Není to naše konání - Darryl Bailey

Není to naše konání - Darryl Bailey

Příspěvekod Monika » pon 31. pro 2012 9:43:14

"Od svého dětství prožíval svět jako pohyb. Toto vnímání, které se tak lišilo od toho, jak vnímali svět ostatní, ho fascinovalo natolik, že se ve svých čtrnácti letech začal intenzivně věnovat meditaci a zkoumání povahy této skutečnosti.


Jak vytváříte to, co se právě teď děje? Vážně. Způsobujete nějak dění tohoto okamžiku?

Například, základní pocit, že se teď něco děje, pocit existence nebo bytí. Musíte vynakládat úsilí, abyste to vytvořili? A nebo jednoduše pociťujete, že to právě probíhá?

Abyste mohli číst tento článek, musíte ovládat tyčinky a čípky vaší sítnice? Nebo se to děje samo od sebe? Musíte vytvářet vrozenou schopnost mozku rozpoznávat písmenka a přeměňovat je ve význam?

Vy nezpůsobujete to, že vám bije srdce nebo že se nadechujete a vydechujete. Nezpůsobujete to, že vám koluje krev v žilách nebo že vám funguje imunitní systém. Nezpůsobujete stárnutí a umírání buněk a vznik buněk nových.

Nevytváříte žádné vibrace, chvění a pocity tohoto okamžiku. Nedáváte vzniknout nepříjemným pocitům ani nutkání se jich zbavit.

Zvuky, které slyšíte, se jednoduše dějí; nezpůsobujete, aby kůstky vašeho vnitřního ucha dělaly svou práci. Vynořují se různé myšlenky, které zase odchází. Nálady přijdou a odejdou. Dokonce, i když nechcete žádné myšlenky a nálady, stejně se dějí.

Možná vás napadne, že jste se rozhodli číst tento článek, ale to by nebylo pravdivé z vaší zkušenosti. Pokud článek čtete, je to proto, že je zde zájem ho číst. Vy jste ale ten zájem nevytvořili.

Nerozhodli jste se před lety, že ho budete mít potřebu číst v tuto chvíli. To vyvstane v běhu života. Své zájmy a potřeby nevytváříte.

Právě teď se někdo někde velmi vášnivě zabývá žonglováním velkého množství míčků novým a úžasným způsobem a tráví každičkou volnou chvilku touto svou zálibou. Pravděpodobně to nejste vy, poněvadž vy místo žonglování čtete tento článek. Avšak ani tento žonglér ani vy jste svou vášeň nevytvořili.

Někteří lidé studují teoretickou matematiku nebo jazyky dávných peruánských civilizací a jsou hnáni svým zájmem právě tak, jako vy jste podníceni číst tento článek.

Nevytvořili jste své schopnosti. Nerozhodujete se být tím, čím jste. Pokud byste mohli, jsem si jist, že byste si vybrali být tak bohatí jako Bill Gates, tak inteligentní jako Einstein, milující jako Matka Tereza a sexy jako kdokoliv, koho považujete za nejvíce sexy. Vše v jednom balení. Ale to se nestane.

Jakékoliv rozhodnutí, které zdánlivě děláme, vzniká na základě potřeb, zájmů, nutkání, schopností anebo nedostatku schopností, které nám život dal. Tato rozhodnutí fungují jako automatická reakce na vnější okolnosti, které nám nabízí také život samotný. Všechno z toho je skvělé, ale nic z toho nezpůsobujeme.

Pokud budeme mít potřebu někoho uhodit anebo nebudeme, toto nutkání jsme nevytvořili. A pokud bude jedno nutkání silnější než druhé, nevytvořili jsme to. Je to tak, jak to je.

Právě teď zkuste přestat cítit to, co cítíte. Přestaňte milovat věci, které milujete nebo dělat věci, které rádi děláte. Nezastavíte to, protože jste to nestvořili.

Vše je konáním něčeho většího než takzvané lidské bytosti. Můžete to nazvat pohybem přírody nebo vesmíru nebo velkým duchem – to záleží na tom, co jste nuceni říct. Jsme toho projevem. Je jenom to.

Kdo ví, co to je? Jedna věc je přesto jasná. Není to naše konání."

------------------------------------------------------
Zdroj: http://urbangurumagazine.com/?p=538, Darrylův web: http://darrylbailey.net/
Překlad: Karla


převzato z http://www.zivotvpritomnosti.cz
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron