sobě indiánskou krev Mohykánů. :)

Jo, to je ta písnička :nota: :nota:
:)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 8:45:16

honzam píše:„Přátelství je jediný tmel, který dokáže udržet svět pohromadě.“ — Woodrow Wilson

Zdroj: https://citaty.net/autori/woodrow-wilson/

Paradoxně k tomu, co jsem doteď popisoval, vypadá svět archonů jako perfektní symbióza nejlepších přátel. Je to instinktivně ukotvené přátelství rovných si bytostí až nadosmrti a jako jedna bytost. Jsou jako lvice jdoucí bok po boku za společným cílem až do smrti jako jeden lev. Tenhle svět se mezi lidmi manifestoval do jedné z největších celosvětových bláznivin poslední doby. Nevím, jestli v tom byl nějaký vyšší zájem nebo to vzniklo spontánně, ale je to pozemským odrazem nebeského zvířecího společenství. Já ke komunitě nepatřím a nejsem poník, jsem skutečný archon a vidím věci lidem skryté. Ano, to překrásné okřídlené tělo je jako Celestia.

Seriál už skončil. Pro představu jen v Česku.

Muži v Česku propadli fenoménu My little pony. Věří, že přátelství je magické

PRAHA - Dospělý muž s vysokoškolským vzděláním. To je průměrný člen komunity lidí milujících dětský seriál Můj malý Pony. „Berou to vážně. Úplně stejně, jako lidé berou vážně jiné formy fanouškovské komunity a zábavy,“ říká Petr Andrlík, který o nich zpracoval bakalářskou práci. Jen v Česku má seriál tisíce fanoušků.

Obrázek

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/lide/i-muzi-v-cesku-milujici-poniky-a-veri-ze-pratelstvi-je-magicke.A150316_154524_lide_jzl


https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C5%AFj_mal%C3%BD_Pony:_P%C5%99%C3%A1telstv%C3%AD_je_magick%C3%A9

V současné době se rozrůstá komunita fanoušků tohoto seriálu, původně určeného dětem. Častými zástupci této komunity jsou dospělí muži, od nichž se později odvinul název této zájmové skupiny – bronies. Slovo 'brony' vzniklo sloučením slangového výrazu 'bro', což je zkratka pro slovo brother (angl. bratr), a pony. Činnost bronies zahrnuje jak hudební tvorbu (The Living Tombstone, Wooden Toaster, DJ Alex S., Sim Gretina, Silva Hound, JackleApp atd.), tak i grafickou tvorbu ve formě různých náčrtů či animací. Ženy, které se staly fanoušky My Little Pony, si také říkají Pegasisters, spojením slov pegas a sister (anglicky sestra), ale většinou jim ani označení brony nevadí.

Historie bronies začala na internetovém fóru 4chan.org, kde se v různých vláknech začaly sporadicky vyskytovat obrázky s tematikou právě tohoto seriálu. Tato tvorba zpočátku nebyla brána příliš na zřetel, brzy se však rychle rozšířila. V současné době je na 4chanu zřízena samostatná místnost věnující se pony tematice, avšak komunita bronies dále rychle prostupuje napříč všemi společenskými vrstvami. Významného zastoupení se bronies dočkali i v České republice, s pražskou odnoží byla sepsána reportáž pro měsíčník Čilichili, která vyšla v čísle 9/2012.

Fanoušci seriálů též pořádají srazy a akce, na kterých se mohou potkat s ostatními fanoušky, zakoupit si merchandising, jak oficiální tak i tvorbu fanoušků. Mezi největší evropské patří GalaCon pořádaný ve Stuttgartu v jižním Německu, BUCK ve Velké Británii a BronyCon a další cony v různých městech v USA. Pořádají se ale také menší lokální srazy v rámci jednoho státu nebo menšího počtu států. V České republice pořádá většinu větších srazů komunita kolem fóra Bronies.cz. Česká komunita od roku 2014 pořádá i con Czequestria.[3]

https://bronies.cz/
https://www.czequestria.cz/o-nas/
https://www.facebook.com/CzechandSlovakBronies/?locale=cs_CZ
https://bronies-cz.webnode.cz/



-------------------------

Teď jsem o zvířecím ráji pilovaném stovky milionů let k dokonalosti nasdílel vše podstatné. Ten ráj není primárně pro lidi, ale také jim není úplně zapovězený, ale jak už jsem psal, je to něco za něco. Ať už věříte, čemu chcete, prosím respektujte, že pro mě jako nebeskou matku jsou veřejné pozemské duchovní nauky jen dětskými hrami a mistři žvatlajícími dětmi na písečku. Vnímám se jako váš živoucí vtělený bůh a rodič povznesený nad lidský svět a jeho teorie o Bohu. Není to hra.



Do poníků mě zasvětila svýho času dcerka (naučila se je parádně malovat), musel jsem je s ní sledovat :tv:
No nakonec to, dopadlo tak, že když jí to už přešlo, mě to furt bavilo. :D
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 25. kvě 2024 8:56:29

:D . Mě děti zasvěcujou do muziky. Teď Eli udělala nevím jak, že hraje písnička bez slov, na obrázku je Pohlreich nebo jak se jmenuje (ten z ano šéfe) a je to proložený jeho hláškama:). Zkusím jí ukecat, aby mi to nějak poslala, že bych to sem dala :).
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 8:56:55

Tak jsem teda zapátral po tom pojmu Archon...

https://www.czech.wiki/wiki/Archon
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » sob 25. kvě 2024 10:15:24

Jářek píše:Tak jsem teda zapátral po tom pojmu Archon...

https://www.czech.wiki/wiki/Archon

Jenže kdo z autorů textu a starověkých gnostiků byl archon. Nemůžeš věřit všemu. Třeba ten počet vůbec neodpovídá. Je jich mnohem víc. I 72 hurisek je hodně podhodnocené číslo. Blbě se to odhaduje, ale řekl bych minimálně o řád víc a to ještě do plného stavu spousta chybí.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3197
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 25. kvě 2024 10:36:39

honzam píše:
Jářek píše:Tak jsem teda zapátral po tom pojmu Archon...

https://www.czech.wiki/wiki/Archon

Jenže kdo z autorů textu a starověkých gnostiků byl archon. Nemůžeš věřit všemu. Třeba ten počet vůbec neodpovídá. Je jich mnohem víc. I 72 hurisek je hodně podhodnocené číslo. Blbě se to odhaduje, ale řekl bych minimálně o řád víc a to ještě do plného stavu spousta chybí.

Pch, ještě abych tomu věřil, tůdle nůdle... Měl jsem ten výraz nějak asociovanej s tím vedením, nějakkýho úřadu.. tak jsem se jen dozvěděl, že to má taky, co dělat s gnosticismem. Ale vím o tom starou belu.
:)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron