Proč?

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 20:04:37

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=3&t=9525#p203472
Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:
Je možné si z těch všech promluv Probuzených udělat suchou potravu pro mysl a mysl namísto, aby zmizela, je plná informací.

Nemají to všichni jako ty.
Evidentně se tvoje mysl těch promluv ne a ne pustit.


Miroslave, tyhle stránky jsou službou hledajícím z vděčnosti těm, co nelezení sdílejí a jsou hledajícím k službám.

Nemusíš žít s představou, že každý, kdo něco takového dělá, to dělá pro naplnění mysli.

Jsi tak posedlá tím poučováním ostatních z pozice "dokonalého poznání", že už jsi ztratila veškerou soudnost. Už z té role nedokážeš vystoupit a úplně to determinuje Tvé myšlení a reakce. Jsi nevědomým otrokem té role.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3015
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » sob 27. dub 2024 20:07:46

honzam píše:
Nic píše:
honzam píše:Svoboda je založená na vzájemném respektu. Bohužel poradna té svobody Tvou vinou moc nepobrala.


To víš, do Božího království také nemá každý přístup.

Ten, kdo ve svém srdci chová nenávist, se tam prostě nedostane.

A můžeš se dohadovat o tom, jestli a čí je to vina.

Už dávno je to sekta, kde se svobodný názor netoleruje. Dřív, než Ti začalo takhle hrabat a dalo se s Tebou mluvit, tam bylo docela příjemné prostředí. Teď je to žumpa plná agresivity, kterou tam svým sebestředným fanatismem vnášíš.


Ale dity brebto, kdyby to byla pravda, tak to tam nikdo nečte a nikdo tam nic nepíše.

Ale vlastně Ty to takhle musíš vnímat.

Ještě tak aby se Probuzení stalo masovou záležitostí a všechny bytosti byly svobodné a šťastné, viď, ďáblíku vegetariáne.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 20:18:07

Nic píše:Ale dity brebto, kdyby to byla pravda, tak to tam nikdo nečte a nikdo tam nic nepíše.

Ale vlastně Ty to takhle musíš vnímat.

Ještě tak aby se Probuzení stalo masovou záležitostí a všechny bytosti byly svobodné a šťastné, viď, ďáblíku vegetariáne.

:happy:

Upřímně, skoro nikdo tam o duchovnu nepíše, protože je to jako to pověstné házení perel. Prostě žiješ v dokonalém sebeklamu, jak je to duchovní fórum.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3015
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 20:38:54

Je to jen kvůli Tobě. Kvůli Tvému mazání a banování. Prostě psychicky neuneseš odlišný pohled, který zpochybňuje Tvé postavení "dokonalé učitelky", proto je poradna sekta plná nakopírovaných věcí a Tvých dětských fantazií, které se snažíš zoufale obhajovat, přitom už jsi tvář ztratila tisíckrát. Ostatní vidí, jak jsi mimo a nejsi pro ně žádná autorita. Působíš směšně jako nějaká komická karikatura z parodie na duchovno.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3015
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 21:14:06

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f ... 22#p203093
miroslav píše:
Jana píše:
F. Drtikol to vysvětil na šálku kávy. Kdy je to v klidu, a pak ji zamíchal.


Ano, ale zase nemluví o absolutnu (nejvyšší pravdě), ale o životě. Když je lógr v kávě usazený, mysl je v klidu, tak je ten nápoj dobrý, stejně tak jako je dobrý život s meditativní klidnou myslí, když se s lógrem (myslí) kvrdlá, tak se to nedá pít, život se jeví jako mizerný.


