Duchovní cesta

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 07. srp 2020 4:56:00

Ale abyste neřekli, tak pro případné zájemce je tady odkaz... :


http://www.karma-kagyu.cz/


Karma Kagyu

neformální buddhistická skupina

O nás

Vítejte na našem webu! Jsme neformální skupina praktikujících jedné z hlavních linií tibetského buddhismu – Karma Kagyu (česky též Karma Kagjü), jejíž hlavou je 17. Karmapa Trinle Thaje Dordže (více na www.karmapa.org). Našimi učiteli jsou žáci lamy Gendüna Rinpočeho, především lama Drime a lama Henrik, které zveme do Čech, aby nás vedli v meditační praxi a učili Dharmu.

Co děláme?

Praktikujeme meditaci podle instrukcí Mahamudry od 9. Karmapy, které nám předává Lama Henrik a které vycházejí z jeho zkušeností získaných během dlouholetého retreatu pod vedením Gendün Rinpočheho. Scházíme se nepravidelně nyní jako skupina Kaňingma v Buddhistickém centru Lotus (Dlouhá 2, Praha 1). Většinu praktikujících kteří navštěvovali skupinku absorbovala některá z větších buddhistických skupin, nebo odešli na delší ústraní.

Ve skupině, pokud se sejdeme, praktikujeme některé z těchto praxí:

Meditaci upokojení mysli (tibetsky šiné, sanskrtsky šamatha)

Sutra srdce - recitovaná v tibetštině, kontemplace významu řádků v češtině.

Krátká Gurujóga k Milaräpovi - recitováno tibetsky, kontemplace významu řádků v češtině.

Pudža Čenräzig - která nám pomáhá rozvinout soucitný aspekt naší mysli. Recitujeme v tibetštině.

Pudža Zelené Táry - díky ní rozvíjíme účinnou, dynamickou stránku soucitu, který je vlastní naší mysli a který zahrnuje všechny bytosti bez výjimky. Recitujeme v tibetštině.

Madagma - krátké přivolání ochránce Černého Pláště - Mahakály.

Individuálně se každý věnujeme praxím, které nám nejvíce vyhovují, ať už z linie Mahamudry, nebo Dzogčhenu.


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 07. srp 2020 5:08:59

https://www.bodhipath.cz/o-buddhismu-3/linie-kagyu

Linie Kagju


Škola Kagjupa je známá především svým důrazem na meditační praxi. Vznikla díky indickému mistru Tilopovi a rozšířila se v celých Himalájích včetně Tibetu. V současné době je buddhismus linie Kagju praktikován po celém světě.

Tilopa

Linii Kagju založil velký jogín Tilopa, který žil v severní Indii někdy kolem 10. století našeho letopočtu. Tilopa obdržel čtyři zvláštní transmise (T:bka-babs-bzhi) a zdokonalil je. Přestože ne všechny historické prameny se shodují na identitě mistrů spojených s každou z těchto čtyř transmisí, nejobvyklejší výklad říká, že jejich zdroje jsou tyto:

Původ čtyř zvláštních transmisí

První z těchto čtyř přišla od Nágárdžuny a tvoří ji dvě tantry, ‚Sangwa Dupa Tantra‘ (Skt. Guhyasamaya) a ‚Denshi Tantra‘. Také zahrnuje praxe nazývané ‚Iluzorní tělo‘ (T: sgyu-lus) a ‚(T: pho-ba).

Druhá zvláštní transmise přišla od Nakpopy a zahrnuje tantru nazvanou ‚Gyuma Chenmo‘ (Skt: Mahamaya) a praxi ‚Vědomého snění‘ (T: rmi-lam).

Třetí zvláštní transmise přišla od Lawapy. Obsahuje ‚Demchok Tantru‘ a praxi ‚Jasného světla‘ (T: od-gsal).

Čtvrtou předal Khandra Kalpa Zangmo a v ní je tantra známá jako ‚Gyepa Dorje‘ (Skt: Hevajra) a praxe ‚Tummo‘.

Naropa

Mistr Tilopa předal čtyři zvláštní transmise Naropovi, který je systematizoval jako Šest jóg Naropy. Ty jsou považovány za ústřední téma linie Kagju.

Marpa

Naropa předal své vědomosti Marpovi, velkému překladateli, který cestoval z Tibetu do Indie, aby získal instrukce a po návratu do Tibetu šířil učení Dharmy.

Milarepa

Jeho student Milarepa se stal jedním z největší tibetských jogínů. Díky vytrvalosti v praxi Mahámudry a Šesti jóg Naropy dosáhl hluboké realizace absolutní podstaty skutečnosti.

Gampopa

V Milarepově transmisi pokračoval Gampopa, lékař z Dagpa. Gampopa studoval tradice Kadampy, což je postupná cesta, která zahrnuje takzvaná učení Lam Rim. Poté , co se setkal s Milarepou, dosáhl pod jeho vedením realizaci absolutní reality. Založil řadu klášterních institucí, předával mnoho učení a získal mnoho žáků.

Karmapové

Byl to první Karmapa, Dusum Khyenpa, kdo od Gampopy dostal kompletní transmisi Mahámudry. Zároveň zahájil linii Karmapů, která pokračuje dodnes.

Gyalwa Karmapa je duchovní vůdce linie Karma Kagju. Reprezentuje nejstarší linii vědomě reinkarnovaných tibetských buddhistických mistrů, která se datuje do 12. století. Současný Karmapa, Trinley Thaye Dorje, je sedmnáctý Karmapa.

Šamarpové

První Šamarpa, Khedrup Drakpa Senge (1283-1349), byl hlavním žákem třetího Karmapy, Rangjung Dorje. Rangjung Dorje mu předal rubínově červenou korunu a titul Šamarpa a vytvořil tak druhou linii reinkarnovaných lamů v tibetském buddhismu. Takto naplnil předpověď druhého Karmapy, Karma Pakšiho, který řekl „Příští Karmapové se budou manifestovat ve dvou formách“. Když čtvrtý Karmapa, Rolpe Dorje, navrátil červenou korunu druhému Šamarpovi, zopakoval přepověď Karma Pakšiho a řekl: „Ty jsi tou jednou manifestací a já jsem tou druhou. Proto zodpovědnost udržovat kontinuitu učení linie Kagju leží stejně na tobě jako na mě.“

Čtrnáctým Šamarpou byl Mipham Čhökji Lodrö, narozený v Derge v Tibetu v roce 1952. Ve věku čtyř let byl rozpoznán svým strýcem 16. Karmapou. Po smrti 16. Karmapy v roce 1981 rozpoznal Šamarpa 17. Karmapu Thaye Dorje v roce 1994. 14. Šamarpa zemřel v roce 2014.

Čtyři hlavní školy Kagju a osm větví

Čtyři žáci Gampopy založili čtyři hlavní školy Kagju:
•Babrom Kagju založil Babrom Dharma Wangchuk
•Pagdru Kagju založil Phagmo Drubpa Dorje Gyalpo
•Tsalpa Kagju založil Shang Tsalpa Tsondru Drag
•Kamtsang Kagju, také známou jako Karma Kagju, založil Karmapa Dusum Khyenpa.

Osm větví Kagju vzniklo ze školy Phagmo Drubpy, který byl žákem Gampopy:
•Taglung Kagju
•Trophu Kagju
•Drukpa Kagju
•Martsang Kagju
•Yerpa Kagju
•Yazang Kagju
•Shugseb Kagju
•Drikung Kagju

Tyto čtyři hlavní linie jsou někdy nazývané jako hlavní, protože pocházejí přímo od Gampopy, zatímco větve se někdy označují jako menší linie, protože pocházejí od Gampopova žáky Phagmo Drubpy. To však nezohledňuje instrukce, které obsahují – ty jsou v tomto ohledu rovnocenné.

V současné době zůstává mezi liniemi Kagju rozšířená pouze linie Karma Kagju. Mezi osmi větvemi linie Kagju existují jako samostatné již pouze linie Taglung, Drukpa a Drikung Kagju.