Nejhorší je když namyšlená nevědomost poučuje a vysvětluje slova moudrých.
Jak říkal Ježíš - hřích proti duchu svatému. :(

O tom je podstatná část poradny. Jana je dokonalá namyšlená nevědomost. Když na poradnu zabloudí někdo nový, kdo to tam nezná, očekávající pomoc a radu, nastoupí na něho Veil a zavalí ho masáží psychoblábolů. Jana ho pak doplní přednáškou o čaji a vůni prostřeného stolu. Nejhorší je, že to oba myslí vážně a představují si, jaký udělali na "začátečníka" dojem. Hrůza.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3015
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod armin » sob 27. dub 2024 21:15:34

honzam píše:Je to jen kvůli Tobě. Kvůli Tvému mazání a banování. Prostě psychicky neuneseš odlišný pohled, který zpochybňuje Tvé postavení "dokonalé učitelky", proto je poradna sekta plná nakopírovaných věcí a Tvých dětských fantazií, které se snažíš zoufale obhajovat, přitom už jsi tvář ztratila tisíckrát. Ostatní vidí, jak jsi mimo a nejsi pro ně žádná autorita. Působíš směšně jako nějaká komická karikatura z parodie na duchovno.


:thumb:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2038
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 21:47:16

Základ opravdového duchovna je subjektivní poznávaní, kde jde každý sám za sebe. Bohužel spousta lidí si představuje, že může ostatní poučit, kam jít a dojít nebo je tam hned přemístit. Nejde to, protože je to čistě subjektivní proces, kterým musí postupně každý sám, jako když dospívá dítě a nedá se to nějakým poučováním zkrátit nebo urychlit. Pokud tohle někdo nerespektuje, sám se tím odchyluje od vlastní cesty a zadělává si na problémy.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3015
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 21:54:19

Nic píše:Můžu potvrdit, že tohle, co poznávám jako skutečnost, je ráj, štěstí pravého Já, Boží království, nemá to chybu, je to Dokonalé.

Potvrzuješ jen svou hloupost.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3015
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » ned 28. dub 2024 5:06:55

honzam píše:Základ opravdového duchovna je subjektivní poznávaní, kde jde každý sám za sebe. Bohužel spousta lidí si představuje, že může ostatní poučit, kam jít a dojít nebo je tam hned přemístit. Nejde to, protože je to čistě subjektivní proces, kterým musí postupně každý sám, jako když dospívá dítě a nedá se to nějakým poučováním zkrátit nebo urychlit. Pokud tohle někdo nerespektuje, sám se tím odchyluje od vlastní cesty a zadělává si na problémy.


Pokud je Tvůj svět peklem, tak možnost osvobozování vidíš jako proces individuality, která zná zlé, ví, co je špatně, má v srdci touhu po tom, co nemá a nenávist k tomu, co je. A nenávist v srdci vytváří ze Tvého světa peklo. Je to začarovaný kruh, perpetuum mobile na utrpení.

Pokud je Tvůj svět rájem, tak miluješ to, co je a po ničem víc netoužíš. A tahle láska v srdci je sama o sobě rájem vytvářející ráj. Perpetuum mobile na štěstí.

Může být otázkou, jestli je v našich možnostech proměnit nenávist v lásku,
jestli se tím pádem nestáváme hlupáky, kteří nepoznávají zlé.

Ale ve skutečnosti je to obráceně. To "vědění", že jsme těly s různými jmény, vlastnostmi, minulostí, chybami, vinami, hříchy, špatnostmi, touhami, nesvobodou, je naopak nevědomostí.

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Paradoxy » pon 06. kvě 2024 9:30:33

Proč tu Janu prostě neignorujete? Pokud hledač má Jany poradnou projít, tak jí projde a buď se chytí těch jejích nesmyslů nebo ne. O tom ta cesta taky bývá, vím o tom své. Kdo se z jejích spárů má zachránit, ten se zachrání. A jako zkušenost je i tohle dobré. Vy ji reakcema jenom posilujete :). Jo ale jinak je to fakt dobrý divadlo s ní :D.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Proč?

Příspěvekod Eva Nada » pon 06. kvě 2024 12:22:53

Paradoxy píše:Proč tu Janu prostě neignorujete? Pokud hledač má Jany poradnou projít, tak jí projde a buď se chytí těch jejích nesmyslů nebo ne. O tom ta cesta taky bývá, vím o tom své. Kdo se z jejích spárů má zachránit, ten se zachrání. A jako zkušenost je i tohle dobré. Vy ji reakcema jenom posilujete :). Jo ale jinak je to fakt dobrý divadlo s ní :D.