V rámci každé linie lze rozlišit několik transmisí. Všechny hlavní buddhistické tradice v Tibetu mají nicméně linii slibů Pratimoksha a linii slibů Bodhisattvy.


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 07. srp 2020 19:30:44

armin píše:
Alaja píše:Jj, zcela osvobozený zkušený vadžra jogin by měl jistě umět okamžitě neutralizovat jakýkoli a jakékoli množství alkoholu ve svém těle, který požil, když si to bude přát a tak zamezit jeho účinky na své tělo i svou mysl...
A totéž jistě dokáže i s dalšími toxickými látkami.

:meditace:

zcela osvobozený zkušený vadžra jogin nemusí umět vůbec nic. Může a nemusí.


Vypadá to, že Trini a bohužel i ty už máte zkrátka ve všem a o všech jasno a tak je evidentně zbytečné se pokoušet vám přiblížit něco, co neznáte.
:ahoj2:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 07. srp 2020 19:53:23

armin píše:Vypadá to, že Trini a bohužel i ty už máte zkrátka ve všem a o všech jasno a tak je evidentně zbytečné se pokoušet vám přiblížit něco, co neznáte.



:D

Zkus to ještě víc přiblížit, máš tady přece další čtenáře...



...ovšem jestli nechceš číst mé komentáře, stačí naznačit...a budu zticha.... :ahoj2:

Já jsem si vlastně jen chtěla ujasnit, jak je to s tím větvovím v buddhismu, jestli je to tak, jak naznačoval L.Rampa.....no, asi je to ještě horší.... :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 07. srp 2020 19:59:30

Alaja píše:
armin píše:Vypadá to, že Trini a bohužel i ty už máte zkrátka ve všem a o všech jasno a tak je evidentně zbytečné se pokoušet vám přiblížit něco, co neznáte.



:D

Zkus to ještě víc přiblížit, máš tady přece další čtenáře...



...ovšem jestli nechceš číst mé komentáře, stačí naznačit...a budu zticha.... :ahoj2:

Já jsem si vlastně jen chtěla ujasnit, jak je to s tím větvovím v buddhismu, jestli je to tak, jak naznačoval L.Rampa.....no, asi je to ještě horší.... :meditace:



Jasno mám v tom, že to neutralizování vypitého alkoholu možné je. Ale to je pak škoda pít, když je pak jeden hned zase střízlivý.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 07. srp 2020 20:58:36

Alaja píše:...ovšem jestli nechceš číst mé komentáře, stačí naznačit...a budu zticha.... :ahoj2:


Já je čtu rád. Ale proč se potřebuješ občas vyjadřovat jako "duchovní" pavlačová drbna jako to dělá Trini?
To všechna ta samadhi tě od takové potřeby a slepoty neosvobodily??
:donknow:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 07. srp 2020 21:26:28

armin píše:
Alaja píše:...ovšem jestli nechceš číst mé komentáře, stačí naznačit...a budu zticha.... :ahoj2:


Já je čtu rád. Ale proč se potřebuješ občas vyjadřovat jako "duchovní" pavlačová drbna jako to dělá Trini?
To všechna ta samadhi tě od takové potřeby a slepoty neosvobodily??
:donknow:


Máš jistě na mysli ty drby o větvi červených čepic.....
Víš, ono to začalo kdysi dávno v devadesátých letech , kdy se mezi drby o UFO mihla i informace, že Hitler prý spolupracoval s buddhisty z linie těch červených čepic. Moc jsem tomu nevěnovala pozornost, protože jsem o nich nic nevěděla. Později jsem ale u L.Rampy narazila na to, jak se jen tak zlehka a krátce dotkl toho, že kromě žlutých čepic v Tibetu jsou i ty červené. Že se smí ženit, jíst maso a pít alkohol. A jen tak doopravdy z velké dálky naznačil něco o spojení oni a magie. Jenže to, o čem psal,, o svých zkušenostech s učením Buddhy, tak lidi jako magii berou také - jasnovidnost, telepatie atd. Takže jsem se v tom dál nevyznala. Až to video o televizním mostě v roce 1939 mi to trochu sepnulo. A poskládala jsem si střípky, o kterých se v tom videu nikdo nezmiňuje., plus to, co jsem zaregistrovala i já... Vzpomněla jsem si, jak popisoval výpravy za bylinkami a také výpravy do jeskyň , prohlédnout si starou mimozemskou technologii...atd. a že na takové výpravy nechodili jen oni....žluté čepice...
No a včera, při dalším prolistovávání netem, jsem našla další potvrzení, že se ty linie vlastně nemají navzájem rády...oboustranné.....holt to tak chodí v každé církvi.

Prostě drby.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 07. srp 2020 23:32:29

armin píše:
Vypadá to, že Trini a bohužel i ty už máte zkrátka ve všem a o všech jasno


Mám ted' jasno, odkud se v tobě vzala ta obrovská duchovní pýcha.
Naposledy upravil Trini dne sob 08. srp 2020 7:04:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » sob 08. srp 2020 3:37:53

Prostě drby....


Při tom hledání na netu jsem si uvědomila, že ti tři...L.Rampa, regent Radeng-rinpočhe (Reting Rinpočhe) a ten tvůj milovaný učitel Trungpa , všichni tři mládí prožili ve stejné době, ve stejné zemi, v Tibetu, před druhou sv. válkou.
Takže si tak pro sebe srovnávám, jak to kterého poznamenalo....
Jeden byl od žlutých čepic, regent sice asi také, ale se sympatiemi pro ty červené a ten třetí byl od čepic červených... Tři osudy a každý jiný.....

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » sob 08. srp 2020 7:20:56

Trini píše:
armin píše:
Vypadá to, že Trini a bohužel i ty už máte zkrátka ve všem a o všech jasno


Mám ted' jasno, odkud se v tobě vzala ta obrovská duchovní pýcha.

Dyk to píšu, že máš ve všem a o všech jasno. To bude asi tím osvícením
:idea2: :starik: :idea2:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » sob 08. srp 2020 7:38:42

armin píše:
Trini píše:
armin píše:
Vypadá to, že Trini a bohužel i ty už máte zkrátka ve všem a o všech jasno


Mám ted' jasno, odkud se v tobě vzala ta obrovská duchovní pýcha.

Dyk to píšu, že máš ve všem a o všech jasno. To bude asi tím osvícením


Mám jasno, odkud se v tobě vzala ta obrovská duchovní pýcha, protože jsi o tom sám napsal. A svým projevem to neustále potvrzuješ.
Škoda.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » sob 08. srp 2020 18:53:25

Dyk to píšu, že máš ve všem a o všech jasno. To bude asi tím osvícením


Na to je zapotřebí osvícení ???

Já tedy blbce poznám i bez osvícení, stačí si na něj jen posvítit...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 09. srp 2020 3:05:19

armin píše:
Alaja píše:
....svobodný člověk může a nemusí a nejen začít, ale i pokračovat.....v čemkoli? Znásilnit, zabít, otrávit, vyhodit do vzduchu....??


Ty se zkrátka umíš dobře - inspiruícně, otevírajícně ptát. :poklona:

Když jsem jednou přijel do Jílového v (probuzeném) stavu-nestavu a konzultoval to s Tomášovými, paní Tomášová řekla:
"Proč zrovna ty? Čím jsi si to zasloužil. Vždyť je tu tolik jiných dobrých snaživých...
Asi je to tím, že jsi se staral o ty své kamarády.
Teď můžeš cokoliv. Třeba i zabít. Druhý tu je, nůž tu je,.. ale není k tomu důvod... "


Vrátím se k tomu, co jsi napsal..
Víš, já nevím, kdo byli mí duchovní učitelé. Ale vím, že dost pečlivě a snad i nonstop, sledovali to mé duchovňácké učení. Na dálku, mentálně. A občas jsem od nich také dostala nějakou tu virtuální pochvalu, jak mi to pěkně jde. Nebo jsem si alespoň myslela, že ta pochvala byla pro mne... :lol:
Takže tě zcela chápu, že tě to muselo potěšit, když tě někdo pochválil. :give_flower:
Naposledy upravil Alaja dne ned 09. srp 2020 10:51:42, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. srp 2020 6:18:19

Teď můžeš cokoliv. Třeba i zabít. Druhý tu je, nůž tu je,.. ale není k tomu důvod...