Já jsem taky dlouho, dlouho na Janiny slogany reagovala, ale potom u mne nastal nějaký zlom, uvědomila jsem si, že ji tím jen přidávám drogu k tomu jejímu žvatlání a předvánění se. Ale trvalo to.
A stejně mě díky mé impulsivní povaze, to někdy nedá nereagovat...

Nedávno na Poradně Petra = Trini pěkně napsala, proč reaguje na Janiny zkomoleniny. Ví, že ona zatím není schopna pochopit, jak hluboce se mýlí, když svou představu roubuje na výroky probuzených. Ale reaguje, poslední dobou velmi neosobně a věcně (za což díky, protože to u ní taky nebylo hned), kvůli dalším, případným hledajícím....
Miroslav k tomu, proč na ni stále reaguje psal cosi o soucitu, ale u něho mi to přijde jako postižení potřebou spasitelství. Viz. i jeho zdůvodnění, proč si kdysi založil své stránky, na kterých reagoval na výmysly, lži jistí osůbky, která je pronášela veřejně proti Tomášovým.
Podle mě toto nebylo třeba.
Pravda nemá potřebu obhajoby, očišťování jména probuzených. Prostě nemá.
Každý vidí, vnímá, na co konkrétně nyní má a více nepobere a jak říkala Míla, násilím odlupovat skořápku od právě líhnutého kuřátka může být jen a jen ke škodě. Vše má svůj čas.

Komunikace s Janou je skutečně škola, a že už to spolu táhneme roky.... jako s dalšími, osobně jsme se taky tuším dvakrát setkaly.... ona je skutečně přesvědčená o tom,co i píše...

Nedávno jsme s Pedritem na Poradně konstatovali, že Jana je taková Kálí, matka smrti, kdo se jejím soukolím nechá semlít... :-)

Podle mne by skutečně jedině pomohlo, jak jí, tak všem, nereagovat. Neposkytovat jí žádné podněty, odrazy, kterých by se mohla chytat a dále reagovat, argumentovat, rozvíjet ty své smyšlenky.... ale asi to nebude tak hned... :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 904
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Paradoxy » pon 06. kvě 2024 16:38:19

Každý to máme jinak, to je fakt. Každy to i jinak vidíme a řešíme. Pro mě je tohle vyřešené, protože jsem něco obdobného zažila v běžném životě a nemohla jsem utéct, tady přestat komunikovat je pro mě brnkačka, odstřihnout niť někomu, kdo se živí na jiných, protože neumí žít za sebe.

Děkuju za vysvětlení.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Proč?

Příspěvekod Jářek » pon 06. kvě 2024 17:48:28

Podle mne by skutečně jedině pomohlo, jak jí, tak všem, nereagovat. Neposkytovat jí žádné podněty, odrazy, kterých by se mohla chytat a dále reagovat, argumentovat, rozvíjet ty své smyšlenky.... ale asi to nebude tak hned... :-)

Souhlas, pracuju na tom :sek:
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Proč?

Příspěvekod Paradoxy » pon 06. kvě 2024 18:52:22

Jářek píše:
Podle mne by skutečně jedině pomohlo, jak jí, tak všem, nereagovat. Neposkytovat jí žádné podněty, odrazy, kterých by se mohla chytat a dále reagovat, argumentovat, rozvíjet ty své smyšlenky.... ale asi to nebude tak hned... :-)

Souhlas, pracuju na tom :sek:


Děláš dobře :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Proč?

Příspěvekod Jářek » úte 07. kvě 2024 2:06:57

Nicméně je zajímavé, sledovat Honzame, jak díky svému sjednocení s ďáblem jsi věrný všemu tomu povídání o ďáblu. Dokonce i schopností nalákat na vidinu výhry nejdřív nebožtíka arikirana a teď se Ti totéž daří u Pedrita.


Haha, i tady to vytáhla :D
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 návštevníků