No von se obvykle vždycky nákej ten důvod najde,

obzvláště u dobroserných snaživců s tím není problému,

proto je lepší říci, že "ted nemohu vůbec nic (protože chybí důvod) "

takže je to naopak, správně má být že "ted nemůžeš vůbec nic"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. srp 2020 6:45:03

stavu-nestavu


Doufám jen, žes tam jel-nejel, byl nahý - oblečený a přinesl jsi jim dar - nedar...

Páč jestli jsi tam jenom jel, tak to znamená že jsi se ztotožnil s myšlenkou,

což znamená že jsi nebyl ve stavu - nestavu...

Proč si nepočkal až přijedou oni k tobě, seš snad nákej Mohamed abys musel k Tomášům ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod honzam » ned 09. srp 2020 7:12:29

armin píše:Teď můžeš cokoliv. Třeba i zabít. Druhý tu je, nůž tu je,.. ale není k tomu důvod... "

O tomhle vážně svoboda není. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

https://www.idnes.cz/xman/styl/karel-starek-pokus-o-vrazdu-krimi.A200722_113039_profily_kzem?zdroj=patro
Chtěl jsem si zkusit, jaké to je do někoho píchnout, sdělil obviněný
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 09. srp 2020 10:16:27

vostalpetr píše:
stavu-nestavu


Doufám jen, žes tam jel-nejel, byl nahý - oblečený a přinesl jsi jim dar - nedar...

Páč jestli jsi tam jenom jel, tak to znamená že jsi se ztotožnil s myšlenkou,

což znamená že jsi nebyl ve stavu - nestavu...

Proč si nepočkal až přijedou oni k tobě, seš snad nákej Mohamed abys musel k Tomášům ???


No vidíš jak to nejde skousnout, když člověk nemá tu přirozenou zkušenost WuWei, kdy to jde všechno samo sebou svým proudem jako voda v řece, poháněná pouze vlastní vahou a tekutostí směrem dolů, k oceánu.
Nějaké čekání, ztotožnění s myšlenkou, nějakéj dar atd. To myslíš, že se bez takových motivací bez rozhodování se udělat-neudělat a snah nedá něco dělat - udát?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 09. srp 2020 10:24:01

honzam píše:
armin píše:Teď můžeš cokoliv. Třeba i zabít. Druhý tu je, nůž tu je,.. ale není k tomu důvod... "

O tomhle vážně svoboda není. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.


Tahle svoboda přichází když už žádné chtění člověka nesměruje. Místo toho přichází jako motivace sou-cit.
To není něco nad někým, kdo trpí, ale i s tím, kdo se raduje, s moudrými, hloupými, s ďáblem s Bohem, zkrátka se vším.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod honzam » ned 09. srp 2020 10:27:35

armin píše:
honzam píše:
armin píše:Teď můžeš cokoliv. Třeba i zabít. Druhý tu je, nůž tu je,.. ale není k tomu důvod... "

O tomhle vážně svoboda není. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.


Tahle svoboda přichází když už žádné chtění člověka nesměruje. Místo toho přichází jako motivace sou-cit.
To není něco nad někým, kdo trpí, ale i s tím, kdo se raduje, s moudrými, hloupými, s ďáblem s Bohem, zkrátka se vším.

Když někoho zabiješ, tak mu tím svobodu zásadně ubereš.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 09. srp 2020 11:22:03

honzam píše:Když někoho zabiješ, tak mu tím svobodu zásadně ubereš.


A když skočíš do vody, budeš mokrej.

Jde o to, že nemáš vnitřní puzení nějakého mindráku, předsudků a podobně, které by tě k nějakému konkrétnímu jednání nutily nebo naopak ti v něm bránily.
Proto když něco děláš, tak víš co děláš a jaké to bude mít následky. Nepotřebuješ si to obhajovat, ospravedlňovat a podobnými psychologickými potřebami si kalit zdravý rozum.
To je celé :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků